Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

2013 cbf 150 yağ eksiltme sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakınmayın O zman, Buna cvbımda bu oluyor.. !! Herkez Hondayı beyenmemizi istiyor ters yorum atınca hurrra saldırın.
    Sen hondayı beyenmeyedur

Biz beğeniyoruz

Bi yağ yakması var evet. Bunu kabul ediyoruz

Söylesene. Başka? Ybr gibi bisiklet gibi durmuyor en azından

Ya bu tartışma boşa. Sonuçta zevk
    mondial50tt, ethemm76, sinka251 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    birGarip..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Her konu saptırılıyor , tartışmalar çıksın kavga çıksın, herkes birbirine hakaret etsin çabalarına giriyor. Yapmayın... Yardım yorumunuz varsa yazın yoksa lütfen yazmayın ...

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her konuya Cbf 150 al diyenler pek görünmüyor bu topikte
    Aha ben varım

Yap yakar, yedek yağım vardır eksilttikçe eklerim
    O yağ yakacam dedikçe
    Ben eklerim

Yahu, bu aklıma 800-900 km de bir anca geliyor valla, yoksa hiçbir sorunu yok
    birGarip..

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sen tam tamına düz yerde bakmadın ki çok fark ediyor bu ..en ufak zemin değişikliği çok fark ediyor..

ilk yağ değişiminde kendine bir yer belirle..ve km yaptıkca yağına hep orda bak..en verimki sonucu orda alırsın.

evet yakıyor kardeşim..yağ yakıyor..yağ yakma yüzünden çamur atıyorlar hondaya..ama tek kusru budur..yakıyor..onun haricinde tek bir kusru yok..
    yok...

olay bu..
    Garip aynen dediklerine dikkat ettim yağ ölçümünü yaparken .. Hatta 500 km de iken ölçüm yapdım 2. çizgidiyedi. Servise götürdüm , servis yetkilisi bakalım dedi ve motor sıcakken ölçüm yaptı. Usta dedim ne yapıyorsun soğumasını beklemek lazım deilmi v.s v.s , Usta dediki yağ genleşirmi kardeş ) Neyse yedik gibi yapıp yola devam nasılsa 1000 de gelicem ..

Motosikleti
    PCX 125
    Konuyu açan arkadaşım

Biz sayfalarca bu motorun yağ yaktığından bahsettik

Keske okusaydın

Ki bence yanlış ölçüm yaptın

Diyelim ki yapmadın...doğru

Bu motor yağ yakar ve bu sorun hariç kesinlikle üzmez seni
    Ve bütün kuryeler ve bizler bunu bile bileee alırız

Hiç canını sıkma bence keyfine bak

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Sen hondayı beyenmeyedur

Biz beğeniyoruz

Bi yağ yakması var evet. Bunu kabul ediyoruz

Söylesene. Başka? Ybr gibi bisiklet gibi durmuyor en azından

Ya bu tartışma boşa. Sonuçta zevk
    Tamam fazladan 20/50 yag varsa gönderirmisin Sende fazladır, Bendeki 4 litre 4000 km kullanan yagı gönderirim sana ?

Ah siz hondacılar ah,,Araba yag yaksa sekman,piston motor yag yaksa eklerik aga
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı JohnnyGuitar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garip aynen dediklerine dikkat ettim yağ ölçümünü yaparken .. Hatta 500 km de iken ölçüm yapdım 2. çizgidiyedi. Servise götürdüm , servis yetkilisi bakalım dedi ve motor sıcakken ölçüm yaptı. Usta dedim ne yapıyorsun soğumasını beklemek lazım deilmi v.s v.s , Usta dediki yağ genleşirmi kardeş ) Neyse yedik gibi yapıp yola devam nasılsa 1000 de gelicem ..

Anladım. Sen servise yakın dur. Biraz sogut öyle gir içeri

Hocam çok aşırı ise bakarlar elbet ama 2000 km de 150-200 gram normal ki 1000 km de tamamlarsın zaten

1000 bakımda yağı boşaltıyor ya bi yere, sonra yeni yapı koyuyor motora boşalan kutuya eski yağı koy, net ölçüm yap ve kesinlikle bunu fotoğrafla

Geri kalan kısım konusunda sana bizzat yardımcı olurum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

Tamam fazladan 20/50 yag varsa gönderirmisin Sende fazladır, Bendeki 4 litre 4000 km kullanan yagı gönderirim sana ?

Ah siz hondacılar ah,,Araba yag yaksa sekman,piston motor yag yaksa eklerik aga
    Ne güzel

Artan yağın çokmuş. Çok kıskandım valla gönder de zincir yağı yaparım ybr de iyi öğünüyormuş

Yahu tartışma boşa
    Ben konfora bakarım tipe bakarım yakıta bakarım

O kusur kadı kızında da olur be

Ya birşey dicem. 4 lt yakıtı ne yapacan sorması ayıp?
    birGarip..

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Anladım. Sen servise yakın dur. Biraz sogut öyle gir içeri

Hocam çok aşırı ise bakarlar elbet ama 2000 km de 150-200 gram normal ki 1000 km de tamamlarsın zaten

1000 bakımda yağı boşaltıyor ya bi yere, sonra yeni yapı koyuyor motora boşalan kutuya eski yağı koy, net ölçüm yap ve kesinlikle bunu fotoğrafla

Geri kalan kısım konusunda sana bizzat yardımcı olurum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

Ne güzel

Artan yağın çokmuş. Çok kıskandım valla gönder de zincir yağı yaparım ybr de iyi öğünüyormuş

Yahu tartışma boşa
    Ben konfora bakarım tipe bakarım yakıta bakarım

O kusur kadı kızında da olur be

Ya birşey dicem. 4 lt yakıtı ne yapacan sorması ayıp?

Hatıra Arabama koyucam ne yapayım 4000 km sonra 4 litre olarak geri gönderirim olurmu ? Eksik cıkmaz
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Yakınmayın O zman, Buna cvbımda bu oluyor.. !! Herkez Hondayı beyenmemizi istiyor ters yorum atınca hurrra saldırın.
    şahsım adına yakınmıyorum bu durumdan araştırdım biliyordum yağ yakma ihtimali olduğunu ve aldım kendi aracıma ilave yaptım mı hayır ama yapada bilirim gerekirse şimdiilk gerekmiyor , hondayı beğenmek zorunda değilsin kimsede değil , babamın şirketi değil sonuçta fanatiklik yapacak değilim ,bana göre konfor ve kalıp ön plandaydı cbf i beğendim onu aldım o kadar basit
    Garip bunu beğendi.
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bizim site elit motorcularla doluymuşta bizim haberimiz yokmuş
    burada yazılan çizilenle nedense bugune kadar bir arpa boyu yol kimse kat etmedi siz uğraşın durun

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Bizim bir arkadaş yağı değiştirmek için tapayı açtığında çay bardağını dolduracak kadar yağ çıktı içinden zift gibi. 2 kişilerdi motorun sesinde en ufak bi değişiklik yoktu
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    sürekli limitlerde kullanılan ve götüreceğinden daha ağır bir yükü taşıyan motorlar yağ eksiltirler..

100km/h altına düşmeden seyahat etmeye çalışmayınız.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Cbf 150 bu, sıfır motorda yakar, gidip parayla sıfır motor yaptırırsın oda yakar, kullanıma göre artar, çoğalır. Ama cbf 150 ile ilgili bi teşhisim var. Rodajda daha çok yakıyor ve rodaj kurallarına uyularak, ilerki km relerde de sıkıştırılmadan kullanılırsa yağ yakma, neredeyse kesilme noktasına kadar azalıyor.

Bende bu sabah iş yerinden garanti kapsamında motoru sıfırlanan bi cbf 150 kullanıcısı arkadaşın motor yağına bakayım dedim, motor sıfırlama işlemi yapılalı 700 km oldu, 300 km sonra 1000 bakımına girecek. Neyse yağ seviyesini yağ çubuğunun yarısından aşağıda gördüm. Ortalama 200 gram yağ ihtiyacı olduğunu söyledim, ama bu şekilde sıkıştırmadan kullanmaya devam et ve mutlaka 1000 bakımında çıkan yağı ölçtürt dedim. Servisin kontrolünde olursa garantiden motor sıfırlıyorlar bilgin olsun, ama yağına bakmaz ve komple motoru yersen garantiye girmiyor, motor hasar görmeden aşırı yağ yaktığı teşhisi konuşursa garantiden motor sıfırlarlar. Şuda var. Çıkan yağı servis ölçsün ben bakım harici kontrol edip gerekli ilaveyide yapmıyim diye düşünme, 700 km de yağı o seviyede gördüysen, ilerki her 2000 km de bir yapılacak olan yağ değişimin gelmeden mutlaka arada bi km de yağ ilavesi yapman gerekebilir. He.. hele bide 4000 km de bir servise giden..ve yağ değişimi dahil 4000 km kullan bi kullanıcı olursan, ve yağına bakmazsan, ve motor aynı eğilimde yağ yakmaya devam ederken yağ ilavesi yapmazsan kesin yatak sardırırsın, dikkat et. Ama öyle tahmin ediyorum ki bi sıkıntı yok, 700-800 km de bir 200-250 gram yağ ilavesi ile kullanmaya devam edebilirsin. Ve öyle tahmin ediyorum ki, fabrikasyon yağ 10w-40 ve 15-50 falan kullanırsan sıcaklarda yağ eksiltmen azalır.

Kendi motorumdan da örnek vereyim. bende motoru sıfır aldığımda 500 km seviyelerinde ilk yağına baktığımda yağ seviyesini çubuğun ucunda görerek yağ ilavesi yapmıştım. Ben hiç garipsemedim, çünki bu, sahip olduğum 2. sıfır cbf 150 idi. Karşılaştığım manzara beni pek şaşırtmamıştı. 2. cbf 150 mi alalı da 2 sene oldu motoru alalı, şu an 33 bin km deyim ve ilk 15-20 bin km de mevcut olan yağ yakma oranı (2000 km de 300-400 grama kadar yakardı) şimdilerde neredeyse motor yağ yakmayı kesti diyebileceğim seviyeye kadar azaldı. Bence motorunda bi sorun yok. İlk sahip olduğum cbf 150 de 20-30 bin km devamlı yağ yaktı, ama sert kullanmaz ve eksilen yağını tamamlardım hep. 40 bin km de 3. sahibine satılırken yağ yakma tamamen ortadan kalkmıştı. Bu gözlemim bi çok cbf 150 kullanıcısına ilginç geliyor ama ben sıfır olarak sahip olduğum 2 cbf 150 dede bunu gözlemledim.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Cbf de böyle durumlar normal karsılanıyor

Dünyanın parasını veriyoruz bu 150 cc ye aman sıkıstırma yağ yakar aman şu hızı gecme yağ yakar bilemiyorum yani bisiklet deyil bu sonuçta yaktıgı benzinin karsılıgını isterim ben

Tercih meselesi tabi sen memnunsan bize laf düşmez

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    cbf 150 de evet, yağ yakma var. Buna rağmen emsal diğer markalara yönelmek aklımdan bile geçmez. Bu kronik ,cbf 150 gibi bi motoru karalamaya yetmez. Şu anki motorum sıfır olarak sahip olduğum 2. cbf 150, bugün dara düşüp satmam gerekse, yarın elim bollaştığında başka marka asla aklımdan geçmez ve 3. kez gözüm kapalı yine alırım.
    blueway2 bunu beğendi.

bu linkte cbf 150 nin yağ yakma sorunu ve çözümüyle ilgili çalışmalar yapılmış.

http://www.motortamirustasi.com/ornek-sayfa/honda-cbf-150-yag-yakma-problemi/

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    1000km de hep yaksa 250gr yakar.
    ortalama 70.000km ömür biçelim motora.
    70x250= 17.5kg yağ yakar.
    yağ castrol power1 10 40 kullandığınızı farzedelim. litresi 25tl.
    25tlx17.5kg yağ = 437tl extra yağ masrafı çıkar.

özetle
    70.000kmde ortalama 10.500tl benzin yakan bir motorun 437tl extra yağ yakması normal gibi duruyor.
    haftada bir yağ kontrol ve takviyesi yapılırsa abartılacak bir durum yok bence.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Yakacak tabi, bunların sadece adı "honda" da ondan böyle. Herşeyiyle çin motorudur bunlar. Yoksa sen böyle bir motoru bu fiyata alabilir miydin? Bak kawasakinin 125 lik vitesli motoru bile 8000 tl civarıdır. Ama aslında bu cbf den ucuzdur. Çünkü yüzde yüz japon malıdır ve o motor torununa kalır. Bu hondalar 50000 lerde işi biten motorlardır artık.
    TATLIHIZ bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    CBF 125 gelse de herkes rahat etse.

ilk aldığında baktınmıki güzel kardeşim yağ seviyesine.rodaj yağı zaten az alıyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)