Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

OPET ' in yaptığı ayıp

Motovento
    REKLAM ALANI
    selim995 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 Honda CBR 600RR
    Geçen hafta Konya'dan Antalya'ya gitmiştim ve Antalya'da yol üzeri gece saat 12:00 da bi opet istasyonunda durmuştum benzin almak için. 62.05 TL Lik benzin aldım üzerimde nakit yoktu ve parayı bankamatik kartı ile ödeyecektim. İstasyondaki görevli pos makinesinden kartı çekti RED cevabı geldi. 3 4 Kere denedi her seferinde RED cevabı geldi. Görevli birisi saat 12:00 İle 12:30 Arasında bankaların pos makineleri çalışmıyor bakım gibi birşey oluyor dedi. Bi 10 15 dk bekledik saat 12:36 oldu ve görevli tekrar denedi ilk seferde tekrar RED cevabı verdi hemen ardından birdaha denedi ve 62.05 TL ' yi çekti. Sabah tekrar eve Konya'ya döndüm ve kartta para eksik oldugunu farkettim. Online işleme girip baktıgımda 62.05 TL ' yi çektikten 30 saniye sonra tekrar 62.05 TL çekildigini gördüm yani 2 kere 62.05 TL çekilmiş. Opet müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım incelenecek filan dediler ve bugün aradılar. Müşteri hizmetleri incelendi ve bir hata olup 2 kere 62.05 TL çekildigini söyledi. Bana dilerseniz gidip 62.05 TL ' lik akaryatık alabilir isterseniz Opet kartınıza 62.05 TL yüklenebilir dedi. Ben Antalya'da oturmuyorum yol üzeri durdum benzin aldım gidipte ordan o parayı alamam dedim benim bankamatik kartıma veya size başka hesap no vereyim ona 62.05 TL mi yatırın dedigimde müşteri hizmetleri bu mümkün degil sadece OPET kartınıza 62.05 TL yi yükleyebiliriz dedi. Peki o opet karttaki 62.05 TL yi ben başka bir yerde markette filan kullanabilirmiyim dedim Hayır sadece opet istasyonlarında yakıt alımında kullanabilirsiniz dedi. Yani opet 62.05 TL yi vermiyor sadece akaryakıt için veriyor. Ama ben opetten akaryakıt istemiyorum paramı geri istiyorum. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek var mı ne yapmalıyım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Direkt, yakıt aldığınız istasyonla görüşüp iadesini talep etmelisiniz.

Motosikleti
    2005 Honda CBR 600RR
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direkt, yakıt aldığınız istasyonla görüşüp iadesini talep etmelisiniz.
    o yakıt istasyonunda müdürü aradı gelip yakıt alabilirsiniz veya 62.05 TL yi opet kartınıza yükleriz dediler. Yani parayı vermiyorlar illa yakıt alacaksın diyorlar.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı selim995 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o yakıt istasyonunda müdürü aradı gelip yakıt alabilirsiniz veya 62.05 TL yi opet kartınıza yükleriz dediler. Yani parayı vermiyorlar illa yakıt alacaksın diyorlar.
    Opet kartına yüklesinler yakıt al sen de, Antalyaya git paranı al dememişler her yerden onlarda kalan paranı benzin olarak geri alabilirsin.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    hocam siz çok yumuşak konuşmuşsunuz aslında PARA SİZİN PARANIZ HATAYI YAPAN ORADAKİ PERSONEL arayın müdürü sinirli bi şekilde konuşup benim İBAN numaram xxxxxxxx deyin hatayı yapan arkadaşın maaşından kesin deyin bitti yoksa mahkeme cart curt tehdit edin paranızla rezil oluyorsunuz şerefsiz bu opet

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Hocam o hata işyerinin değil, Banka sisteminin hatası, günsonu işlemlerine denk gelmişsin, Bankana itiraz et.

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    İyi ki paranın eksik olduğunu fark etmişsiniz yoksa güme giderdi.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Yakıtı zaten kullanıyorsunuz. Yakıt alın gitsin. Bence olayı büyütmeye gerek yok.
    Şahsi fikrim tabi. Sizin düşüncenize de saygı duyuyorum.

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    bankanın hatası opetin yapabilceği dedği gibi kartınıza tl yüklemek olur.. herhangi bir opet istasyonunda benzin almak veya aldığınız istasyona gidip 62 tl lik biri benzin aldığında size verebilirler benzeri bir durum başıma gelmişdi 50 10 derken 2 kişinin parasını benim kartan çekip paramı verdilertraji kömik bir durum ama yapcak birşey yok....

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o hata işyerinin değil, Banka sisteminin hatası, günsonu işlemlerine denk gelmişsin, Bankana itiraz et.
    bu konuda bankanın bişey yapacağını pek zannetmiyorum.
    para hesaptan şifre doğrulaması ile opetin hesabına geçmiş. bence opet karta yüklenip karşılığında yakıt almak en mantıklı olan seçenek.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birader ne ayıbı ya allahaşkına olabilir insanlık hali hata olmuş adamlar gel 62 tl lik yakıt al demişler bu mu dert yani
    TATLIHIZ bunu beğendi.

isaaras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kara Teke
    zaten olacağı kadar rezil olmuş.

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    benim anlayamadığım sen kartı geçince şifre giriyorsun, 2 kere geçilmiş nasıl oluyor
    şifre yazdın red geldiyse çıkan nüshada yazar , olumlu ise yine yazar o arada nasıl 2 kere geçer, bankacılık sistemine güven olmaz arkadaş

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Arkadaşlar iyi güzel diyosunuz da ya arkadaşa o 62 tl başka bir şey için lazımsa? Ne olursa olsun bir kişi veya işletme eğer hata yaptıysa yaptığı hatayı fazlasıyla telafi etmelidir. Yaklaşık 2 yıl kadar önce Dikmen'de lpg almak için istasyona girdim yanaştım gaz pompasını taktılar bir süre sonra tamam dediler ödeme yaptım çıktım fakat bir anormallik vardı gaz lambalarının hiç biri yanmadı ve 300 metre sonra araba yığılıp kaldı. Meğer bizim plakayı makineye girip başka arabaya gaz basmışlar bizim arabaya pompayı takıp çekmişler sadece. Biraz benzin vardı benzine aldım geri döndüm olayı anlattım pompacı olacak artist kafadan itiraz etti fişi gösterdi bak senin plaka sorun bizde değil senin arabada dedi. Müdürünü sordum geç saat olduğu için çıkmış. Tartışma itiraz falan derken müdürün cep numarasını aldım aradım olayı anlattım. Şimdi bir şey yapamayız yarın hesaplardan belli olur dedi. Ertesi gün müdür kendisi aradı istasyona çağırdı. Tam bana yazılan gaz kadar hesapta fazla çıkınca olayı anlamışlar. Hem paramı peşin iade ettiler hem depomı fullediler hem de arabamı yıkadılar. İşte telafi budur gerçekte böyle yapılması gerekir...
    fz6_fazer bunu beğendi.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim anlayamadığım sen kartı geçince şifre giriyorsun, 2 kere geçilmiş nasıl oluyor
    şifre yazdın red geldiyse çıkan nüshada yazar , olumlu ise yine yazar o arada nasıl 2 kere geçer, bankacılık sistemine güven olmaz arkadaş
    Bazen 'red' edildiği halde, karttan para çekilebiliyor. Böyle durumlarda genelde para, karttan çekilir ama işyerinin hesabına geçmez.
    Bankanın belirlediği bir havuzda askıda kalır. O parayı almak için dilekçe yazılır, sürekli kontrol edilir. Asıl rezil durum odur.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Paranızı istemekte haklısınız ama duruma olumlu bakıp benzininizi alın derim. (eğer yakıt çok kullanıyorsanız)
    Yoksa 62 tl için bu kadar uğraşmaya değmez bence

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    şikayetvar.com a yazın.

opet kartınıza parayı yüklettirin.

çevrenizde nakitle yakıt alacak birinden nakite çevirin

yada benzin olarak kullanın.

Ama her durumda yapılan adilik. Ne yani hata varsa iade yap

mecbur mu adam senden illa benzin mazot vs almaya.

Motosikleti
    2005 Honda CBR 600RR
    Müşteri hizmetlerini tekrar aradım paramı istiyorum ben yakıt almak zorunda degilim filan dedim onlar ısrarla yakıt verebiliriz dediler. Mecbur opet kart alacaz oraya 62 tl yi atacaklar yakıt alacaz onada

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Paranızı nakit olarak istemekte sonuna kadar haklısınız lakin opet kartınıza 62 tl yi yüklüyorlarsa bu kadar sinir stress yapmaya değmez diye düşünüyorum. Ne olsa yine yakıt alacaksınız, opette her yerde bulunan bir firma.

Motosikleti
    2005 Honda CBR 600RR
    Alıntı krd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birader ne ayıbı ya allahaşkına olabilir insanlık hali hata olmuş adamlar gel 62 tl lik yakıt al demişler bu mu dert yani
    dogru diyorsun insanlık halidir hata yapabilir ama neden paramı vermiyor illa benzin al diyor mecburmuyum ben opetden benzin almaya

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)