Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

İstanbul'un Fethi'nin 560. Yılı Kutlu Olsun..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı C@LiMeRO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piramitler hakkında da yorumlarınızı almak istiyorum, piramitlerin yapım aşamasında yaşanılan akıl dışılıklar piramitlerin var olduğu gerçeğini yadsımaz herhalde?
    Piramitleri en büyüğünü Giza'yı 20 yılda yapmışlar, yüzbinlerce köle kullanılmış yapımında. Fetih olayı baskın olduğundan anlık sayılabilecek bir olay, birkaç bin asker 72 tane gemiyi 1-2 günde yamaçtan aşırıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    Belki de gün gelir.. 500 sene sonra, Atatürk'ün yaptıkları da palavra olur, aman canım mümkün mü, bir avuç askerle Cihan'a karşı durmak denir..

Kadırgaların taşınma konusuna gelince; şehir feth edilmiş mi edilmiş, bu su götürmez bir gerçek..

Kadırgayla ilgili yorumu ekleyen arkadaşımız; bu kadar büyük bir olayın yanında aman canım o tamam da bu da böyle diyerek bir yorum yapmış, o da onun kanaati,

ben de internet üzerinden bulmuş olduğum bir açıklama yazısını ekledim, bu olayın gerçek dışı olduğuna; kendi şahsi matematiksel kanaatleri dışında, bu olay tamamen uydurmadır
    diyebilecekleri bir kaynak varsa yönlendirebilirlermi lütfen? Tskler,

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Burda öyle bir ifadeye mi rastladınız? Ayasofya kelimesini hiç kullanmadım, çağ kapatıp çağ açan bir olayın kutlanması sizi rahatsız ediyor olsa da bana gurur veriyor, paskalya gibi yumurtadan ibaret bir kutlamaya da itirazımız yok.. isteyen istediğini kutlasın..mesela siz de ayasofyanın müze olmasını kutlayın, sizin tercihinizdir, yeter ki ortada kutlamaya değecek birşey olsun.. sizce olmayabilir.. bence var..

Rusya'nın Kafkasya'ya yayılmasına gelince..bu Rus Milleti ile ilgili bir durumdur.. Ruslar bu durumu kutlamak isterlerse kutlayabilirler, Kafkaslar açısından bakıldığında kutlanacak bir durum yoktur. Bakış açısı, Yani sadece fetihle ilgili bir durum yok, işyerinde birisi terfi etti diye kutlama yapılırken, başka birisi çıkıpda o göreve ben gelecektim, neden kutluyorsunuz diye sorması gibi.. abzurt yani,
    sizden başka istanbulun fethine çağ açıp çağ kapatan diyen yok yalnız. orta çağın bitiş tarihi tartışmalıdır. araştırabilirsiniz. ayrıca bir çağı açan olay istanbulun fethi değil eşşek kadar doğu roma imparatorluğunun yıkılışıdır. eşşek kadar diyorum çünkü roma imparatorluğunun medeniyete yaptığı katkı osmanlının takribi bir on katıdır herhalde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

Alıntı fasulity adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman "Zincirler Kırılsın Ayasofya Cami Olarak Açılsın"diyorum.

---------- Post added at 15:14 ---------- Previous post was at 15:01 ----------

Fetih Arapça "Feteha" kökünden gelen bir kelimedir. Türkçesi "Açmak" anlamına gelmektedir. Dünyaya verdiği mesaj ise "Karanlıkları Aydınlığa Açmak" şeklindedir. Öyle ki bu fetih ile yeni bir çağ açılmış bunu tün alem kabul etmiştir. Fetih gerçekleştiğinde bunu müslüman ahali haricinde İstanbul'da ikamet eden gayri müslim ahali de kutlamış Sultan Fatih'in şehre girişini coşkuyla karşılamışlardır. Ezbere konuşmalar yerine biraz tarih kitaplarını okumalısın. İlk fermanında "Herkesin canı, malı, ırzı güvencem altındadır" şeklinde olmuştur. Dedesinin tarihte ne yaptığını anlamayan torun, gün gelir işte böyle Rus iktidarların Kafkasya'da yaptığı soykırımla aynı kefeye koyar dedesinin emanetini. İnsan bazen lâl olup ne diyeceğini bilemiyor böylesine. Yazık sadece yazık.
    sizin aydınlık dediğiniz milyonlarca insan için karanlıktır. ayrıca bir önceki mesajımda belirttim orta çağı falan kapatmamıştır. gayrimüslim ahalinin kutlamasını isterseniz gayri müslimlere bir sorun. yalandan kim ölmüş. sizin okuduğunuz belli, yönlendirici bilimsel temeli olmayan tarihçilerin kitapalrını okumayı bir kenara bırakın ve saçmalamayın. rusların kafkaslarda yaptığı ile anlı şanlı osmanlınızın ermenilere yaptığı arasındaki 7 farkı bulun. herkes kirli bir siz temizsiniz. roboskide de ruslar öldürdü kendi vatandaşını zaten. maraş, çorum, malatya katliamları, kureyza kabilesini, granadadaki katliamları hep ruslar yaptı zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

bu arada emrak etmeyin yakında bu hükümet ecadımızı koruma kanunu diye bir şey çıkarır. biz de dedelerimizin yaptığı katliamları, soykırımları kabullenip özür dilemek, erdem sahibi olmak yerine dünyanın yalancı tipler diye bildiği, kibirli insanlar oluruz. benim gibiler de ağızlarını açamazlar herkes mutlu olur. hayat negzel.
    poweranimal ve helin126 bunu beğendiler.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    iyi işte, eşşek kadar roma imparatorluğunada fatih yıktı!!

ne yani şimdi, bir şehrin kurtuluş yıldönümünü de, bu durumdan şehri kuşatanlar rahatsız oluyorlar diye kutlamaycak mıyız? enteresaN..gayrimüslim ahalinin de kutlaması şart değil, bakınız ilk mesaj hadisi şerife dayanıyor, evet herkes kirli bir biz temiziz..

Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fetih olayı neysede, şu kadırgaların tepeler aşırtılarak haliç'e indirilmesi hususunu hiç irdeleyen oldu mu? bırak kadırgayı irice bir sandal versen o tepeleri bugünün tekonojisi ile bile aşmak zor olur. bir kadırganın yaklaşık 40 metre boyu olduğunu düşünürsek varın ağırlığını siz hesaplayın. birde o zamanın imkanları bir araya geldiğinde bunun tamamen bir şehir efsanesi olduğunu anlamak çok zor olmaz. bir de işin şu yönü var tabi. bu kagırgaların yağlı kızaklarının üzerinden aşırtıldığı söylenir. öyle olduğunu varsaysak bile o kızak hattını yapmak ne kadar zaman almıştır acaba? ve bu çalışmayı bizans'lardan hiç bir allah'ın kulu görmedi mi onca zaman içinde. heralde bu fethin zapta alınması sırasında bir takım dalkavuklar padişaha yaranmak için sağlam uçmuşlar.
    http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=99606

konuyla ilgili bilimsel, kişisel oldukça güzel bir tartışma vardı burda.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kim neyi kutluyor kim kime laf sokuyor burayıda siyasete alet edip kutlama yerine sürekli afedersiniz it dalaşındayız (jet uçalarının bir brini taciz etmesidir bu yanlış mana vermeyin.) Yok gemiler kasımpaşadan geçmezmiş, yok imkansızmış, bilmem ne. Arkadaşlar hiç mi düşünmüyorsunuz, yada inancınızı mı yitirdiniz? Bazı şeyler vardır mantıkla açıklanmaz, açıklanamaz. Ben Fatih Sultan Mehmet' in keskin zekası ve dehasına hayranım. Bu gün oturduğunuz yerden mühendislik harikaları meydana getirebilirsiniz. Ancak savaşların kazananını teknoloji değil insanların inançları belir. Bu gündemi derseniz? Evet bu günde, amerika hala çölden çıkamadığına göre...........

Ayrıca, Atatürk gibi Askeri bir deha ve Çok iyi bir siyasetçiyi neden Fatih Sultan Mehmet ile karşılaştırıyoruz? Atatürk kalkıp bir kıvılcımdan yangın çıkartıp kurtuluşa vesile olmuştur, ancak sonrakiler bunu elinde tutmayı başaramamış ve acizlik göstererek bu gün bizim olduğunu zannettiğimi toprakların çok bize ait değildir.

Bütün büyük insanların yaptığı gibi onlarında kusurları olmuştur, ancak onları yargılama haddine ve yetkisine sahip olmayan bizler, onların gösterdiği, cesareti, dirayeti ve kararlılığı göstermek bir yana anlayabilecek kadar bile ufkumuzu genişletememişken burada abuk subuk karşılaştırmalar, tartışmalar la uğraşıyoruz.

Bu memleketin insanını ayakta tutan, savaşlar kazandıran, mucizelere imza attıran şey İNANCI dır kardeşim. 1453' te Fatih Sultan Mehmet' in emir verdiği yeniçeri de, 1918' de Atatürk' ün size ölmeyi emrediyorum dediği nefer de Şehit olmanın hevesi ile cepheye koşmuş ve mucizelere imza atmışlardır.

Bu gün yetişen insanların hayatında o kadar çok morfin var ki bunları anlamalarını, bunlara inanmalarını beklemek ahmaklık olsa gerek.

Çok mantıklıysanız, gidin iddia falan oynayın, futbol var sizin morfininiz, magazin programları var, televoleler var, acun var, surviver var. Var da var.

bunların arasında aklınızı koruyabilmeniz bile zor ike burada yazabilecek kadar gelişmiş olmanız bile inanılmaz bir gelişme.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Eagle7 bunu beğendi.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    fetih olayı neysede, şu kadırgaların tepeler aşırtılarak haliç'e indirilmesi hususunu hiç irdeleyen oldu mu? bırak kadırgayı irice bir sandal versen o tepeleri bugünün tekonojisi ile bile aşmak zor olur. bir kadırganın yaklaşık 40 metre boyu olduğunu düşünürsek varın ağırlığını siz hesaplayın. birde o zamanın imkanları bir araya geldiğinde bunun tamamen bir şehir efsanesi olduğunu anlamak çok zor olmaz. bir de işin şu yönü var tabi. bu kagırgaların yağlı kızaklarının üzerinden aşırtıldığı söylenir. öyle olduğunu varsaysak bile o kızak hattını yapmak ne kadar zaman almıştır acaba? ve bu çalışmayı bizans'lardan hiç bir allah'ın kulu görmedi mi onca zaman içinde. heralde bu fethin zapta alınması sırasında bir takım dalkavuklar padişaha yaranmak için sağlam uçmuşlar.
    Fetihin öteki yüzü adlı kitabı oku o zaman anlarsın neyin ne olduğunu...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    istanbulun fethini anlamak için selçuklu olmak, parçalanmak, osman gazi olup kardeş kavgasından sıyrılarak, talan eden, tecavüz eden haçlı zihniyetine göz dikmek lazım
    o zaman bu kadar önemli bir üssün fethinin gerekliğini çözebilirsiniz
    o zaman haçlı akını denen büyük kıyımların bitmesine, osmanlının agresif politikasına anlam vereceksiniz
    anlayamayan, olayın ne kadar gerekli olduğunu bugün ortadoğuya bakarak çözebilir
    zira farklı amaçlar yok ortada
    batı kültürünün artıkları olanlar, olayı basit bir işgal olarak görebilir yahut göstermeye çalışabilir
    dedeleri ingilizin altına yatmaya, kendileri amerikalının altına yatmaya hazır hainler, geçmişte olduğu gibi bu toprakların kardeş çocuklarından bulacaklar layıklarını inşAllah
    aman da para etmeyecek
    belki sağ kalan olursa sağda solda lobi çalışması yapıp, şimdiki haçlılara yamanan ahmaklar gibi soykırımcı addederler bizi
    C@LiMeRO ve Eagle7 bunu beğendiler.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onu ruslar kutlayacak biz değil mantıklı olun biraz onların aldığı yerleri biz niye kutlayalım bizim aldığımız yerler için onlar kutlama yapıyor mu her yerde din düşmanlığı her yerde muhalefet ve bunların olduğu her yerde her yerde phradel
    piramitler kaç yılda inşa edilmiş olabilir? bir gecede mi? bu cümle sanırım açıklayıcı olmuştur.

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    piramitler kaç yılda inşa edilmiş olabilir? bir gecede mi? bu cümle sanırım açıklayıcı olmuştur.
    Güneş birkaç yılda da balçıkla sıvanmaz, bir gecede de.. hadise vuku bulduysa bulmuştur, açıklamaların yetersiz oluşu, açıklanacak bir durum olmadığının ispatı değildir..

Piramit örneğine gelince.. oradaki kasıt da başka idi, uzunca bir müddet piramitlerin nasıl inşa edildiği şaibeli idi?, hatta uzaylıların yardım ettiğine dair bile yorumlar yapılıyordu kimi zaman..

Ama mesele burada kimin piramitleri inşa ettiği değil? Zira, uzaylılar bile yaptıysa (ki böyle bir yorumun altına imza atmıyorum, birçok belgesel vardı piramitlerin mucizevi inşaasına dair, misal olarak kattım yorumuma)mesela şudur,

Bu piramitler vardır, kim inşa ettiyse etti, ama varolduğu gerçeğini inkara götüremez bizi,

Nitekim, gemiler taşındı ya da taşınmadı???!!?? Taşındığına dair hiçbir şüphem yoK, orası da ayrı ama bu şehir fethedildi,

Ve ilginç olanı da bu başlık zaten? Kadırgalar taşındı mı acep ya da taşınmadı mı ki isimli bir başlık da değildi?

Su götürmez bir gerçeğin, birçok tarih kayıtlarına geçti ama inkar edenler de olabilir (29 Mayıs 1453_İstanbul'un Fatih Sultan Mehmet Han tarafından fethine dair bir kutlama
    başlığı idi), Sanıyorum buna itirazı olan yok?
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

Motosikleti
    Hayabusa
    Güneş birkaç yılda da balçıkla sıvanmaz, bir gecede de.. hadise vuku bulduysa bulmuştur, açıklamaların yetersiz oluşu, açıklanacak bir durum olmadığının ispatı değildir..
    okuduğum ve yaptığım hesaba göre bir kadırganın ortalama 50 ton taşıması gerekiyor. keresteden bir yapının 50 ton taşıması için kaç ton olması gerekir diye basit bir soru sorayım istersen?

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Adamlar Yunanistan'da İstanbul'un fethi kavgası yapıyor. Onlar tamam da, bize ne oluyor yahu

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    okuduğum ve yaptığım hesaba göre bir kadırganın ortalama 50 ton taşıması gerekiyor. keresteden bir yapının 50 ton taşıması için kaç ton olması gerekir diye basit bir soru sorayım istersen?
    Hindistan'da adamlar toprağın altında; kırk gün nefes almadan, yemek yemeden su içmeden yaşıyorlar, ben çok maddeye kafa takmam, Takdir ilahi..

Zira; açıklayamadığımız birçok olaya tanık olabiliriz, aklımız durabilir ama yine de oluyor, kuvvetle ihtimal görünene ve görünmeyene hakim olan yüce Yaratıcı yardım etmiştir, zira bütün yaratılmışlar ve yaratılmamışlar onun emrindedir, ve tabi ki kulu ve elçisi Hz. Muhammed'in müjdelediği bir olayı sadece maddesel açıklamak da yeterli değildir..
    turkish39 ve Eagle7 bunu beğendiler.

fasulity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 HONDA PCX 125
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizden başka istanbulun fethine çağ açıp çağ kapatan diyen yok yalnız. orta çağın bitiş tarihi tartışmalıdır. araştırabilirsiniz. ayrıca bir çağı açan olay istanbulun fethi değil eşşek kadar doğu roma imparatorluğunun yıkılışıdır. eşşek kadar diyorum çünkü roma imparatorluğunun medeniyete yaptığı katkı osmanlının takribi bir on katıdır herhalde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

sizin aydınlık dediğiniz milyonlarca insan için karanlıktır. ayrıca bir önceki mesajımda belirttim orta çağı falan kapatmamıştır. gayrimüslim ahalinin kutlamasını isterseniz gayri müslimlere bir sorun. yalandan kim ölmüş. sizin okuduğunuz belli, yönlendirici bilimsel temeli olmayan tarihçilerin kitapalrını okumayı bir kenara bırakın ve saçmalamayın. rusların kafkaslarda yaptığı ile anlı şanlı osmanlınızın ermenilere yaptığı arasındaki 7 farkı bulun. herkes kirli bir siz temizsiniz. roboskide de ruslar öldürdü kendi vatandaşını zaten. maraş, çorum, malatya katliamları, kureyza kabilesini, granadadaki katliamları hep ruslar yaptı zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

bu arada emrak etmeyin yakında bu hükümet ecadımızı koruma kanunu diye bir şey çıkarır. biz de dedelerimizin yaptığı katliamları, soykırımları kabullenip özür dilemek, erdem sahibi olmak yerine dünyanın yalancı tipler diye bildiği, kibirli insanlar oluruz. benim gibiler de ağızlarını açamazlar herkes mutlu olur. hayat negzel.
    Fetih İstanbul'a karanlığı getirmiştir.
    Orta Çağ kapanmamış, Yeni bir çağ açılmamıştır, hala orta çağ da yaşamaktayız.
    Gayri müslim ahali fethi sokaklarda kutlamamıştır bu bir tarihsel gerçekliktir.
    Benim okuduğum bütün kaynaklar yanlı, yanlış,temelsiz ve yölendiricidir, bir tek senin kaynakların ciddi ve objektiftir.
    Ben ve benim gibi düşünenler saçmalarlar, sen bunları hemen anlar ve uyarırsın.
    Osmanlı Ermenileri katletmiştir kanıtlı ve belgelidir aksi ispat edilmemiş ve belgelenememiştir.
    Bizler kirliyiz sen elbetteki pir-u paksın.
    Yapılan bütün katliamların hepsi bir elden çıkmış gibi tek bir kişi yapmış gibi değerlendirilebilir aksi düşünülemez.
    Sap ile samanlar elma ile armutları ben bir köşede toplayamam ama eğer sen istersen birbirleriyle toplanabilir konu dışı vakaları dahil edip laf kalabalığı yapabilirsin.
    Bizler siyasileşemeliyiz ama sen istediğin zaman marjinal siyasi tavrını koyabililirsin.

Yeterse yeter de, eğer yetmezse sen bize söyle biz papağan gibi senin dediklerini tastiler kabulleniriz.
    Bu kadarını da hangi mide kabul edecekse artık.
    Fasulity

Motosikleti
    Ducati 797
    bütün dünyanın kuyruk acısı var, yetmiyor bir sürü de içimizden çıkıyor
    fasulity, emocan, Sadık1453 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kadırgaların karadan yürütülmesi, tepeleri aşması falan çokta umrumda değil açıkçası.
    Olmuştur, olmamıştır kurcalamıyorum çünkü değişen birşey olmayacak.

Benim takıldığım nokta burada yorumda bulunan hemen herkesin 'tarafsız' tarih olamayacağı gerçeğini gözden kaçırıyor olması.
    Bizlere okutulan ve bir anlamda dayatılan tarih gerçek olmadığı gibi, bir İngiliz'in yada bir Alman'ın kendi evlatlarına okuttuğu tarihte salt gerçek değildir.

İllaki resmi tarihlere katık edilmiş milli propogandalar mevcuttur belkide zaten mevcut olmalıdır!.. Eğer böyle olmasaydı Hitler'i, İskender'i, Saddam'ı, Cengiz Han'ı (ki kendisi pekçok kaynağa göre dünyanın en büyük katilidir), Sezar'ı, Firavunları yada Stalin'i hala ölümüne savunan, kalbinde yaşatan milyonlarca insan olmazdı!

Binlerce insanın öldüğü bir savaş sonrası bir şehrin alınışını kutlamak bana göre değil ama kutlayanlarıda sonuna kadar anlıyorum ve saygı duyuyorum.

Benim bu konu paralelinde takıldığım tek nokta Aya Sofya gibi bir kültür mirasının, sanki çevresinde yeterince ibadethane yokmuş gibi, ibadete açılmak istenmesidir!
    Aya Sofya, tüm dünya medeniyetlerinin ortak paydalarından biridir ve sırf birileri faşistçe egolarını tatmin edecek diye ibadete açılması fikri bile çağdışılıktır!

Motosikleti
    Ducati 797
    çağdaşlığı "olması gerekli bir meziyet" gibi algılayan novarix e ve tüm o batının dayatmalarıyla aklı bulanmış ecdad düşmanlarına gelsin
    cagdaslik kavrami

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    "Kostantiniye elbet bir gün feth olunacaktır, onu fetheden kumandan ne güzel kumandan, onun askeri ne güzel askerdir."
    (Hadis-i Şerif)

Bu övgüye mazhar olmak kutlama gerektirir..benim şahsi kanaatim, böyle düşünmeyenlere ben de saygı duyuyorum.
    fasulity bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayabusa
    Hindistan'da adamlar toprağın altında; kırk gün nefes almadan, yemek yemeden su içmeden yaşıyorlar, ben çok maddeye kafa takmam, Takdir ilahi..

Zira; açıklayamadığımız birçok olaya tanık olabiliriz, aklımız durabilir ama yine de oluyor, kuvvetle ihtimal görünene ve görünmeyene hakim olan yüce Yaratıcı yardım etmiştir, zira bütün yaratılmışlar ve yaratılmamışlar onun emrindedir, ve tabi ki kulu ve elçisi Hz. Muhammed'in müjdelediği bir olayı sadece maddesel açıklamak da yeterli değildir..
    bu işler takdiri ilahi ile olsaydı şu an tüm dünya toprakları osmanlı'ydı öyle değil mi? peki şu anda durum nedir, ne kalmış geriye osmanlı'dan? demek ki takdiri ilahi işi biraz safsata.

bak şimdi senin için bugünün şartlarına göre bir hesap yapıyorum;

72 tane kadırga bir gecede tepeleri aşıp haliç'e inmiş değil mi? evet biz bugün bu operasyonu yapmak istiyoruz diyelim. elimizde de sınırsız imkan olsun. gemileri yukarı en kolay çekecek alet dozer tipi paletli bir makina olsa gerek. 50 ton taşıma kapasitesi olan bir kagırdanın en iyi ihtimalle 150 ton filan olması gerektiğini düşünüyorum, yani 1 e 3 gibi bir oran. 150 tonu yukarı çekmek için en iyi ihtimalle 5 veya 10 tane arası dozer lazım sana kallavisinden. bunları organize ettin, gemileri bağladın ve tepeye çıkardın. şimdi de gemiyi sağ salim aşağı indirmek için o dozerleri geminin arkasından bağlaman lazım. bağladın ve indirdin diyelim. şimdi bu operasyonu 72 ile çarp ve bir gece içinde bitip bitmeyeceğini otur hesapla.

ve şimdi de o günün şartlarına gidiyoruz. insan ve hayvan gücüne;

150 tonlu bir kadırgayı yüksüz ve kuru hali ile insanlar tepeye çıkarsın diyelim. bir insan tepe yukarı ortalama 70 kilo çekebilse 150 tonu çekebilmek için 2150 insan gerekli. ve bu insanların organize ve senkronize bir şekilde çekmesi lazım kadırgayı. 2150 insan nasıl senkronize olabilir? ayağı kayan, gücü tükenen hiç mi insan evladı yok. hadi diyelim ki yok ve gemi yukarı çıktı. peki bu 2150 kişi gemi aşağıya salınınca nasıl tutacak o koca kütleyi? hadi onu da başardılar iman gücü ile. 72 tane kadırgayı hiç sorunsuz bir şekilde ve ağır şekilde organize ve senkronize olarak bir gecede nasıl çıkardılar? hadi bunu da yaptılar, o yağlı kızaklar 72 tane gemi geçerken hiç mi kırılmadı, yıpranmadı ya da toprağa gömülmedi? bak biz dozerle bir gecede bitiremedik bu operasyonu, insan ve hayvan gücü ile nasıl olabilir, izahı var mı bu işin? bir de hayvan gücü diyoruz ya, insanı bir şekilde organize edersinde mandayı, öküzü nasıl edersin, bu da ayrı bir konu yani?

görüldüğü gibi tamamen birilerinin uydurması bu hikaye.

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    e peki? Şey kesin mi peki.. İstanbul'un fethedildiği?
    fasulity bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayabusa
    e peki? Şey kesin mi peki.. İstanbul'un fethedildiği?
    o kesin, ama gemileri tepelerden aşırarak değil bu da kesin zira. başka bir şekilde fethetmişler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler