Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Vahşi Konsolos eşine yurt dışı artık serbest.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Silverwing 600 - 2008
    Vahşi Konsolos eşine yurt dışı artık serbest.
    İsviçre konsolos eşi Andrea Köppel Şubat ayında, sıkıştırdığı ardından hızını alamayıp kasten çarptığı motosiklette karı kocayı yaraladı. Ardından önünü açtığı için kaçtı.

Kadın 4 ay sonra hasteneden yarı sakat çıktı. Bugün sabah haberlerinde izledim, kadıncağız yürümekte bile zorlanıyor. Sol kolunu halen kullanamıyor.

Mahkeme günü avukatlara ve mağdur T.C. vatandaşları olan motorda ki karı kocaya bildirilmedi. Kendi bile gitmedi ama avukatı gitti. Tek taraflı mahkemede bu kadına yurt dışı serbest bırakıldı. Ya kaçtı ya kaçacak. Adaletinizi ...

İsviçre'de bir Türk aynısını bir İsviçre'liye yapsa 20 yıldan aşağı çıkamazdı o ülkenin hapishanesinden. Adam öldürmeye tam teşebbüs.

---------- Post added at 08:10 ---------- Previous post was at 08:04 ----------

Olayı hatırlayalım.

İsviçre Konsolosu’nun eşi Andrea Köppel hakkında cipiyle çarptığı Filiz İnal’ın yaralanmasına neden olmaktan 4,5 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Köppel’in alkollü olduğu tespit edildi.

İstanbul Bebek’te kullandığı araçla Filiz İnal (41) ve Durmuş İnal’ın bulunduğu motosiklete çarparak Filiz İnal’ın yaralanmasına neden olan İsviçre Konsolosu Florian Köppel'in eşi Andrea Köppel hakkında 9 aydan 4,5 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.

Geçtiğimiz 5 Şubat günümeydana gelen kazada iddiaya göre Durmuş İnal'ın (49) kullandığı motosiklete arkadan bir cip çarptı.

‘PANİKLEYİP KAÇTIM’

Çarpmanın etkisiyle motosikletin arkasında bulunan Filiz İnal, 17 metre sürüklenirken, cip sürücüsü kaçarak olay yerinden uzaklaştı. İnal, ambulansla hastaneye kaldırılırken, aracın sürücüsünün İsviçre Konsolosu Florian Köppel'in eşi Andrea Köppel olduğu belirlendi.

Köppel, kaza sonrası yaşadığı şok nedeniyle paniklediğini ve kaçtığını kaydetti. İddianamede Köppel'in kazadan 5 saat sonra yapılan testte 0,59-0,81 promil arasında alkollü olduğu yer aldı.

Konsolos eşinin “bilinçli taksirle yaralamaya neden olma” suçundan 9 aydan 4,5 yıla kadar hapis ile cezalandırılması istendi. Dava önümüzdeki günlerde İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi’nde başlayacak

Sol kolunu kullanamıyor

Filiz İnal'ıneşiDurmuş İnal eşinin kaza sonrası yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğünü söyledi. İnal "Karımı şuandasolkolunda yüzde 90 işlevkaybı var. Hafızasıda gidip geliyor" dedi.

Yurt dışına çıkış yasağı

Mahkeme, Andrea Köppel hakkında yurtdışına çıkış yasağı koydu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Az önce izledim haberlerde kan beynime sıçradı resmen.
    Bende diyorum böyle adaleti

Motosikleti
    Üstelik çarpan kadının trafik sigortası da yokmuş. Aracı bile bağlanmadı. Kendi vatandaşına düşman bir devlet politikamız var.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Kadını resmen ezdi geçti...çarptı ve üzerinden geçti aslından sol omzunu ezdi diye gördüm ben kamerada...ülkede duyarlı bir siyaset olsa bu İsviçreli adi karıyı hemen alıcan cezaevine...geceyarısı ekspresini yaşatıcan..eşini ve çocuklarınıda sınırdışı edicen...bu bir cinayet teşebbüsüdür arkadaşlar...sol kolunu kaybedebilir kadın...hayatını kaydırdı....

http://www.sabah.com.tr/webtv/turkiye/konsolos-esinin-karistigi-kaza-guvenlik-kamerasinda

sabiht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adalet; televizyonlarda demeç vermekle, atıp tutmakla olmaz...Böyle durumlarda; dış politikanın, dünya üzerinde ki gücün ve saygınlığın ortaya çıkar....Türkiye'nin ne durumda olduğunu ve uyguladığı adaletin ne kadar keskin olduğunu siz değerlendirin....
    Geçmişimizdeki insanlara dil uzatacağımız yerde; kafayı önümüze koyup düşünmemiz lazım, onların yaptığının ne kadarını yapıyoruz...İşte ispatı...Dünya üzerinde kaç paralık haysiyetimiz var buyurun görün...

thb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda wave 110i
    Alıntı cem_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstelik çarpan kadının trafik sigortası da yokmuş. Aracı bile bağlanmadı. Kendi vatandaşına düşman bir devlet politikamız var.
    Ee yuh artık.
    thb
    bizi eskiler tanır, yeniler örnek alır, görenler anlatır

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Az önce kazada yaralanan kadın ve eşini gösterdiler haberlerde. Ne yazıkki kadının 4 aydan bu yana sol tarafı düzelmemiş durumda Bizim adaletimiz sadece bizim insanımıza ceza verip diğerlerine özgürlük vermek için mi var sorgular olduk İsviçre konsolosu değil isterse abd konsolosu olsun arkadaş bu ülkede yaşıyorsa kim olursa olsun ayrımcılık olmadan aynı kanunlara tabi olması lazım. Ulan motora arkadan çarpıyor normalde tutuklanıp ceza evine atılması lazım ki birde alkollü. Nasıl serbest kalır nasıl yurt dışına çıkar. Kazada yaralanan kadın eşinin yardımı olmadan kapı önüne çıkamıyor

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Beyler Change.org'da bu konuyla ilgili imza kampanyası başlatalım.

Benim her zaman söylediğim bir söz var:
    Türkleri Anadolu'dan savaşla, yalanla, dolanla çıkaramadılar. Şimdi vergiyle, adaletsizliklerle kaçmamızı sağlıyorlar. Hangi birimiz "Anasını satayım bu memleketin, keşke şurada yaşayaydım" demedi?

Change.org için kampanyayı başlatıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:28 ----------

Arkadaşlar Change.org'da kampanya oluşturdum. Siz de imzalayıp paylaşırsanız sevinirim:

Change.org | Vahşi Konsolos eşi Andrea Köppel’in hak ettiği şekilde cezalandırılmasını istiyoruz!
    poweranimal ve dockerengin bunu beğendiler.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bende bu sabah haberlerde izledim. Bizim Adalet öldü. Allah rahmet eylesin. Benim eşimin sol tarafını felç edip, huzur içinde yaşayacaklar. Gezecekler. Tozacaklar.
    Cezasını çekse hak yerini buldu derim. Ancak bu şekilde Adamın dünyasını karartırım. Türkiye'ye ayak bastıklarına pişman olurlar.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    olan yine garibana odu. adalet hep burjuvadan yana

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Adalet mi O dediğin kadın ismi değil mi?

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Arkadaşlar bu şekilde devlet kendi halkını suça teşvik ediyor. Lafa gelince hak, hukuk, adalet, polis, yasa ancak pratikte bunların tümünü halka karşı kullanıyorlar.

Şimdi adaletin yerini bulmadığını görünce aynı şeyi ona yapmak istemez mi insan? Ben eminim ki Durmuş İnal'ın fırsatı olsa da böyle bir şey yapmaz ama sizce bunun yapılması farz olmamış mıdır şu durumda?

Zamanında ordu kendi eliyle terörist yetiştirdi, kör dövüşü yaptı yıllarca. Rant sağladı.
    Bazı polis müsveddeleri insanların aracına silah, uyuşturucu vs. koydu adamları bitirdi.
    Şimdi de toplumsal bir hezeyan içindeyiz.

Bu "Ordo ab Chao" değil de nedir? Şimdi küçük küçük yapılıyor ancak zamanı gelince küresel bir "Ordo ab Chao" ile amaçlarına ulaşacaklarını sanıyorlar. Ama yanılıyorlar.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Türkleri Anadolu'dan savaşla, yalanla, dolanla çıkaramadılar. Şimdi vergiyle, adaletsizliklerle kaçmamızı sağlıyorlar. Hangi birimiz "Anasını satayım bu memleketin, keşke şurada yaşayaydım" demedi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:28 ----------

Arkadaşlar Change.org'da kampanya oluşturdum. Siz de imzalayıp paylaşırsanız sevinirim:

Change.org | Vahşi Konsolos eşi Andrea Köppel’in hak ettiği şekilde cezalandırılmasını istiyoruz!
    şahsım adına imzamı attım, destek olalım arkadaşlar
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Ben de imzaladım, ancak dilekçeyi hukukçu bir üyemizin daha yaptırımsal bir metodla yazması gerekir.
    Tolga Can bunu beğendi.

Motosikleti

Kardeş destekliyorum tüm motosiklet sitelerinde duyurusunu yapacağım. Teşekkürler.

DarkRaider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Para biriktiyom az kaldı panpa
    Boşbakanımız sağ olsun ülkede adeletsizlik aldı başını gidiyor.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Neden hiç şaşırmadım acaba?
    Ne olurdu yanılsaydık
    search16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bence tüm motosiklet siteleri, severleri, klüpleri bunu protesto için sürüş düzenlemeliyiz. Ben gönülllü olarak organizasyonda görev alırım.
    fz6_fazer bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    attım imzamı.
    motoru süren isviçre konsolosu olsaydı şu anda durum çoook farklı olurdu

Motosikleti

Kardeş, İç işleri yazacağına, yanlışlıkla iç ileri yazmışsın. Onu düzeltebilir misin?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)