Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

ÇİNLİ motosiklet almayın mışmışmış...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Dandik çinli algısını oluşturan makinalar sanki daha da azaldı mı ne...artık bazı çinliler yamahanın hondanın çinine kafa tutabiliyor...biraz toparlandılar diyelim...ama ybrnin 1.liği tvs apache 2.liği cbf 3.lüğü halen tartışılamıyor...commuter sınıfda...çinden daha iyisi gelene kadar 3 büyükler bunlar...diğer segmentler için bişey diyemem...dandirik dediğimiz markaların çakma commuter modelleri 400 dolarken 2500 3000 arası bize itelenirken...cbf 3br 850 900 dolar iken memleketinde bize 4500 5000 den iteleniyor..bu piyasayı biz oluşturduk..her türlü kucaktayız rahat olun...bu arada mct 250 de fena makina deıildir zamanında kraldı çakmaçapırların içinde en sorunsuz makinaydı...mobilden az yazdım daha çok şey vardı ama yarın pcmi alır almaz devam ederiz..iyigeceler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yeni Çelik Crown 150
    İyi geceler metehan abicim. Bende yatacağım. Ve bu konuya yarın devam etmek üzere. Sözü duayenimizden bir alıntı ile bitireyim kendim için bugünlük.

BBRR: Ümmet abi çin malı motorlara karşı bir önyargı var sen nediyorsun…?????

ÜP: İşte barış motor dışarıda duruyo git bi bin istersen sen ne düşünüyosan onu yaz sorada… ben her 1000 km de yağ deişiyorum bujiyi 2000 de kesin değişirim …çıkartır bakarım eğer ucu kararmışsa onun işi bitmiştir ..kaldırır atarım çöpe…Motoru kullanmadan kullanmaya fark var adam kontağa anahtarı sokarken kırmış garantiden değişin diyo servise gözümün önünde …olmazki sen motoruna nasıl bakarsan oda sana öyle bakar…
    (ÜMMET PERKİTAN)

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    2 bin tl butceye bile cbf oneriliyo burda sahibinden.com dan bi link verde bi bakalim ama yok arkadas cbf al gerisi yok ustune biraz daha ekle sunu al

Ama olmuyor iste plaka ruhsat sigorta parasi bulmak icin kivraniyorum su an

2008 model 60.000 bin km deki cbf 150 ye bile 4.000 bin tl istiyorlar milletin ustundn gctigi motoru ben ne yapayim dusuk kmli cbf yi o paraya veriyorlarsa gosterin o cbf yi bn alacam

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:47 ----------

Alıntı i.tufekci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten 2. el bakıyoruz. Benden konuşalım mesela. 3000 lira bütçem var benim. Ve chopper tarzı kullanıyorum. 3000 tl ye ikinci el çinli olmayan chopper önerini bekliyorum...
    Gv 250 al hacı 2 nci elleri 6.000 bin tl den başlıyormuş
    Mengu16 bunu beğendi.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    çinsavar koydum ben adlarını. adam 1000 tl bütcem var dese 2000 tl daha koy honda al diyor.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    at sahibine göre kişner, kabul
    ya ortada at yok ta eşek varsa?
    milyon defa tartıştık mevzuyu
    ilk parti çin malları berbattı, milyonlarca liramız çöpe gitti
    belki 20 farklı modeline bindim de konuşuyorum, bi tane motorun selesine oturup iyi demeyin şunlara
    iyi falan değiller
    bugün bir nebze düzelmiş olsalar da henüz olgunlaştıklarını düşünmüyorum
    titreşimi sıfırlamadıkları sürece çin malı motordan uzak durulması taraftarıyım
    ilerde iyisini yapacaklarını da biliyorum ama

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Adamlar elle saseyi kaynak yapıyorlar hepsinin sasesi ayrı bi dünya, Senin 0 Aldıgın cinli 2.El de 20.000 deki ybr den daha kötüdür,Arastırıpta alıcaksın,Zaten Cinliden inip,Japona binince daha cinli demiyorlar veya, Cinliyi savunup japona camur atanlar 250-1000 CC arasındada Cinliye binin Japona niye biniyorsunuz.Para israfından baska birsey degil malesef.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    benim bütçem japon motorlara da elveriyor ama ben fantazi olsun diye çin malı kullanıyorum,3 yıldır çin malı motosiklet kullanırım daha bir tek arızası olmadı beni servise götürecek kadar
    cenkito ve i.tufekci bunu beğendiler.

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Aslında japon tavsiye edenlerin göz ardı ettikleri çok

önemli bir nokta var. Şimdi; 3.000 tl bütçe var diyen adamın

eldeki nakiti 3000 olmuyor çoğu zaman. Hatta elde hiç nakiti

olmuyor. 3000/12=250tl/ay ben bunu ödeyebilirim diyor ve

bu kadar bütçem var diyor.

2.eller kk taksitli alınamıyor-istisnalar hariç- dolayısıyla

3000 e evet ybr alınır 2.el ama 12 taksitle alınmaz.

Bunu göz ardı eden yada gözden kaçıran arkadaşlarda

3bin yerine 3bin 500 ver temiz ybr al diyor.

Nakiti olan varsa bende tavsiye ederim ama olmayana bu öneriler

saçmalık oluyor.

Bu yüzden öneri isteyen: nakit yada kk ile şu kadar bütçem var

derse zaten önerilerde ona göre şekillenecektir.
    pacaveli bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    2011 model 150 mc tyi 1 senede 45 bın km kullandım tek sorun 75 tl ye motordakı bır bılya degıstı

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı DEISIS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında japon tavsiye edenlerin göz ardı ettikleri çok

önemli bir nokta var. Şimdi; 3.000 tl bütçe var diyen adamın

eldeki nakiti 3000 olmuyor çoğu zaman. Hatta elde hiç nakiti

olmuyor. 3000/12=250tl/ay ben bunu ödeyebilirim diyor ve

bu kadar bütçem var diyor.

2.eller kk taksitli alınamıyor-istisnalar hariç- dolayısıyla

3000 e evet ybr alınır 2.el ama 12 taksitle alınmaz.

Bunu göz ardı eden yada gözden kaçıran arkadaşlarda

3bin yerine 3bin 500 ver temiz ybr al diyor.

Nakiti olan varsa bende tavsiye ederim ama olmayana bu öneriler

saçmalık oluyor.

Bu yüzden öneri isteyen: nakit yada kk ile şu kadar bütçem var

derse zaten önerilerde ona göre şekillenecektir.

Kredi kartı olan adamın kredi imkanıda vardır 3000 Ceker Aynı parayı bankaya verir,Ama ybr ye biner benzinden baska masrafı olmaz.
    +Olarak simdi galericilerde motor satıyor ,Veya Yeni sistem Kartı Atm ye sok hızlı para veriyor taksitli Cek ordan.

İstenildikten sonra hersey yapılır.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kredi kartı olan adamın kredi imkanıda vardır 3000 Ceker Aynı parayı bankaya verir,Ama ybr ye biner benzinden baska masrafı olmaz.
    +Olarak simdi galericilerde motor satıyor ,Veya Yeni sistem Kartı Atm ye sok hızlı para veriyor taksitli Cek ordan.

İstenildikten sonra hersey yapılır.
    aradaki faiz farkını kim ödeyecek
    DEISIS bunu beğendi.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Ha Çin Ha Japon,ikiside kısa boylu ve çekik gözlüİkiside oturma organı yere yakın insanlar
    Konu motosikletse de kullanıcı faktörü her zaman önde gelir
    cenkito bunu beğendi.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    2006-2010 4 yıl 30.000 km işe git gel çinli kullandım. hiç bir sorun yaşamadım. Yağ harici değişen hiç bir şeyi olmadı.
    2010-2011 1 yıl 3.000 km de başka bir çinli kullandım. Onda da hiç sorun yaşamadım. Ev ihtiyaçlarından dolayı sattım.
    2011-2012 minibüs çok zoruma gitti.
    2012-2013 29.mayısta 1. yıl dönümümüzü kutlayacağız.
    çinli kross motora biniyorum. Dağ dere tepe uzun yol her yere gitti. Hala çalışıyor. Demekki keramet çinli de değil süren kişide...
    serdar1547, cenkito, i.tufekci ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006-2010 4 yıl 30.000 km işe git gel çinli kullandım. hiç bir sorun yaşamadım. Yağ harici değişen hiç bir şeyi olmadı.
    2010-2011 1 yıl 3.000 km de başka bir çinli kullandım. Onda da hiç sorun yaşamadım. Ev ihtiyaçlarından dolayı sattım.
    2011-2012 minibüs çok zoruma gitti.
    2012-2013 29.mayısta 1. yıl dönümümüzü kutlayacağız.
    çinli kross motora biniyorum. Dağ dere tepe uzun yol her yere gitti. Hala çalışıyor. Demekki keramet çinli de değil süren kişide...
    tolga aynı motoru bende kullanıyorum, ama senesi dolmadan 5000 km devirmeden sanzıman krank değiştim buna ne diyeceksin peki
    demekki kerametten yoksun olan benim

acıklama beni bilmeyen arkadaslar için : motorum 150 cc idi hiçbir preblemim, sıkıntım yokken 200 cc set alıp motorumu modifiye ettim, su anda eskisinden de memnunum

arızanın A sı bile gelmedi basıma nazarlardan uzak
    Tolga Can bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Bende çok denk geliyorum dediğiniz gibi her tavsiye isteyen konuda bir kişi çıkıp yazıyor.Hatta işin iç yüzünü bilmeyip rencide edici şekilde yazanlar var.

Kredi kartım yok.Kullanabiliceğim bir yakınımda yok.
    Nakit te biriktiremiyorum.Nefis mi diyelim artık neyse oda yok.
    Motor almak istiyorum
    Şimdi bir honda bayisine gitsem bana pcx verin ama senetle olsun desem ne derler ? varmı öyle senetle sepetle veren yerler ? Yok. yahu 10 küsür yaşındaki scootera 3 bin isteyenler var. Neymiş japon yada italyan neyse.

Bir şekilde biriktirdik gittik 2. el motor aldık. Hani bilmeyen adam çinli alıyor diyosunuz ya onu alırkende bişey bildiğimiz yok motor arıza yapıcak yada ufak tefek parçaları değişicek. Benim bir aynam 10 lira o bahsettiğiniz japonun nekadar ? Yada grenajın bir parçası kırıldı 30-40 liraya değiştik. Motorumuz japon italyan vs. olsa 30-40 liraya halledebilicekmiyiz işimizi ?

Şimdi ikinci el ilanlara bakıyorum mesela az kullanılmış piaggio fly 2850 lira. onunda dış aksamı plastik öyle değilmi ufak bir kazada kırılacak. Ön çamurluk fiyatı 195 Lira. İş motoru almakla bitmiyor .Asgari ücretle çalışan zar zor bu motoru almış olan birisi bu masrafları nasıl karşılayabilir ?

Kimse bilmediğinden almıyor çinli motorları. Herkesin az çok bilgisi vardır adı üstünde çinli. Yani bir japonla çinlinin kıyaslamasını herkes yapabilir diye sanıyorum.
    Burda fanatikliğin alemi yok herkes kendi bütçesine göre. Ve motoru aldıktan sonra yapabileceği masrafa göre seçiyor motorunu.
    Bende Asya nostalji aldım. Daha ilk benzini doldururken benzin deposunun plastik kapağı kırıldı. Servis hatasıydı garantiden değişecek. Daha 600 kmde arka çamurluğun vidası düşmüş. Hallettik. Çamurluğun yenisi 7,90 TL. Bilmem anlatabildimmi. Şimdi ben sırf daha 1000 km olmadan sorunlar başladı diye Çinli motorları kötüleyebilirmiyim? Tabiki hayır.

Eğer şu çinli motorlar olmasaydı ben şuan motor sürüyo olmazdım. Daha düne kadar cygnus L fizy vs. bile yoktu . Ha peki Fizy ile şu dandik çinlileride bi kıyaslayabilirmisiniz acaba ? onuda çok merak ettim şimdi. Yani sırf japon diye gidip Fizy alabilirmiyiz ?

Nebileyim cebimde 10000 lira param olsa gidip tabiki daha kaliteli bişeyler alırım. Yani nekadar ekmeğe nekadar köfte olacağını çok iyi biliyorum diğer çinli kullanan arkadaşlar gibi: ) Asya nostaljiden Honda shadow kalitesi beklemiyorum zaten.

-ZERO- adlı üyeden alıntı
    çinliden uzak dur cümlesi her ne kadar emir cümlesi olsa da aslında tavsiyedir.
    kişi ister çinli alır ister almaz sonuçta kişinin kendi kararıdır kimse karışamaz
    Çinli alma motor ortadan ikiye ayrılır diyenler var. Nası ayrılırmış hani göster bi örnek hatta gözünle gördün mü kaza yapmadığı halde ortadan ikiye ayrılan çinli gördüysen inanıcam diyorum yok öyle bişey.
    Carl Gustav adlı üyeden alıntı
    Dikkat edelim giderken de şasi kopmasın!

Slmlr
    Brkn

Ahbe abicim bu nasıl çelişkidir. Bknz. Altın elbiseli adam bölüm 13

@DEISIS Yani aslında anlatmak istediğim senin yazdıklarındı
    cenkito bunu beğendi.

17muhammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2013
    Bildiğim kadarıyla yeni çıkan yasaya göre yurtdışından kalitesiz mal getirmek yasak çine ürün yaptıran firmalarda mecburen kalitede iyileştirmeye gidiyor

Motosikleti
    Yeni Çelik Crown 150
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 bin tl butceye bile cbf oneriliyo burda sahibinden.com dan bi link verde bi bakalim ama yok arkadas cbf al gerisi yok ustune biraz daha ekle sunu al

Ama olmuyor iste plaka ruhsat sigorta parasi bulmak icin kivraniyorum su an

2008 model 60.000 bin km deki cbf 150 ye bile 4.000 bin tl istiyorlar milletin ustundn gctigi motoru ben ne yapayim dusuk kmli cbf yi o paraya veriyorlarsa gosterin o cbf yi bn alacam

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:47 ----------

Gv 250 al hacı 2 nci elleri 6.000 bin tl den başlıyormuş
    Maciti almadan önce foruma üye değildim ama senelerdir takip ederdim misafir olarak. mct yi aldıktan sonra üye oldum. Yani üye olup napayım alayım mı desem ne cevaplar alacaktım bilemiyorum belki de vazgeçecektim. Ama şunu bilmiyorlar ki ben mct yi aldım 2 tane kaskımı aldım,dizlik, dirsekliğimi aldım. Bir gün sonrasına BENZİN param kalmamıştı :D Ama olsun Çinli alma..... :D
    cenkito bunu beğendi.
    Sizler bir yerlere gidebilmek için demir yığınlarınıza binersiniz, biz ise motosikletimize binebilmek için bir yerlere gideriz... Not : '' İmza Çalıntıdır...''

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Marketten alıp yediğin sarımsak ne malı? ÇİN
    Kaşıkladığın pilavın pirinci nerden geliyor? ÇİN
    Simitin susamı, unu? ÇİN... Ekmeği kestiğin bıçak, peyniri yediğin çatal? ÇİN
    Bebeğin biberonu, hocanın tespihi, hacının takkesi, karının sütyeni? ÇİN
    Ucuz diye pazardan alıp tüttürdüğün cigara? ÇİN
    TV deki pazarlama kanallarında pazarlanan malların alayı? ÇİN MALI..
    Ayağındaki ayakkabı, cebindeki telefon, gözündeki gözlük, kolundaki saat, çay içtiğin bardak? Büyük bir ihtimalle çin malı..
    Seyrettiğin televizyon, uydusu-kablosu-kumandası... Kumandasının pili... Çin malı kardeşimmmm..

Bütün bunları görmeyip hala GÖRE GÖRE sadece motorları görüyorsan..
    Yuh derim sana.. Yuh ki yuh.. Ulan bu çinliler olmasa hükümet düşecek haberiniz yok!
    Maliye bakanlığı bastığı kağıtları alana yüzde yüzelli faiz veriyor da.. Ülkene gelen sıcak ve de FAİZLİ parayla 4 ayda bir telefon değiştirebiliyorsun..
    Oysa bahse girerim ki ne tarlada domatesin... ne de imalathanende imal ettiğin tek malın yok... Habire tüketiyorsun!
    Ülkende bütün fabrikalar teker teker satıldı.. Alan kapattı.. İşçileri sokağa attı.. 50 kuruşa doldur gemicikleri.. Boşalt milyonlara.. Doldur cebini.. Zehirliymiş, kalitesizmiş, boşver.. Bu millet önüne ne koysan yer!.. Senin de önüne işte bu çan-çin-çon mallarını koydu..
    İster al-ister alma kardeşim..

Bilmiyorsun ki ülkende fabrikalar çalışsa..
    Karayolunu burak havada giden motora binecektin belki şimdi..
    Sana verdikleri para 800 lira.. ÇOK BÜYÜK PARAYMIŞ verenlere sorsan! Düş elektrik-su-gaz-kira.. Binersin sen belki JAPON'a

Daha çoook beklersin bir BABAYİĞİT çıksa da yerli araba yapsın, motor yerine YERLİ ARABAYA binelim diye...
    Adamın işi yok sanki, fabrika kurup dertsiz başına ağrılar getirecek, faize bastırıp afiyetle yemek varken..
    Bir de servis ağı kurup senin derdinle uğraşacak bedavaya.. Hadi canım sen de...

Bir de üstüne üç kişi... iki çuval çimento-bir tane mutfak tüpü yükleyip belini kırıyorsan.. Yağına bakmayıp yolda kalıyorsan... Ucuz nasıl olsa taksitle bi tane daha alırım n'olcak diyorsan.. Giderken kırılır tabi şasesi kardeşim! Daha çoook çin malı alırsın..
    Eee ucuz etin yahnisine tamirci de bulamazsın; abi ucuz zaten tamiri pahalıya gelir git yenisini al derler... Gider alırsın.. Daha çoook alırsın...
    cenkito, serdar1547, i.tufekci ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yeni Çelik Crown 150
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 model 150 mc tyi 1 senede 45 bın km kullandım tek sorun 75 tl ye motordakı bır bılya degıstı
    Mct ile henüz 2000 km yaptım Allah nazardan saklasın hiç sorun yaşamadım...Sadece ayna değiştirdim o da fiziki birşey...
    Sizler bir yerlere gidebilmek için demir yığınlarınıza binersiniz, biz ise motosikletimize binebilmek için bir yerlere gideriz... Not : '' İmza Çalıntıdır...''

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tolga aynı motoru bende kullanıyorum, ama senesi dolmadan 5000 km devirmeden sanzıman krank değiştim buna ne diyeceksin peki
    demekki kerametten yoksun olan benim
    Modifiye olayı konu dışı , Vidası düşenlerde kılavuz vida takarsa o vida motorla birlikte ölene kadar kalır.
    Servisten çıktıktan sonra motoru 3 kez kontrol etmekte yarar var. Ben hiç bir servise güvenmüyorum. Hepsi 3 kağıtçı.
    Adam işini yapmadıktan sonra japonunda çamurluğu düşer. Ama hiç bir japoncu buraya çamurluğum yolda giderken düştü diye yazmaz. Neden acaba
    Tek dürüst kişiler çinli sürücüler. Hadi kaos ateşini yaktım. Kapın sopaları japon motorcuları dövelim
    cenkito bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler