Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

ÇİNLİ motosiklet almayın mışmışmış...

Motovento
    REKLAM ALANI
    celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    2005 model asya 125t var bende. hoş an125 te var ama çok kullanmasam da asya hala çalışır ve yürür durumda. 2 sene sonra on yaşına girecek çin'li motor. bakarsan bağ bakmazsan dağ hesabı.
    cenkito, oknglr, i.tufekci ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şunuda ekliyim.
    cross, enduro, chopper, touring tarzı motosikletler öyle 3-5bin tl lik bütçelerle başa bela almak demektir. (çinli yada değil)
    scooter ve commuter de iş farklı
    Evet haklısın, Ben hata yaptım. 4.000 TL ye plaka + ruhsat bu motoru aldım.
    1 Senedir adam gibi yolda gitmedi. Hep bozuk yol hep zorlu yol. Biraz daha para verip düz asfalt yolda giden motor almalıydım.

Sinan Er, FatihC, ferad ve 7 diğerleri bunu beğendiler..
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Yeni Çelik Crown 150
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 Senedir adam gibi yolda gitmedi. Hep bozuk yol hep zorlu yol. Biraz daha para verip düz asfalt yolda giden motor almalıydım.

http://l1305.hizliresim.com/19/w/nk0h6.jpg
    ah ah hata yapmışsın dostum... Ybr-Cbf dururken gidip şu motosikleti almışsın oldu mu hiç... (Bari türleri uysaydı dimi)
    Tolga Can bunu beğendi.
    Sizler bir yerlere gidebilmek için demir yığınlarınıza binersiniz, biz ise motosikletimize binebilmek için bir yerlere gideriz... Not : '' İmza Çalıntıdır...''

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://l1305.hizliresim.com/19/w/nk0h6.jpg
    sen motosikletinden zevk alıyorsan sorun yok demektir.

xtreme max diye marka var sandım meğer mondialmiş.
    Tolga Can bunu beğendi.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Zevk alıyorum. Her türlü fanteziyi yaşadık Tek sorun boyum kısa, motor yüksek.
    Keşkem biraz daha uzun boylu olsaydım. O zaman selvi boylum ile daha ne aşklar yaşardık belli değil.
    satoyama ve cenkito bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Abi yazın kumda kullandığın zaman sıkıntı yok gibi gözüküyo,boyun tam oluyo yaniŞaka bi yana parasına göre gayet iyi motosikletler son zamanda üretilenler.Sorun yaşayanlara bakansanız ilk defa motosiklete binen adamlardır çoğu,az bi kısmıda ilgisiz kullanıcılardır.Bu tarz kullanıcılara japonda dayanmaz zaten.Sonuçta japonda düşünce grenajları çatlayan,kırılan bi motosiklet,onada yağ koymazsan motor pert,onunda zinciri gevşer,onunda zamanla vidaları gevşer,sonuçta düşük cc motosikletler.Bunları alan gençlik reyzing zannedip canını yiyecek zaten.Birbirimizi kandırmanın ve kırmanın alemi yoktur.
    katre09 bunu beğendi.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    3 ncü çin malı motosıkletım. 2006 olan harıcı dıger ıkıdınden memnunum.
    bız cın kullanıcıları motorun stickırlarını söküp japon sticirlarını takmayı bırakmadıkca cınlı olmaya devam edecegız

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı mustf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin malı dediğin zaman... hondanın tüm küçük cc leri de çin malı yamaha da aynı. Ha, eski honda veya yamaha gibi değiller tabi ki. Kalite çok düştü. Bu da çinin ucuz işçiliği ile dünyayı değiştirmesinden kaynaklı birşey.

Kawasaki suzuki gibi çizgisini hiç değiştirmeden japonyada üretip satmaya devam edenler de var tabi. Ama bunun da bedeli var ki kawanın 125 liği 3500 euro dan başlamakta. Ki parasını sonuna kadar hak eden makinalar bunlar. Aradaki fark çok açıktır bu açıdan bakarsanız. Genelde komik bir kıyaslama yapılmakta. Aslında çin malı motorla çin malı honda yamaha kıyaslanıyor ki bunlar da o eski hondalar değil. Artık 50000 lerde motor yapılan yığınla honda görüyoruz ortalıkta.

Çin malı çok geniş bir kavram oldu. Öz be öz amerikan hp bilgisayara bakıyorsunuz o bile çinde yaptırıyor malını. İki çeşit mal var. Biri avrupa amerika ve japonya için yine bu ülkelerde üretilenler... Diğeri ise aynı markaların çinde üretilenleri. Mesela artık o eski bosch çamaşır makinalarının kalitesi kalmadı. Çünkü alman malı sadece avrupa ve amerikaya üretiliyor. Senin aldığın bosch çin malı. Hakikisini zengin ülkeler kullanıyor.

Yani aslında ayrımın daniskası bu çin malı denen olayla ortaya çıktı. Ucuz işçlikle 3. sınıf kalitede mal alıp, dünya markalarını aldığını sanıyorsun ya... Heyhat aslında gariban ülkelere iyi ayar çekiyorlar yine.

Sen şimdi ciddi ciddi japonyada satılan honda ile burada satılanların veya amerikada satılanların aynı honda olduğunu mu sanıyorsun? Bence bir daha düşün...
    Belirli bir pazara hitab eden ürün yapan firmayı kalitesiz ürün yapıyor diye değerlendirmek doğru değil. Türkiye'de satılan Honda NC700 ile dünyanın başka bir yerinde satılan Honda NC700 aynıdır. Bu, bütün modeller için geçerlidir. Ülkeden ülkeye değişen yasal yükümlülüklere uymak için yapılan değişiklikler hariç her şeyleri aynıdır. Bu adam saf mı aynı motoru üretmek için bir tane Çin'de bir tane de Japonya'da fabrika kursun ? Bu zamanda kimse böyle bir lükse sahip değil. Bizim ülkenin ekonomik durumu malum, vergi oranlarını tüm dünya biliyor. Adam bu koşullarda satış yapabilecek modelleri bize sunmaya çalışıyor.

Türkiye'de kullanıcıların bir standardı yok. Adam ucuz motor satıyor kalitesiz deniyor. Çin'li düzgün motor satıyor, fiyatı Japonlar kada oluyor, pahalı deniyor. Bir malı hem kaliteli hem ucuz yapmanın yolu yok arkadaşlar. İyiyse pahalıdır, alıp kullanırsınız. Üstelik Çin malı pahalı ürün aldığınızda marka imajı sıfır olduğundan bundan kaynaklanan fiyat şişirmesi de olmayacağından, parayı sadece ürüne vereceksiniz. Bütün sorun aslında bizim markacılığımızdan kaynaklanıyor. Bu motorlara bu kadar kötü gözle bakılmasa ikinci elleri de bu kadar ucuza gitmez kimsede de satın alma korkusu olmaz. Markacılık konusunda kendimizi o kadar kaybettik ki, "Sahibinden.com" YBR ve CBF'leri sıfırından pahalıya satan salaklarla doldu.
    acayüp, ramizan83 ve Tolga Can bunu beğendiler.

waeder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Sportcity 250ie vardı satıldı :( (2009)
    Ben 3 sene mondial 125mt kullandım açıkçası canımı sıkacak bir arıza yaşamadım. Üstelik ilk bir sene motoru baya bir hor kullandım. Bence kaliteli motor almadan önce 1-2 sene çinli kullanılabilir ama altındakinin çinli olduğunu bilerek

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belirli bir pazara hitab eden ürün yapan firmayı kalitesiz ürün yapıyor diye değerlendirmek doğru değil. Türkiye'de satılan Honda NC700 ile dünyanın başka bir yerinde satılan Honda NC700 aynıdır. Bu, bütün modeller için geçerlidir. Ülkeden ülkeye değişen yasal yükümlülüklere uymak için yapılan değişiklikler hariç her şeyleri aynıdır. Bu adam saf mı aynı motoru üretmek için bir tane Çin'de bir tane de Japonya'da fabrika kursun ? Bu zamanda kimse böyle bir lükse sahip değil. Bizim ülkenin ekonomik durumu malum, vergi oranlarını tüm dünya biliyor. Adam bu koşullarda satış yapabilecek modelleri bize sunmaya çalışıyor.

Türkiye'de kullanıcıların bir standardı yok. Adam ucuz motor satıyor kalitesiz deniyor. Çin'li düzgün motor satıyor, fiyatı Japonlar kada oluyor, pahalı deniyor. Bir malı hem kaliteli hem ucuz yapmanın yolu yok arkadaşlar. İyiyse pahalıdır, alıp kullanırsınız. Üstelik Çin malı pahalı ürün aldığınızda marka imajı sıfır olduğundan bundan kaynaklanan fiyat şişirmesi de olmayacağından, parayı sadece ürüne vereceksiniz. Bütün sorun aslında bizim markacılığımızdan kaynaklanıyor. Bu motorlara bu kadar kötü gözle bakılmasa ikinci elleri de bu kadar ucuza gitmez kimsede de satın alma korkusu olmaz. Markacılık konusunda kendimizi o kadar kaybettik ki, "Sahibinden.com" YBR ve CBF'leri sıfırından pahalıya satan salaklarla doldu.
    Küçük cc ler diye yazmışım zaten. Nc 700 den bahsetmiyorum dikkat edersen!

Sen öyle zannetmeye devam edebilirsin ama japonya amerika ve avrupaya bizde satılan küçük cc hondalar giriş bile yapamaz. Ha, orada satılan honda seninkinin iki katı fiyatına satılıyor. Çünkü o ülkelerin ekonomik gücü de ona göre çok yüksek. Mesele bu. Ha, sen aynı modeli japonya veya amerikada bulup çıkarabilirsin ama aynı motor değildir. Bosch çamaşır makinası misali çin olanı beş para etmez aynı makinanın alman üretimi olanını eskitemezsin.

Buradaki mesele gelire göre mal meselesidir. Nasıl ki çok eleştirildiği gibi senin amerikaya mal satman özellikle de teknolojik ürün satman neden çok zordur? Çünkü adamın satandartları var.

jiro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çin malı cross 150, skyteam bubbly 50cc
    bende 2006 model hakiki çinli bir kross var. aldığımdan bu yana 5000 km yapmışımdır. hergün elektrik aksamının bir yeri fire veriyor. değiştirdiğim patlattığım akünün hesabı yok. ama bu sayede birçok şey öğrendim. advrider diye bir site var arasıra bakarım. adam 50 bin tl lik bmwnin motorunu çölün ortasında tornavida ve pense ile indirdi topladı. onu görünce bende karar verdim ulen bozsam ne olacak cep telefonum daha pahalı dedim ve daldım çinliye. motosiklet netteki bazı arkadaşlarında yardımıyla komple söktüm elektrik aksamını kurcaladım, regülatörü öğrendim şaseyi artı eksi motor statör derken bayağı şey öğrendim. şimdi akşam söküyorum sabah geri topluyorum lego gibi. modifiye yaparsan yap sök tak . hala elektrikte sorun var ama bana bayağı bir tecrübe kazandırdı. 1500 tl verdim motosikletin bir çok ayarını arızasını öğrendim. motosiklet konusunda uzman olmak istiyorsan 2. el bir çinli al adı şanı duyulmamış parçasını bulama yerine hangisi olur diye kafa patlat hiç olmadı sen sanayide yaptır. 40 yaşındayım ama 10 yaşındaki çocuk gibi oyuncağımı buldum söküyorum takıyorum.... bakalım ne zaman elimde kalacak...
    ilkerabi bunu beğendi.

katre09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    peki sunun için ne diyorsunuz tam al çini bugun 2 000 ne yap yılda 2 bın masraf ) butce meselsı ya bu
    Arkamdan konuşup beste yapacağına, yüzüme konus da düet yapaIım.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Scoterları dökülüyor evet ama Honda Todaylar bile 3.500 liradan alıcı buluyor

Activalara bile 4 bin lira diyorlar

Viteslileri daha saglam bence sen ona bakarsan oda sana bakar

korbygs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 162 CC
    sıfır çinli alıcağına 2. el commutere (cbf ybr cb125 tvs) binersin olur biter yeni başlıcaklara sölenir bu laf genelde 1500 tl ye motor alıp bi sezonda 1500 tl harcayan da var yazık değilmi o paralara bedava ver bi çinli sukuter binmem bu kadar basit
    1. FYM MASAİ 250 CC CHOPER 2. HONDA CBF 150 CC COMMUTER
    3. ASYA GY 200 CC ENDURO 4. HONDA CB 125 E YİNE COMMUTER ve commuterin kralı son MCX 162 CC

drrossi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    Benim bir arkadaşımda 20.000 km'de mondial loyal var ... 100 cc...

Bakarsan bağ; bakmazsan dağ olur ....
    cenkito bunu beğendi.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    arkadaşlar formu baştan sona okudum.bu motosiklet şimdiye kadar gördüklerimin en gösterişli ve aynı zamanda en adisidir.
    nedenlerini yazıyorum:
    1-montajdan sonra test için bindiğinde zincir koparak ön zincir kapağı ve vites müşürü kırıldı.(fabrikada bu parçalar yok)
    2-motosiklette hali hazırda bulunan benzin filtresi piyasada örneği yok denecek kadar kalitesizdir ki bu yüzden arazide kaldım.
    3-deponun içerisindeki plastik parçalar yüzünden iki kere depoyu temizlettim.depoya yapışan parçacıklar hala problem oluşturuyor.
    4-araziye ilk gittiğimde zincir muhafazası titreşimden kırıldı
    5-egzoz koruması perçinlerinden atarak elimde kaldı.yenisini taktırdım 100 km lik bir kullanım sonucu arka sinyali ve yan grenajı eritti.yine perçinler attı.
    6-motorun üzerindeki yapıştırmalar ilk yıkamada söküldü.
    7-yanımda takım çantası ile dolaşmama rağmen civata toplamakla başa çıkamadım .en son egzoz motor bağlantı yerinden düştü.
    8-ön farı üç sefer değiştirdim yine geçti en son zenon far taktırdım kiti ile birlikte.
    9-sinyallerin su alması en küçük problem
    10-ayak marşını usta dahil kimse çalıştıramadı arazide elektirik kesti yine bir sürü eziyet..
    11-orta amortisör patladı sebebini servis dahil kimse bilmiyor (bu arada akrobat değilim normal şartlarda kullanıyorum)
    12-seksen kmh yi geçtiği an gaz kesiyor gaz kesici varmış dağ motoru olduğu için ne alakaysa...gaz kesiciyi söktürmek istediğimde fabrikadaki usta dahil kimse yerini bilmiyor

Bunlara rağmen asya 250 rx almayı düşünen varsa 650 km deki motosikletimi 4000 tl ye satıyorum hepinize keyifli sürüşler (ALINTIDIR)

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Mehmet Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar formu baştan sona okudum.bu motosiklet şimdiye kadar gördüklerimin en gösterişli ve aynı zamanda en adisidir.
    nedenlerini yazıyorum:
    1-montajdan sonra test için bindiğinde zincir koparak ön zincir kapağı ve vites müşürü kırıldı.(fabrikada bu parçalar yok)
    2-motosiklette hali hazırda bulunan benzin filtresi piyasada örneği yok denecek kadar kalitesizdir ki bu yüzden arazide kaldım.
    3-deponun içerisindeki plastik parçalar yüzünden iki kere depoyu temizlettim.depoya yapışan parçacıklar hala problem oluşturuyor.
    4-araziye ilk gittiğimde zincir muhafazası titreşimden kırıldı
    5-egzoz koruması perçinlerinden atarak elimde kaldı.yenisini taktırdım 100 km lik bir kullanım sonucu arka sinyali ve yan grenajı eritti.yine perçinler attı.
    6-motorun üzerindeki yapıştırmalar ilk yıkamada söküldü.
    7-yanımda takım çantası ile dolaşmama rağmen civata toplamakla başa çıkamadım .en son egzoz motor bağlantı yerinden düştü.
    8-ön farı üç sefer değiştirdim yine geçti en son zenon far taktırdım kiti ile birlikte.
    9-sinyallerin su alması en küçük problem
    10-ayak marşını usta dahil kimse çalıştıramadı arazide elektirik kesti yine bir sürü eziyet..
    11-orta amortisör patladı sebebini servis dahil kimse bilmiyor (bu arada akrobat değilim normal şartlarda kullanıyorum)
    12-seksen kmh yi geçtiği an gaz kesiyor gaz kesici varmış dağ motoru olduğu için ne alakaysa...gaz kesiciyi söktürmek istediğimde fabrikadaki usta dahil kimse yerini bilmiyor

Bunlara rağmen asya 250 rx almayı düşünen varsa 650 km deki motosikletimi 4000 tl ye satıyorum hepinize keyifli sürüşler (ALINTIDIR)

Bahtsız bedevi bu olsa gerek
    Ben ikidir mondial alıyorum,ilkini 6 yıl kullanıp sattım.Şimdiki motorumda 1 yaşında olacak bi kaç güne Allah ın izni ile.Rutin bakımları hariç saçma sapan bi hal gelmedi başına yukarıda sayılanlar gibi.Yapıştırmaları bırakın sökülmeyi kendim bile çıkaramadımAmpul üç defa değiştirdim 6 yılda oda kablo aşınmış.Amortisörlerim gayet sağlıklı idi.Kısacası hiç çekmedim motorumdan.
    [IMG][/IMG]

Biraz ilgi motosikletiniz ve sizin için şart.Zincirin kopması ustanın adamakıllı germesinden kaynaklanmış olabilir.Ya da adına usta dedirten birinin.Son zamanlarda çinli dediğiniz olay pek küçümsemeye gelmez bence.Memnun olmayanlar daha çok kullanmayanlar zaten
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler