Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ÇİNLİ motosiklet almayın mışmışmış...

Motovento
    REKLAM ALANI
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Modifiye olayı konu dışı , Vidası düşenlerde kılavuz vida takarsa o vida motorla birlikte ölene kadar kalır.
    Servisten çıktıktan sonra motoru 3 kez kontrol etmekte yarar var. Ben hiç bir servise güvenmüyorum. Hepsi 3 kağıtçı.
    Adam işini yapmadıktan sonra japonunda çamurluğu düşer. Ama hiç bir japoncu buraya çamurluğum yolda giderken düştü diye yazmaz. Neden acaba
    Tek dürüst kişiler çinli sürücüler. Hadi kaos ateşini yaktım. Kapın sopaları japon motorcuları dövelim
    tolga abi yorma kendini be abi.
    Adımız çıkmış 9 a inmez gayri 8 e elleme öylede kalsın. bugün bmw ye binen bi adam şahini beğenirmi beğenmez bizimkide o hesap paramız varda bizmi binmedik hondoya mondaya
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Çinli diye tabir ettiğin motosikleti binlerce km kullanamıyosan KUSURU BİRAZDA KENDİNDE araman gerekir.Ha hiç kullanmadan yorum yapıyosan,çinli motosikletin değil oda senin ayıbın demektir.
    cenkito bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende çin malı motor kullandım aldığım güne lanet olsun
    üzerine toz kondurmadığım halde plastik aksamı kendiliğinden çatlıyor diye sattım
    şimdi bana çin malı al deseler veya çin malı şöyle böyle deseler de almam
    neden adi mal da onda aha size benim sattığım çin malı dan birkaç kare ne kadar baksanda çin malı dandik olmadık arızalar çıkartıp motosiklet keyfimin içine sıçtığı çok zaman oldu
    şimdi ybr aldım taş gibi amk

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    çok ağır ateş altında kaldık beyler...admin bir el at be şu konuya,hiç iyi yerlere gitmiyor bu konu
    i.tufekci bunu beğendi.

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Çin malından illallah diyen bir sürü kişi gördüm ben. Başta sağdaki ve soldaki esnaf komşularım ikisi de mondialleri satıp hondaya geçtiler. Hatta biri satamadı galiba nolcak 2 yılda perte çıkmış. Ben onlardan çok sonra motor aldım ve tecrübelilerin tavsiyesine uyarak sıfır Honda Fizy aldım. Aldığım güne lanet olmasın gayet memnunum. 5 gündür de 17 km. mesafedeki evime motorla gidip geliyorum ibre sürekli 80-90'da. Üstelik işte de sürekli pakette kullanılıyor. Bazıları çok yakıyo dese de 20 lira benzinle 140 km. yapması bana dokunmuyor kilometrede 3-4 kuruş kar etmek için çıkıp servise gidip ustalarla az yakıyo çok yakıyo tartışması yapmak istemiyorum. Çinli alsaydım bu kadar memnun kalır mıydım bilmiyorum...

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Çin motosikleti olan arkadaşların çektiklerini anlayabilmek ve halllk ten biri ollabilmek için ;bir çinli motosiklet almıştım.Ancak 2 sene dayanabildim ve sattım

Şaka bir yana,bakarsan yağını tuzunu parçasını eksik etmezsen Çin lide yürüyor be kardeşim.

Eeee ne yapacan işte,çekecen bee mecburrrr.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende çin malı motor kullandım aldığım güne lanet olsun
    Motoru kırk dök. Ondan sonra çinli diye bok at. Terbiyesiz seni Kullanmasını bilmiyorum de, dök içini dök
    Benimki niye 4 sene de çatlamadı. çizik bile yok. 30 km de sadece yağ değişti. Buji bile değişmedi

Mengu16, cenkito ve serdar1547 bunu beğendiler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı Proud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellikle paket dağıtanların altında hep çin malı motosiklet görüyorum, motordan memnunmusun diye soruncada hepsi memnunum diyor. Motorların kalitesi yapıldığı ülkeden anlaşılmaz. Kaliteyi ülke değil fabrika oluşturur..
    istanbulda ise en kötüsünde activa var , fizy ve spacy ardından gelenler. paketçilerin tahmini %70-80 i bu şekilde istanbulda.

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    iki tane mct aldım sattım ikiside 2006 modeldi birincisini kazasız diye satın almıştım ama motorun arka teker kısmına yan taraftan darbe aldığı ortaya çıktı durumu belirterek yarı fiyatına geri sattım sonra başka bir mct aldım bu motor 2012 trafiğe çıkışlı idi çokda temiz bakılmıştı ama hem yakıtının fazla olması hemde bir seferinde frenin boşalması beni korkuttu ondan dolayı sattım çin menşei motor kullanılmaz demiyorum ama kullanan arkadaşların sürekli kontrol etmesi gerekli diyorum.
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    çin malı cross motorla adana da 14 saatlik dag yayla gezisi yaptım hemde öndeki ktm crf vs gibi special krosslara yetişecem diye kasa kasa,
    ne oldu bazen (genelde yani ) az beklediler beni sagolsunlar, ama yolda da kalmadım, takip etmektede zorlanmadım, motorda güç ve bende de tecrübe eksikliği vardı
    ha aramızda ramzey de vardı kanuni cross 250 de
    garibim daha ne yapsın,10000-15000 euroluk motorların pesinde 3500 liralık çinli, hemde pis çinli, gelde alma
    Tolga Can bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeni Çelik Crown 150
    Sakin olalım yahu ne bu hiddet bu celal...

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Forum çok değişti yaw 2 sene önce cub motor önerisi diye konu açmıştım orda çoğu kişi çinli alma demişti

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forum çok değişti yaw 2 sene önce cub motor önerisi diye konu açmıştım orda çoğu kişi çinli alma demişti
    iki yıl içinde çinli motorlarda değişti...adamlar artık daha kaliteli motorlar getiriyorlar ,ondan olabilir.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı i.tufekci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler metehan abicim. Bende yatacağım. Ve bu konuya yarın devam etmek üzere. Sözü duayenimizden bir alıntı ile bitireyim kendim için bugünlük.

(ÜMMET PERKİTAN)

canım kardeşim senin duayen dediğin adam Ümmet Perkitan öğrenci harclıklarıyla pansiyon motellerde kalan...geliyorum diye haber salıp beleş yemek ısmarlatan (emrivakiyle) ve inanmıcaksın ama saç traşını bile misafir olduğu kişilere ödeten bir zat..bunlara da dikkatini çekerim...ve benzinim yok diye yoklama çekmesi cabası...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hangi üründe olursa olsun en büyük gaflet "sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer" değişini uygulamaktır. Tamam üfleyerek ye ama 2 sene ye sonra tekrar bak bakalım o süt aynı süt mü ? Adamlar sürekli kendilerini geliştiriyorlar. Yakın zamanda karbüratör yerine enjeksiyon kullanımını da yaygınlaştırdıklarında çalıştı çalışmadı, yolda kaldı problemleri de bitecek. 10 sene sonra bu yazıları okuyanlar gülecekler. İlk motorların sorunlarını bir hatırlayalım :

- Anormal titreşim
    - Durduk yere paslanmalar
    - Güneşte göstergelerin sararıp okunmayacak hale gelmesi
    - Boyaların solması
    - Birbirinin tamamen kopyası farklı markalar (özellikle Honda Foresight 250 çakması 150 cc scooterlar)

Şimdiyse tüm motorlar birbirinden farklı. Bakıyorsunuz kasa aynı olsa bile motorlar farklı veya farklı kasalar YBR motoru gibi sağlam motorlar kullanıyorlar. Kendi motor tasarımlarını yapıyorlar. Şu anda alacağınız 3 - 4 bin TL seviyesindeki hiçbir Çin'li motor aptalca sürekli redline'da kullanılmadıkça ve düzgün bakıldıkça size hiçbir sorun çıkarmaz.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canım kardeşim senin duayen dediğin adam Ümmet Perkitan öğrenci harclıklarıyla pansiyon motellerde kalan...geliyorum diye haber salıp beleş yemek ısmarlatan (emrivakiyle) ve inanmıcaksın ama saç traşını bile misafir olduğu kişilere ödeten bir zat..bunlara da dikkatini çekerim...ve benzinim yok diye yoklama çekmesi cabası...
    Son havadisi de mondial'den beleşe aldığı Mondial Bufallo 250 scooter, bikaç hafta önce mondial'in facebook sayfasında görmüştüm.

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
    Tam olarak 14 mayısta paylaşılmış bu fotoğraf mondial facebook sayfasında. Hayırlı olsun ne diyim, bize yok mu
    mete_han bunu beğendi.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Way dediginiz gibi ise manisalımıs bide bu adam utandım :S

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    çin malı almayın diyen kötü etmemiş doğruyu söylemiş! madem paran yok madem asgari ücret ! mesele binmek değil.yanlış da anlaşılmasın küçümsemektende yazmıyorum. defalarca motosikletini motosiklet tamircisine gideceğini biliyormusun, motosiklet tamircilerinin en ufak bir sökme takma işleminde 20tl 30tl alacağınıda biliyorsundur.madem paran yok bunlara para nasıl yetiştireceksin. bi motor parası daha vereceksin. üzerindeki vidalar dahi plastik biraz fazla sık ya kırılıyor yada çatlıyor. almayın diyen arkadaşlar bunları biliyor alırsanız motosikletten soğuyacaksınız...

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    Çinlide iş görür ama baya bi yetenek ister mesela ben en son sattıgım çinliye 7 sene bindim kanuni hussar 2005 modeldi ilk iki sene sonrasında (baya bi km yaptıkdan sonra şuan kam km hatırlamıyorum ) motor yaptık sonraki sene yine motor yaptık 1 ay sonra tekrar motor hava filtresi yırtıkmış içeriye giren toz toprak vs. zımpara gibi alıvermiş silindiri sonrasında motorcu arkadaşımla 125 cc den 150 cc ye çevirdik bu arada bende baya bi kaprım işi sonrasında kendim her sene boş oldugum zaman bi takım çinli silindir motor yagı buji alıp kendim toplamaya başladım hatta en son kendim motor yaptıgımda maliyeti 85.500 tl idi sonuç beni usta etti allah razı olsun

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    valla 3. çin malı motorumu kullanıyorum gayet memnunum bakımlar vs herşey bana ait daha 1 kere bile yolda kalmadım ki tamiride kolay parçasıda ucuz hertür bilgiyi bulabiliyorsun falan bence çinli candır :D
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler