Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Vergi borcu hortlaması !

Motovento
    REKLAM ALANI
    extra_serkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650 (2006)
    Merhaba arkadaşlar ,
    Az önce telefonuma vergı borcunuz bulunmaktadır mesajı geldi.Bende gib.gov.tr den vergi borcu sorgulattım.Gercektende 2010 da sattıgım aracın vergı borcu cıktı 318 TL , şimdi size soruyorum aracı noter satısı ıle sattımve suan arac baskasının uzerıne gorunmesıne rağmen bana nasıl olurda vergı borcu cıkarırlar ? Benım bıldıgım vergı borcu oldugu taktırde noter satısı yapılamaz .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    5-6 ay önce motorumu satın alırken, noter satıcıya 100 tl vergi borcun var onu öde ondan sonra gel demişti. siz sistemin yanlışlığına maruz kalmışınız demekki.

Motosikleti
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5-6 ay önce motorumu satın alırken, noter satıcıya 100 tl vergi borcun var onu öde ondan sonra gel demişti. siz sistemin yanlışlığına maruz kalmışınız demekki.
    15 gun oldu yamaha crypton ıle honda actıcayı takas ettım aldıgm arkadas vergı borcunu odedı oyle satısı yaptık, suan baskasının uzerıne olan bır arac ıcın(2010 yılında sattım) bana vergı borcu cıkardılar sattıgım arac umranıye vergı daıresıne baglıymıs yarın umranıye vergı daıresını arayıp bu sacmalıgı duzeltmelerını soyleyecegım merak edıyorum nasıl bır yanıt alacagım

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı extra_serkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ,
    Az önce telefonuma vergı borcunuz bulunmaktadır mesajı geldi.Bende gib.gov.tr den vergi borcu sorgulattım.Gercektende 2010 da sattıgım aracın vergı borcu cıktı 318 TL , şimdi size soruyorum aracı noter satısı ıle sattımve suan arac baskasının uzerıne gorunmesıne rağmen bana nasıl olurda vergı borcu cıkarırlar ? Benım bıldıgım vergı borcu oldugu taktırde noter satısı yapılamaz .
    Kardeşim vergi kodu numarasına baktınmı hangi rakamlar yazıyor?
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Banada 1 saat önce bir mesaj geldi. Borcumun olduğunu ve www.gib.gov.tr dan borcumu öğrenmem gerektiği ile ilgili. Özel Usulsüzlük Cezası adı altında 01.05.2013' de kesilen 166 tL ceza çıktı ve neye istinaden bu ceza olayı başıma geldi hiçbir fiktrim yok bu konuyla ilgili. Havaya atılacak bir para, canım sıkıldı akşam akşam ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Banada 1 saat önce bir mesaj geldi. Borcumun olduğunu ve www.gib.gov.tr dan borcumu öğrenmem gerektiği ile ilgili. Özel Usulsüzlük Cezası adı altında 01.05.2013' de kesilen 166 tL ceza çıktı ve neye istinaden bu ceza olayı başıma geldi hiçbir fiktrim yok bu konuyla ilgili. Havaya atılacak bir para, canım sıkıldı akşam akşam ...
    ustam iş yeri falan varmı senin?

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustam iş yeri falan varmı senin?
    2010 sonlarında kapattım iş yerimi. Şu an vergi dairesine bağlı herhangi bir iş yapmıyorum. Zaten iş yerimi kapatırkende 7.000 tL vergi borcuydu, ıvırdı, zıvırdı kitlemişlerdi. Yani Esnaf Sanatkarlar dahil herşeyimi sıfırladım ve kapattım. Onunla ilgili birşey olabileceğini sanmıyorum. Yakın zamanda 1,5 / 2 ay kadar önce bir motosiklet aldım ve 3 hafta kadar önce bir motosiklet sattım. Anlamadım ben bu işi ...

Motosikleti
    2010 sonlarında kapattım iş yerimi. Şu an vergi dairesine bağlı herhangi bir iş yapmıyorum. Zaten iş yerimi kapatırkende 7.000 tL vergi borcuydu, ıvırdı, zıvırdı kitlemişlerdi. Yani Esnaf Sanatkarlar dahil herşeyimi sıfırladım ve kapattım. Onunla ilgili birşey olabileceğini sanmıyorum. Yakın zamanda 1,5 / 2 ay kadar önce bir motosiklet aldım ve 3 hafta kadar önce bir motosiklet sattım. Anlamadım ben bu işi ...
    sıteye gırdıgımde benım sattıgım aracın plakası cıkıyor aracdan dolayı oldugu bellı benım borcun sıteye gırdıgınızde borcun sebebı yazıyor

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı extra_serkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıteye gırdıgımde benım sattıgım aracın plakası cıkıyor aracdan dolayı oldugu bellı benım borcun sıteye gırdıgınızde borcun sebebı yazıyor
    Valla baya bir inceledim ama birşey göremedim. Tekrar girip bakayım, yazarım baktıktan sonra ...

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Kusura bakmayın ben biraz anlıyorum o nedenle yazıyorum. Normalde özel usulsüzlük iş yeri ile alakalı bir vergi kodu. Yalnız şöyle bir durum var 2. motoru aldıysan yani 1 ini satmadan diğerini aldıysan maliye bunu ticari olarak algılamış olabilir. Tabi bu bir ihtimal yinede en iyisi bir maliye binasına gitmeniz olur.

Motosikleti
    Kardeşim vergi kodu numarasına baktınmı hangi rakamlar yazıyor?
    2010 yılında sattıgım arabanın vergı borcu cıkıyor )

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    İşte önemli olan o vergi borcunun kodu

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Kusura bakmayın ben biraz anlıyorum o nedenle yazıyorum. Normalde özel usulsüzlük iş yeri ile alakalı bir vergi kodu. Yalnız şöyle bir durum var 2. motoru aldıysan yani 1 ini satmadan diğerini aldıysan maliye bunu ticari olarak algılamış olabilir. Tabi bu bir ihtimal yinede en iyisi bir maliye binasına gitmeniz olur.
    Takas ile aldım. Ama şu an üzerimde 2 motosiklet görünüyor. Takas esnasında' da 2 motosiklet görünüyordu, yani 3. motosikleti almadım, para vermedim, para almadım.

Yurt dışından çok alışveriş yaparım. Tabii çok cüzzi miktarlar, senede 200$ geçmez. Ondan dolayı olabilir mi diye düşünüyorum ama 10 senedir ben hali hazırda yurt dışından alışveriş yaparım zaten. Birde ticari amaçla değil, şahsi kullanımım için alışveriş yaparım. Yani bir üründen bir adet getirtirim.

Aklıma bu borç ile ilgili pek birşey gelmiyor açıkcası; buyrun bu da borcumun Gib' daki açıklaması ...

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Takas ile aldım. Ama şu an üzerimde 2 motosiklet görünüyor. Takas esnasında' da 2 motosiklet görünüyordu, yani 3. motosikleti almadım, para vermedim, para almadım.

Yurt dışından çok alışveriş yaparım. Tabii çok cüzzi miktarlar, senede 200$ geçmez. Ondan dolayı olabilir mi diye düşünüyorum ama 10 senedir ben hali hazırda yurt dışından alışveriş yaparım zaten. Birde ticari amaçla değil, şahsi kullanımım için alışveriş yaparım. Yani bir üründen bir adet getirtirim.

Aklıma bu borç ile ilgili pek birşey gelmiyor açıkcası; buyrun bu da borcumun Gib' daki açıklaması ...

http://img4.imageshack.us/img4/9289/vergi.jpg
    senin cezan ile ilgili mevzuat aşağıda ama hep iş yeri ile alakali üstad
    http://www.asmmmo.org.tr/asmmmo/cont...content_id=383

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    senin cezan ile ilgili mevzuat aşağıda ama hep iş yeri ile alakali üstad
    http://www.asmmmo.org.tr/asmmmo/cont...content_id=383
    Mevzuatı okudum, evet dediğiniz gibi hepsi iş yeri sahibi ve vergi dairesi ticari kayıtlılar için geçerli.

Babamda mali müşavir, ona danıştım yarın bir araştırma yapacak. Kendisi "mesaj telefonuna geldiyse, sana posta yolu ile bir belge tebliğ etmedilerse para falan alamazlar" dedi.

Valla para alsalarda, almasalarda bana bu akşam verdikleri can sıkıntısı kafii. Manevi tazminat davası açmak lazım ...

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Vallahi bende bazı sıkıntılardan muzdaribim sizin gibi. 2008 yılının başlarında yediğim trafik cezasını tecil sürem bittiği için askerdeyken abime taksit taksit yollamıştım. Adamlar geç yatırıldığı için sadece gecikme cezası olarak 1600 tl ceza yazmışlar. Tebliğ kağıtlarını göndermişler alan yok ben gidince bana imzalatıp teslim ettiler üzerinden geçmiş 5 yıl birde banka hesaplarına haciz koymuşlar. Hoş bankada param olmadı hiç bir zaman ama fena bir şekilde içimden de olsa yardırdım ne yalan söyleyim

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Vallahi bende bazı sıkıntılardan muzdaribim sizin gibi. 2008 yılının başlarında yediğim trafik cezasını tecil sürem bittiği için askerdeyken abime taksit taksit yollamıştım. Adamlar geç yatırıldığı için sadece gecikme cezası olarak 1600 tl ceza yazmışlar. Tebliğ kağıtlarını göndermişler alan yok ben gidince bana imzalatıp teslim ettiler üzerinden geçmiş 5 yıl birde banka hesaplarına haciz koymuşlar. Hoş bankada param olmadı hiç bir zaman ama fena bir şekilde içimden de olsa yardırdım ne yalan söyleyim
    Sene 2009' da daha önce 300 tL trafik cezasını ödediğim aracı devrederken aynı trafik cezasını %100 fazizli olarak benden tekrar aldılar. Dekontları falan buldumda itirazdı cartdı curttu 3 ayda zor geri aldım 600 tL ekstradan ödediğim para cezasını. İşin açıkcası denk getirebildiklerine kitliyorlar. Milyon dolarlar kazanan adamların yakalarına yapışsalarda artık orta halli vatandaşın cebinden ellerini çekseler olmaz ...

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    İnanın vergiler okadar ağır ki insanlarımızın çoğu farkında değiller maalesef. Kısa bir örnek vereyim mesela motorla ilgili olsun diyelim; örnek motorumuzun fiyatı 10.600tl satış fiyatı devletin vergilerini hesaplayalım
    10.600 ün %36 sı ötv =3816 tl ötv ediyor.
    10.600 ün %18 i kdv =1908 lira kdv
    sonuç 3816 +1908 = 5724 tl vergi
    tahminimce motorun fabrika çıkış fiyatı 4000-4500 tl civarı en fazla ve şunu unutmayın malı alırken önce 18 kdv yi ekliyor devlet ötv yide kdv ekli fiyattan hesaplıyor. Yani verginin vergisini ödüyoruz. Zaten aracın 10 yıl içerisinde vergisi muayenesi sigortası derken 10 yılda nerdeyse bir araç parası daha ödüyoruz
    fbcino bunu beğendi.

Motosikleti
    İşte önemli olan o vergi borcunun kodu

Bende yazanda bu anladıgım kadarıyla vergı borcu
    Bu sayfada gösterilen borç tutarları bilgi amaçlı olup, 01.05.2013 tarihi itibari ile borç bilgisidir. Vergi dairesindeki kayıtlar esastır.

Vergi Dairesi Kodu Vergi Dairesi Adı Borç Kaynağı Vergi Türü Plaka Vergi Aslı Borcu Gecikme Zammı TOPLAM
    034287 NAKİL VASITA. M.TAŞIT V.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Borç kodları yazmıyor en sağlıklısı vergi dairesi olacak bu durumda. Metal arkadaşın bilgilerinde de vergi kod u yazılmamış

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)