Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bizim insanımız neden bu hale geldi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba. Bugün arkadaşımla atladık demir atlarımıza. Güzel virajlı yollar bulduk ve sakin sakin ilerliyorduk. Keskin bir viraj geldi karşıma, virajı aldıktan sonra aynaya baktım ve arkadaşımın yerde sürüklendiğini gördüm. Talihsiz bir şekilde düştü. Çok şükür fazla yara almadı. Korumaları sağ olsun. Çizmesi olmadığından ayağında çizikler ve şişme oldu. Motosiklet sürebilirim deyince yola devam ettik ve 500 mt ilerideki bir dinlenme tesisine girdik. Hemen buz olup olmadığını sordum çalışanlara. Arkadaşım kaza yaptı dedim ve buzu aldım. Alır almaz adam 5 lira diye soytarıca para istedi benden. Şok oldum açıkçası. Ben buzu arkadaşıma yetiştireyim diye hızlı davrandım, o an parayı uzatmadım. Akbaba gibi gözetlemeye başladı. Sanki kaçacağım. Zaten 20 dakika buz uygulaması yapacam orada ben, mal mal neden bakıyorsun? Velhasıl lanet ettim. Yahu kazazedeye yardım etmek için seferber olacağına para istedi. Hala öfkeliyim. Bizim insanımız böyle değildi, neden mutasyona uğradılar? Kazasız sürüşler, koruma ekipmanlarınız her daim üstünüzde olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Gerçekten nedir bu sorunun cevabı merak etmekteyim.
    Belki de kötü giden ve sesini çıkartamadığı şeyler karakterini bozuyordur kimisinin.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşınıza geçmiş olsun
    malesef dünya bu duruma geldi birisinin öldüğü başka birinin umrunda olmuyor

düşte gör derler ya, aynen öyle.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    yıllar önce oğlum daha emeklemeyi bile bilmezken ,nasıl olduysa üç kişinin arasından sıyrılıp üzerine çaydanlık döktü...

yavrumun elinin derileri aktı resmen..ayrıca ayağıda yanmıştı...

lavaboya nasıl tuttuğumu,arabaya nasıl attığımı,özel bir hastaneden içeri nasıl kaç dakikada girdiğimi hala bilmiyorum...

adamlar çocuğu içeri alıp tedavi yapacaklarına bana söyledikleri ilk şey bilmemne ücretini ödeyip kağıdı getirin oldu..o an nasıl dalmadım o insan müsvettelerine bilmiyorum..çok kısa bir süre sonra bişey parası daha istediler..çocuk hala içerde ciyaklıyordu...onuda ödedim..

sonra aklıma geldi..dışarı çıktım..yolun ortasında arabanın kapıları ardına kadar açık ve motor çalışır durumdaydı...

düşünün işte ben o haldeyken bile sanki kaçacakmışım gibi önce para istiyor vicdansızlar..hoş yaptıkları iş ise ağaçlara yapılan aşı olurya,onuda sararlar ,işte ondan bile beterdi...

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Sevgili Reşit,

Bu sorunun cevabını eminim ki çok iyi biliyorsunuz ve emin olun bizlerde çok iyi biliyoruz.

Arkadaşlar bilenler bilmeyenlere anlatsınlar da ..................................

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıllar önce oğlum daha emeklemeyi bile bilmezken ,nasıl olduysa üç kişinin arasından sıyrılıp üzerine çaydanlık döktü...

lavaboya nasıl tuttuğumu,arabaya nasıl attığımı,özel bir hastaneden içeri nasıl kaç dakikada girdiğimi hala bilmiyorum...

adamlar çocuğu içeri alıp tedavi yapacaklarına bana söyledikleri ilk şey bilmemne ücretini ödeyip kağıdı getirin oldu..o an nasıl dalmadım o insan müsvettelerine bilmiyorum..çok kısa bir süre sonra bişey parası daha istediler..çocuk hala içerde ciyaklıyordu...onuda ödedim..

sonra aklıma geldi..dışarı çıktım..yolun ortasında arabanın kapıları ardına kadar açık ve motor çalışır durumdaydı...

düşünün işte ben o haldeyken bile sanki kaçacakmışım gibi önce para istiyor vicdansızlar..hoş yaptıkları iş ise ağaçlara yapılan aşı olurya,onuda sararlar ,işte ondan bile beterdi...
    ALLAH kimseyi evlat acısıyla sınamasın en korktuğum şeydir acı..bidurum..
    eray_uluyazı ve C@LiMeRO bunu beğendiler.

rev'it - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 2012,,/ 125 UAG
    hep derler ya turk milleti yardimsever, insanlik olarak diger milletlerden daha iyi diye... ben nedense etrafimda boyle turkler goremiyorum yada ben mi turkiyede yasamiyorum.
    bakalim bu sekilde bu ulkenin birligi ne kadar surecek. gittikce kalitesizlesiyor turk insaninin kisiligi. etrafta ATATURK'e kufreden ben degilim ya? daha nasil aciklanir bilmiyorum

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALLAH kimseyi evlat acısıyla sınamasın en korktuğum şeydir acı..bidurum..
    demekki diyorum ki ya çok sakin yada çok sabırlıymışım o zamanlar...
    tüm olanlar Şimdiki kafamla olsa ,...kafamı kesin kullanırdım üzerlerinde....
    hemde defalarca...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    demekki diyorum ki ya çok sakin yada çok sabırlıymışım o zamanlar...
    tüm olanlar Şimdiki kafamla olsa ,...kafamı kesin kullanırdım üzerlerinde....
    hemde defalarca...
    geçenlerde hastanedeydim yakın arkadaşım için orda beklemekteydim.. uzun bir süre durdum özel hastanede..gözlemlediğim acemi hemşireler laçka olmuş doktor hemşire ilşkisi çalışanlar birbirine asılıyor...onca azgınlıklarının içinde iş yapmaya çalışıyorlar...

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı rev'it adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep derler ya turk milleti yardimsever, insanlik olarak diger milletlerden daha iyi diye... ben nedense etrafimda boyle turkler goremiyorum yada ben mi turkiyede yasamiyorum.
    bakalim bu sekilde bu ulkenin birligi ne kadar surecek. gittikce kalitesizlesiyor turk insaninin kisiligi. etrafta ATATURK'e kufreden ben degilim ya? daha nasil aciklanir bilmiyorum
    Yalan o iş. Bir milliyete has bir özellik söz konusu değil. En azından son zamanlarda. İnsanlar büyük stres altında istemediği işlerde, sadece hayatını sürdürebilmek için, bir hobi, bir hayat gayesi olmaksızın ot gibi yaşıyorlar. Öyle olunca da ne nezaket umrunda adamın ne hoşgörü. Sadece gidip televizyonda en sevdiği dizisini, maçını izlerken kimse ona ilişmesin yeter
    Heil Spellcheck

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    ben inanırım ki bu tür kazançlar öyle adama yar olmaz..çırpınır dururlar

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    şerefsiz,her yerde şerefsizdir.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Duyguların yerini materyaller aldı,
    duygusaldık, materyalist olduk
    bu virüsten kendini korumayı başaran insanlar ile karşılaşmanız dileğiyle...

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazı insanlar para almaya o kadar alışıyor ki, artık herşeyden para almak istiyolar. Ticaret insanların psikolojisini değiştiriyor gerçekten.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    köy yerlerinde durum farklıdır. Malesef şehir yerleri böyle.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Arkadaşınıza çok geçmiş olsun. Buz için ile akbaba gibi tepenizde 5 Tl'yi bekleyen adama da ne diyeceğimi bilemedim.
    Yardımseverlik,zorda kalanın elinden tutma vb erdemleri madde bataklığında hırsla çamurlaştıranlara da yazıklar olsun demekten başka aklıma birşey gelmedi....

Allah böylelerinden uzak etsin,onlarada akıl,fikir ihsan etsin.. Ticaret ahlakında yok böyle şeyler...

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Samet abi çok geçmiş olsun, çok üzücü bir durum. Allah bir daha bize böyle şeyler göstermesin inş

rev'it - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 2012,,/ 125 UAG
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalan o iş. Bir milliyete has bir özellik söz konusu değil. En azından son zamanlarda. İnsanlar büyük stres altında istemediği işlerde, sadece hayatını sürdürebilmek için, bir hobi, bir hayat gayesi olmaksızın ot gibi yaşıyorlar. Öyle olunca da ne nezaket umrunda adamın ne hoşgörü. Sadece gidip televizyonda en sevdiği dizisini, maçını izlerken kimse ona ilişmesin yeter
    bunun bu sekilde olmasini onlar istedi ki boyle. bu durumu ben secmedim degilmi. hakettikleri seyi yasiyorlar.
    live fast, die young
    I am fucking crazy, but I am free

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250

okurken kan beynime sıçradı nerdeyse heralda dumduz ederdim adamın suratını gözüm dönerdi.. cüzdanı suratına fırlatırdım al nekadar alıyosan once ısını yap derdım sanırım..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)