Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çalınmaya önlem - GPS Sistemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    maariz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 2005
    Arkadaşlar herkese selamlar,

Bildiğiniz üzere son zamanlarda özellikle İstanbul'da ciddi bir motorsiklet çalınma furyası var.Forumdan da ,çevremizden de birçok dostumuz arkadaşımızın başından kötü olaylar geçiyor.Türkiye'de motosiklet kaskolarının astronomik pahalılığı da malum(ben 2004 burgmanıma 1800 TL teklif aldım,fuarda!).Bu sebeple "kilit,demire bağlama,alarm vb." uygulamaların hırsızlara dur diyemediği günümüz de bana en uygun(fiyat ve uygulama olarak) gelen önlem hatta kesin çözüm GPS sistemleri.
    Bu hafta birçok firma ile yazıştım ve size en gördüğüm kadarı ile en mantıklı olan seçeneği anlatmak istiyorum ;

Firma : BF Elektronik
    Fiyat : 470 TL+KDV
    Ödeme koşulları : Kredi kartına 12 taksit imkanı
    Not:Montaj dahil ve güzel olan kısmı mobil servisleri ile hizmet veriyorlar,servis elemanları motorunuz neredeyse oraya gelip sistemi mote edip size çalışır halde bırakıp gidiyorlar.

Cihaz bir GPS cihazı.Cihaz,motorunuza monte ediliyor,su geçirmezlik özelliği var.Üzerinde 24 saat dayanan bataryası var ,ve cihaz motosiklet için özel üretim olduğu için akünüzü minimum seviyede kullanıyor.Aküyü bitirmesi mümkün değil,bu konuda endişeye gerek yok.Alarmdan daha az güç çekiyor,aküden.Yani adamlar aküyü sökselerde,cihaz serverlara sinyal göndermeye 24 saat daha devam ediyor.Diyelim ki telefon şebekesinin çekmediği kapalı bir garaja koydılar motoru bu durumda da cihaz sinyalin kesildiği en son noktayı kaydedip gönderiyor.
    Cihazın bir data hattı kullanması gerekli (yani bir simkart,bu Vodafone yada Turkcell olabilir).Cihaz bu data hattını sadece GPS koordinatlarını (Motorun bulunduğu nokta) BF'in serverlarına göndermek için kullanıyor.6 yada 9 liralık aylık ödemesi olan data hattı konuyu kapatıyor.Zaten BF firması da Vodafone ile anlaşmalı eğer isterseniz ciğhazı montaja getirilerken içinde hat takılı olarak getiriyorlar.
    BF'in I Phone,Android yada WEB üzerinden erişilen bir arayüzü var ve motorun yerini buradan takip edebiliyorsunuz.

Bize sistemin ilk 12 aylık maliyeti aylık 52 TL,daha sonra ki aylık maliyeti ise 6-9 TL.Bence bu sistem kaskodan ve diğer tüm yöntemlerden daha mantıklı.
    Siz motorunuzu çalan adamı yakalamak istemezmisiniz.Yakalayınca yapacağınız fantezileri başka forumlarda paylaşın ama

Neyse arkadaşlar paylaşması benden,karar vermesi sizden.

İki tekeriniz hep yere bassın

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:04 ----------

Bu arada,şunu unuttum.Sistemde motoru uzaktan durdurma şansına sahipsiniz ,ama adam üzerindeyken durdurmayın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Bence fiyatı düşük tutup sürümden kazansınlar.O zaman herkes taktırır.

Motosikleti
    Yamaha TDM 900 2005
    Fiyatı daha ne kadar düşük tutabilirler? Elbette daha uygun olanları var mesela 150 TL'ye aynı mantıkla çalışan Çin malı GPSler var internette ama böyle özellikli hizmetleri yok maalesef.Ama tercih meselesi .ben, bana en mantıklı geleni yazmaya çalıştım o kadar.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Fiyat olarak uygun sayılır. 10 bin liralık bir motor için ortalama 2 bin lira kasko istendiği düşünülürse.
    Geçenlerde televizyonda görmüştüm. Memory stick diye bir alet, ortalama gazoz kapağı büyüklüğünde istediğiniz yere takıyorsunuz köpek olabilir, çanta olabilir motosiklette olabilir. Sonra android telefon üzerinden nokta atışı olarak takip edebiliyorsunuz tek sorun 30 metre mesafede iş görüyor umarım bunun daha kapsamlı olanı çıkar.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Size bişey dediğim yok yanış anlaşılmasın.Geliri iyi olan için mantıklı olabilir.Ama Baştan bu tarz şeyleri uçuk fiyata kakalarlar sonra bi bakmışsın 50-100 TL ye satılmaya başlamış.

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Sistem güzelmiş. Montajı nasıl acaba? Cihazı kolaylıkla erişilebilecek bir yere takıyorlarsa bir anlamı olmaz. Şu uzaktan durdurma olayı da güzelmiş. Çalınmasına gerek yok o zaman akşam motoru uzaktan kilitledin mi tamamdır

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    hocam gsm şebekesi üzerinden yer tespiti için savcılığın gsm operatörüne yazı yazması gerekiyor bildiğim kadarı ile. yani sen gidipte operatöre bu telefon numarası şu an konum nerede dersen vermeyebilirler. ayrıca gsm şebekesi üzerinden nokta atışı tespit yapılmasıda biraz zor diye biliyorum.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    aylık 50 tl ye değer yani, çünkü birçoğumuz motosikletlerimize sahip olabilmek için ne zorluklar atlattık, gözümüz gibi baktığımız demir atımıza ilk 1 sene 50 tl daha sonra sadece hat parası hiçte fazla değil diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Yamaha TDM 900 2005
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam gsm şebekesi üzerinden yer tespiti için savcılığın gsm operatörüne yazı yazması gerekiyor bildiğim kadarı ile. yani sen gidipte operatöre bu telefon numarası şu an konum nerede dersen vermeyebilirler. ayrıca gsm şebekesi üzerinden nokta atışı tespit yapılmasıda biraz zor diye biliyorum.
    Tekrar anlatayım,GSM şebekesi ile bizim tek işimiz Internet,yani cihazn BF in serverına motorun GPS koordinatını yollaması için şebeke lazım.

Motosikleti
    Yamaha TDM 900 2005
    Bu arada bugün,başka bir firmadan 230 USD+KDV,150 TL montaj(montaj servisi Altan Motor,ücrete hiç şaşırmadım),2 yıl server ve web arayüzü kullanımı ücretsiz,2 yıldan sonra Yıllık 120 TL+KDV olarak ücretlendirmişler...

jacks0n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax250-TM-'20
    Sistem güzel ve mantıklı.. Benim bir tane de kaskım için almam gerekecek.. çaldırdığım 2. kaskım oldu

Motosikleti
    Yamaha TDM 900 2005
    kask için biraz maliyetli ama motor için gayet mantıklı ve uygun

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    o gps aletinide çalarlar.

muhittinKaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Niye Data Hattını Kullanıyorlar Anlamıyorum. Neyse Ben Burada Keseyim.
    Yapacağım Bundan Peynir Ekmek gibi Satacağım. Servis Ücreti Felan İstemeyecek Tak Kullan, Çalındığında Aktif et Sana Enlem Boylam GÖndersin. Yada En Son Kayıt Noktasını

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Çok gerekli bişey.Bizim gibi büyük motoru olanlar için sonradan dövünüp ağlamaktansa bi kere bu masrafı yapıp kafamın rahat olması çok daha iyi olur.Hırsızı yakalama fantezisi pahabiçilemez.Off ne dayak atarım varya....

Motosikleti
    Yamaha TDM 900 2005
    Data hatti olmadan koordinatlari web uzerinden goremeyiz,ondan data hatti kullaniyor.Motoru kiymetli olanlar icin cok gerekli.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    link var mı

Motosikleti
    Yamaha TDM 900 2005
    http://www.bfelektronik.com/

Motosikleti
    Rks Titanic 200

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    MAntıklı bi sistem. 8-10 bin üzeri etikete

sahip bütün motosikletler için gayet makul

bir fiyat.Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)