Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sattığım motosikletin plakasına vergi cezası çıkmış, sms geldi ne yapmalıyım...?

Motovento
    REKLAM ALANI
    gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    15 Mayıs akşam saat 20:00 de cep telefonuma bir sms geldi. aynen yazıyorum buraya :"30.4.2013 itibariyle borcunuz bulunmaktadır detayı gib.gov.tr/borcbilgilendirmeservisi nden öğrenebilirsiniz. Borç ödenmişse bu mesajı dikkate almayın."

Hönk oldum birden. Hemen bahsedilen adrese girdim ama direkt safya açılmadı bir türlü. Google' a yazdım gib borç bilgilendirme servisi diye https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/...SORGU_LOGIN_AC bu adres geldi. Bilgileri doldurdum. Gelen sayfa aynen şöyle

Şimdiiii... Ben 34VCU49 plakalı motosikletimi 2008 yılında sıfır olarak aldım. 2010 yılı şubat ayında sattım. Bu süre zarfında MTV sini eksiksiz tam olarak yatırdım ve herhangi bir trafik cezası yemedim. Yani motosiklet bendeyken hiç bir borcu harcı yoktu. Zaten noter satışı yaparken borcu olsa satılamaz diye biliyorum. Motosikleti alan şahıs Bodruma götürdü. plakasını falan da değiştirdi. Çünkü daha sonraları E devletten sorgulattığımda o plaka için sonuç çıkmıyordu.

Bana gelen bu sms ten sonra hemen e-devletten girip baktığımda. 2010 model Renault marka bir araç çıkıyordu Kartal'a kayıtlı ve Sahiplik belge tarihi 14.05.2013 diyordu. Yani bana gelen mesajdan 1 gün önce devralınmış başka bir araca verilmiş eski plakam...

Bu gün bakıyorum E-Devlette hiç bir şey gözükmüyor.

İşin birde şu tarafı var, ben motosikletimin satışını yaptıktan sonra tüm evrakları (MTV ödeme makbuzlarını, Araç sıfır olduğundan faturasını, Servis bakımlarını, değişen parça v.s. tüm işlemlerin evraklarını dosya yapıp adama verdim.) Dolayısı ile satış yaptığım tarihi net olarak (Şubatın kaçıydı?) hatırlamıyorum.

Bu durumda ne yapmam gerekir?
    Suzuki AN 125 - 2008 / 0 - 24500 km
    SYM Joyride 200 - 2008 / 4500 - 20000+ km (Halen Devam)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    hasikome demek istiyorum bende baktım 2 yıl önce sattığım arabam ve 1 yıl önce sattığım motorum için ceza görünüyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    aynısı bendede var 8 sene önce sattığım arabama ceza varmış 500 küsür tl faizi ile.Sanırım devlet baba yeni yöntem bulmuş dış açığı kapatmak için.
    bunu nasıl çözücez hiçbir fikrim yok mikem ike ödüyecez gibi.

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    daha önce bir konu açılmıştı buna benzer arkadaş iptal ettirmişti onu bulmaya çalışacağım. vergi dairesinden mi ne yaptırmıştı

islambey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Aynı sorunu bende yaşadım.Kask cezası yemiştim ,cezayı yatırmaya fırsat olmadan satışını vermiştim noterden falanda her hangi bir uyarıyla karşılaşmamıştım lakin görseler satışını vermiyorlar.Lakin daha sonra sana gelen mesaj gibi banada mesaj geldi ,Böyle olmasının sebebi yapılan işlemin hemen güncel olmaması daha sonra sisteme gecmesi,lakin bu konu bayagı bir sıkıntı oldugu için yeni bir çalşıma yaptılar diye biliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bunu nasıl ödüyeceğiz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

ben arabanın bilgilerini hatırlamıyorumki netten ödim nasıl ödüyicez lanet olsun vericem paralarını aramasınlar beni delirdim gene

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    paşa banada satığım arabadan ğeldi kacak ğeciş ücreti 6 ay sonra mecbur postaneye ödedim...
    hemde faiziyle birşey diyecem ... ..... ........ .. ..... ....... anlaya..

vergi dairesinin azizliği büyük ihtimal...

Diğer başlıklarda da yazdım, devlet vergi dairesine 5 yıl gibi bir süre veriyor herhangi bir işlemi yapması için.

Polis cezayı kesip yolluyoruz, vergi dairesi işlemi 5 yıl içinde yapma ehliyetine sahip demişti...

Faizi ile güzel bir yatırım devlet için...

Aynı işlem trafik cezası dışında arkadaşımın başına geldi.

Öğrenim kredisi 5 yıl sonra hiç borcu yok gösterirken 160 tl borç çıkardılar...

Hesapta kalan 1 lira gibi bir para üremiş... Hesaplarınızı kapatın, gerekirse dilekçeyle... Elinizde kanıt olsun.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    AYNI SAYFA ÜZERİNDE motorlu taşıtlar sekmesinden sorgula.Orda motorun bilgileri vergi borçları ve ceza bilgileri tarıh tarih yazar.Trafik cezası bu seni ilgilendirmemesi ve senin adına gelmemesi lazım.Noter satışının bi örneğide yokmu elinde

isaaras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kara Teke
    net üzerinden mudahalade bulunma bu tip durumlarda verdi dairesine git.memurlar muvzuyu uztıp sana para ödetmeye çalışırsa.müdüre veya yardımcıya çık .senın işin ancak hal olur. 0.0001 krş borcu olsa dahi hiç bir şekilde şatış olmaz.

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bana da geldi sms 2006 daki bir cezaymış . 188 tl- iki katı faizi 376-tl toplam = 564 TL. oha afedersiniz
    artık trafik cezaları ana cezanın iki katından daha fazla faize tabi olamıyor. ( nitekim herkese de öyle geliyordur)
    ödemeyin. seçim öncesi af çıkar yapılanma birşey çıkar . zaten olabilecek maksimum faizi yemiş olarak geliyor cezalar .
    en son icra uyarı yazısı gelene kadar ödemeyin o da gelir 5 sene sonra .

Motosikleti
    bir senede gecse o tarihte arac sende ise ödemeye mecbursun ötesi berisi yok arkadaşlar..

---------- Post added at 15:45 ---------- Previous post was at 15:34 ----------

benim arkadaşın babasının başına ğelen olay fena adam 8 sene önce kartal marka aracını satıyor satığı adam cocuğa vurup kaçıyor aracın pilekasına dava acılıyor mahkeme kağıdı yanlış adrese gitmiş olaydan haberleri yok arkadaşımın ğecen sene 4 katlı binaya mahkeme yoluyla satılacaktı arkadaşın babasının köy otobüsleri vardı onu sattıda kurtardı evi devlet almasını iyi biliyor kim nederse desin ceza varsa ödenecek paşa..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bıktım valal bıktım devlete para ödemekten bıktım birde vergi dairesine gitmem gerekiyormuş konuştum.Bankaya yatırmayın yoksa silinmiyormuş ceza kesinlikle vergi dairesine gidin.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Benzer bir durum bendede var satu evrakini bulamiyorum. 2009 yilindan ceza cikiyor. Ayni sekilde cebime gelen mesajla igrendim. 795 tl

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    SORU 1-) Şimdi bu tutarın, trafik cezasından mı vergi borcundan mı kaynaklandığını, şayet trafik cezası ise hangi tarih ve saatte nerede ve hangi kural ihlali sebebiyle kesildiğini bana vergi dairesi söyleyebilir mi?

SORU 2-) Birde bahsi geçen ceza olayının vukuu bulduğu tarih, aracın benim üzerime olmadığı bir tarihte ise ben satış yaptığım notere gidip, şu plakalı aracımı 2010 yılı şubat ayı içinde (gününü hatırlamıyorum) bu noterlikten sattım bana satış evrakının bir kopyasını verir misiniz ? desem çıkartıp al kardeşim derler mi?

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Mesajdan sonra vergi dairesine gittim. Ceza tarihini ve bana teblig edildigi tarihi soylediler. Bundan tabiki benim haberim yok. Cezanin odenmemesi halinde 3 kati oldugunu duymustum zaten 3 le carpip borc kaydetmisler

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    rakı ya sigara ya %20 %30 zam gelince millet bi tarafı ile gülüyor ama ceza da geldiği zaman 3 misli geliyor bizim içtiğimiz alkol haram ama devletin aldığı ceza faizi helal böyle devletin 7 ceddini
    cenkito ve tr100a bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rakı ya sigara ya %20 %30 zam gelince millet bi tarafı ile gülüyor ama ceza da geldiği zaman 3 misli geliyor bizim içtiğimiz alkol haram ama devletin aldığı ceza faizi helal böyle devletin 7 ceddini
    aynen bende ...
    cenkito bunu beğendi.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    elinde noter satış kağıdı olsa bişeyleri kurcalar inkar edersin

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Bana da 1999 yılında aldığım öğrenim kredisinden borcum olduğuna dair evrak gelmişti 2010 yılında. Ödediğime dair tüm dekontlarla birlikte Yurtkur a gidip gelen borç kağıdını ve ödediğim dekontların fotokopilerini verdim. Bununla ben uğraşamam,çözün bu rezaleti dedim ve çıktım. Sonra özür mesajı geldi Evraklarımı atmam yani,sattığım motorun noter satış kağıdı felan hep elimde...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)