Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Wave 110i çok yordum. boşta bağırıyor. ve bağırma giderek artıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Merhabalar, ben Eren Aydın
    Bu ilk motorum Şubat ayında aldım. evden işe işden eve biniyorum.
    ancak 1 aydır Ankara-Bartın yapıyorum bu motorla (1 dersten devam zorunluluğum var onun için)

Salı günü Bartın'dan Ankara'ya dönerken tam eve geldim Batıkent'e benzin bitti (bitmeeezzz diyerek gelmiştim) ve kırmızı ışıkta motor durdu.
    Elden marş yaptım çalışmadı. Marş esnasında gaz verince çalıştı. Eve geldim. Buraya kadar sorun yok. Bahçeye çektim motoru ancak anahtar üstünde kontajı açık unutmuşum (sövüş serbest :D) sabah kalktım, gittim şişeyle benzim aldım geldim. işe gidecem. Anahtarı çevirdim tık yok. Ne ışık ne bişi ne de o ilk başta gelen akü-hazır sesi.
    Çalıştıramadım. Boşa aldım ayaktan marş yaptım motor çalıştı ama o ne bağırış öyle giderek artıyor ses. Öyle bir ses ki vitese atmaya korkuyorum motoru. Bağırma son noktalara gelince dayanamıyor istop ediyorum motoru birşey olacak diye. Benzinin kokusunu tüm mahalle aldı.

Sorun nedir sıkıntı nedir, varsa tecrübesi ya da fikirleri olan bekliyorum.

Saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cgrdgryl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    muhtemelen egsoz delinmiştir bendede Honda activa vardı küçücük bi delikten 6000 motorluk amerikan arabası gibi ses çıkıyordu

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    bencede egzos kopmuş olabilir, hatta bi bak egzos duruyor mu? anahtarı açık üstünde bırakıp gidebiliyorsun belki dikkat etmemişsindir
    serdar1547 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    egzoz yerinde yerinde, hatta şimdi bahçeye çıktım baktım delik melik var mı diye benim görebildiğim yok. belkide motordan egzoza giden boru tıkanmıştır.benzin bitince dibindeki pislikten öyle birşey olabilir mi :D

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    video çek yükle öyle bakak,bişey anlamadım ben

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Bunca yıllık cub üstadıyım böyle işkence görmedim ayrıca efi ışığı sesi akü hazır demek değil benzin pompası ve system check süresidir. O sürede marş basmayın.

yahu arkadaşımız rölantıde motor devri yükseliyor sonlara çıkıyor diyor. Yüksek ses olarak anlayıp egzoz falan demişsiniz. Dostum jiklesi falan varmı bu motorun varsa onun telini, telin sonunu başını kontrol et derim. Benim başıma gelmişti ama benimki farklı bi marka motor hem karbüratörlü.

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    jiklesi dediğin bu elle bastığımız motoru çalıştırdığımız şeyse var ama onda sorun yok. motoru aldığım abiyi aradım akünün jiklesi takılmış olabilir dedi dediğin gibi. akünün kapağını kaldırdığımda 2 adet bağlantı var biri takılıp çıkarılabiliyor. diğeri bağlı. o kadar anlıyorum vallahi

bahsettiğim jikle aküyle falan ilgili değil. Akü jiklesi diye bişey duymadım. Jikle motora yakıt hava karışımını yakıt daha çok olacak şekilde ayarlar ve kışın falan daha kolay çalışır. Şimdi sizin bu motor enjeksiyonlu değilmi. Belki otomatik jikle vardır onda bi sıkıntı vardır. Yok manuel jikle ise benim başıma geldiği gibi bi somun vs gevşemesi sonucu jikle açık konumda kalmış gibi davranıyor olabilir. Çünkü jikleyi açınca devir yükseliyor motor bağırıyor ve çabucak ısınıyor. Birde gaz telini kontrol et takılı falan kalmış olmasın.

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    aldığım abi de aynısını dedi "otomatik jikle var onda takılı kalmıştır" dedi. servislik mi yani makina

bu durumda öyle. Götür servise böyleböyle de çalıştırınca devir yükseliyor deli gibi bağırıyor de. Onlar halleder. Olur böyle şeyler rahat ol

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    problem gordugum kadarıyla ve tahminime göre enjeksiyon sisteminde. sen aküsünü gece acık bırakıp bitirince. sabah kontagı kapatıp actıgında enjeksiyon sistemi check edemedi. snrada ayak marşı ile de calıstırınca tahminim enjeksiyon sapıttı. servise göstermende fayda var.

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    arkadaşlar. gazı çevirdim, gazı çevirince nerde ne olduğunu izledim. motorun az önünde dönen şeyi buldum ona elimi attım. az biraz oynadım onunla :D
    sonra çalıştırdığımda düzgün çalıştı (bununla alakası yok da işte onu yaptığım sırada oldu :D) bu heralde deponun içindeki pisliği çekti içine. gaz verdikçe düzeldi.
    şu an iyi ama akü boş. ayaktan çalıştırıyorum. ayrıca arada gaz yemiyor. heralde tam atamadı daha pisliği.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler