Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Android İntercom

Motovento
    REKLAM ALANI
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Google playda gezerken Android İntercom diye bir program buldum.
    Program ister Bluetooth üzerinden 2 kişi isterseniz Wifi üzerinden 10 kişi bir birine bağlanabiliyor.
    Bunu deneyeniniz var mı acaba?

Link https://play.google.com/store/apps/d...intercom&hl=tr
    mehmetenis bunu beğendi.
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Denedik arkadaşla, arada kesiklikler olsada biraz daha geliştirseler 10numara olacak gibi
    mehmetenis bunu beğendi.

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denedik arkadaşla, arada kesiklikler olsada biraz daha geliştirseler 10numara olacak gibi
    Bluetoothmu yoksa wifi ile mi bağlandınız?
    mehmetenis bunu beğendi.
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Selam, Konu biraz eskimiş.

Ben bu gün buldum bu programı. sabah denedim. Bluetooth üzerinden gayet sorunsuz ve güzel çalışıyor.

Telefonlar, Galaxy s2 ve galaxy s3.

Ancak unutmamak lazım ki, bluetooth maksimum 10 metre çapında çalışıyor.

Yani iki ayrı motosiklette bu programla bluetooth üzerinden intercom mümkün değil. Aynı motosiklette artçı ile iletişim için süper bence. Bu amaçla kullanacağız bundan sonra hatunla.

Ancak Android telefonların sanırım hemen hepsi kendi wifi ağını destekliyor. Bir kişi ana merkez olup wifi açarsa, diğer motosikletler bu wifi ye bağlanıp iletişim kurabilirler diye düşünüyorum.

Yine de 20 - 30 metreden sonra wifi ile de verimli olmaz.

Kısacası, Artçı ile iletişim için çok güzel eğer ikinizin de akıllı telefonu varsa, interkom bedavaya geliyor. Ancak motosikletten motosiklete interkom bu programla yalan
    mehmetenis bunu beğendi.

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    Galaxy ace ve s2 ile wifi baglandim sorunsuz ama birisi vfr kullanirken acmis hiz artinca baglanti gidiyomus heralde sinyal arkalarinda kaliyo :D ama bluetooth la calistiraadim :(
    mehmetenis bunu beğendi.

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Masada karşılıklı otururken bile çalışmıyor hemde aramız 1 metreyken bluetooth ile denedik telefonlarda Note 2 Galaksi 4s idi biz sonuç alamadık.

Motosikleti
    Honda CBR 250E
    Arkadaşlar merhaba,

geçen hafta programı indirmiştim ancak bugün yolda deneme fırsatımız oldu. En son yorumun 4 Temmuz'da yapıldığını düşünürek bugüne kadar neredeyse 2 ay olmuş. Belki geliştirmeler yapılmıştır.

Öncelikle şöyle söyleyeyim, genel anlamda memnun kaldık.

Yukarıda bahsedildiği gibi 1m'de net bir şekilde konuşamadığınız oluyor. ancak otoban veya açık arazide gayet net konuşabiliyorsunuz. Şehir içinde seste bir kalitesizlik olmuyor ama voip kullananlar bilir, kesikli kesikli gidip geliyor sesler net anlaşılamıyor. Bunu da bu sistemi deneyen 2 Elektronik ve Haberleşme Mühendisi olarak şöyle yorumladık. Sanıyoruz ki; şehir içinde ve/veya kalabalık yerlerde ve/veya ev içinde çok sayıda wireless modem ağı olduğundan frekansta kirlenme oluyor. Zira evdeki modeminiz de cep telefonunuzda kullandığınız bu intercom ağı da bazı belediyelerin ve TT'nin de vermeye başladığı Wi-Fi ağının da frekansları aynı.

uzun yolda denemenizi tavsiye edebilirim. biz 2 ikişi denedik. 10 kişiye kadar desteklediğini okudum biryerlerde ama deneme şansım olmadı.

2 kişiyken bile yoğun rüzgar sesi zaman zaman kullanıcaları rahatsız edebiliyor, daha kalabalık bir ortamda deneme şansı bulan olursa tecrübelerini paylaşırsa sevinrim. zira biz iki arkadaşta maksimum 3-4 kişiden sonra bu uğultunun rahatsızlık verebileceği yönünde kanı oluştu.

kullanımı gayet basit. Bir kullanıcı create network diyor, bu kullanıcı "intercom" isimli bir wireless ağ oluşturmuş oluyor. diğer arkadaşlar da sadece join network diyor ve "intercom" isimli ağa bağlanıyor.

Açık arazide (az virajlı yollardı) 100-150m ye kadar verimli konuşabildik ancak mesafe açıldıkça ses kalitesi tamamen kötüleşiyor ve belirli bir mesafenden sonra iki telefon arasındaki bağlantı kopuyor.

Açılan mesafeden ve/veya normal telefon araması almanızdan dolayı bağlantınız koptuğu zaman, telefonunuzdaki çağrı sonlandığında ve/veya iki motosiklet arasındaki mesafe yine yakınlaştığında sistem otomatik olarak siz itekrar aynı ağa bağlıyor ki bu çok iyi bişey ;)

programla ilgili olumlu/olumsuz yorumları paylaşırsanız sevinirim. ya da alternatif program bilenler varsa denemek isterim.

güvenli sürüşler dilerim.
    mehmetenis bunu beğendi.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Konusurken cumlenin başı kesiliyor, sedi algiladiktan sonra gonderiyor galiba. Buna nadil cozum buluruz, varmidir bir ayari

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konusurken cumlenin başı kesiliyor, sedi algiladiktan sonra gonderiyor galiba. Buna nadil cozum buluruz, varmidir bir ayari
    her cümleye başlarken adınızı söyleyin, ilk olarak adınızı algılayacağı için kayıpsız iletişim kurabilirsiniz. bitince de stop diyebilirsiniz. bu şekilde karşılıklı daha rahat anlaşırsınız.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı can185 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

geçen hafta programı indirmiştim ancak bugün yolda deneme fırsatımız oldu. En son yorumun 4 Temmuz'da yapıldığını düşünürek bugüne kadar neredeyse 2 ay olmuş. Belki geliştirmeler yapılmıştır.
    .....

Hocam, 4 Temmuz ama 2013, yani 2 ay değil 1yıl 2ay olmuş son yorum yazılalı. Ancak programın en son güncellemesi Şubat 2013'de yapılmış, yani o zamandan bu zamana bir geliştirme yok bu programda.

Motosikleti
    Honda CBR 250E
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, 4 Temmuz ama 2013, yani 2 ay değil 1yıl 2ay olmuş son yorum yazılalı. Ancak programın en son güncellemesi Şubat 2013'de yapılmış, yani o zamandan bu zamana bir geliştirme yok bu programda.
    @maktama doğru söylüyorsun yılları karıştırmışım dediğin gibi sitesini de inceledim yeni bir geliştirme yok...

kendi sitesinde bir video buldum. Belki rüzgar sesini engelleyebilir.

http://www.androidintercom.com/home
    https://www.youtube.com/watch?v=QIQBJYcUOEM

bu arada sesi geç algılama olayına çok dikaat etmedim açıkçası, bir dahaki tecrübemde ona da dikkat ederim. ayarlarından belki bir şeyler çıkabilir. çünkü hiç konuşma olmazsa sanırım stand by'da bekliyor. "voice detection" diye bir özelliği var belki bu sorunu çözebilir ama sürekli dıt bıt sesler duyuyorsunuz bu rahatsızlık verebilir.

Motosikleti
    Mondial KT150, Suzuki Inazuma Gw250 F
    konuyu hortlatayım bari biz dün bir arkadaşla denedik uzun yolda.

yukarıdaki arkadaşların yorumları hala geçerli. şehir içi cızırtı olmasına rağmen şehir dışında gayet verimli. 10-12 mtye kadar gayet bağlantı kurulabiliyor.
    bağlantı koptuktan sonra 2 motor yaklaşınca bağlantıyı tekrar kurması çok güzel olmuş.

300-400 liralık intercom masrafından kurtardık şimdilik.

TURAN.RTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Uzun yolda artçı ile denedim 100 km hizdan sonra ses gidiyor duyulmuyor anlasilmiyor (Kaliteli kask). Düşük hizlarda gayet iyi.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    bluetooth v3 ise 2 kişiden fazla bağlantı yapılabiliyor şahsen denedik ama max kaç kişi bilmiyorum sanırım 3 4 kişi bağlandık biz

en büyük sıkıntı wifi modunda modem hangi telefon oluyor ise bütün telefonların mobil veri kullanımı bu telefona yükleniyor veri bağlantısını kapatmanız tavsiye olunur bunun için. ve ayrıca modem olan telefonun wifi adı intercom oluyor ve şifre olmuyor durduğunuz yerde birisi rast gele bağlanıp internetinizi bi güzel hüpletebilir sonrasında...

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Selamlar , uygulamayi artçıyla bir telefon bir tablet olarak wifi üzerinden bağlanıp denedik. Bluetooth ile bağlanti 3 5 dk sonra kopuyordu galiba biz beceremedik. Genel olarak memnun kaldik . Artciyla iletisim icin tavsiye edebilirim.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Apple Store da en kullanışlı İnterkom uygulaması nedir bilen var mı?

Artçı ile uzun yola çıktığımda kullacağız.

Normal interkomlarla telefonu eslestirebilir miyiz?

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Veli intercom' un amacı o zaten

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)