Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ehliyetsiz veya kasksız çevirmeye yakalanan oldumu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Arkadaşkar merhaba... Günümüzde ehliyetsiz kasksız gezen birçok arkadaş var. Ben merak ediyorum ehliyetsiz veya ehliyeti olup kasksız halde yada ehliyeti olmayıp kaskı ekipmanı takılıyken çevrilen arkadaşlar varmı? Ben yaklaşık 1 senedir yakalanmadım kışın hariç geçen yaz kullandım ve bu aylarda kullanmaya devam ediyorum ama ehliyet kursuna gidiyorum yaşım tutmadığı için alamıyordum ama şimdi tuttuğu için yazıldım ve alıcam. Peki siz hiç yakalandınızmı yakalandıysanız ne kadar cezalar ödediniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    arkadaş yakalandı 600 tl ödemişti gecen yıl.ehliyet yok diye. 1 hafta önçede cevirmeden kaçmiş 155 tl adrese göndermişler.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Ben arabayı kullanmıyorum ehliyetsiz ne cesaret var sizde.

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    2 yil once ehliyetimde yoktu kaskim da motoru sanayinin hemen cikisinda baska ustaya goturuyodum kaskim da yoktu. Ehliyetim yok dedim kasktan 55 lira yazdi

Motosikleti
    CharlesFenOB
    O zaman çevirmeden kaçmak daha ucuz :D ben gecen seneyide katarsak 5 kere yunus polislerin çevirmesinden gectim çevirmediler hatta bu iki gün önce pazar günü kaskım takılı halde geçtim ama inanın yolda hatim indircektim çevirmesinler diye :D

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    ahhh ahhh eskiden ehliyetmi vardı bi çorba parası koy rusat arsına yola devam rüşvet vermekten sonunda e+a2 aldım şimdide cevirmiyolar arkadaş ne iş anlamadım adamların üzerine gidiyom biride bana dur desin yok arkadaş tık yok..

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı cenkşenver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahhh ahhh eskiden ehliyetmi vardı bi çorba parası koy rusat arsına yola devam rüşvet vermekten sonunda e+a2 aldım şimdide cevirmiyolar arkadaş ne iş anlamadım adamların üzerine gidiyom biride bana dur desin yok arkadaş tık yok..
    Aynı durumun bende olmasını bekliyorum kesinlikle olur bi allahın kulu çevirmez

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Burada çanakkale' de bilenler bilir, Bölge Trafik var Barbaros mh. çıkışında. Önünden geçen motosikletlilerin %80 'i kasksızdır. Zaman zaman kavşaklarda, mesela en işlek yerlerden olan Demircioğlu cd. kavşağında sık sık sarı yelekli polis amcamlar olur. Ama kasksız kimseyi çevirdiklerini görmedim. Zaten genelde yaşlı amcalar mobilet - scooter tarzı motorlarla bisiklet niyetine geziyorlar. Onlarada göz yumuluyor anladığım kadarıyla...

Polisin çevirmediği abilerim acaba nerde oturuyorlar ? Benimde ehliyet yok şimdi korkuyorum yani istanbulda hele çok polis olduğu için yolda hatim indiriyosun çevirmesinler diye

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    Evinin garajinda sur. Yada otoparkta felan. Trafige cikma.

Motosikleti
    CBF250 2006 ==> CB150 2009
    kaçanların altında 600 rr yada cbr 1000 falanmı var yunuslarda 1200 lük motor var nereye kaçıyorsun polis durdurmak istese mobil olarak çok rahat yakalar sizin kaçtıklarınız yaya olarak pusuya yatmış kırmızı ışık cezası yazmayı bekleyen trafik polisidir o da zaten belli bir kotası var onu bitirip gider

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    polisler motorla takip edip ne seni nede kendini riske atmak istemez istese yakalar tabiki.. plakanı aldıysa yazar evine yolla temiz

ama tersine denk gelirsen yandın kovalar seni motordan düşürür ama az olur öyle polisler

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı cenkşenver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerlerine gittiğin için çevirmiyorlar farkedince kaçıyormuş gibi yap hemen çevirirler. Aynı şekilde eksiğiniz varsa kaçmayın rahat rahat dibinden geçin kimse kolay kolay çevirmez

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hic cevirmeye rastlamadim. 3yildir hem kurye hem sivil motor kullaniyorum.

Motosikleti
    kanuni GT170
    aynen usta geçen hafta önümden 3 tane motorlu geçti kasksız polis beni çevirdi meydanda neymiş motor yeni mi ön arka freni sık bakalım ehliyet ruhsatı sordu en sonda uzattım gerek yok tamam dedi geçirdi.
    ayak gücüyle çalışan 2tekere 5 yaşından beri binen gazlı 2tekere yeni başlamış biriyim.ve son olarak bir Beşiktaş taraftarı.

3n3s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kazazede
    Ben arkadaşımla yakalandım kasksızdık ve ehliyetsizdi imotorun arkasındaydım ben ikimizede kasktan 77 tl yazdı ehliyetsizlikten de arkadaşa 600 civarı birşey yazdı fakat şu an da ehliyetsizliğin cezası yeni yasaya göre 1 buçuk milyar civarı birşey ona göre davranın.

fearless06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 A
    2005 yılında B sınıfı ehliyet olmasına rağmen A2 olmadığı için ehliyetsizlik cezası ile aynı işlemleri uygulamışlardı.450 tl ceza ayrıca motoruda parka çekmişlerdi onada ayrı ücret ödemiştim. Fakat şu an cezalar çok arttı ehliyetsiz kullanmayın arkadaşlar.

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    dün servise trafik polisi geldi günde en az 20 motorcu cevireceksiniz ve havalar ısındı diye cevirme yapın diye talimat gelmiş kimsenin gözünün yaşına bakmıyoruz dedi şimdiye kadar idare ettik ama şikayetler var ve talimat gereği cevirip ceza yazmak zorundayız dedi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün servise trafik polisi geldi günde en az 20 motorcu cevireceksiniz ve havalar ısındı diye cevirme yapın diye talimat gelmiş kimsenin gözünün yaşına bakmıyoruz dedi şimdiye kadar idare ettik ama şikayetler var ve talimat gereği cevirip ceza yazmak zorundayız dedi.
    Bu talimat işi doğrudur.
    Bir keresinde Kayseri'de kırmızı ışıkta duruyordum, Arkadan 2 tane motorize trafik polisi yanaştı. Çek sağ dedi :S
    Kaskım da kafamdaydı. Ehliyete ruhsata baktı bi sorun olmadığından geri verdi. Ama yinede bir kağıda ismimi ehliyet ve motor bilgilerimi yazdı. Herhalde bu kadar kişiye bakın gibi şey dedilerse onlar da amirlerine bak bu kaar bukadar şu motoru durdurduk kontrol ettik demek için kayıt altına alıyorlar.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    Bu ehliyetsiz ikinci senem Allah'a şükür daha yakalanmadım. Cidden bu aralar trafik çok, sıkı motoru çarşıya koyup işlerime yaya olarak devam ediyorum. Aynı sizin gibi yolda giderken hatim indiriyorum. Geçen yunus polis karşımdan geldi, 3,5 attım. Kaskım vardı sanırım uğraşmak istemedi yoluna devam etti.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)