Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet Aksesuarların pahalılığındaki mantık !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Neden motosiklet aksesuarları bu kadar pahalı !!!
    Neden bu kadar sömürülüyoruz..

1 NC700x Arka çamurluğu tam 430 TL...
    Bunun malzemesi ne ? Plasik değil mi ? 430 TL nedir arkadaş ? Siz nerde yaşıyorsunuz ? Veya motor kullananları multi zengin mi sanıyorsunuz...

Alın başka örnek

"Airhawk-2 Hava Destekli Sele Pedi"
    Hava Destekli Sele Pedi
    Ürün Fiyatı (KDV Dahil) :326.65 TL

yok artık...
    bi ped 326TL imiş !!! Motorcuyuzya düdükleyin bakalım şişirin fiyatları..
    Bunun maliyeti en fazla 20tl dir.
    Almayın arkadaşlar Almayın görsünler !!!

Motora orta ayak takalım diyoruz : 450 TL
    Touring Cam takalım diyoruz : 400 TL

Yahu benim arabanın camı komple 100TL !!! Üstelik bildiğin CAM ( Twingo )
    Bu 400tl dediğiniz cam plastik polikarbon çelimsiz !! Maliyeti ne !!
    Ama tekel siniz ya bizde çok zenginiz ya basın bakalım fiyatları...

Motosiklet gözlüğü diye satılan 3m gözlükler var 40TL diyorlar..
    Nalburda gördüm 3M aynısı bire bir 8TL
    Motosiklet mağazasında 40lira ama nalbulrda 8lira.. Aynı gözlük !!

Orjinal Honda Tank Pad, 60TL fiyatı var.
    Aynısını yurtdışından 4$ Kargo dahil sipariş ettim. Neden arada 10 kat fark var ? neden benim param dışarı gidiyor..
    Sende makul bir kar koy sat arkadaş!!

Örnekler çok fazla tek tek yazmayacağım sizde biliyorsunuz çoğunu...

Sömürülüyoruz. Lütfen araştırın bir şeyi almadan kırk kere düşünün. Ederi olmadığını düşündüğünüz ürünlere dünyanın parasını vermeyin.

Hoşça-Dostça
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    tam öyle değil.
    dünya sanayi eşrafı moturcuları kucağa çekelim diye bir karar almış değil.
    üretim adediyle alakalı bir maliyet var.
    pazar büyürse;
    üretim bandının yürüme maliyeti düşer, fiyat düşer.
    rekabet olur, fiyat düşer.
    pazar küçük olursa;
    yatırım büyük olur, fiyat şişer
    birim maliyet yüksek olur, fiyat şişer
    tekel olur, fiyat şişer
    serbest piyasa dengesini böyle bulur.
    türkiyede broadway kadar africa twin olsun,
    bak bakalım fren balatası kaç paraya düşüyo.
    ihakanvardal, draggy, helin126 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    mecbur olduğumuz için bi babayiğit çıkıp motor üretse böyle mi olur

mustafaferah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco super 8 - KYMCO DİNK 200İ - LİFAN PONY 100
    orjınal olması tabıkı ıyı olur ama malum fıyatlar (bıre-on) olunca uretkenlık daha cok ısıme gelıyor allah bıze sabır satıcılara akıl versın ne dıyelım

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Ne deseniz haklısınız çoğu parça haddinden fazla pahalı.

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    tam öyle değil.
    pazar büyürse;
    pazar küçük olursa;
    tekel olur, fiyat şişer

kuvvetmiraya katılmakla beraber sizin isyanınıza da katılıyorum kesinlikle...

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam öyle değil.
    pazar büyürse;
    pazar küçük olursa;
    tekel olur, fiyat şişer

yok abi bandı geniş seri üretimi olan ürünü de örnek vermiş arkadaş Tank pedi demiş bunu Türkiyedeki adam kendi üretmiyo ya! O da dışardan getiriyor. Demiş ki 4 Dolar artı kargo... Arada kat kat fark var... İkisi de orjinal diyor yani aynı fabrikadan çıkış... Dışarıyla 10 kat fark var diyor! Bunun Bandın yürüme maliyetiyle alakası yok. Bu bildiğin tuttuğuna yapıştır mantığı! Nede olsa pahalıysa iyidir mantığı zaten yerleştirilmiş bizim toplulumuza. Adamlar iyi mal olduğunu kanıtlamak için şişiroyor herhalde 3M gözlüğü motorcu 8 TL ye satsa bu işte bi iş mi var acaba derler diye düşünüyor herhalde... Yoksa ya gerçekten motorcuları enayi yerine koymaktır 8 TL ye satılabilecek gözlüğü 40 TL ye satmak, yada gerçekten ben bunu 8 TL yaparsam kalitesiz bu diyerek almamalarından korkuyorlar... Sizce hangisi?
    APALA bunu beğendi.
    Bütün Sosyal Medya Mecralarında DoganLokman işte... lokmandogan.com

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Size güzel bir örnek vereyim pirelli mt 60 rs lastik türkiyedeki en ucuz fiyatı 850 tl ama ben bunu almanyadan alırsam kargo dahil türkiyeye

246 euro ya geliyor bunu 35 euro su kargo ordaki satan bayi de para kazanıyor biz dekide ama bizdeki daha çok kazanmak istiyor yani.

3M gözlüğü perpa ya gider alırsanız 5 tl ben aldım .

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı AsyMeTRiQue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok abi bandı geniş seri üretimi olan ürünü de örnek vermiş arkadaş Tank pedi demiş bunu Türkiyedeki adam kendi üretmiyo ya! O da dışardan getiriyor. Demiş ki 4 Dolar artı kargo... Arada kat kat fark var... İkisi de orjinal diyor yani aynı fabrikadan çıkış... Dışarıyla 10 kat fark var diyor! Bunun Bandın yürüme maliyetiyle alakası yok. Bu bildiğin tuttuğuna yapıştır mantığı! Nede olsa pahalıysa iyidir mantığı zaten yerleştirilmiş bizim toplulumuza. Adamlar iyi mal olduğunu kanıtlamak için şişiroyor herhalde 3M gözlüğü motorcu 8 TL ye satsa bu işte bi iş mi var acaba derler diye düşünüyor herhalde... Yoksa ya gerçekten motorcuları enayi yerine koymaktır 8 TL ye satılabilecek gözlüğü 40 TL ye satmak, yada gerçekten ben bunu 8 TL yaparsam kalitesiz bu diyerek almamalarından korkuyorlar... Sizce hangisi?
    bant üretimle alakalı bir kavram ama arkadaş nispeten haklı bence.. bu piyasa ile alakalı motosikletin ve onun yan ürünlerinin pazarı gelişirse hem tüketim talebi artacağı için piyasaya yeni satıcılar-yatırımcılar girecek bu da rekabeti getirecek hem de sürüm artacağı için maliyetler azalacak... şirinevler de 2-3 tane motosiklet mağazası var satış hacmi nedir bilmiyorum ama o mağazaların kiraları kol gibidir muhtemelen çalışan personel vb. masrafları düşünürsek. türkiyedeki motosiklet aksesuar satış hacmi ( kask takan varsa öp başına koy daha diğer unsurlara girmiyoruz bile ) bu masrafları karşılamaya yeter mi bilmiyorum yetse bile adamlar nede olsa alternatifimiz yok diye buna yanaşmaz... bu fiyatların düşmesi için rekabetin artması pazarın büyümesi lazım...

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bant üretimle alakalı bir kavram ama arkadaş nispeten haklı bence.. bu piyasa ile alakalı motosikletin ve onun yan ürünlerinin pazarı gelişirse hem tüketim talebi artacağı için piyasaya yeni satıcılar-yatırımcılar girecek bu da rekabeti getirecek hem de sürüm artacağı için maliyetler azalacak... şirinevler de 2-3 tane motosiklet mağazası var satış hacmi nedir bilmiyorum ama o mağazaların kiraları kol gibidir muhtemelen çalışan personel vb. masrafları düşünürsek. türkiyedeki motosiklet aksesuar satış hacmi ( kask takan varsa öp başına koy daha diğer unsurlara girmiyoruz bile ) bu masrafları karşılamaya yeter mi bilmiyorum yetse bile adamlar nede olsa alternatifimiz yok diye buna yanaşmaz... bu fiyatların düşmesi için rekabetin artması pazarın büyümesi lazım...

Bizim için cadde üzerinde yer açmalarına gerek yok bize fiyatı uygun tutsunlar yeter ara sokak veya uzak yerde olsada gider alırız.

motosiklet parçası satan bir abiyle dükkanında konuşuyoruz, vicdanlı birisidir fazla gazlamaz fiyatlarda. şu bujileri gördünmü dedi. evet dedim. bu çinli cup bujisi ucuz düşürdüm bayağı aldım uygun fiyata vatandaşada ucuza vereyim dedim 2 TL fiyat etiketi yapıştırdım dedi. gelen müşteriye ilk bunu gösteriyormuş 2 TL diye dandiktir bu deyip kimse almamış. baktım satamıyorum elimde kaldı, bujilerin fiyatı 4 TL ye çektim o kadar bujiyi 1 haftada kapış kapış sattım dedi. yahu motosiklet zaten çin malı sanki orjinal bir şeyi varmış gibi sürekli gelen orjinali varmı diye soruyor, anlatıyorum markalar farklı kalite aynı bu ucuzunu al diye illaki pahalıyı alacak diyor. kaliteli markaların aksesuarlarında gazlanma oranı had safhada. bir arka çanta bildiğin plastik parçası maliyeti en fazla 20 hadi 50 TL tuttu diyelim o çanta 1000 TL alıcı buluyor. vicdan sahibi olmalı birazda. Bir söz vardır nasıl kazandıysan, aynı şekilde kaybedersin. etrafta örnekleri çok.
    agalar bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı xawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim için cadde üzerinde yer açmalarına gerek yok bize fiyatı uygun tutsunlar yeter ara sokak veya uzak yerde olsada gider alırız.
    Aynen katılıyorum. Kaldı ki devir internet devri ve benim gördüğüm bütün bilinçli aksesuar alan motosiklet kullanıcılarının tümü internette kullanan insanlar! Apaçi motorcu dedikleriniz interneti sadece facebook olarak yada malum siteleri googledan aratmak için kullanan tipler zaten onlar! Neyse Ben geçen gün bir elektronik cihazı (motorla alakalı değil) heryerde bulabilirken araştırdım ve internetten perpa da bi yerde uygun fyata olduğunu öğrendim. Gittim bizzat dükkan çok küçük tabelası bile yok ama sitesi üzerinden cayır cayır satış yapıyo ki firma da elektronik firması değil WEB TASARIM FİRMASI rakibi olan onlarca teknoloji market varken! Benim gidip almamın tek sebebi ise kargoda ki bekleme sürecinden kurtarmaktı. Aciliyeti vardı ama gidip bir yerden daha pahalıya alabilirdim almadım! Yani en lüks mekanlarda caddenin köşe başında dükkan açma kavramı bence eskide kaldı! Hele ki akıllı dediğiniz telefonlar her cepte ve her akıllı telefonda navigasyon uygulamaları yada en basitinden google maps varsa bence artık bunun önemi yok! Sen maliyetini Kira bazında düşür ve bunu fiyatlara yansıt bak alıcıların alım hacmi nasıl artıyor!

Bunu pazarlarda esnaflık yapan biri söylüyor! Bizimde aynı marka ürünü (üreticileri babamın amcasının oğulları oluyor) mağaza sahibiyle aynı fiyata aldığım halde(yani mağaza ile alım fiyatlarımız aynı!) satış fiyatlarımızda 2 kat fark ediyordu! Neden o mağazanın belirli bir kira bedeli vardı! (Vergi verirler pazarcılarda! yani ordan da karı var olarak düşünülmesin! Yada en azından biz çatır çatır öderdik vergilerimizi) Ben bugün bir aksesuar mağazası açmak istediğimde kendimi onlar kadar kaliteliymiş gibi göstermek için aynı cadde üstünde yüksek kira bedelleriyle yertutmaya çalışırsam haklısınız benimde fiyatlarım farksız olmaz ama artık geçilsin böyle şeyler! Şirinevlerdeki mağazalar orada değilde hemen arkasındaki dereyolu üzerinde açsalar kira maliyetleri inanılmaz düşer! Farkı ne? 100 - 200 metre geride açılacak! dolmuş duraklarından metrobüsten 200 metre daha uzak olacak! Motorcu olduğun halde dolmuşlarla gittin diyelim fiyatların daha ucuzlayacağını bilsen yürümezmisin 200 metre fazladan?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı xawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi ki ama ticaret işte bu işe büyük yatırım yapan adamlar arka sokakta gözden uzak olmayı pek tercih etmiyorlar... zamanla oturur ama piyasa motosiklet kullanıcısı arttıkça düzelecektir..

Motosikleti
    He derseniz ki cebinde bu teknolojileri taşıyıpta kullanan varmı bilemem! onu da yapmıyor bir çoğu neden o kadar para verip akıllısını alıyorlar anlamıyorum! Geçenlerde bir bayan yabancısı olduğum yerde bana bir adres sordu, Bilmiyorum demedim çıkardım telefonu açtım mapsi aradığı yeri yazdım buldu gösterdim bak mavi nokta biziz şu işaret te gideceğiniz yer dedim birde harita okuyamaz belki diyerek burdan git 2. sağdan dön falan gibi de anlattım yürümeye devam ettim. Arkamı dönüp baktım bayan sırıtarak çantasını karıştırdı ve benim cebimdeki telefondan daha akıllı bir telefon çıkardı (daha akıllı olmasının sebebi daha pahalı olması! ) ve oradan baka baka gitmeye başladı! Sırıtmasının sebebi de belki de "bu benim aklıma neden gelmedi ki" düşüncesiydi! bilemicem artık!

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Aynen katılıyorum. Kaldı ki devir internet devri ve benim gördüğüm bütün bilinçli aksesuar alan motosiklet kullanıcılarının tümü internette kullanan insanlar! Apaçi motorcu dedikleriniz interneti sadece facebook olarak yada malum siteleri googledan aratmak için kullanan tipler zaten onlar! Neyse Ben geçen gün bir elektronik cihazı (motorla alakalı değil) heryerde bulabilirken araştırdım ve internetten perpa da bi yerde uygun fyata olduğunu öğrendim. Gittim bizzat dükkan çok küçük tabelası bile yok ama sitesi üzerinden cayır cayır satış yapıyo ki firma da elektronik firması değil WEB TASARIM FİRMASI rakibi olan onlarca teknoloji market varken! Benim gidip almamın tek sebebi ise kargoda ki bekleme sürecinden kurtarmaktı. Aciliyeti vardı ama gidip bir yerden daha pahalıya alabilirdim almadım! Yani en lüks mekanlarda caddenin köşe başında dükkan açma kavramı bence eskide kaldı! Hele ki akıllı dediğiniz telefonlar her cepte ve her akıllı telefonda navigasyon uygulamaları yada en basitinden google maps varsa bence artık bunun önemi yok! Sen maliyetini Kira bazında düşür ve bunu fiyatlara yansıt bak alıcıların alım hacmi nasıl artıyor!

Bunu pazarlarda esnaflık yapan biri söylüyor! Bizimde aynı marka ürünü (üreticileri babamın amcasının oğulları oluyor) mağaza sahibiyle aynı fiyata aldığım halde(yani mağaza ile alım fiyatlarımız aynı!) satış fiyatlarımızda 2 kat fark ediyordu! Neden o mağazanın belirli bir kira bedeli vardı! (Vergi verirler pazarcılarda! yani ordan da karı var olarak düşünülmesin! Yada en azından biz çatır çatır öderdik vergilerimizi) Ben bugün bir aksesuar mağazası açmak istediğimde kendimi onlar kadar kaliteliymiş gibi göstermek için aynı cadde üstünde yüksek kira bedelleriyle yertutmaya çalışırsam haklısınız benimde fiyatlarım farksız olmaz ama artık geçilsin böyle şeyler! Şirinevlerdeki mağazalar orada değilde hemen arkasındaki dereyolu üzerinde açsalar kira maliyetleri inanılmaz düşer! Farkı ne? 100 - 200 metre geride açılacak! dolmuş duraklarından metrobüsten 200 metre daha uzak olacak! Motorcu olduğun halde dolmuşlarla gittin diyelim fiyatların daha ucuzlayacağını bilsen yürümezmisin 200 metre fazladan?
    bir cep telefonunu 200-300 lira daha ucuza alıcam diye 15-20 km ( otobüsle ) gidip almışlığım vardır ...söylediklerinizde sonuna kadar haklısınız internet üzerinden satış da yeni gelişen ( ama çok hızlı gelişen bir pazar ) ben üniversitede bir çalışma yapmıştım Türkiye ve benzeri gelişmekte olan ülkelerin potansiyeli çok yüksek bu konuda 2002-2012 arası öngörülen büyüme 10-15 kat idi ama o rakamların çok çok üstüne çıktı...ama internetin de handikapları var tabi... beden sorunu, taklit ürünler, çakal satıcılar vs. tam güven vermiyor...geçenlerde sitede bir mont gördüm 430 lira bedeni uyar mı uymaz mı diye düşünürken bahsettiğim şirinevlerdeki mağazada deneyip sonra internetten alırım dedim...mağazaya girdim aynı ürün 335 lira...oradan alıp çıktım bende...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

He derseniz ki cebinde bu teknolojileri taşıyıpta kullanan varmı bilemem! onu da yapmıyor bir çoğu neden o kadar para verip akıllısını alıyorlar anlamıyorum! Geçenlerde bir bayan yabancısı olduğum yerde bana bir adres sordu, Bilmiyorum demedim çıkardım telefonu açtım mapsi aradığı yeri yazdım buldu gösterdim bak mavi nokta biziz şu işaret te gideceğiniz yer dedim birde harita okuyamaz belki diyerek burdan git 2. sağdan dön falan gibi de anlattım yürümeye devam ettim. Arkamı dönüp baktım bayan sırıtarak çantasını karıştırdı ve benim cebimdeki telefondan daha akıllı bir telefon çıkardı (daha akıllı olmasının sebebi daha pahalı olması! ) ve oradan baka baka gitmeye başladı! Sırıtmasının sebebi de belki de "bu benim aklıma neden gelmedi ki" düşüncesiydi! bilemicem artık!
    bazı insanların kullandığı telefon kadar aklı yok geçen bir iş için beylikdüzüne geldik arkadaşımın arabasıyla, arabayı arkadaş kullanıyor ( elaman Tübitakda bilgisayar mühendisi bu arada) esenyurta gelicez ama arkadaş yolu bulamıyor tarif ediyorum dinlemiyor... "lan dur etme eyleme" dememe rağmen dinlemedi büyükçekmeceye kadar indik...sonra acayip yollara girdi tarlaların ordan hadımköye çıktık " lan hayvan dur şu cepten navigasyona bakayım diyorum" , "ula o nedur ben kendim navigasyonum " diyor...zor şer evin yolunu bulduk sonunda ..ha bu arada evet bildiniz arkadaş Karadenizli
    xawa ve cool113 bunu beğendiler.

Motosikleti
    bir cep telefonunu 200-300 lira daha ucuza alıcam diye 15-20 km ( otobüsle ) gidip almışlığım vardır ...söylediklerinizde sonuna kadar haklısınız internet üzerinden satış da yeni gelişen ( ama çok hızlı gelişen bir pazar ) ben üniversitede bir çalışma yapmıştım Türkiye ve benzeri gelişmekte olan ülkelerin potansiyeli çok yüksek bu konuda 2002-2012 arası öngörülen büyüme 10-15 kat idi ama o rakamların çok çok üstüne çıktı...ama internetin de handikapları var tabi... beden sorunu, taklit ürünler, çakal satıcılar vs. tam güven vermiyor...geçenlerde sitede bir mont gördüm 430 lira bedeni uyar mı uymaz mı diye düşünürken bahsettiğim şirinevlerdeki mağazada deneyip sonra internetten alırım dedim...mağazaya girdim aynı ürün 335 lira...oradan alıp çıktım bende...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

bazı insanların kullandığı telefon kadar aklı yok geçen bir iş için beylikdüzüne geldik arkadaşımın arabasıyla, arabayı arkadaş kullanıyor ( elaman Tübitakda bilgisayar mühendisi bu arada) esenyurta gelicez ama arkadaş yolu bulamıyor tarif ediyorum dinlemiyor... "lan dur etme eyleme" dememe rağmen dinlemedi büyükçekmeceye kadar indik...sonra acayip yollara girdi tarlaların ordan hadımköye çıktık " lan hayvan dur şu cepten navigasyona bakayım diyorum" , "ula o nedur ben kendim navigasyonum " diyor...zor şer evin yolunu bulduk sonunda ..ha bu arada evet bildiniz arkadaş Karadenizli
    Handikaplar elbette var! Ancak benim biraz da anlatmaya çalıştığım şey şu o şirinevlerdeki mağaza daha uygun kira bedeli olan bir yerde bir mağaza açar, aradaki fiyat farkını 1 kereliğine bir web sitesi açmak için harcar (her ay değil 1 kere diyorum) oradan satış yapmasına da gerek yok vitrin site (ben katalog site diyorum) oluşturur iletişim kısmına da google maps görüntülü bir tarif ile açık adresini yazar bende alıcı isem, fiyatı da uygun geldiyse ve beden kalite gibi çekincelerim varsa atlar motoruma gider mağazasından bakar alırım! Bu hem İstanbuldaki belirli bölgelerin uçuk kira bedellerine rekabet oluşturur hemde son kullanıcıya kolaylıklar sağlar! İnanın sitede reklamı olan bir mağazanın şirinevlerde bayisi varmış geçen dolaşırken iletişim bölümünden gördüm ama o kadar şirinevlerde bulunmama rağmen hatta bir dönem ataköyde çalıştığım ve evime gitmek için dolmuş duraklarını kullandığım halde hiç görmedim! Hala sık sık şirinevler E-5 bölgesini çok sık kullanırım. Ancak benim oranın adresini veya orada öyle bir yer olduğunu öğrenmem yine internet sebebiyle oldu! Yani benim için o cadde üzerinde yer açmanın o kadar giderleri yükseltmenin bi anlamı yokmuş! (benim için diyorum herkes aynı şeyi yaşamış olmayabilir!) Demekki bir site ve doğru tanıtım stratejileriyle bu iş çok daha kolay halledilebiliyormuş

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    ufak bi aksesuara o kadar para verince kendimi aptal hissediyorum ve o fiyatları görünce motordan soğuyorum çok haklısınız bence ...

Motosikleti
    ...ama internetin de handikapları var tabi... beden sorunu, taklit ürünler, çakal satıcılar vs. tam güven vermiyor...geçenlerde sitede bir mont gördüm 430 lira bedeni uyar mı uymaz mı diye düşünürken bahsettiğim şirinevlerdeki mağazada deneyip sonra internetten alırım dedim...mağazaya girdim aynı ürün 335 lira...oradan alıp çıktım bende...
    Belki de konuyu açan arkadaşın söylemek istediği şey de işte bu!

Ah ahhhh! Esnafta, zanaatkarda, ticaretle uğraşanlarda ticari ahlak kalmamış Nerde o eski Ahi Ocakları, nerede sadece hakkının peşinde koşan esnaflar!

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    piyasada doğru düzgün rekabet ortamı yok. tekeller oluşmuş durumda.

Motosikleti
    Çalındı almayı düşünmüyor
    Kardeş haklısın ama onlar ' da pahalıdan alıyor aldıkları firmalar gümrükten zaten yiyorlar biraz birazda onlar şişiriyor ortaya kabarık bir fiyat çıkıyor adamlar toplu aldıgı için gümrükte baya birşey biniyor sonrada onlar fiyata iyice bindiriyor al sana sonra al bakalım vallaha motosiklete binmeye korkar oldum !!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)