Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motosiklet Aksesuarların pahalılığındaki mantık !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi malın başına motosiklet,bayan,çocuk sözcüğü ya da ecnebice bi sözcük gelirse o mal pahalıdır arkadaş.Gümrükmüş,serbest piyasaymış hikaye.Türkün kazıklamak için uydurduğu hurafedir onlar
    aynen öyle bir keresinde hatun kişiye kestane almak için yanaştım fiyat sormadan 200 gr kestane aldım yanımda hatun varya delikanlılık yapıyoruz eleman bugünün parasıyla 40 lira gibi bir şey istedi oy beni beni vay beni beni itiraz et sıkıysa ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ana bayi 3 parça malzeme için güya indirimli 420tl dedi... ebaydan kargo dahil aynı ürünleri 190 tl ye getirttim..el-insaf!

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Ben yurtiçinden aksesuar almayı yıllarca önce bitirdim.
    ebayden yada aliexpress den alıyorum. Aynı fiyata yurt içinde varsa alıyorum.
    Tek el ve kazık fiyatlar konusunda sonuna kadar sana katılıyorum. Para verip almayın. Üstüne otursunlar.
    İmkan varsa, bilginiz varsa yurtdışından alın. Bunlar para kazanmasın. Aceleci davranmayın. Hemen olsuna getirmeyin.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yurtiçinden aksesuar almayı yıllarca önce bitirdim.
    ebayden yada aliexpress den alıyorum. Aynı fiyata yurt içinde varsa alıyorum.
    Tek el ve kazık fiyatlar konusunda sonuna kadar sana katılıyorum. Para verip almayın. Üstüne otursunlar.
    İmkan varsa, bilginiz varsa yurtdışından alın. Bunlar para kazanmasın. Aceleci davranmayın. Hemen olsuna getirmeyin.
    Aynen bu fikre katılıyorum malasef. AliExpres.com u bende yeni keşfettim ve ürünler 15günde geliyor. Çok başarılı

En son bir sipariş vermiştim ÇİNDEN BURAYA takip numarası da var..

*****533CN Barkod Numarasna Ait İslem Listesi
    NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)
    07/05/13 22:03 2013-05-07 22:03:00 Receive item from customer (Otb) Gonderi musteriden alinmistir CHINA (Yurt Disi)
    19/05/13 05:35 2013-05-19 05:35:15 Receive item at office of exchange (Inb) Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi TÜRKIYE

SN İŞLEM / YER
    BİLGİ GİRİŞ TARİHİ
    1.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    19/05/2013 11:54:46
    2.
    DAGITICIYA VERiLEREK DAGITIMA ÇIKARILDI(Handed over to the postmen in order to be delivered) - İSTANBUL(AND) ÜMRANİYE POSTA DAĞITIM
    20/05/2013 09:08:55
    3.
    YENi CiHETE KAYIT(new to distribution area register) C(3474113),S(847),20/05/2013 - İSTANBUL(AND) ÜMRANİYE POSTA DAĞITIM
    20/05/2013 10:35:38

Bugün elimde olur muhtemelen
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    AliExpress rules...

Yakında Ali-XXX ! vergisi alırlar.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Çinden Elcik koruma geldi. TR fiyatı 250TL, 47Tl'ye kargo dahil geldi iyi mi.

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Motorsiklet hele helede motorsiklet ekipmanı ülkemizde lüxe kaçıyor.Fiyatların pahalı olmasının sebebi euro üzerinden ülkemize geliyor olması.Kaskından montuna hepsi ülkemizde üretilebilir hemde en kralları üretilir.Ama motosiklet ekipmanı çok küçük..

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    80 tL' ye gidon topuzu alan, 300 tL' ye dikiz aynası alan, 50 / 120 tL arası Tankpad alanlar var. Eee arz / talep olayı yani. Sen 10 tL lik ürüne 80 tL verdiğinde garipsemiyorsan, satıcı neden garipsesin? Alan memnun satan memnun.

Gücü yetmeyende ya yurt dışına yöneliyor ya da Tükiye' den 1/10' u fiyatına başka ürün (kalitesiz, dandik) alıyor. Tabii kazıksa yine kazık, 50 kuruşluk malı 5 tL' ye alıp seviniyoruz "ne 80 tL verecem! 5 tL' ye aldım işte" diyerekten. Ama inanıyorum ki; Türkiye' deki motosiklet sürücülerinin sayısı arttıkca ve akabinde satıcı sayısı arttıkca fiyatlarda düşecektir. Bizdeki esnaf ya 5 tL lik 1000 tane ürün getirtiyor, arada 10 tL lik başka ürün yok. Yani garibana hitap ediyor, ya da 100 tL lik 1000 tane ürün getirtip yüksek gelirliye hitap ediyor. Ürün yelpazesi geniş olan esnaf sayısı çok az ve rekabet yok. Herkez farklı kesime hitap ettiğinden rekabet ortamı oluşmuyor.

Bizim millet biraz koyun misali, ses çıkartmaz, takılır büyük başın arkasına başka yere bakmaz. İhtilal dönemi ses çıkartanları sallandırdıkları gibi şimdide ses çıkartanları Ergenekon' dan içeri tıkıyorlar : ). Tarafsız gazeteci sayısı mevcut olanların %5 lik kısmı bile değil. Koyun olmaya devam, mazallah iktidara diklenip hakkını aramayacaksın. Kavalı kim çalıyorsa takıl peşine ...
    xawa ve c4gin bunu beğendiler.
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

fastturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden motosiklet aksesuarları bu kadar pahalı !!!
    Neden bu kadar sömürülüyoruz..

1 NC700x Arka çamurluğu tam 430 TL...
    Bunun malzemesi ne ? Plasik değil mi ? 430 TL nedir arkadaş ? Siz nerde yaşıyorsunuz ? Veya motor kullananları multi zengin mi sanıyorsunuz...

Alın başka örnek

"Airhawk-2 Hava Destekli Sele Pedi"
    Hava Destekli Sele Pedi
    Ürün Fiyatı (KDV Dahil) :326.65 TL

http://www.feyizoglu.com/images_buyu...di_46552_1.jpg

yok artık...
    bi ped 326TL imiş !!! Motorcuyuzya düdükleyin bakalım şişirin fiyatları..
    Bunun maliyeti en fazla 20tl dir.
    Almayın arkadaşlar Almayın görsünler !!!

Motora orta ayak takalım diyoruz : 450 TL
    Touring Cam takalım diyoruz : 400 TL

Yahu benim arabanın camı komple 100TL !!! Üstelik bildiğin CAM ( Twingo )
    Bu 400tl dediğiniz cam plastik polikarbon çelimsiz !! Maliyeti ne !!
    Ama tekel siniz ya bizde çok zenginiz ya basın bakalım fiyatları...

Motosiklet gözlüğü diye satılan 3m gözlükler var 40TL diyorlar..
    Nalburda gördüm 3M aynısı bire bir 8TL
    Motosiklet mağazasında 40lira ama nalbulrda 8lira.. Aynı gözlük !!

Orjinal Honda Tank Pad, 60TL fiyatı var.
    Aynısını yurtdışından 4$ Kargo dahil sipariş ettim. Neden arada 10 kat fark var ? neden benim param dışarı gidiyor..
    Sende makul bir kar koy sat arkadaş!!

Örnekler çok fazla tek tek yazmayacağım sizde biliyorsunuz çoğunu...

Sömürülüyoruz. Lütfen araştırın bir şeyi almadan kırk kere düşünün. Ederi olmadığını düşündüğünüz ürünlere dünyanın parasını vermeyin.

Hoşça-Dostça

Yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. Ek olarak "yan sanayi" sektörü bu yüzden var.
    edim1234xxx bunu beğendi.

edim1234xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    bende yeni motorcuyum ayrıca çok tersoyum. bizim gibiler-inin sorunlarını güzel ifade etmişsiniz teşekkürler

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)