Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sym orbit kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar ben sym orbit 125s kullanıcısıyım çok mükemmel motor herkese tavsiye ediyorum şu anda 125 cc lerin içinde en seri olanı diyebilirim düz yolda 2 kişi 120 km çok rahat çokıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Nissan Juke + Honda PCX
    motor ömrü nasıldır acaba ben 10 bin Km'de alacağım ikinci el. Arızası, sorunu çok olur mu? Kullanan bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    ibrenin doğru olduğundan emin misin?çünkü 125 cc bir scooter eğer düz yolda 120 yi rahat görüyorsa biz boşuna 200 cc motora biniyoruz
    jackonbir bunu beğendi.

ben de ikinci el scooter alacağım.. 2012 model, daha 4bin km de sym orbit II buldum.. kalkışı biraz zorluyodu baktığım motorun ama arkadaş onun ayarı yapılır dedi.. acaba sym orbit ile sym orbit II arasında bi fark var mı?? ne dersiniz alsam pişman olur muyum??

tayko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar SYM orbit ıı düşünen arkadaşlar için bir uyarıda bulunmak istiyorum, 11 bin km'de satışını yaptığım scooterı, sahibinden sitesinde 4 bin km de olarak yeniden satışa çıkarmışlar Ben motoru sattığımda bir sorunu yoktu ama almaya niyet eden olursa dikkatli olsun. 2012 model siyah orbit almaya niyetlenen olursa plakasının sonu 9639. Bu arada sattığım için scooterle ilgili yorumumu daha sağlıklı bulabilirsiniz, şimdiye kadar sınıfında kullandığım scooterler içerisinde sürüşünden en çok memnun kaldığım motordu. İnanılmaz pratik şehir içerisinde, Bakırköy Pendik arasında en yoğun saatlerde işe gidip gelirken kullandım. Daha pratik bir şey düşünemiyorum, bir kaç kez İstanbul- Bursa yapmışlığım da var, 85 km sabit hızla yol yapabiliyorsunuz. Tek beğenmediğim yanı, yakıt deposu biraz küçük benim gibi iş ev arası mesafe uzunsa sıkıntılı bir durum. Yakıt deposu 5 litre, 100 km de 3 litreye yakın tüketimi var. Fiyat performans açısından sınıfının en uygun motorlarından biri, alırken agility ile orbit arasında kararsız kalıp, görsel nedenlerle orbiti seçmiştim, benim daha çok hoşuma gitmişti. Kısaca yaklaşık 20 yıldır motosiklet kullanan biri olarak tavsiye edebileceğim bir motor.

---------- Post added at 23:21 ---------- Previous post was at 23:15 ----------

Arkadaşlar SYM orbit ıı düşünen arkadaşlar için bir uyarıda bulunmak istiyorum, 11 bin km'de satışını yaptığım scooterı, sahibinden sitesinde 4 bin km de olarak yeniden satışa çıkarmışlar Ben motoru sattığımda bir sorunu yoktu ama almaya niyet eden olursa dikkatli olsun. 2012 model siyah orbit almaya niyetlenen olursa plakasının sonu 9639. Bu arada sattığım için scooterle ilgili yorumumu daha sağlıklı bulabilirsiniz, şimdiye kadar sınıfında kullandığım scooterler içerisinde sürüşünden en çok memnun kaldığım motordu. İnanılmaz pratik şehir içerisinde, Bakırköy Pendik arasında en yoğun saatlerde işe gidip gelirken kullandım. Daha pratik bir şey düşünemiyorum, bir kaç kez İstanbul- Bursa yapmışlığım da var, 85 km sabit hızla yol yapabiliyorsunuz. Tek beğenmediğim yanı, yakıt deposu biraz küçük benim gibi iş ev arası mesafe uzunsa sıkıntılı bir durum. Yakıt deposu 5 litre, 100 km de 3 litreye yakın tüketimi var. Fiyat performans açısından sınıfının en uygun motorlarından biri, alırken agility ile orbit arasında kararsız kalıp, görsel nedenlerle orbiti seçmiştim, benim daha çok hoşuma gitmişti. Kısaca yaklaşık 20 yıldır motosiklet kullanan biri olarak tavsiye edebileceğim bir motor.
    Cengiz Çırak ve odo bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Ben yaklaşık 30bin km SYM Orbit 125 kullandım ve sattım. Çok memnunum diyebilirim. Hafif ,seri ekonomik ve parça problemi olmayan bir motor. Daha öncesinden Asya motorda çok kötü deneyimlerim oldu. 0 aldığım halde 1 yılda 10 kere arıza çıkardı, tüm plastik aksamları döküldü. Orbiti 3 sene kullanmama rağmen motor gayet iyi durumdaydı. Kesinlikle ama kesinlikle çin mallarından uzak durun ve SYM markasından şaşmayın derim. Yaklaşık 5 lt ile 180km civarı yapıyordum ve motor tek kişi rahatlıkla 90-100km hızlara çıkabiliyor.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    2 kişi rahat 120 demek, zorlanarak 130-140 demek. 1 kişi olunca da 150 yapar o. hava filtresini söksen, bi dişli atsan, ooo 200'e kadar yolu var. yolun açık olsun kardeş.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Alıntı tayko adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Post added at 23:21 ---------- Previous post was at 23:15 ----------

hala burdamısın tayko hocam.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    ben gecen ay 1000km bır orbıt buldum bursada
    burda yazanların okudum alıp almamakta cok tereddut ettım
    ama netıcede bındıgım motorlar hep sym oldugundan ve yazlıkta fıddell2 ye bındıgımden gıdıp aldım ve ankaraya getırdım
    alet gercekten canavar
    duz yolda 120 bayır asagı ıbre sonu 140 gordum
    kılom 100
    ankaraya gelıce de oglumala denedık gercekten bayır asagı 140 ıkı kısı de goruyor 120 duz yol garantı
    ancak benım basıma bır ıs geldıkı canım cok sıkkın
    aldıgımda motorda az bır yag vardı hava fıltresının altında
    onemsemedım gelınce ankaraya 1000km bakımına soktum cıvatayı sıktılar kontrol et dedıler
    yag devam edınce yetkılı servısde sanzıman ındı conta (kece)ve bılye degıstı
    ancak kacak devam ettı
    tekrar actılar keceyı yenıledıler
    bu sefer hem hava fıltresının altındakı hava kanalından hem de kecenın denk geldıgı yerın altındakı delıkten yag fazlaca sızmaya devam etmekte
    en son komple garantı kapsamında sanzıman arka kapak ısteyecegız bılye ve jontalı olarak dedıler
    ama bu motoran bunu degıstırır mı nasıl yaparla bılmıyorum
    garantı bıtımıne uc ay var
    ınanın aleetı ogluma aldım o kadar severek aldım ve bursa ankara yolunda hızının serılıgını gorunce cok sevındım
    ama bu ıs benı motordan soguttu
    ustalar kotu desem adamlar ısının ehlı ben de baslarında durdum her ıkı sanzıman ınısınde
    yanı aklım almıyor degısen contdan nasıl yag sızar
    benzınle denedık acık haldeyken kı benzın sudan da ınce bır madde ne kacak ne kucak
    ama motor kulalnılınca ısı gırınce ıse akıtıyor
    yakacam motoru kıracagım oglan cok sevdı aletı
    gts 250 ye bındım yazlıkta fıddel var sımdı joymaxe bınıyorum heosını sıfır aldım normal bakımm dısında kurus masraf etmedım
    35.000 km yaptım sym motorlaarla ama bu alet benı cok uzdu

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

yukarıda yazdıgım sanzıman yag kacagı kece bılye kapak konusunda yol gosterecek fıkrı olan bılgısı olan arkadaslar olursa cok sevınırım
    kalın saglıcakla hayırlı kandıller ıyı pazarlar

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Konpile şanzımanı değiştirdikleri halde sorun devamı ediyor ?

Motosikleti
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konpile şanzımanı değiştirdikleri halde sorun devamı ediyor ?
    sanzıman degısmedı degısecek dedıler
    degısen sadece kece ve bılye

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

yag hem jantanın altındakı delıkten motorun altından hem de hava tahlıye hortumu aracılıgıyla fıltrenın ordakı tahlıye delıgınden yanı yukarıdan gelıyor
    ne ustalar anladı ne ben
    ya bunlar keceyı dogru oturtamıyorlar yada baska bır halt var
    ısın garıp yanı ne kecede nede bılyede de bır aksaklık yoktu ne deformasyon ne kırılma ne aksama

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

bu arada yakıt tuketımını de yazayım agresıf kullanımda yanı 120 140 km hızla 3.2 sehır ıcın normal 3 lıt 100km de
    sym joymax 250i ile aynı dıyebılırım

Motosikleti
    sorun yıne yetkılı servısde cozuldu.sanırım contayı tam yapıstıramamıs yada ısını yaparken yırtmıs yenı conta ıle yola devam
    o kadar kafaya taktık ugrastık gel gıt parca uzuldugumuze vakıt ayırdıgımıza degmedı.hayırlıs olsun dıyelım gec bılgılendırme ıcın ozur dılerım

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Allah razı olsun kardeş x9 500ümü sattım gidip orbitleneceğim...
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Orbit oldumu
    mehmetseza bunu beğendi.

Motosikleti
    ben orbiti satalı çok zaman oldu. ama sana sunu soyleyeyım bu yag kacagı orbıtlerde kronık sorun.zıra motor kucuk ve hafıf alete cok yuklenınce sıkıstırmadan dolayı ne yaparsan yap yag kacagı oluyor.jet4 ve fidell da bu sorun yok kaldıkı hepsının motoru bırebır aynı.eger moturu zorlamam 100 u geçmem dıyorsan yeme yanında yat cok tatlı bır motor ama basayım dag bayır yokus zorlayayım dıyorsan orbıt narın uzak durmakta fayda var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)