Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Geçen yaz yaşadığım virajdaki TEHLİKE =)

Motovento
    REKLAM ALANI
    macar_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 x MZ etz 125 (92)
    Kaza raporlarına bakarken aklıma geldi. Belki bu yaşadığım milyonda bir motorcunun başına gelebilecek bir şey ama benim başıma geldi.
    O yaz kuryecilik tarzında bir iş yapıyordum Ybr ile. Yeni yeni vitesli motor kullanmaya başlamıştım.Şehirler arası motor çok keyifliydi. Neyse yine herzamanki gibi Çerkezköy'den Edirne tarafında ki Muratlı ilçesine gidiyordum. Çerkezköy yolunu Edirne -Çorlu yoluna bağlayan otoyol girişi var.Bilirsiniz sağa doğru hafif tatlı motoru yatırmaya bayıldığımız o virajlardan var o bağlantıda. Benimde hızım sanırım 60 filandı akıcı bi trafik var.Neyse viraja girdim herşey mükemmel.Arkamda araç var tahminen 10 metre arkamda tehlike yok. Abi virajın ortasında yolda ve lastiş hizanda görebileceğin ne olurki ? En kötü taş filan görürsün. Ben bildiğimiz ÇEKİÇ gördüm. Ve ön lastiğimin üzerinden geçmesine 3-5 metre filan kalmıştı.Eğer lastik çekicin demir kısmına çarpar ve çekiçin sopa kısmı fırltırrsa ön lastik kitlenebilirdi. O an bunu düşündüm.Fren yapsam kesin kayardı lastiğim çekiç yüzünden.Benim şansım sanırım şu oldu çekiç yola paraleldi. Bende ne freni ne gazı kurcaladım.Çekici ortaladım.Ön lastik ve arka lastik.Çekiçin tam üzerinden geçti.Yatık pozizyondaydım. Ve düşmedim.Ama o 1-2 saniyede neler düşündüm neler.Muhtemelen o ÇEKİÇİ kamyoncunun biri düşürdü. Ama az kalsın benim sağlığıma maal olacaktı.=) Geçmiş gün işte =)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Türkiye burası gecmiş olsun

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    yol bu çekiçte çıkar balyozda dikkatli olmak gerek tabi dikkatte bir yere kadar iyi atlanmışsınız geçmiş olsun.

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Allah korusun. Çok tehlikeli.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Geçmiş olsun öncelikle.
    Buna benzer tehlikeler hepimiz yaşıyoruz.
    Aslında iyi bir eğitim hepimize şart.
    Sanırım çekice odaklandığınız için üzerinden geçtiniz, aslında çoğu tehlikeyi motora iyi hakim olmakla kolayca önleyebiliriz
    Bende yakında eğitim alacaktım ama nasip olmadı. SMK (Samsun motor kulübü) üyelerine GİS akedemiden eğitim verdiriyordu ama yeterli katılım olmadığı için alamadık malesef.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)