Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

motoru aldığıma alacağıma pişman ettiler

Motovento
    REKLAM ALANI

1 hafta oldu daha motoru alalı. bu sabah baktım motoru bişekilde sürte sürte kenara çekmişler kendi arabasını sığdırmak için. motorun altından bitane kablo çıkıverdi sallanıyor orda.Neyse kabloyu araya sıkıştırıp çalıştırdım motoru ama motordan tuhaf bi ses gelmeye başladı. Allah bilir nasıl taşıdılar oraya 180 kiloluk alet. yanımdaki arabanın camına yazı bıraktım beni araması için. plakasınıda kaydettim siteden biri nasılsa bu adam. sabah sabah delirttiler beni yemin ederim oç ları ya.
    bigün öncede çalıştığım yerde normal herzamanki arabamı parkettiğim yere busefer motoru parkettim. akşam bi yazı koymuşlar bidaha buraya çekme yoksa lastiklerini parçalarız diye.
    yemin ederim pişman oldum motoru aldığıma yazıktır ya. 10 bin lira kredi çektim ben varımı yoğumu hesaba katarak elin piçi geliyo arabasını satsa 10 bin lira etmez sürte sürte bitaraflara taşıyo motoru.
    sinirden gebermek üzereyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brocks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 954 RR
    dostum sakin ol ya :/ hepimizin basina gelen seyler bunlar uzaktan gozle motoru park edince yapani bul dal :D

Alıntı brocks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum sakin ol ya :/ hepimizin basina gelen seyler bunlar uzaktan gozle motoru park edince yapani bul dal :D
    biraz bekledim ama işe yetişmem gerektiğinden duramadım daha fazla. bi bulsam yapacağımı biliyorum ben. plakası falan aldım zaten en kötü ordan bulacam hergeleyi.

bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    Koyduğunda diske tak kilidi çekemesinler o durumdada çekmeye çalırsa büyük ihtimal düşürür sende dalarsın.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    gece o arabanın üzerine bir litre hidrolik fren yağı dök de için soğusun dostum,ben havalıyla ateş etmiştim park sorunu yaşadığım arabaya şimdi arabada hala mermi izi var.
    RİDER54 ve KrioterS bunu beğendiler.

brocks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 954 RR
    Alıntı canilker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz bekledim ama işe yetişmem gerektiğinden duramadım daha fazla. bi bulsam yapacağımı biliyorum ben. plakası falan aldım zaten en kötü ordan bulacam hergeleyi.

kamera koy uzaklas :D:D
    2 Teker Bana Yeter .

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Alarm tak, dokunurlarsa bağırmaya başlar, Fotoğraf - video felan çek, polisi ara motorumu çalıyorlar diye şikayetçi ol.

idinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017) / Bajaj Boxer 150
    Merhabalar canilker kardeşim,
    Neşen bol olsun.

Canını sıkma, arkadaşların da dediği gibi bu motorcuların başına gelmiştir ve gelecektir. Ülkemizde dahaden motosiklet kültürü oluşmamış, bu bir medeniyet ve kültür meselesidir, bunu kazanmaya daha yol var, bizler gideriz başka nesil gelir belki o zaman düzelir.
    Sen bu gibi durumlardan dolayı canını sıkmamaya gayret ederken yaşamında motosikletten keyif almaya devam et.

Yaşadığın olay benzer nice olaylar yaşadım, her seferinde öyle kişileri yesem doymam ancak kaç kişiyi yiyebilirsin değil mi, ifade ettiğim gibi bu durumu kabullenip mümkün mertebe bu kültüre ulaşamamış ekseriyet topluma acıyarak hoşgörü ile bakaraktan kendi dünyanda tolere etmelisin, aksi takdirde başkalarının tetiklemesiyle kendi hayatını zehir etmiş olursun.

Mümkünse de sitenizde başka motorsiklet kullanan varsa, yoksa da ön ayak olarak birkaç arkadaşını da motosiklet sahibi olmaya teşvik ederek motosiklet kullananları artırabilir akabinde de sitede motosiklete özel bir park alanı oluşturmaya gayret edebilirsin.

İşte hayat bu her şeye ve herkese rağmen motosikletin mutlu ve umutlu olmaya gayret etmek zorundasın/zorundayız.

Sağlıcakla kal, esen kal, iletişimde kal.

Alıntı canilker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 hafta oldu daha motoru alalı. bu sabah baktım motoru birşekilde sürte sürte kenara çekmişler kendi arabasını sığdırmak için. motorun altından bitane kablo çıkıverdi sallanıyor orda.Neyse kabloyu araya sıkıştırıp çalıştırdım motoru ama motordan tuhaf bi ses gelmeye başladı. Allah bilir nasıl taşıdılar oraya 180 kiloluk alet. yanımdaki arabanın camına yazı bıraktım beni araması için. plakasınıda kaydettim siteden biri nasılsa bu adam. sabah sabah delirttiler beni yemin ederim oç ları ya.
    bigün öncede çalıştığım yerde normal herzamanki arabamı parkettiğim yere busefer motoru parkettim. akşam bi yazı koymuşlar bidaha buraya çekme yoksa lastiklerini parçalarız diye.
    yemin ederim pişman oldum motoru aldığıma yazıktır ya. 10 bin lira kredi çektim ben varımı yoğumu hesaba katarak elin piçi geliyo arabasını satsa 10 bin lira etmez sürte sürte bitaraflara taşıyo motoru.
    sinirden gebermek üzereyim.
    swath bunu beğendi.

Frieden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700SA
    Motosiklet parki en iyi cozum, umarim site yonetimi bu konuda yardimci olur.

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gece o arabanın üzerine bir litre hidrolik fren yağı dök de için soğusun dostum,ben havalıyla ateş etmiştim park sorunu yaşadığım arabaya şimdi arabada hala mermi izi var.
    Merak ettim o hidrolik yağı nasıl bir etki yapıyor? Beni de burada rahatsız eden bir minibüscü var her sabah kavga ediyoruz. Sabahın köründe rölantide çalıştırıyor cam çerçeve her yer titriyor yemin ediyorum. Adama hak vermeye çalışıyorum ama sabah 5-6 da o gürültüden kan beynime sıçrıyor.

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettim o hidrolik yağı nasıl bir etki yapıyor? Beni de burada rahatsız eden bir minibüscü var her sabah kavga ediyoruz. Sabahın köründe rölantide çalıştırıyor cam çerçeve her yer titriyor yemin ediyorum. Adama hak vermeye çalışıyorum ama sabah 5-6 da o gürültüden kan beynime sıçrıyor.
    kolay temizlenmeme etkisi yapıyordur mesela
    Hayat boş gazla çoş

yakuza_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r 2012...
    adam ne guzel delıl bırakmış not yazmaklaa ne guzel parmak ızı ve yazısı var .motorum calındı de gıt polıse bırgun once bu yazıyı bırakmıslar ertesı gun motorum yoktu de o ugraşssınn

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Kardes kural bir, motoru site icinde kuytu bir yere, kaldirima ya da arabanin park edemeyecegi bir yere koyucan, arac sahipleri ile asla muhattap olmayacaksin, sen zararli cikarsin ... mal okuz cok ... genelde gece gec saatlerde gelenler arsiz ve utanmaz oluyorlar, araclarini bir yere birakabilmek icin bir taraflarini yirtiyorlar
    swath bunu beğendi.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    hocam nasıl bir yerde oturuyorsunuz yahu, umarım telefonunu bıraktığınız size dönerde ağzının payını verirsiniz..

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Benzer durum benimde başıma gelmişti. Karşı komşumuz park yerinden çıkarken benim motora çarpmış olduğu yerde devrilmiş birde arabadan inip baya bir bağırınmış mahallede şerefsiz, sonra da çocuğuna kaldırtmış motoru ve hiç bir şey olmamış gibi çekip gitmiş. Bende belki kusura bakma falan der gelir bir kaç gün sonra diye bekledim ama nerde o insanlık, birde utanmadan beni her gördüğünde selam veriyor.
    Bu olaydan benim maddi olarak sadece 20 tl ( debriyaj maneti ) kaybım var, motorda çizik dahi yok. Fakat yapılan hayvanlık sinir bozucu, halbuki bana gelip söyleseydi canın saolsun der geçerdim dostluğumu kazanmış olurdu ama dediğim gibi hayvana ne yapsanda bir insan kadar olamaz. İşte görüyoruz yeteneksizsiniz v.s gibi yarışmalarda ne kadar eğitimli köpekler çıkıyor fakat ne de olsa bir insan gibi olamıyor. Bende bu yüzden hak veriyorum bu hayvanlara

Birde şu var; heni derler ya şu motoru alsana kardeş arabayı koyayım oraya. Ee bilmem naptımının oğlu ben sana diyormuyum şu arabayı alsana motoru koyayım oraya!
    swath ve cool113 bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    benimde garajdaki diğer arabalarla çok sorunum var bir tanesi var gece geliyor dumtıs dumtıs garajın önüne koyup s*ktir olup gidiyor sonra sabahın köründe gidip onu uyandırıyorum benimde sinirlerim geriliyor yok garajda motorum arabaları engelleyecek şekilde durmuyor arabaların park yerine koyuyor olsam benim motora kim bilir neler yaparlar

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Motoru hiçbir zaman araba park edilebilecek yere park etme. Aralara bir yerlere sığar motor. Ufacık motorla arabanın gireceği yeri kaparsan, arabanın sahibi ayı da tutup motorunu kaldırma hakkını kendinde görür.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hidrolik yağı değil o sıvısı çünkü Dot3 Dot4, aşırı derecede aşındırıcı ve boya çözücü bir madde.

adam halen aramadı. ama yarın bi olsun bulacam herifi yapışacam yakasına. motor bozuldu deyip iyi bi korkutayım 3.5 atsın şerefsiz. bidahada arabanın parkedebileceği yere parketmicem asla. hayvan çok gerçekten.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    özellikle istanbulda bir motoru sığıştıramama rahtsızlığı var

aman oraya çekme! aman orada kalmasın! oradan çek! millet garip bir halde karınları dar tahammülsüz (medeniyetsizler, aşağılık görmemiş ne kadar adam varsa %80 istanbulda)

aynı şekilde benimde 7bin tl verdiğim motorumu avcılar- denizköşler mahallesi -ördek sokakta mercedes splinter servis minübüsü olan trabzon OF lu bir dingil var her gün üşenmeden park halide arabanın etrafını duba ile çeviriyor (yaşı en az 50-60 arası) kaldırıma park ettiğim motorumu direksiyon kilidi kilitli olmasına rağmen orta sehpadan indirip demir korkuluğa dayamış ön kısa port camı sürtünmüş

bağırıp çağırmama dışarı çıktı! inanın kanını içsem doymazdım o kadar sinir oldum. daha halen ben bişey yapmadım diyor yaa! göya kafasına göre yavaşça koymuş "dedim: bu bisikletmi ey gerizekalı adam

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)