Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki gsxr 600 (Test ettim)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Çalındı almayı düşünmüyor
    Merhaba, arkadaşlar ilk önce Milasa gelmeden önce İzmirde bir kaç motosiklet ortamım vardi Yamaha Ybr 125 vardı 30.000 km kullanmıştım ve Honda Innova ' ya geçtim Honda Güvenli sürüş eğitimi aldım ama bir türlü 600 lük almak nasip olmadi ama İzmirdeki abimiz dedi ben Gsxr alacam dedi inanmamıştım alirsam yanina gelecem dedi almış gelmiş neyse bana sözü vardi ben şaka yapıyor sanmıştım sana sürdürücem deyince biraz heyecan yaptım ama hemen ısındım çünkü altındakı heycanı affetmeyecek bir makina neyse hemen giydik korumalarımızı motoru çalıştırdım sadece 2.5 dk rölanti dinledim hasta oldum sesine abimin arkadan dürtmesiyle kendime geldim düşünün o kadar almış götürmüş beni neyse taktım 1 e yavaş yavaş çıktık çevre yoluna burdan hergün yarış motorları gürültülü sesle geçiyorlar bende dedim azıcık bizde yapalım neyse abimiz dedi burası sıktı benı bodruma gidelim dedi bende tecrübe var güvenlik sürüş eğitiminde ama hiç sürme şansım olmamıştı neyse gidelim dedim tabi abi dedim bu deli makına kaçla gidiyim dedim dedi İnnovada kaçla gidiyosan öyle git dedi bende 90 'nı geçmedim dönerken 60 'lara kadar düştüm çünkü tecrübe yok kaydırrım diye sonra ısındım 70 ' le girmeye başladım ama yinede o kadar güvenemedim abi dedi korkma yok dedim böyle iyyim dedim neyse Bodruma vardik Mitdown var burda alişveriş merkezi orda gezelim dedik sonunda istedigim olmuştu elimde kask sırtımda çantam hep özenmişimdir öyle gezenlere ama bügün oldu acayip mutluyum işte gezdikden sonra akşam üstü dönelim dedik trafik baya vardi neyse kazasiz belasiz döndüm hiç risk atlatmadım Allah korudu fazla uzatmadan iyi forumlar

Saygılarımla
    fz6_fazer ve zenon bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PsychoRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX6R
    Allah sanada nasip eder inşallah kardeşim iyi bilirim o ilk racing kullanma duygusunu kendini buldum bir an yazında bende bodrumdanım bir daha uğrarsan haberdar olalım herkese iyi geceler.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Hocam olgunca bir yaklaşım sergilemişsiniz tebrikler. Fakat hiç ivmelenmesini merak etmediniz mi ? Tabikide ilk kullanan birisi için tam gaz hızlanmadan bahsetmiyorum ama ne biliyim insan o kadar yol yapınca az da olsa ivmelenmesini test etmeden duramaz. Ben kendimden biliyorum ilk defa 27 yaşımda 2006 model r6 kullanmıştım ve o güne kadar hep küçük cc motorlar kullandığım için acayip bir merak vardı içimde, nasıl bir güç acaba büyük cc ler diye yer bitirirdim kendimi ve ilk kullandığımda 0-80 arası azda olsa denemiştim muhteşem bir güçtü.
    Bunu size sormamdaki neden yıllardır küçük cc kullanan bir çok insanda bizler gibi 100 hp üstü motorları çok merak ediyorlar ve bunu en iyi ilk defa kullananların ağzından dinleyerek hayal edebilirler çünkü yıllardır 600 cc ve üzeri kullanan adamlar için bu normaldir ne kadar anlatsalarda ilk kullananların hissettiklerini yansıtamazlar

Motosikleti
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam olgunca bir yaklaşım sergilemişsiniz tebrikler. Fakat hiç ivmelenmesini merak etmediniz mi ? Tabikide ilk kullanan birisi için tam gaz hızlanmadan bahsetmiyorum ama ne biliyim insan o kadar yol yapınca az da olsa ivmelenmesini test etmeden duramaz. Ben kendimden biliyorum ilk defa 27 yaşımda 2006 model r6 kullanmıştım ve o güne kadar hep küçük cc motorlar kullandığım için acayip bir merak vardı içimde, nasıl bir güç acaba büyük cc ler diye yer bitirirdim kendimi ve ilk kullandığımda 0-80 arası azda olsa denemiştim muhteşem bir güçtü.
    Bunu size sormamdaki neden yıllardır küçük cc kullanan bir çok insanda bizler gibi 100 hp üstü motorları çok merak ediyorlar ve bunu en iyi ilk defa kullananların ağzından dinleyerek hayal edebilirler çünkü yıllardır 600 cc ve üzeri kullanan adamlar için bu normaldir ne kadar anlatsalarda ilk kullananların hissettiklerini yansıtamazlar
    Haklısınız hiç öyle hız merakım yoktur en çok sevdigim bir yakınımı motosiklet kazasında kaybettim 230 ile asfalta %0 koruma sadece kask ile düştü düşünün halini :( hala aklıma geldikçe ürperiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Alıntı PsychoRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah sanada nasip eder inşallah kardeşim iyi bilirim o ilk racing kullanma duygusunu kendini buldum bir an yazında bende bodrumdanım bir daha uğrarsan haberdar olalım herkese iyi geceler.
    Çok çok sağol kardeş bir ara uğrarım kardeş

Motosikleti
    Başınız sağolsun hocam. Hızı bende sevmem ama zaten bende en fala 80 km yapmıştım r6 ile ama race motorda merak edilecek en önemli şey ivmelenmedir yani başka türlü pek bir şey anlaşılmaz ondan sormuştum.
    Yaşı küçük arkadaşlara bir uyarıda bulunayım eğer olurda birgün sizde bizler gibi ss kullanma fırsatı bulursanız sakın olaki ilk kullanımda ve kaymak asvalt dediğimiz cam gibi kaygan asvaltta gazı birden açmayın plakayı yanınızda görürsünüz.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı mertoreis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, arkadaşlar ilk önce Milasa gelmeden önce İzmirde bir kaç motosiklet ortamım vardi Yamaha Ybr 125 vardı 30.000 km kullanmıştım ve Honda Innova ' ya geçtim Honda Güvenli sürüş eğitimi aldım ama bir türlü 600 lük almak nasip olmadi ama İzmirdeki abimiz dedi ben Gsxr alacam dedi inanmamıştım alirsam yanina gelecem dedi almış gelmiş neyse bana sözü vardi ben şaka yapıyor sanmıştım sana sürdürücem deyince biraz heyecan yaptım ama hemen ısındım çünkü altındakı heycanı affetmeyecek bir makina neyse hemen giydik korumalarımızı motoru çalıştırdım sadece 2.5 dk rölanti dinledim hasta oldum sesine abimin arkadan dürtmesiyle kendime geldim düşünün o kadar almış götürmüş beni neyse taktım 1 e yavaş yavaş çıktık çevre yoluna burdan hergün yarış motorları gürültülü sesle geçiyorlar bende dedim azıcık bizde yapalım neyse abimiz dedi burası sıktı benı bodruma gidelim dedi bende tecrübe var güvenlik sürüş eğitiminde ama hiç sürme şansım olmamıştı neyse gidelim dedim tabi abi dedim bu deli makına kaçla gidiyim dedim dedi İnnovada kaçla gidiyosan öyle git dedi bende 90 'nı geçmedim dönerken 60 'lara kadar düştüm çünkü tecrübe yok kaydırrım diye sonra ısındım 70 ' le girmeye başladım ama yinede o kadar güvenemedim abi dedi korkma yok dedim böyle iyyim dedim neyse Bodruma vardik Mitdown var burda alişveriş merkezi orda gezelim dedik sonunda istedigim olmuştu elimde kask sırtımda çantam hep özenmişimdir öyle gezenlere ama bügün oldu acayip mutluyum işte gezdikden sonra akşam üstü dönelim dedik trafik baya vardi neyse kazasiz belasiz döndüm hiç risk atlatmadım Allah korudu fazla uzatmadan iyi forumlar

Saygılarımla
    Celişkiler cok gözüme takıldı, Sizde alırsınız inş bir gün

Tecbüre varmı yokmu?
    Bagırtarak gitme 60 Mı ?
    Kask Kafanda deyilde elindemi ? Gözlükde varmı?
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    hocam Allah size de nasip etsin inşallah güzel bi 600 cc ivmelenme merak edenler de aslında bu soru doğru değil deneme amaçlı ilk kez 600 cc süren birisi 4-5 bin devir üstüne çıkamaz lastikler ısınmadan

Motosikleti
    Alıntı Phoenixs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam Allah size de nasip etsin inşallah güzel bi 600 cc ivmelenme merak edenler de aslında bu soru doğru değil deneme amaçlı ilk kez 600 cc süren birisi 4-5 bin devir üstüne çıkamaz lastikler ısınmadan
    Tabiki çıkamaz ama bodruma falan gittik dediği için sordum. Sonuçta lastiğin ısınması için fazlasıyla yol yapılmış.
    Bu sorunun doğru olmadığını düşünmüyorum sonuçta racing makinede ivmelenmeinin merak edilmesi kadar doğal birşey yoktur. Zaten bende belirttim tam gaz ivmelenme asla denenmez ilk kullanan için, fakat ufaktan bir yoklama yapılabilir. Örneğin; 0-100 e 7-8 sn de çıkacak kadar basılabilir gücü tahmin edebilmek açısından

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki çıkamaz ama bodruma falan gittik dediği için sordum. Sonuçta lastiğin ısınması için fazlasıyla yol yapılmış.
    Bu sorunun doğru olmadığını düşünmüyorum sonuçta racing makinede ivmelenmeinin merak edilmesi kadar doğal birşey yoktur. Zaten bende belirttim tam gaz ivmelenme asla denenmez ilk kullanan için, fakat ufaktan bir yoklama yapılabilir. Örneğin; 0-100 e 7-8 sn de çıkacak kadar basılabilir gücü tahmin edebilmek açısından
    yok hocam yok kesinlikle ve kesinlikle o devir saati 5 bini geçemez uzun yol dışında 600 cc motor sürmek zor değil ama ilk kez üzerine binmiş birisi altında o güç varken istesede hızlanamaz kesinlikle merak edilen sorular var ama dediğim gibi ilk kez binen birisi bunun heyecanı ile hiçbirşey hatırlamaz 600 cc 1000 cc den hafif bu yüzden kalkışta ve 150km ye kadar genelde geçer 1000cc yi 1000 cc gücünü ondan sonra gösterir 600 cc de harici egsoz var ise 5000 devir bile çok uğultulu olur ilk kez süren çok çekinir ha zaten 600cc 1. vites de 100 km yapar buda 3-4 saniyeyi geçmez

Motosikleti
    Anlıyorum hocam ama demek istediğim şu; hani hiç kullanmamış bir insan hep merak eder ya şu 100 hp üstündeki canavarların akselerasyonu nasıldır diye ama sizinde deiğiniz gibi üstüne binince korku sarar fakat azda olsa yoklamak istersin çünkü diğer türlü hiç birşey anlamazsın ki, tanımayı bırak tahmin bile edemezsin motoru. Ben hayatımda ilk defa r6 kullandığımda kaliteli asvalt bulup 80 km hıza kadar hızlanmasını denemiştim ama motorun potansiyelinin 4 te 1 ini falan anca kullandım, yani 6sn de falan çıktım 80 e çünkü altıma ettim kontrolü kaybederim diye.

Hiç binmemiş adam asla tam gaz açamaz zaten denemesin bile benim demek istediğim bu değildi

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    çoğu ilk kullanan heyecan ve korkudan göstergeye bakmaz önüne etrafına bakar dolayısıyla 80lemi 120 lemi gittiğini pek anlamaz şahinle 100 gitmekle ferrariyle 100 gitmek gibi düşünebilirsiniz. Büyük cc de zaten en çok merak edilen ara hızlanmadır gazı açar kapatır devirlenince üst vitese atmaya çekinir gazı bırakır arkadaş gibi 60-70 gider ama buda ss in doğasına aykırı bir durum
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    benim demek istediğimde aynen buydu

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Kullandığın gsxr kaç model bilmiyorum ama yeniyse sürüş modu vardı c moduna almış olsaydın tatlı tatlı gezerdin...
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    16lt ile 200km
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tecbüre varmı yokmu?
    Bagırtarak gitme 60 Mı ?
    Alışverişte de kafasında kask ile mi dolaşması gerekiyor, biraz dikkatli okusan orayı anlayacaksın

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alışverişte de kafasında kask ile mi dolaşması gerekiyor, biraz dikkatli okusan orayı anlayacaksın
    Ben nerden bilem la mittown ne :D
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Alıntı Phoenixs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım dikkatli okuman lazım dedimki abimiz İzmirden geldi dedim motosiklet geldiginde sıcacıktı zaten biraz daha dikkatli okusanız anlıyacaksınız

Tecbüre varmı yokmu?
    Bagırtarak gitme 60 Mı ?

Tatlıhız Tecrüben var ama sadece Honda güvenlik sürüşünde sürdüm birde dün sürdüm bu kadar ama Yamaha Ybr 125 30.000 km tecrübem var ve Honda İnnova ile 10.000 km tecrübem var yani biraz birşeyler biliyoruz bilmesem öyle bir makinanin yanına yaklaşmam

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çoğu ilk kullanan heyecan ve korkudan göstergeye bakmaz önüne etrafına bakar dolayısıyla 80lemi 120 lemi gittiğini pek anlamaz şahinle 100 gitmekle ferrariyle 100 gitmek gibi düşünebilirsiniz. Büyük cc de zaten en çok merak edilen ara hızlanmadır gazı açar kapatır devirlenince üst vitese atmaya çekinir gazı bırakır arkadaş gibi 60-70 gider ama buda ss in doğasına aykırı bir durum
    Başta okusaydınız keşke heycanlandım ama biran önce heyecanımı attım çünkü altımdaki heycanı affetmeyecek bir makina yazıyor hem o kadar heyecan yaptım ama üstüne binince o kadar heyecan yapılçak birşey değilmiş sanirim Güvenlik sürüş testine gittigim için kendimi çabuk topluyorum ben 60-70 derken düz yolda değil viraj alırken Bodrum yolu biraz sert virajdır b ilmeyen biri kaydırır burda çok düşen oldu böyle bende düşmemek için yavaşlıyarak dönüyodum düz yolda 90 ' na kadar çıktım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:23 ----------

Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullandığın gsxr kaç model bilmiyorum ama yeniyse sürüş modu vardı c moduna almış olsaydın tatlı tatlı gezerdin...
    2010 Modeldi ben mod ayarlamadım ama abimiz bana verirken her halde düşünmüştür onu zaten motor o kadar çok hızlanmıyordu demekki mod şehir içi sürüş galiba

_UnReaL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF250
    Gsr600 gerçekten çok keyifli bir makine, bende ilk kullandığım zaman aynı hazzı almıştım.

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16lt ile 200km
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)