Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Siz siz olun yol hakkı sizde de olsa yavaşlayın !

Motovento
    REKLAM ALANI
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ben önümdeki yol versede yada bü tür durumlarda hemen geçmiyorum biraz bekliyorum ortalık sakinse geçiyorum yoksa aynı şeritte devam .. geçmiş olsun size

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    çok geçmiş olsun

erzincan da?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    geçen ay benimde başıma geldi ben sağ şeritten giderken soldan fırladı durmadım geldi çarptı hastaneye vs gittim karakolda da şikayetçi oldum motorumda biraz hasar vardı trafik bende kusur olmadığını belirten raporunu da hazırlamış bakalım ne olacak
    sigorta dan parayı daha alamadım ama eninde sonunda yatıracak eli mahkum biraz kıvıracak ne yapacakk
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen ay benimde başıma geldi ben sağ şeritten giderken soldan fırladı durmadım geldi çarptı hastaneye vs gittim karakolda da şikayetçi oldum motorumda biraz hasar vardı trafik bende kusur olmadığını belirten raporunu da hazırlamış bakalım ne olacak
    sigorta dan parayı daha alamadım ama eninde sonunda yatıracak eli mahkum biraz kıvıracak ne yapacakk
    Geçmiş olsun sizde bir şey yoktur inşallah.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her şekilde motor düşecekse çarpmak daha mantıklı
    Olur mu biladerim. Akıllı adam işi mi?

Adama çarptın motoruna değil bacağına vurdu ayağın bilekten koptu. 40 la tamponu bileğine vursa kopar zaten. Sen ne yap et çarpma yerine sürüklenmeyi seç yine de. Motora vereceği zarar en son düşündüğün şey olsun. Senden bi tane var. O da bize lazım.

Bu arada evet polislerin bir kısmı da dahil trafik kurallarından kimsenin haberi yok. Bana ne işin var yolda emniyet şeridi senin yerin diye bağıran polis oldu. Geçenlerde yurt dışına konteyner gönderdim, 50 yaşlarında bir tır şöförü motosikletlerin TEM e çıkmaları yasal değil diye iddialeştı baya benle.
    Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    tekeri şişiriyorum 1 sn
    Ada etrafın da dönene yol ver levhası onlar için aksesuar

poweranimal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    Benim de önüme bir taksi fırladı Tandoğan'da ve kaymaya başladım. Taksinin de sağ arka kapısına girdi motor, sol bileğimde ödem harici bir şeyim yoktu. Rapora göre de bütün suçu taksiye yazdılar, evrak işi biraz sürsede cebimden kuruş çıkmadan bütün parçalar orjinaliyle değiştirildi.
    I am the Lizard King, i can do anything

waeder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Sportcity 250ie vardı satıldı :( (2009)
    Arkadaşlar sağolun neyseki ufak tefek hasarla atlattım. Yalnız çarpmak bence iyi değil daha farklı sonuçlar doğurabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun

erzincan da?
    Abi neden şaşırdın

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:11 ----------

Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçiş hakkı/üstünlüğü kuralını ülkemizde kaç kişi biliyor acaba !?! ben yol ver levhasını bilmeyen trafik polisi tanıyorum. sayemde öğrendi. samimi olalım burdaki kaç kişi yol geçiş üstünlüğü kurallarını biliyor. arkadaşa geçmiş olsun. '' soldan geliyoru'' yazmış. soldan gelen araç illede bekleyecek diye bir kıural yoktur. önce bakalım trafik lambası var mı, yoksa işaret levhası var mı' o da yoksa, yani hiç bir levha vs yoksa o zaman sağ kaidesi kuralı geçerlidir.
    Abi benim yolum anayol adamın çıktığı yol tali yol durmak zorundaydı. Yol hakkı onda olsaydı böyle bir başlık açmazdım.
    2008 - 2011 Mondial 125Mt , 2012 - 2013 Honda Dylan, 2013 - ...... Aprilia Sportcity 250ie
    Motosiklet özgürlüğümün tek yolu.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Alıntı hyce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sırf haklı çıkmak için kaza yapmaya gerek var mı?
    Bende Katılıyorum mengü'ye. haklı siz olsanızda ufakca çarpın hiç olmadı arabadada hasar olur ve biraz aklı başına gelir. Biz yatırıyoruz adama çarpmıyor adam s*ktir olup gidiyor olan bizim motora oluyor. çarpsak paşa paşa duracak (tabi ehliyeti varsa alkollü değilse ve aranmıyorsa adam olan durur) bu arada maddi hasar sigorta kağıtlarını dolurabiliriz. yoksa millet kaçıp defolup gidiyor.
    Böylelerine tek Dua'm olur. "Sizinde çocuğunuz olacak İnşallah Rabbim onlarada motorsiklet verir ve sizin yaptığınızın aynısı oğlunuzun başına gelir" anca o zaman anlarsınız.
    Ateş düştüğü yeri yakıyor. Diğerlerinin hiç umursadığı yok.
    "men dakka dukka"

waeder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Sportcity 250ie vardı satıldı :( (2009)
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Katılıyorum mengü'ye. haklı siz olsanızda ufakca çarpın hiç olmadı arabadada hasar olur ve biraz aklı başına gelir. Biz yatırıyoruz adama çarpmıyor adam s*ktir olup gidiyor olan bizim motora oluyor. çarpsak paşa paşa duracak (tabi ehliyeti varsa alkollü değilse ve aranmıyorsa adam olan durur) bu arada maddi hasar sigorta kağıtlarını dolurabiliriz. yoksa millet kaçıp defolup gidiyor.
    Böylelerine tek Dua'm olur. "Sizinde çocuğunuz olacak İnşallah Rabbim onlarada motorsiklet verir ve sizin yaptığınızın aynısı oğlunuzun başına gelir" anca o zaman anlarsınız.
    Ateş düştüğü yeri yakıyor. Diğerlerinin hiç umursadığı yok.
    Zaten ben ne motordayım nede düştüğüme yanıyorum adam arkasına bile bakmadan gitti. Hemen motoru kaldırdım eğer yetişseydim çok farklı şeyler olacaktı. Kazanın şokuyla plakasını da alamadım kaçtı gitti. Yazıklar olsun böyle insan müsvettelerine.
    2008 - 2011 Mondial 125Mt , 2012 - 2013 Honda Dylan, 2013 - ...... Aprilia Sportcity 250ie
    Motosiklet özgürlüğümün tek yolu.

darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    çok geçmiş olsun.
    motorcuların kaderi gibi
    ne kadar görünmek için çabalasakta , görülmüyoruz. kabullenmek binebze kazaların önüne geçebilir.

Motosikleti
    BMW F700GS-2014
    Motor üzerindeysem trafikte bütün haklar karşı tarafınmış gibi dikkatli oluyorum.Böylece gelecek zararı en aza indirgediğimi düşünüyorum.Ama karşı tarafıda işin içine sokalım diye bilerek kaza yapmayı hiç düşünmedim, düşünmemde.Motora gelecek hiçbirşeye acımamda kendime en küçük bir zarar gelmesini dahi istemem doğrusu...

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    bende biriki kez kafa kafaya geldim bi iki sürücüyle dahili yoldan ana yola çıkarken hiç etrafına bakmadan salına salına çıkıp kafayı uzatanlara bende dalmak istiyorum ama allahlarından bulsunlar diyorum sonra. bide sinyalin neden içat oldıuğunu bilmeyen üzerinize kıranlar var tabi e5 de çok böyleleri ne yazıkki aman dikkat kazasız sürüşler herkese allah yardımcımız olsun. motorsiklet sürme zevkinden bizi hiçbirşey vazgeçirmesin.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    tam yorum yazacakken bu tip şöförlere küfür etmeye başladım.
    sonra , ne yazacağımı unuttum...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)