Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

2014 Suzuki İnazuma S (GW250S)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    gereksiz gerilmiş ortam.
    inazumayı mototaş da 10 15 dakika kadar denedim bende toplamda 10 km sürdüm sürmedim
    sadece ilk izlenim olarak göze batan konforu oldu. cbf 150 gibi muhabeti buradan geliyor olabilir.
    konforlu rahat kolay bir motor. gazı actıgında tepkime olarakda aynı şekilde amaç hız olmadıgı için biraz daha yavaş digerlerine göre.
    hız konusuna gelince ise bir ss gibi hız beklemek yanlış, zaten hız tepkimesi de 250 cc sslere göre haliyle daha agır kalıyor. son hızda da 149 da kesici var diyorlar.
    (youtubeda da topspeed vidyoları aynı şekilde)
    yakıt olarakda şuan için kullanıcıların dediği şey 4 litre civarında yakıyor diyorlar.
    bir de çin malı oldugu kadroda yazıyor. özellikle fuarda gözüme takılmıştı huaweng diye bir marka çinde üretiyor deniyor
    tip olarak da kimisi cbf 150 dedi. kimisi jawa gibi 2 çift egzoz dedi. kimisi hiç beğenmedi, kimisi çok begendi.
    biraz agır abi işi bu inazuma. ikinci motor olarak şehir içi ara sıra şehir dışı da kullanılır. yedek parcada pahalı bu da ayrı konu.
    benim için o paralara alınabilecek 2. el daha güzel daha iyi motorlar var (şahsi görüşümdür)
    motosiklet zevk işi, herkesin beklentisi farklı.
    kimi gider kawasaki alır hız istiyorsa, kimi gider x max alır maxi scooter alır kolay olsun rahat olsun diye bişi diyemeyiz.
    ama bu s modeli daha güzel duruyor. 250 cc de çeşitlilik olsun.
    kimse kimseyi boş yere kırmasın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun kıçını kaldıramağını ve çok yaktığını söyleyen tek bir kullanıcı var mı yoksa bu da kullanmayanların müthiş tahminlerinden birisi mi ?
    Motorları ''YOUTUBE'' den bakıp - yorum yapan ahmaklar var

---------- Post added at 18:57 ---------- Previous post was at 18:51 ----------

Alıntı BesimAga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben CBR250 ile İnazuma arasında çok uzun biir süre gidip gelmiş birisi olarak, cbr250 arkadaşımda var 3-4 defa kullandım, inazuma için gidip test sürüşü yaptım 15-20 dakika şehir içinde gezdim. İnazuma ya kıçını kaldıramayan motor diyen arkadaş hiç inazumayı kullanmışmı? Yahut kullandıysa hangi motora göre kıçını kaldıramadığını iddia etmiş merak ettim. Bu sekmentte en çok satan cbr 250 ye göre dediyse çok yanılmış ikisinide kullandım inazuma cbr dan hiç aşağı kalmıyor hızlanma konusunda hatta kafa kafaya gider. Bunun haricinde inazuma cbr a göre çok daha dengeli ve çok daha rahat bir motor. Yakıt konusunu bilmiyorum çünkü hala almak kısmet olmadı bende S modelinin gelmesini bekliyorum. Fakat şunu söyleyebilirim. 250 sekmentinde en alınası motor bence inazuma dır...
    Haklısın arkadaş...adam çan-çin-çon kullanıyor- Honda'ya, yamaha' ya kusur bulur... Kimse diyor mu ona? Sen'in ^^TEL MAŞA''nın nesi ''İYİ^^ diye...
    BesimAga bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı BesimAga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem cevap hakkı doğmuş bize cevap verelim bizde size.

1. Çift silindir tek silindir değildir motorun gücünün göstergesi cc sidir. Bu sebeple dir ki 250 cc 150 cc 600 cc vs. şeklinde sınıflandırılır motorsikletler. Senin mantığına göre olaydı 1 silindir 2 silindir 4 silindir diye sınıflandırılırdı. Bu durumda yukarıda yazmış olduğun "çift silindir bir makinaya göre dediğimi anlamayacak kadar ya acemi yada dikkatsiz olduğunuzu bi söyleyim.." cümlesini aynen size iade eder, sözünü ettiğiniz konunun sizin acemiliğiniz olmasından korkarım...

2. "Madem bu verilere göre hız yok ,ne diye 21 kurus yakıyon. er6 n daha mantıklı olabilir.." cümlesinde belirttiğiniz 21 kuruş olayı öncelikle kullanıma ve kullanıcıya göre çok değişken olup bu tip durumlarda fabrika verilerinin baz alındığını hatırlatırım. Ayrıca yakıt hesaplaması kuruş / km olarak değil, lt/km olarak yapılır. Bu da ikinci acemiliğiniz oldu bile...

3. "sağlamdır güzeldir, suzukidir.. eyvallah.. hiç birine bişey demeyiz.. ama dün cbf ye binipte bugün motor konusunda yorum yapmıyoruz.." Dün cbf ye binenler kimlerdir. Ona bir değinelim. Cbf dediğin motor şu anda ve geçtiğimiz 4 yıl boyunca türkiye de en çok satan motordur. Yani sen şimdi bu işi çok biliyon cbf ye binen 4 yıldır lider durumdaki kullanıcı hiç bişey bilmiyomu ki yorum yapamasın. Bu ne kendini beğenmektir, bu ne başka insanları aşağılama isteğidir anlayamadım.

4. "eleman yazmış; neye göre kıçını kaldıramıyor diye.. anlamışındır umarım.. Yani zorla beğenek mi.. yakıyorsan gidecen." Bu kısma gelince, öncelikle ben sana kibar konuşuyorum senden de aynı şeyi bekliyorum. Eleman dediğin kişi yani ben 33 yaşındayım. 19 yaşından beri motorsiklet kullanıyorum. Ayrıca bana eleman cüretini gösteren kişinin yaşını ve tecrübesini de çok merak etmekteyim. Kimse sana motoru zorla beğendirmeye çalışmıyor, yaptığın yorumun yani kıçını kaldıramıyor kısmının hatalı olduğunu vurguluyor. Sen kalkıyon beğenmek zorundamıyım diyerek cevap yazıyorsun. Al sana başka acemilik...

Neyse şimdilik bu kadar yeter bence konuyu uzatmayalım biraz daha dikkatli yorum yaparsan sevinirim özellikle eleman kısmı hiç olmadı...

Polis bey , kimlik numaramıda vereyim mi ?

o halde yaş 30
    tecrübe 12 yaşında 105 cobra ile başlayan bir tutku, hiç ara verilmeden devam ediyor..
    Motorların marka modellerini hacimlerini silindir adetlerini saymak istemiyorum..

yukarıdaki bilgiler kişilerin anlayacağı tarzda bilgilerdir..
    ınazuma 3,7/3,8 ort. yakar.. 21 kuruş derken hemen idrak et gibi

motorlar hacimlerinden ziyada silindir başlarına göre yakıt değerleri artar.. ör. Suzuki GSF250V Bandit 4 silindirli bir 250 cc dir.. araştır bir 250 cc ne kadar yakıyormuş..
    hondanın muhasebesini tutamam, fakat ilk başlangıç motorları cbf ybr tarzı motorlar olduğu için ve daha onu öğrenmeden burada yazdığım doğru kelimelere yorum yapılırsa sadece gülerim.. ticari boyutunu saymıyorum..

---------- Post added at 19:17 ---------- Previous post was at 19:08 ----------

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorları ''YOUTUBE'' den bakıp - yorum yapan ahmaklar var

---------- Post added at 18:57 ---------- Previous post was at 18:51 ----------

Haklısın arkadaş...adam çan-çin-çon kullanıyor- Honda'ya, yamaha' ya kusur bulur... Kimse diyor mu ona? Sen'in ^^TEL MAŞA''nın nesi ''İYİ^^ diye...
    neyse , forumu seviyorum atılmak yada uyarı almak işime gelmez..
    sadece sevgilerimi gönderiyorum , uslubun için

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster

o halde yaş 30
    tecrübe 12 yaşında 105 cobra ile başlayan bir tutku, hiç ara verilmeden devam ediyor..
    Motorların marka modellerini hacimlerini silindir adetlerini saymak istemiyorum..

motorlar hacimlerinden ziyada silindir başlarına göre yakıt değerleri artar.. ör. Suzuki GSF250V Bandit 4 silindirli bir 250 cc dir.. araştır bir 250 cc ne kadar yakıyormuş..
    hondanın muhasebesini tutamam, fakat ilk başlangıç motorları cbf ybr tarzı motorlar olduğu için ve daha onu öğrenmeden burada yazdığım doğru kelimelere yorum yapılırsa sadece gülerim.. ticari boyutunu saymıyorum..

Cevap vermek istiyorum fakat yazdıklarından çok bişey anlayamıyorum. Bknz.

"hondanın muhasebesini tutamam, fakat ilk başlangıç motorları cbf ybr tarzı motorlar olduğu için ve daha onu öğrenmeden burada yazdığım doğru kelimelere yorum yapılırsa sadece gülerim."

kısmından bişey anlamadım. Ne demek istediğini merak ediyorum. Sorun bendeyse anlayan bir arkadaş bi zahmet mealini yazıversin. Yahut decoder kullanalım.

Ayrıca bak sen benden küçük olmana rağmen benden daha tecrübeli çıktın motor konusunda. Nedenine gelirsek 12 yaşında başlamışsın hiç ara vermemişsin. Ben maalesef 12 yaşımda bisiklete biniyordum. Neden biliyormusun, çünkü benim ailem ve yakın çevremdeki büyüklerim başka insanların yaşama hakkına saygı gösterirlerdi ve 12 yaşında bir çocuğun motorsiklete binmesine binmesine müsaade etmezlerdi.

Ayrıca sen bana az önce eleman derken normaldi, diğer arkadaş sana ahmak deyince neden alevlendin anlamadım. Birde "sadece sevgilerimi gönderiyorum , uslubun için " diyerek noktalamışsın. Önce kendi üslubumuzu düzeltsek nasıl olur acaba...
    dental_land bunu beğendi.

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster

o halde yaş 30

Koray kardeşim eğer nick benzerliği değilse sen de inazuma almak için sıraya girmiş ama beklemekten bıkıp başka motor almıştın.O zamanlar inazuma süper bir motorken şimdi kıçını kaldıramıyan bir motor mu oldu?

2014 inazuma nezaman geliyor bilgisi olan varmı.

selamünaleyküm
    jackonbir bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbf150
    Önümüzdeki sene gelecekmiş

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı nail1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamünaleyküm
    Aleykümselam
    Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir kere de bir motor çıktığı gibi gelse olmaz.
    rebel_punto bunu beğendi.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı ÖMER FARUK İ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında çok iyi bir düşünce ama bence tasarım biraz gerilerde kalmış. Mesela fazer tarzı bir kafa grenajı bu motoru best seller'in tepesine yerleştirirdi ülkemizde.
    Ama diğer yandan rekabetin ve çeşidin artması biz kullanıcılara yarayacaktır.
    senin ülkeni ipleyen herhangi bir motor üreticisi varmı ki adamlar motorun kafa grenajının şeklini düşünsünler bizim için?

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Motosiklet ben her yola giderim,sağlamım,rahatım,çokta yakmam diyor...

2014 yılındamı gelecekmiş

cykilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki motosikletlerini neden upuzun yapıyor acaba ya
    İki teker mesafesinden mi bahsediyorsun? Bu arada tarih eskiymiş ya :( Suzuki Moto Club

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Kafa tasarımı berbat ötesi olmuş, aynı cıbıf 150 gibi. Geçen seneki tasarım kat kat daha iyidi.

mimforeva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Model Yamaha Ybr 125
    Konuyu hortlatıcam ama netten biraz baktım gelen giden yok heralde kesin bilgi mi Türkiye'de satışı yapılmayacağı ?

Türkiye'ye hiç gelmeyecek mi acaba? ya da geldi ben mi bulamıyorum?

bilgisi olan yazsın.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)