Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sezon Açıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Bu gün Antalya' dan Ispartaya motosiklet sürdüm. Hatta şu an Isparta daki evimdeyim. 1-2 gün kadar önce gitmiştim Antalyaya.

Yakın zaman önce kopan ve koptuğu yerin sanayisinde (Burdur' da) baştan sağma takılan Varyatör kayışını servisine kontrol ettirdim, Varyatörün bazı parçalarını yanlış takmışlar, onları düzelttirdim v.s v.s. Cumartesi günü sabah saat 9:00 dan akşam 5 e kadar sanayide motosikletimin başındaydım : ). Sağolsun Antalya Eski Sanayi Kymco servisin' nin sahibi Mesut usta bana katlanıyor. Eee yaklaşık 10 senedir müşterisiyim, sanırım onunda etkisi var.

Ya ne anlatacaktım neler yazdım : ). Gelirkende, giderkende birçok motosikletli arkadaş gördüm, sezon iyiden iyiye açılmış. Gördüğüm yüzlerce motosikletciden sadece 1 tanesi tünel çıkışında selam verdi. Naked sürücüsü bir arkadaştı, ona buradan teşekkür ederim.

Diğer gördüğüm motosikletciler, kasklısı, kasksızı, 100cc ile yokuş aşağı 160 görmeye çalışanı, artcıyı sadece tek teker gitmek amacıyla taşıyanı (artcıda profesyonel ama, arkaya doğru yaylanıyor), altındaki motosikletin sınıfının, kendi sınıfınıda değiştirdiğini düşüneni, Harleyli, Goldwingli 50+ amcalarımız, abilerimiz v.b kişiler, lafı açıldığında "ben motosikletciyim" diye böbürlenenler işte, ne selam aldılar ne selam verdiler.

Zaten selam vermelerini de beklemiyorum, ben genelde uzunlarımı yakar selamımı veririm. Selamıma karşılık verenede, eğer hızım düşükse 2 parmak asker selamı çakarım. Birde siyah racing süren bir arkadaş gördük, Allah onu kazadan beladan korusun. Duaya ve şansa oldukca fazla ihtiyacı var gibi görünüyordu. Sadece tahmin ama yanımızdan ortalama 160 / 180 km hızla sıfır yatarak geçti. Belki virajın sonunu dahi görememiştir. Tamam iyi motosiklet sürüyor ama sonunu göremediği viraja o hızla girmek bana ilginç geldi.

Bunun dışında yollarda gördüğüm genel durum şu; yolda motosikletiniz arıza yapsa hiçbiri durmaz, zaten bundan 1 hafta önce Varyatör kayışım koptuğunda dörtlülerimin yanık olmasını geçtim yanımda bayan bile varken kimse "arkadaş bir yardımımız olur mu" diye durmadı. Sanrım yaklaşık 50 yıldır olduğu gibi, yolda kalanın, zor durumda olanın en büyük yardımcıları halen emekci, geneli delikanlı ruhlu olan kamyoncu ve tırcı abilerimiz, arkadaşlarımız. Sağolsunlar.

Motosikletciler arasında da, o zamanında bizim övgüyle bahsettiğimiz "2 teker yardımseverliği" kalmamış. Onu geçtim Allah' ın selamını alan adam bulmak çölde su bulmak gibi : ).

Sezon açılmış, Allah herbirinizi kazalardan, belalardan korusun ...
    Arda_Karaca ve cesur509 bunu beğendiler.
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Ben motosikletçi olarak şehiriçi hariç büyük küçük motosiklet demeden, kafasında kaskı olan kişiden selamı esirgemiyorum.

Selamımı alırsa ekime almazsa kasıma kadar yolu var.
    Alfist bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motosikletçi olarak şehiriçi hariç büyük küçük motosiklet demeden, kafasında kaskı olan kişiden selamı esirgemiyorum.

Selamımı alırsa ekime almazsa kasıma kadar yolu var.
    aynen kaskı olan her motorcuta selamımı veririm
    ben rizede yol kenarına çekmiştim motorumu biraz dinlenmek için birazda resim çekinelim diye
    2 crosscu arkadaş hayırdır ne var yok diye durudular bişe olsa yardım edeceklerdi.
    ondan sonra telefonum şarjı bitti bi benzinliğe girdim kontorlü tel varmı diye olurmu abi al bundan ara diye telefonunu verdi başka motorcu
    tamamen insani birşey her motorcu duracak diye bişey yok

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    bazen endurocu abiler amcalar ablalar grup suruste selamımı alıyor fakat chopper cı ehtiyarlar yanasmıyo bilem
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    r1 almıştım. Yolda % 5 civarında selam alırrken motorculardan, r1 le gezmeye çıktığımda selam verenlerin oranı birden %95 e fırladı. ye kürküm ye

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r1 almıştım. Yolda % 5 civarında selam alırrken motorculardan, r1 le gezmeye çıktığımda selam verenlerin oranı birden %95 e fırladı. ye kürküm ye
    Onunda etkisi var elbet. Ama insan düşünüyor; "benimde kullandığım motosikletler tırt değil" diye : ). Tabii özellikle genç nesil R1 / R6 / RR gibi yanık sesli ve şekil motosikletleri 1km uzaktan fark ediyor : ) ...

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    r1 i geçen sattım. Artık kimse selam vermiyo

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    abi bizim burlarda "parasız adam = şerefsiz adam" derler.
    insanların gözündeki değerin yani.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r1 i geçen sattım. Artık kimse selam vermiyo
    Motosiklet değilde, selam alıp vermek insani bir eylem ve motosiklet üzerinde bu eylemi gerçekleştirmeyenlere kızmıyorum.

Ben özellikle Burdur / Isparta taraflarında "S.aleyküm" veya "Merhabalar" tarzı selamlama yaparak dükkanına girdiğim esnafın sanki duvara konuşmuşum gibi suratıma bakmasına kızıyorum. Sizi tanıyorlarsa selamınızı alıyorlar ama es kaza tanımıyorlarsa ve küpeyi görürlerse hiç tınlamıyorlar. Heleki birde kısa kollu giydiysem ve dövmenin ucu gözüktüyse tamam şirazesi kayıyor adamın. Tabii benimde suçum var aslında, çok takıyorum elin ayısını kafaya. Bende esnaflık yaptım ama duyduğum her selamı aldım : ).

Sosyal ortamlarda (iş yerinde veya katıldığım organizasyonlarda) Burdur / Isparda da ençok hanımlar birbirlerinin selamlarına karşılık veriyorlar. Ha bazende hiç tanımadığım adam apartmanın önünde beni görüp "S.aleyküm" diyor. Adamı tanımıyorum ama selam vermesi beni sevindiriyor.

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bizim burlarda "parasız adam = şerefsiz adam" derler.
    insanların gözündeki değerin yani.
    Alaka kurmaya çalışıyorum? ...

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    ben burdurda yaşıyorum kısmetse gelecek hafta pazartesi ıspartadayım bi selam verip çayını içmek isterim
    bu arada insanın görünüşüne bakıp da burun kıvıranlara irrite oluyorum
    insan insanlığıyla değer kazanmalı
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben burdurda yaşıyorum kısmetse gelecek hafta pazartesi ıspartadayım bi selam verip çayını içmek isterim
    bu arada insanın görünüşüne bakıp da burun kıvıranlara irrite oluyorum
    insan insanlığıyla değer kazanmalı
    Elbette beklerim. Profilimde telefonum yazıyor, oradan ulaşabilirsin. 13:30 dan sonra gece 12 ye kadar uygunum. Benim dışımda da buralardan 1-2 arkadaş vardı ama onlardan pek ses seda çıkmıyor. Kısmet, belki senin geleceğin güne denk gelirde Gökçay da şöyle güzel bir masa kurdurur laflarız. Yazda geldi ...

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elbette beklerim. Profilimde telefonum yazıyor, oradan ulaşabilirsin. 13:30 dan sonra gece 12 ye kadar uygunum. Benim dışımda da buralardan 1-2 arkadaş vardı ama onlardan pek ses seda çıkmıyor. Kısmet, belki senin geleceğin güne denk gelirde Gökçay da şöyle güzel bir masa kurdurur laflarız. Yazda geldi ...
    allah derim ne diyeyim gecen sezon da ilk ıspartayla başladımgeziye bu sezon da öyle olsun istiyorum bi aksilik olmazsa 6 mayıs pazartesiye ordayım
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    dün 18 vites beldeyama marka bisikletimize motor taktık gören her motorcu bize selam verdi,motosikletle de aynı şekilde bizim burda motorcular hala kardeş ama sizin orası farklı demek ki ...
    motorla hiç yolda kalmadığımdan yardım konusunda yorum yapamayacağım ama ben motorlara da olsa arabayla da olsa yolda kalan kişileri gördüğümde hep durmuşumdur.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün 18 vites beldeyama marka bisikletimize motor taktık gören her motorcu bize selam verdi,motosikletle de aynı şekilde bizim burda motorcular hala kardeş ama sizin orası farklı demek ki ...
    motorla hiç yolda kalmadığımdan yardım konusunda yorum yapamayacağım ama ben motorlara da olsa arabayla da olsa yolda kalan kişileri gördüğümde hep durmuşumdur.
    Ben motosikletle ilk kez tek başıma yolda kaldığımdan olsa gerek yardım görmemem koydu sanırım : ).

Daha öncede yolda kalmıştım sene 2006 gibi ama yolda kaldığımda arkamda 40 adet motosikletci arkadaşım vardı. Grup halinde geziye çıkmıştık. Bu sefer grup falanda yok. Ama sağolsun telefon açtığım arkadaş yeni tanıştığım bir motosikletci abimizdi. Sayesinde dolaylı yönden de olsa motosikletci bir abimizden yardım aldım. Eee motoru sanayiye taşıyan triportörcü' de biryerde 3 teker motosikletci : ).

Bende çok nankörüm ya ...

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun dışında yollarda gördüğüm genel durum şu; yolda motosikletiniz arıza yapsa hiçbiri durmaz, zaten bundan 1 hafta önce Varyatör kayışım koptuğunda dörtlülerimin yanık olmasını geçtim yanımda bayan bile varken kimse "arkadaş bir yardımımız olur mu" diye durmadı. Sanrım yaklaşık 50 yıldır olduğu gibi, yolda kalanın, zor durumda olanın en büyük yardımcıları halen emekci, geneli delikanlı ruhlu olan kamyoncu ve tırcı abilerimiz, arkadaşlarımız. Sağolsunlar.

Motosikletciler arasında da, o zamanında bizim övgüyle bahsettiğimiz "2 teker yardımseverliği" kalmamış. Onu geçtim Allah' ın selamını alan adam bulmak çölde su bulmak gibi : ).

Sezon açılmış, Allah herbirinizi kazalardan, belalardan korusun ...
    Bunu yıllar önce yazmıştım. TEM de kalın bakalım bir tane motorcu duruyormu diye. Malesef cafcaflı yerlerde başınıza bir iş gelince 10 tane motorcu duruyor. Ama ortam biraz tenhaysa TEM gibi şehirler arası yollarda kimse durmuyo. Hatta el işareti yapsanız bile kimse iplemiyo.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Dün bende Burdur Isparta yaptım bu arada Burdur'da kime yaptırdın kayışı? Sakın kel Sait deme
    Maalesefki esnaflar minnetsiz hödük gibiler,Burdur'a ilk geldiğimde bende garipsedim ama artık adamına göre davranıyorum.

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün bende Burdur Isparta yaptım bu arada Burdur'da kime yaptırdın kayışı? Sakın kel Sait deme
    Maalesefki esnaflar minnetsiz hödük gibiler,Burdur'a ilk geldiğimde bende garipsedim ama artık adamına göre davranıyorum.
    Valla kime yaptırdığımı bilmiyorum, kartı cüzdanımda ama Kymco' ya "Kayınço, büyük Çinli" diyen bir ustaydı. Kartı cüzdanımda.

Motosiklet konusunda cahildi ama insanlığı iyiydi. Motosikleti bıraktım, gece vakti diye "ben giderim" dememe rağmen beni otogara bıraktı, başkası olsa "zor durumda zaten birde ben kazıklayım" moduna girerdi ama 20 tL para aldı. Kayış takmak dışında birşey yapmadı ama sizde taktir edersiniz ki vida sökseler 20 tL alıyorlar zaten. Ayrıca kayışı orjinal olsun, servis garantisinde olsun diye Antalya Kymco servisine telefon açarak getirttim. Hatta servis sahibi Mesut usta bizzat gelip kayışı vermiş sağolsun. Zaten motosikleti bırakmak zorunda kaldığım ustada benim "Kayınçoya" göre "oha eşek kadar kayış" yokmuş. Mondial 150 lik bir scooterın kayışını ısıtıp, gerdirerek takmayı teklif etti ama ben pek sıcak bakmadım bu teklife : ).

Sonuç olarak ben insani yanı iyi bir motosiklet tamircisine denk geldim. Şanslıydım ...

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bizde pazar düzceye şelale görmeye gittik.
    10 kişi full koruma gittik geldik. Yolda bizi görünce tek teker yapan mı ararsın. Ara gaz veren mi ararsın bir dünya motorcu vardı.
    Hepsi selam verdi. Korna bastı, 1 kişi full koruma olan hariç diğerlerinin hiç birinin selamını almadık. Gerek de duymadık.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)