Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafikte yaşadığım son tehlike.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Silverwing 600 - 2008
    27 Nisan akşamı eşimle Erenköy'den evimize dönerken ciddi tehlike yaşadık. Kozyatağı Atatürk caddesinden çevreyoluna doğru seyir ediyorduk. Son ışıklarda kırmızıda soldan en ön arabanın yanına kadar girdim. Ama arkasında ki siyah 2010 Honda Civic 'in genç sürücüsü yanında ki kız arkadaşına hava mı atıyor nedir? Yeşil yanınca bizi sıkıştırarak önümüze geçmek istedi tabi ki izin verdim. Yanımdan geçerken baktım göz göze geldik anladı yanlış yaptığını devam etti. Bende ardından çevreyoluna çıktık.

Sonra ben Sabiha Gökçen sapağına sapacağım için sağa sinyal verdim. Hızım 100-110 km civarında idi.Hafif sağa geçerken aynamda arkamdan 200 metre mesafeden çok hızlı gelen bir araç fark ettim. Orta şeride geçemeyeceğimi bu hızla vuracağını tahmin edip son anda şeridime geri dönemeye çalıştım. Belki 170 km falan hızla eşimin ve benim ayaklarımda rüzgarını hissettiğimiz bir Mini Cooper silme bizi geçti. Hemen önde az önce beni sıkıştıran Civic ve yanında daha yavaş giden bir Fiat araba devam ediyordu ama aralarında ki mesafe çok azalmıştı. Bu Mini Cooper o aradan geçecekti başka çaresi yoktu yoksa Fiat araca vuracaktı ki arada ki hız farkı en az 80 km idi. Yada Civic elinde olmadan aradan geçmeye çalışan Miniye tampondan vuracak ve 3 araç spin atacaktı. 2 saniye arkalarında olan benim ise kaçış şansım olmayacaktı. İkisinin arasından 70-80 km hız farkı ile kıl payı geçti.

İşte ne acı ki hayatımız bizi öldürdüğünde 3 ay hapis yatıp çıkacak bu maldavalların elinde. Bu gücü kanunlarda ki bu iğrençlikten alıyorlar. Daha önce de bahsetmiştim. AB ve ABD de benzer olayda adam öldüren sürücüler 20 yıldan başlayıp ömür boyuna kadar ceza alırken biz de 3 ay ise. Bu adam neden cesaret almasın ki. Riske attığı benim hayatım değil onun için, riske attığı topu topu 3 ay belki 1.5 ay. Allah hepimizi bu katillerden korusun.

Üzüldüğüm diğer konu üşenip GoPro kameramı kaskıma takmadığım idi.Belki plakasını bulabilirdim takmış olsaydım. Artık her daim takacağım.

---------- Post added at 12:02 ---------- Previous post was at 10:39 ----------

2. defa boş olduğuna inandığım şeride bakmasam ölmüş olabilirdim, ayrıca sağ yanaşmaya başladığımı ve sinyalimi gördüğü halde dibimde bitti. İnsan olamaz. Normal şartlarda 1 kere baktım sinyalimi verdim arkası bomboştu makaslayarak geldiği için hangi arabanın arkasında ise görünmüyordu. 2. kez bakmasam yeriydi Allah'tan bakmışım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Geçmiş olsun. Benzer olayları yıllardır yaşıyoruz, bile bile canımıza kast edenler bile oluyor, hatta bir keresinde bir taksiye binip motorcu olduğumu söylemeden motor muhabbeti açmıştım.
    Adam aynen şöyle dedi, "motorka giden biri gördümü uyuz oluyorum, arkasına yaklaşıp onu düşürmeye çalışıyorum.."
    Şok oldum resmen kulaklarımla böyle bir şey duyduğumda.. Motor kullandığımı bile söyleyemedim.
    mustafaferah bunu beğendi.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    Vay abicim merhaba. Burada da karşılaştık . Yazdıklarında çok haklısın. Ehliyet eğitiminde özel motosiklet dersi de verilmeli. Bu insanlara dokununca hayatlarını kaybedebileceklerini anlatmak lazım

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Geçmiş olsun. Şerit değiştirmeden hemen önce son bir kez hızlıca dönüp bakmak ufak bir detay olsa da kalabalık trafikte hayatımız kadar değerli olabiliyor.
    dockerengin bunu beğendi.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    İstanbul'da motor kullanılıır mı yahu.Valla sizinki iyi cesaret.
    barodi bunu beğendi.

shrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Renault Premium 440dxi Truck
    geçmiş olsun...
    O BİR HAYATTIR

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Geçmiş olsun.

Bu tür manyaklar E5 de ve TEM de sık sık çıkıyor.

Kamera iyi fikir de... can ın yedeği yok.

Allah beterinden saklasın.

kürşat ışık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XVS 650 Dragstar
    çok geçmiş olsun...

inşallah bidaha başa gelmez böle şeyler diyicem ama, malesef ilk değil, sonda olmayacak..:(
    Meğer hayat motorun üzerindeymiş..

ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    Geçmiş olsun, tekrar aynı şeyleri yaşamamanızı temenni ederim.

Birisinin katil olması için illa adam öldürmesi gerekmiyor. Bu makasçı ve lüks arabalı apaçiler de birer katil. Allah hepsini ıslah etsin inşallah.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    trafikte istediğin kadar sinyal ver öküz öküz doğdu öküz gider öküz ölür bunlar böyle ne desen boş adam senin sinyali görse bile görmezden gelir böyle o.çler çoook piyasada sinyaline güvenme hele istanbulda asla

texas16nb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha 2008 fazer s2
    Çok geçmiş olsun arkadaş,böyle dallamalar çok hemde her yerde,cebinde buji taşımanda fayda var,banada denk geldi bunlardan bitanesine yapıştırdım ön sol camına apışıp kaldı dallama.
    FAZER 600 S 2
    KARA PANTER.

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    bende bugün çok büyük bir tehlike atlattım. Daha doğrusu tinerci atlattı. Evlendirme dairesinin yanından minibüs yoluna doğru çıkıyordum. Yol nazaran boştu. Ama biraz önümde range rover marka bir gelin arabası vardı. 6-7 tane tinerci range in önünü kesmek için yola öyle bir fırladı ki anlatamam. Range kızakladı. Iki tanesi derhal range in üstüne tırmandı =D Ancak Motorun ağırlığı ve arkamdaki yolcu nedeniyle benim kızaklamam çok zordu. Bi taneside tam benim yolumun ortasındaydı. Ön-arka-motor tüm frenleri yaptım ama mesafe çok kısa. Slalom yapayım dedim. Kornaya bastım ama bu sefer bide üstüne panik yaptı daha kötü oldu. Son anda kenara zıpladı ve 30 cm yada 1-2 saniye fark ile falan kurtardı. Durdum. Napıyosun, öldürtecek misin kendini vs. diye söylenmeye başladım ama o hâlâ range ten zarf peşindeydi gitti kaputa tırmandı =D

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    geçmiş olsun

benzeri durumları çok kez bende yaşadım ama ben şunu anlamıyorum

istanbu yada başka ile trafiği olsun kendi aracımla yada başka bir araçla ben neden hiç bu durumlara girmedim? neden neden?? ben neden kimsenin canını tehlikeye atmadım?

alt kültürden nefret ediyorum.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Alıntı OGUZHANKY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bugün çok büyük bir tehlike atlattım. Daha doğrusu tinerci atlattı. Evlendirme dairesinin yanından minibüs yoluna doğru çıkıyordum. Yol nazaran boştu. Ama biraz önümde range rover marka bir gelin arabası vardı. 6-7 tane tinerci range in önünü kesmek için yola öyle bir fırladı ki anlatamam. Range kızakladı. Iki tanesi derhal range in üstüne tırmandı =D Ancak Motorun ağırlığı ve arkamdaki yolcu nedeniyle benim kızaklamam çok zordu. Bi taneside tam benim yolumun ortasındaydı. Ön-arka-motor tüm frenleri yaptım ama mesafe çok kısa. Slalom yapayım dedim. Kornaya bastım ama bu sefer bide üstüne panik yaptı daha kötü oldu. Son anda kenara zıpladı ve 30 cm yada 1-2 saniye fark ile falan kurtardı. Durdum. Napıyosun, öldürtecek misin kendini vs. diye söylenmeye başladım ama o hâlâ range ten zarf peşindeydi gitti kaputa tırmandı =D
    5 tl için seni ve hayatını tehlikeye atmaktan çekinmiyor. Korkunç bir tablo. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX6R
    Öncelikle geçmiş olsun ama şu sinyalsizler ve gördüğünü idrak edemeyenlerden çok çekiyoruz geçen gün bozuk ve sollamaya müsait olmayan bi yolda yaklaşık 2-3 km bir kamyoneti takipte kaldım önümü gördüğüm zamanda sollamaya çıktım sayın sinyalsiz beni bekliyormuş sanki tam çıktığımda o da sola dönüş için manevra yaptı korna falan derken motoru sola eğ sağa çek gaz aç falan zor kurtardım birde utanmaz arkamdan korna yapıyor sonra durayım ağzını yüzünü kırayım dedim ama yine sabrettik bi aracı geçmeden önce daha çok dikkat etmeliyiz yolu babasının mülkiyeti gibi kullananlar çok maalesef

Motosikleti
    sym gts 250
    İnşallah başkalarının canlarını yakmadan tez elden toprağa kavuşurlar.

Motosikleti
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun

benzeri durumları çok kez bende yaşadım ama ben şunu anlamıyorum

istanbu yada başka ile trafiği olsun kendi aracımla yada başka bir araçla ben neden hiç bu durumlara girmedim? neden neden?? ben neden kimsenin canını tehlikeye atmadım?

alt kültürden nefret ediyorum.
    Çok güzel açıklamışsınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)