Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

ÖLÜM Korkusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    ihakanvardal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800, Suzuki Hayabusa gsxr 1300
    Çok iç açıcı bir başlık değil ama sizlerle bu konuda dertleşmek istedim...

Gün oluyor motosiklet üzerinde yaşadığımı hisediyorum ve inanılmaz bir keyifle uzun yollar gidiyorum geliyorum. Gün geliyor burda taziye bölümünde açılan konular görüp içime ölüm korkusu geliyor. Elbette "her canlı ölümü tadacaktır" benim korkum motosiklet üzerinde ölmek.
    Kaza videoları insana ibret veriyor ve daha dikkatli oluyor. Ama zaman geliyor yine bir bakıyorsunuz +200 lü hızlarda seyir ediyoruz. Hep böyle git geller yaşanıyor. Yani açıkcası bir günüm bir günüme uymuyor desem yeridir. Zaman zaman çok temkinli kullanıyorum zaman zaman virajlarda pegleri yere değdirmeye çalışıyorum.

Sizlerde benim gibi böyle git geller yaşıyormusunuz ?
    Sinan Er ve yürekçe bunu beğendiler.
    “Don't cry because it's over, smile because it happened.”
    Dr. Seuss

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Kendine hakim olamiyorsan cc dusurmeyi dene
    xawa, namk, salvoo ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Aslında asıl korkulan şey pişmanlık.

Mesela neredeyse tüm kanser hastalarının bi kurdela rengi vardır, yakalara takılıp dikkat çekilmek istenir.Akciğer kanserinde bir kurdela rengi yoktur, masum saymazlar...
    Ama sigara içen akciğer kanserine sahip birini asıl yiyip bitiren şey kendisini harcadığı, bu hastalığı kendisine bile bile yerleştirdiği yönündeki kendi kendine yaptığı suçlamalardır denir.

Ölüm hepimizin başına gelecek belki de hiç istemediğimiz şekillerde...
    Ama düşününce insanın kendisiyle barışık bir halde suçluluk, pişmanlık hissetmediği bir anda
    ölümü karşılaması daha kabul edilebilir geliyor.

Bu yüzden anlık heveslerle pişman olunacak bir hareket yapılmaması bir önlem olabilir.
    ihakanvardal, djan, Murat 48/30 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    VFR800 bir racing değil yavaş gitme şansınız var (çoğunlukla)

ayrıca kendinize güveninizi kaybetmeyin.

ölüm allahın emri.
    thepope bunu beğendi.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Alıntı xanka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendine hakim olamiyorsan cc dusurmeyi dene
    Yanlış anlaşıldım ben o hızları E-5 de değil şehirler arası düzgün ve temiz yolda yaparım ancak. Cc le pek alakası yok be hocam, geçen gün vefat eden Ömer Çavdar'ın altında CBR 250 vardı ve malesef başında kaskı yoktu. Allah gani gani rahmet etsin...
    busel ve yürekçe bunu beğendiler.
    Dr. Seuss

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    İnsan gerçekten üzülüyor çocukken bisikletten düştüğümde bile canımın ne kadar çok acıdığını hatırlarım kolunu bacagını ve birçok yerini kıran arkadaşlarım oldu hani hemen hemen her insan bisiklet macerası veya ufakta olsa anısı yaşamıştır bu yüzden bunun fersah fersah hızlısı bir taşıtta kask ve ekipman takmamak gerçekten ben öbür dünyaya hazırım gelin beni alın demekten farksız,kaderde var ise zaten önüne geçilmiyor yalnız gerçekten nefsimize hakim olmamız gerekli ve güvenlik konusunda üşenmemek lazım.
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ihakanvardal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlaşıldım ben o hızları E-5 de değil şehirler arası düzgün ve temiz yolda yaparım ancak. Cc le pek alakası yok be hocam, geçen gün vefat eden Ömer Çavdar'ın altında CBR 250 vardı ve malesef başında kaskı yoktu. Allah gani gani rahmet etsin...
    düşük cc de 200 le viraja giremezsin mesela eğer motor üzerinde kendinizi kontrol edemiyorsanız cc düşürün ekipmanınız tam olsun her kaybettiğimiz için bu kadar bunalıma girersek yaşayamayız bu kadarda korkmayın zaten öleceğiz kaçış yok

Motosikleti
    Ya arkadaşlar siz benim korkumu bi kenara koyun

Sizler de böyle git geller yaşıyormusunuz? sorusunun cevabını merak ettim o kadar
    Dr. Seuss

fastturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ölüm korkusu diğer bir adı da g.t korkusu doğada bütün canlılarda olan bir korkudur. hayatta kalmanı sağlar. korkuyorsan problem yok, ama korkmuyorsan battal gazi triplerindeysen o zaman sorun var demektir.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sizler de böyle git geller yaşıyormusunuz? sorusunun cevabını merak ettim o kadar
    insan korkar ama motora binecekken acaba ölürmüyüm diye düşünmüyorum dikkatli sürerim kaskımı takarım o kadar ordan sonrası için yapacak birşey yok zaten

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    İnsanoğlu garip, olacağı kesin olan birşeyden neden korkulur ki?

Kanser, kurtulma şansın var.
    5 veya 15 katlı bir binadan atlamak, kurtulma şansın var.
    Bir tırın altında kalmak, kurtulma şansın var.
    Beyninden kurşun yemek, kurtulma şansın var.

Yukarıda verdiğim tüm örnekler kesin olanı getirmesi kuvvetle muhtemel olan örneklerdir ama hepsinde %0.01 dahi olsa bir şans vardır.

Bence ölmekten değil, öldüğünüzde geride hatırlanacak birşey bırakamamaktan, ölmekten korkacak duruma düşecek kadar günah işlemekten, adımızın veya anımızın nefretle anılmasından korkmak gerek ...
    thepope, ykocabay, piyanist_irf ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ölmekten değil, öldüğünüzde geride hatırlanacak birşey bırakamamaktan, ölmekten korkacak duruma düşecek kadar günah işlemekten, adımızın veya anımızın nefretle anılmasından korkmak gerek ...
    Benzer olarak ölmek değil arkada kalanları üzmek istemem aslen. Ailem, arkadaşlarım, tanıdıklarım.
    Bu yüzden ki trafiğe zorlasalar dahi çıkmam kask olmadan.

Yine de tehlikeli diye motoru bıraktığınız gün yürürken kafanıza halı düşebilir. Memleketimden yaşanmış bir manzara hani. Kısmet biraz, bize düşen önlem almak ve olasılıkları azaltmak.
    güvenyahya bunu beğendi.
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    KTM Duke 125 ve CBR 250R
    Ne korkarsın ölümden o varken sen, sen varken o yok. Herşey Allah'In takdiri aslında pek kadercide bir insan değilim ama ölüm eğer yazılmışsa ne trajikomik vakalar sonucu ölenler var. Yolda yürürken kafasına cam düşüp ölenmi ararsın soda şişesine oturup ölenmi sonuç olarak sıkmayın tatlı canınızı. Zaten yazılmış ama erken veya geç ölüm bence muhim değil 25 senede yaşasan onu nasıl yaşadığın önemli. Dolu dolu yaşadıysanız ve arkanızda size sövecek adam yoksa ne mutlu size.
    busel bunu beğendi.
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    herzaman oluyor hatta otobüs seyatlerinde yolda seyreden motorları izlediğimde bile motosikletin çok tehlikeli bir unsur olduğunun farkına varıyorum taki onu ben sürdüğümde bu korku çok azalıyor mesele burda .bu yüzden bir tutku
    motosikletin büyüğü ya da küçüğü olsun fark etmez düştüğünde ,çarptığında aynı şekilde etki yaratır
    Mustafa Kemal Atatürk

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    ben şahsen motor üzerinde ölüme daha yakın olduğumu düşünüyorum en azından istatiksel olarak bu böyle biz ne kadar dikkatli olsak da dangalağın birinin üzerimizden geçme ihtimali var...bu yüzden kontağı besmele ile açıyorum gaza bastığımda da peşinen kelime-i şehadet getiriyorum malum bir kaza anında zamanımız kalmaya bilir...inanan arkadaşlara tavsiyem aynı zamanda bir motivasyon nedeni de olabilir...ölüm öyle veya böyle gelecek başımıza ama hep deriz ya allah gecinden versin... beni asıl endişelendiren motor üzerinde gelen ölümlerin şekli...fotoğraflar vs. malum...o şekilde ölüm ölen için gerçekten bir anlam ifade etmiyor ölen ölüyor zaten ama kalanlar için tahammül edilmesi kaldırılması zor bir yük... o yüzden kendimiz için değilse bile aileler sevdiklerimiz sevenlerimiz için biraz daha dikkat...

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650

Sizler de böyle git geller yaşıyor musunuz? sorusunun cevabını merak ettim o kadar
    Yaşıyoruz hocam
    Bazen gaza gelip ne kadar daha yatarız hesabı yapıyoruz, bazen de düz yolda basmaya çekiniyorsun. Ben özellikle yoğun trafikte ve şehir içi çok tedirgin oluyorum. Eğer biraz kendimi geliştireyim dersem, virajlı dağ yollarında takılıyorum.
    Amaç biraz daha kendimizi geliştirmek tabi, ileride daha kötü bir durumun içine düşmemek için.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

erdem_cengiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f 5i
    Ulen ben korkmuyorum bende bi sorunmu var acaba
    siz biyerlere gitmek için arabanıza binersiniz, biz ise motorumuza binmek için biyerlere gideriz... E.C.

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    İstediğinizi yapın ölüme karşı önlem alamazsınız sadece kazadaki yaranızı hafifletirsiniz.Eğer sıranız eceliniz geldiyse kendinizi en güvende hissettiğiniz yerde hiç beklemediğiniz bir şekilde ölürsünüz. Bence ölümden korkan ölümün sonrasından korkuyordur korkmamak içinde anladınız siz sonra konu dine döndü demesinler

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    kaza yapan arkadaşı ben son 1 yıl içinde bir kaç kez (tamda kaza yaptığı yerde) kasksız gördüm, hatta iş çıkışı servis içinde parmakla gösterdiğimde olmuştur, kendisi kurye imiş ve cbr arkasında topcase vardı. iyi hatırlıyorum. şu havalar ısınmaya başlayınca mutlaka bir kaç kaza oluyor inşallah da bunlar son olur..
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu adam; " ben bir motosiklet sevdalısıyım, motorumu çok seviyorum ancak ne kadar eğitim alırsam alayım ne yaparsam yapayım motor üzerinde ölmekten korkuyorum, motosiklet yüzünden ölen insanları da gördükçe kederleniyorum ve ara sıra çekiniyorum ve korku basıyor, siz ne düşünüyorsunuz size de oluyor mu? " diye sormuş. Ama cevaplar alakasız..

Olur kardeşim, canlı olduğunu ve yaşamayı daha da fazla yaşamak isteyen herkese gelir o korku. Bu iş cc küçültme ile, dua etme ile olmaz. Yine aynı korku bir gün gelir seni bulur. Haklısın, türkiye'de birşeyi çok seviyorsun ama o şey çok tehlikeli. Bu da seni korkutuyor. Ama burada kızmamız gereken kendimiz değil, motosikletlere üvey evlat muamelesi yapan insanlar ve belediye. Yeri geliyor bazen hobimiz ve bize en çok neşelendiren/sevindiren şeyden acaba vazgeçsem mi diye sorduruyor. Ancak öleceğin varsa ölürsün, ölmeyeceğin varsa ölmezsin
    namk, busel ve ihakanvardal bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)