Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask ve Mont Secimim. Shoei Dainese veya Alpinestars

Motovento
    REKLAM ALANI
    agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaslar merhaba. Motoru almadan once kask ve mont secimine baslamak istedim. Mont a 1500 tl ye kadar para verebilirim kaska da 700 800 civari. Tabi evdeki hesap carsiya uyarsa Alacagim motor eger temiz bir er6n bulamazsam 250 cc kategorisine bakicam 2013 Hyosung gt250r olabilir. Biraz kalipli 86 kilo ve 1.85 boyum var motor altimda cok ufak kalsin istemiyorum o yuzden once hyosunglara gidip bir bakicam. Sayet icime sinmezse ktm duke 200 lere bakicam veya bir ihtimal ninja 250r. Alacagim kask ve mont u biraz arastirdim. Montun horguclu olmasini tercih etmek istiyorum fakat suanda hem kaliteli hem horguclu alpinestar buldum bitane oda beyaz renk cabuk kirlenir diye korkuyorum alternatifim ise dainese. Horguc isine gelince guvenlik icin istiyorum. dusundugum modeller ise sunlar. Dusunceleriniz ve alternatifleriniz icin simdiden cok tesekkurler.

kask:

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-kask-harput-motor-dan-shoei-qwest-paragon-tc-6-kask-109775125/detay
    montlar:

alpinestar
    http://www.brnmotor.com/shop.html?page=shop.product_details&flypage=flypag e.tpl&product_id=864&category_id=18

dainese

http://www.mototas.com.tr/urunlistele.aspx?id=6779&m=50&g=581&o=73

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    Sana kesinlikle alpinestars oneririm. Shoei yerinede arai alman daha iyi olabilir senin acindan

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    arailerde gorsellik olarak begenmiyorum. kask yapisi olarakta shoeiler cok hosuma gidiyor birde schuberth ler.

khakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    malesef sattım
    bu modelleri bende dusunmustum. kask olarak kesinlikle arai dedim kendi kendime ve deri bir racing mont aramaya koyuldum. ancak modeller çok kısıtlı ne yazıkkı ve hepsi birbirine benziyor. mont olarak dainese tulum olarak alpinestar öneriyorlar. yukardaki dainese montun pantolonla bağlantı fermuarı mevcut. ve mont modeli ile aynı pantolonu da var. bence güzel secim. hörgüç dediğiniz sey sadece sünger ve aerodinamik acıdan + sağlıyor sadece. (bkz:racing motosikletlerdeki sürüş pozüsyonu). koruma sağlayan şey montun sırt kısmında yumuşak olarak bulunur. daha iyi bir koruma isterseniz kaplumbağa kabuğuna benzeyen hörgüçlerden giyebiliyorsunuz zannediyorum ayrıca monttan bağımsız olarak. bunun da haricinde montun mevcut korumalarını beğenmezseniz envayi çeşit markaların korumaları ile de değiştirebilirsiniz mont korumalarınızı. dainese mont güzeldir

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    dainese birazdaha ucuz tercih edilebilir tabi. aralarinda ucuk bir fark varmidir ? alpinestars herkeste olmayan bir model oldugundan da tercih sebebim. arailer benimde aklimda ancak modelleri cok kisitli. bakicam genede eger bulamazsam guzel bir arai gene shoei ye kaldik.

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    Arai shoei den daha kaliteli ve daha pahali. Alpinestars ta daniese den daha iyi ve daha pahali

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)