Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

100 cc Snappy X kaç kişi sığar ve 2 kişiyle kaç basar Yeni alıcamda ben

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    Merhaba arkadaşlar ben yeni motor alıcam daha ilk defa yarı otomatik vitesli kullanıcam baktım araştırdım snappy x mondialin iyi diyorlar bende gittim baktım tipini felan beğendim kafamdda bazı sorular oluştu acaba 2 kişide binebilir mi bu motoru binersede kaç basar bayır aşağı bayır yukarı düz yolda falan zorlarsak motoru bilgileriniz varsa benimle paylaşabilirsiniz cup kullanıcıları felan Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:16 ----------

Beyler yorumunuz yok mu hiç :(
    :bestmt: Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim. :bestmt:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    binilir neden binilmesin fakat diğer 125lik motorlara göre yavaş kalır yani arkadaşlarınla filan gezerken atıyorum ybr dir drifttir onların performansı daha iyi olur ama binilir düz yolda 100 filan belki 105 110 filan zorlasan daha fazlasını bekleme 100lük motor ama ilerde sana yetmez maddi durumun var 125lik bişi bak derim
    baris5995 bunu beğendi.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    dostum onu alacagına 110,,125 cc bakmanı onerırım,
    yok arıza vermez kolay kolay,
    fakat o guc yetmeyecektır ve dıerlerıyle arasnda cok bişiyde yok,
    o sebepten,

onun dışında cub modeller saglamdır,
    dıkkatlı bınersen düşmezsen veya en ufak seste bakım yapar veya yaptırırsan yagında zamanında degısır ıse sorunsuz bınersın,
    ilerıde bıraz tıtresımı artacaktır bilgin olsun,
    baris5995 bunu beğendi.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bende 2006 model mondial cub vardı. Iki veya tek kişi fark etmez. Her halükarda 80 km hızla gidiyordu. 85'e çıkarttıgın zaman deli gibi bağırıyordu.
    Yokuşun dikligine göre çoğu zaman, vites düşürmen bile gerekir. Ona göre hızını sen hesap et artık.
    Yani açıkcası pek bir hız beklemeyin. Ama düşük yakıt tüketimi, yüksek devirde sürmediğiniz zaman da çok rahat bir sürüş sağlar.
    Saglamlıgı, bakım ve kullanım titizliğinize bağlı. Iyi bakarsanız, o da size iyi bakar.
    baris5995 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    işin kısası 2 kişi gezerim yokuşu filan rahat çıksın hızlanması iyi olsun arkadaşlarıma ayak uydurabiliyim diosan cup alma 125 lik birşey bak aa yok ben şehiriçinde tın tın gezerim 80ini geçmesede olur diosan cup al yerinde olsam 125lik birşey bakardım cup alıcaksın zorlucaksn bu sefer hemen bakım isticek cup zorlamaya gelmez sonra sürekli sorun çıkarır
    baris5995 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    [QUOTE=baris5995;3002909]Merhaba arkadaşlar ben yeni motor alıcam daha ilk defa yarı otomatik vitesli kullanıcam baktım araştırdım snappy x mondialin iyi diyorlar bende gittim baktım tipini felan beğendim kafamdda bazı sorular oluştu acaba 2 kişide binebilir mi bu motoru binersede kaç basar bayır aşağı bayır yukarı düz yolda falan zorlarsak motoru bilgileriniz varsa benimle paylaşabilirsiniz cup kullanıcıları felan Teşekkürler [COLOR="Silver"]

Hiç motor kullanmamış bir kişinin yarı otomatik cub'a alışması tahminen 10-15 dakika alır. Almayı düşündüğünüz motor denildiği gibi -uzun süre sorunsuz binilebilmesi için- bakımının eksik edilmemesi, yağının tercihen 2000 km'de bir yarı sentetik yağla değişilmesi, uzun süre yüksek devirde ve tam gazla sürülmemesi gerekir. Ben snappy x sahibi biri olarak, motoru sıfır aldığınız taktirde ilk 500 40, 1000'e kadar da 50'yi aşmamanızı ve hem 500 hem de 1000 km'de yağ değiştirmenizi öneririm. Ek olarak, rodaj bitene kadar artçı almamak motorun performansı için iyi olur. Düzde 80-85, yokuş aşağı 100 görür; cub'tan daha fazlasını beklemeyin.
    baris5995 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç motor kullanmamış bir kişinin yarı otomatik cub'a alışması tahminen 10-15 dakika alır. Almayı düşündüğünüz motor denildiği gibi -uzun süre sorunsuz binilebilmesi için- bakımının eksik edilmemesi, yağının tercihen 2000 km'de bir yarı sentetik yağla değişilmesi, uzun süre yüksek devirde ve tam gazla sürülmemesi gerekir. Ben snappy x sahibi biri olarak, motoru sıfır aldığınız taktirde ilk 500 40, 1000'e kadar da 50'yi aşmamanızı ve hem 500 hem de 1000 km'de yağ değiştirmenizi öneririm. Ek olarak, rodaj bitene kadar artçı almamak motorun performansı için iyi olur. Düzde 80-85, yokuş aşağı 100 görür; cub'tan daha fazlasını beklemeyin.
    2000 değil 1000km de bir yağ değişimi tavsiye ederim. 2000km'ye kadar hem yağ seviyesi çok azalıyor hem de yağ zift gibi oluyor yarı sentetik de olsa tam sentetik de olsa.
    fbcino ve baris5995 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 değil 1000km de bir yağ değişimi tavsiye ederim. 2000km'ye kadar hem yağ seviyesi çok azalıyor hem de yağ zift gibi oluyor yarı sentetik de olsa tam sentetik de olsa.
    Çin işi motorlarda 1000 km de yağ değiştirmek idealdir, iki motorumun da yaz kış 1000 km de yağını değiştiririm. Yağın markası kalitesi kalınlığına bakmam geçen 9 TL ye 10-40 NCR marka yağ satıyorlardı hemen değiştirdim.
    baris5995 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    binilir neden binilmesin fakat diğer 125lik motorlara göre yavaş kalır yani arkadaşlarınla filan gezerken atıyorum ybr dir drifttir onların performansı daha iyi olur ama binilir düz yolda 100 filan belki 105 110 filan zorlasan daha fazlasını bekleme 100lük motor ama ilerde sana yetmez maddi durumun var 125lik bişi bak derim
    125 lık motorun vergisidir falan uğraşmak istemiyorum şimdilik cup ile başlayım diyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Şimdilik cup ile başlamak istiyorum yada 100 cc lik başka bi motor önerin cuptan biraz iyi bi motor oolabilir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum onu alacagına 110,,125 cc bakmanı onerırım,
    yok arıza vermez kolay kolay,
    fakat o guc yetmeyecektır ve dıerlerıyle arasnda cok bişiyde yok,
    o sebepten,

onun dışında cub modeller saglamdır,
    dıkkatlı bınersen düşmezsen veya en ufak seste bakım yapar veya yaptırırsan yagında zamanında degısır ıse sorunsuz bınersın,
    ilerıde bıraz tıtresımı artacaktır bilgin olsun,

Ya usta bende vergi felan tantanalarla uğraşmak istemiyorum ben zaten motorla 2 kişşi gezicem bana 90 yeter yani fazlada gerek yok yani onun için cup tercih ettim peki senin tercih ettiğin 100 cc lik motorlar varsa benimle paylaşabilirsin
    :bestmt: Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim. :bestmt:

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1365 bak şu modellerı cupa tercih ederim cupa göre biraz tipsiz kalabilir ama hem gücü daha cok hemde dik motor ve debriyajlı hızlanışı daha iyi olur ve plastik aksam yok gücü yetmezse 125 cc yapabilrsin 80 90 liraya vergide ödemessin tabi karar senin yine cupta plastik aksam kırılabiliyor titreşimden çatlıyor çukura filan sert girdinmi filan
    baris5995 bunu beğendi.

Esrarengiz03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XCG 150
    Alıntı baris5995 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 lık motorun vergisidir falan uğraşmak istemiyorum şimdilik cup ile başlayım diyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Şimdilik cup ile başlamak istiyorum yada 100 cc lik başka bi motor önerin cuptan biraz iyi bi motor oolabilir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Ya usta bende vergi felan tantanalarla uğraşmak istemiyorum ben zaten motorla 2 kişşi gezicem bana 90 yeter yani fazlada gerek yok yani onun için cup tercih ettim peki senin tercih ettiğin 100 cc lik motorlar varsa benimle paylaşabilirsin
    http://www.kubamotor.com/new4/urunlerimiz/touring/cg-klasik 100cc 5 vites titreşim yok denecek kadar az yüksek devirlerde bile rahatsız olmazsın olmazsın eski motorum olarak çok memnundum ama hızı yetmedi sattım.
    baris5995 bunu beğendi.
    2012 Kuba CG100 1205 km(5 Vites) -------> 2013 Kuba XCG150 ...
    A Rh+

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1365 bak şu modellerı cupa tercih ederim cupa göre biraz tipsiz kalabilir ama hem gücü daha cok hemde dik motor ve debriyajlı hızlanışı daha iyi olur ve plastik aksam yok gücü yetmezse 125 cc yapabilrsin 80 90 liraya vergide ödemessin tabi karar senin yine cupta plastik aksam kırılabiliyor titreşimden çatlıyor çukura filan sert girdinmi filan

Soğalasın dostum peki bide superboy diye bir motor var o nasıl bişey princeden iyi mi yoksa eşitler mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

Alıntı Esrarengiz03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.kubamotor.com/new4/urunlerimiz/touring/cg-klasik 100cc 5 vites titreşim yok denecek kadar az yüksek devirlerde bile rahatsız olmazsın olmazsın eski motorum olarak çok memnundum ama hızı yetmedi sattım.

Sağolasın teşekkürler peki bu link attığınız kuba motoru prince yada mg superboydan daha mı iyidir ?

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı baris5995 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soğalasın dostum peki bide superboy diye bir motor var o nasıl bişey princeden iyi mi yoksa eşitler mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

Sağolasın teşekkürler peki bu link attığınız kuba motoru prince yada mg superboydan daha mı iyidir ?

dostum superboy la mgprince in herseyi aynı görunus ve ön fren hariç mg princde ön fren disk superboyda kampana sorun teşkil edermi diyorsan kullanan arkadaşlara sor derim

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html
    baris5995 bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Titreşim düşük devirlerde çok düşük. Ama uzun süre devri yükselttiginiz zaman, el ve ayaklarınız uyuşuyor.
    Titreşim ya vardır, ya yoktur. Yok gibi falan diyenlere bakmayın.

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim düşük devirlerde çok düşük. Ama uzun süre devri yükselttiginiz zaman, el ve ayaklarınız uyuşuyor.
    Titreşim ya vardır, ya yoktur. Yok gibi falan diyenlere bakmayın.

Prince iyi ama dimi guven ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

dostum superboy la mgprince in herseyi aynı görunus ve ön fren hariç mg princde ön fren disk superboyda kampana sorun teşkil edermi diyorsan kullanan arkadaşlara sor derim

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

Prince daha iyidir o zaman usta dimi hem fiyatıda superboydan iyi

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Dedigim gibi düşük devirlerde çok iyi. 90 km hızla seyretmeyi unutun. Çok kısa süreli 110 km hıza bile çıkabilirsiniz ama devamlı seyir etmek başka birşey.
    Titreşime dayanabilirseniz, 80 km hız ile seyir yapabilirsiniz. Bende vergisiz oldugu için tercih etmiştim. Aynı imkan şimdi olsaydı, daha konforlu 125 veya 150 cc birşey alırdım.
    baris5995 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    Dedigim gibi düşük devirlerde çok iyi. 90 km hızla seyretmeyi unutun. Çok kısa süreli 110 km hıza bile çıkabilirsiniz ama devamlı seyir etmek başka birşey.
    Titreşime dayanabilirseniz, 80 km hız ile seyir yapabilirsiniz. Bende vergisiz oldugu için tercih etmiştim. Aynı imkan şimdi olsaydı, daha konforlu 125 veya 150 cc birşey alırdım.
    O kadarda rahatsız mı ediyor bu motorlar :( ben cup almayı düşünüyordum

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Birazda konfora olan düşkünlükle ilgili. Etkilenmeyen çok insan tanıyorum.
    Imkanınız varsa mutlaka kullanın, öyle alın. Bence cub konfor olarak prince'den daha iyi. Sürüş keyfi olarak tabi ki prince.
    baris5995 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    Birazda konfora olan düşkünlükle ilgili. Etkilenmeyen çok insan tanıyorum.
    Imkanınız varsa mutlaka kullanın, öyle alın. Bence cub konfor olarak prince'den daha iyi. Sürüş keyfi olarak tabi ki prince.

Valla şimdi prince ile cup snappy x arasında kaldım dostum alıcam en yakın sürede ama işte kararsızım :/ bi tercih verirmisin yada sen daha iyi anlarsın bi araştırırmısın

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ben ikisine de kullandım. Hatta eski cub'ım bizim avluda duruyor.
    Bana yakın olsaydınız birer gun ikisini de size verirdim. Kendiniz karar verirdiniz. Biraz uzaktaymışsınız.
    Cub alırsanız, her zaman içinizde bir debriyajlı hevesi yatacaktır. Bunu peşinen belirteyim.
    Debriyajlı motosiklet kullanımına gelince, kullanım sıklığına bağlı olarak birkaç gunde rahatlıkla öğrenebilirsiniz.
    baris5995 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)