Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

radar cezasına itiraz edilebilir mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbf-150
    Motorsiklet lerin ön tarafında plaka olmadığından sabit radar araçları hız yapan aracı sadece ön tarafından kayıt yapabildiğinden itiraz sonucunda bazı trafik ekibinin ceza yazamadıklarını duydum doğrumu acaba .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Duble yol değilse çevirmeyi görünce durup geri dönersin bi köy yoluna girip çevirmeyi pas geçersin. Ben hatta duble yol olsa da geri giderim
    ferhatkars bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    evet öyle birşey var ama bazı yerlerin kameraları hızı ölçmüyor 1 km lik mesafeyi kaç dakikada geldiğini hesaplıyor (iki radar arası) ona göre ceza yazılıyor öyle birşeye denk gelmezsen ceza yazamazlar

Radarlar istediği yönden hızı ölçebilir. Geliş yönünde ölçmelerinin sebebi basit, radarı gördükten sonra herkes hızını keser . Çevrilince itiraz ederseniz, radar aracına gidip hızı gösteriyorlar. Eve gelen hız cezalarında ise plaka da görünür bir biçimde fotoğrafıyla geliyor . Yani itiraz etmek pek mümkün değil, kapı gibi kanıtları gösteriyorlar.

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı msarpkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorsiklet lerin ön tarafında plaka olmadığından sabit radar araçları hız yapan aracı sadece ön tarafından kayıt yapabildiğinden itiraz sonucunda bazı trafik ekibinin ceza yazamadıklarını duydum doğrumu acaba .
    Ben bu güne kadar hiç yalancı radar görmedim. Yani eğer ki ceza yiyorsam hak etmişimdir, yapılmaması gereken bir sürat yapmışımdır. Ki fazlasıyla yaptığım bu sürat etrafımdakileri, yanımdakileri tehlikeye atmıştır.

Hatta ve hatta İzmir' den Antalya' ya gelirken şehir içinde 1km sürat yüzünden radar a girdiğimi bilirim. 77 ile gitmem gerekirken 78 ile radara mı ne girmiştim. Neden itiraz edeyim ki? Zaten hız sınırları içerisinde gidiyorsanız kimse sizi durdurup ceza kesmez. Herşeyden öte 3 kuruş için neden başta kendim olmak üzere başkalarına karşı yalan söyleyim? "Arkadaş ne 3 kuruşu dünyanın parası" derseniz eğer o zaman kurallara uyun.

Uzun lafın kısası; radar cezasına itiraz edilmez ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duble yol değilse çevirmeyi görünce durup geri dönersin bi köy yoluna girip çevirmeyi pas geçersin. Ben hatta duble yol olsa da geri giderim
    hahaha kendimi gördüm bu yazıda. tırın dıbınden mı gıdıp saklanarak gecersın, ters serıde mı gırersın ne gelıyosa aklıma yaptım vallahı hatta bi yol vardı kontrolun oldugu yolun harıcınde, traktor yolu. 125lık ramzey scooterla gırdım 3 tane camur engelınden gectım elımle yol yaparak toprakla, yol oyle bı yolkı tek arabalık, bir yanında trenyolu yuksek, bı yanında tarla igneli çitli. adapazarına gıtmek ıcın o yolu gectım 2 sefer ama hem ezıyet hem de eglence oldu bana varsa sakaryalı bilir hal kontrolü neler yapmısım be.. ah ulan ah hala motosiklet alamadım ya vay anasını..
    Mengu16 bunu beğendi.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet öyle birşey var ama bazı yerlerin kameraları hızı ölçmüyor 1 km lik mesafeyi kaç dakikada geldiğini hesaplıyor (iki radar arası) ona göre ceza yazılıyor öyle birşeye denk gelmezsen ceza yazamazlar
    Konya'da Tedes yani sizin dakika ile dediğinizi yapıyorlar. Arkadaşın dediği gibi sadece önden yiyor cezayı. Motorluyum ve hep 80-90 giderim hiç yemedim şükür...

Haber
    "men dakka dukka"

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bravo mengü ! ., Kanunsuz işleri ne kadar da güzel tarif ediyorsun böyle !!!.
    Esrarengiz03 bunu beğendi.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    İlla her yerde Türk olduğumuzu belli ediceksiniz dimi ? Radardan nası kaçarım nası ceza yemem arkadaş biraz ciddiye alın şu insan hayatını şakası olmaz bunun.

Motosikleti
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazıyorum tarif ediyorum sana mı soracam heeee !!!!!!!!!!!!!! Hız sınırı arabalardan 10 km düşük olduğu için motosikletlerin hız sınırına tamamen uyarak gitmesi durumda motorcunun dizinin dibinden sollayacak üzerine çıkacak araçlardan nasıl kaçınacağını bi yazın hele sonra konuşalım.
    ectuna, orhanay06, ak1n ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Açıkcası Mengü gibi benimde zoruma gidiyor.
    Koca Araçlar
    -Adam telefonla konuşur üzerine çıkacak gibi gelir , birde el kol hareleti yaparlar
    -adam sinyal vermez pat frene basar , durur veya sağa sola döner
    -soldan sağa önüne kırarlar
    -aracı yüklerler önü kalkar o halde uzun yolda basacam diye uğraşırlar
    -özellikle hem telefonla konuşup araç sürüp sinyalsiz giderler
    - bazen polisler bile bunu yapınca
    -ki polis ile 2 kere münakaşaya girdim ikisindede ceza yazmakla tehdit ettiler ,birinde başka polisleri çağırınca ve karakola gidip video kayıtlarını verince sustular.... >:/

biz küçük karınca gibi adamların (tabi apaçi gibi kasksız yatış pozisyonda motor kullanan vs insanları görüp onlar kaçarak ceza yemedikleri için) dürüstlük yapıp paşa paşa zor kazanılan 3-5 kuruşuda hak etmediğimiz cezalarla verdiğimiz için gücüme gidiyor.
    Nasılsa yıllarca Elektrik faturalarını (Doğudaki vatandaşlarımız ödemeyip) kaçak bedeli diye fazla fazla ödüyorsak, artık kaçak neremizde varsa.... Buda insanın kanına dokunuyor...
    erdem_cengiz ve burak9302 bunu beğendiler.
    "men dakka dukka"

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En ücra yerde 1-2 km hız aşımının lafını yapacaklarına şehiriçindeki magandalara bir el atsalar, gerçekten görevlerini yapmış olacaklar. Tabii en kolayı ile meşguller.
    swath ve crxforever bunu beğendiler.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En ücra yerde 1-2 km hız aşımının lafını yapacaklarına şehiriçindeki magandalara bir el atsalar, gerçekten görevlerini yapmış olacaklar. Tabii en kolayı ile meşguller.
    Trafik cezalarının sadece bütçeye kaynak olarak görülmediği bir zaman olursa gerçek amacına ulaşmış olacak cezalar.
    Sinan Aksu, crxforever ve orhanay06 bunu beğendiler.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    ceza olacaksa herkese ceza olsun o zaman kurallara uyulur. mantıksız bir hız limiti, yolun konumuna uymayan hız kontrolleri(bkz e5 70 km sınırı ve topçular- bursa arası ) , aniden daralıp genişleyen şeritler olduğu sürece ve sadece para kazanmak için ceza kesiliyorsa haram olsun o kesilen cezalar.prim almak için sürekli uygulama yapıp trafiği tıkayacaklarına yoğun yerlerde yönlendirme yapsalar daha iyi bir trafiğimiz olur.

Yazıyorum tarif ediyorum sana mı soracam heeee !!!!!!!!!!!!!! Hız sınırı arabalardan 10 km düşük olduğu için motosikletlerin hız sınırına tamamen uyarak gitmesi durumda motorcunun dizinin dibinden sollayacak üzerine çıkacak araçlardan nasıl kaçınacağını bi yazın hele sonra konuşalım.
    Senin gibiler yüzünden bu hallerdeyiz ! Allah ıslah etsin , sizlere , nasihat değil , müsibet gerekli !!! bizim kimse üzerimize çıkmıyor şükür !

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    Senin gibiler yüzünden bu hallerdeyiz ! Allah ıslah etsin , sizlere , nasihat değil , müsibet gerekli !!! bizim kimse üzerimize çıkmıyor şükür !
    Senin gibiler de her şeye yarabbi şükür dediği için yakında bölecekler bu ülkeyi.
    burak9302 ve eren1903 bunu beğendiler.

Senin gibiler de her şeye yarabbi şükür dediği için yakında bölecekler bu ülkeyi.
    Mengü , bu iki mesajın arasında ki bağlantıyı kurduğum an , cevaplama yapacağımdan hiç şüphen olmasın !

BİLGİ GÜÇTÜR

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    hız limiti 80 olan bi yerde 92 yle radara girmiştim
    tabi az ötede de polisler sotede bekliyorlar
    +4 km hız için bana 3 sene önce bana öyle bi ceza kestiler ki 189tl muydu neydi
    bazen bakıyorumda katlanır plakalık şart olmuş bu memleketin trafik polisleri yüzünden

---------- Post added at 12:58 ---------- Previous post was at 12:55 ----------

sen bi ucu ucuna radara girdiğin hız limitini +2 +3 geçtiginde hız limitini aşma 300 lira bi kilitlesinler de gör hacım.
    o zaman görürüm kanunu
    burak9302 bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Kim çıkmıyo kardeşim.Bi saçmalamayın yahu.Geçenlerde amcaoğlu ilk defa cbf150 ile uzun yola çıkmış.Giderken diyo 80'le gideyim dedim çok tehlikeli oluyomuş.Kamyonlar nerdeyse tepeme çıkacaktı diyo.Dönüşte köklemiş gazı 110 sabit gelmiş.Bi akıllı mantıklı konuşun yahu.Kimse tepesine çıkmıyomuş.Bi çık bakalım uzun yola.80'e sabitleyip yarım saat sağ kalırsan helal olsun sana.
    viper17, aloavera ve Mengu16 bunu beğendiler.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi çık bakalım uzun yola.80'e sabitleyip yarım saat sağ kalırsan helal olsun sana.
    ben öyle bi delikanlı görmedim.
    bu @benli arkadaşı trafikte hiç sıkıştırmamışlar anlaşılan..
    uzun yolda gazı acıp kacabiliosan şanslısın.. yoksa 60 70 le yol bitmez mezar olur adama
    aloavera ve Mengu16 bunu beğendiler.
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)