Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Yeni Motorum Yuki 250 Spitzer

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Hepinize merhaba,foruma yeni üye oldum epeydir araştırıp gözlemledikten sonra yeni motorumu dün aldım .2013 model bir Yuki 250 Spitzer motor çin üretimi dünyada Zenella RZ 250R diye Arjantin menşeyli olarak ve G-Max 250R diye ,Türkiyede ise Yuki 250 Spitzer satılıyor.

Motoru dün aldıktan sonra plaka işlemleri yapılması için muameleciye vekalet verdikten sonra serviste motorun ilk ayarları ve genel kontrolü yapıldıktan sonra usta deneme sürüşü yaptı ve bana buyrun deneyin dedi ilk izlenimim motorda vites geçişleri sertti vites ayarları yapıldıktan sonra 5 km kadar motoru kullandım ve hiç bir sıkıntısı yoktu genel olarak ince detay ayarları yapıldıktan sonra arabayla gittiğim için motoru aldığım yerin nakliye aracı evime kadar getirdi motoru eve koyduktan sonra ekipman olarak kaskımı eldivenlerimi ve montumu,ve gerekli aksesuarları almak için Kadıköy Kızıltopraktaki motor mağazalarına gittim ve Honda bayiinden tüm aksesuarlarımı aldım yaklaşık 2000 tl gibi bir tutara tüm malzemelerimi aldım ve eve geldim. Motorun aküsü yeni olduğu için uzun bir süre rolantide motoru çalıştırdım.

Motorum 250cc tek silindirli 4 zamanlı hava soğutmalı ve 20 hp gücünde ve karburatörlü ön farlar mercek tüm sinyaller gündüz parkları led larak yapılmış ,gösterge panalinde herşey düşünülmüş ,ortada büyük bir devir saati, sağ tarafta hız ve km göstergesi ,sol tarafta benzin,akü şarj seviyesi saat ve vites göstergesi var ,sağ ve solda sinyal göstergesi ile uzun ,kısa far ve vitesin boşta olduğunu gösteren N konumu var.

İlk izlenimler olarak motoru dün 5 km kadar sürdükten sonra bugün şile yolunda rodajına başladım (hala plaka gelmedi ) kitapçığinda yazan 6.000 deviri hiç geçmeden ve bu devirlerin altında hızlanmalarla yaklaşık 80 km lik bir yol yaptım öğle yemegi olarakta gözlemecilerde ufak bir ziyafet çektim Düne göre titreşim daha az ,1500 km den sonra servisin dediği titreşimde baya farkedicekmiş . 6000 devirde motor 5. viteste ortalama 90 km sürat görüyor üstünü zorlamadım ve kitapçıkta 300 km de 600 km de 1000 km de yağ değiştirmeme gerektiği yazıyor (pek anlam veremedim )1500 km den birdaha yağ değiştirip rutin bakımı yapılıcakmış . rodajı tatlı tatlı böylelikle geçiricez< yapıcak birşey yok lastiklerdende şu anlık bir sıkıntım yok plakam gelsin daha rahat kullanıcam inşallah rodaj konusunda tavsiyeleriniz varsa fikir verebilirseniz sevinirim işte size ilk günümde motorumla birkaç paylaşım

Motoru ilk fuarda gördüğüm an ;

Motorun galerideki hali;

Serviste aküsü takılıp genel kontrolleri yapılırken;

Akü takılıp ilk benzin konup marş bastıktan sonra ilk görüntüleri daha km 00000000 ;

Lastikler;

Rodaj Şile yolu ;

Gözlemecilerdeki mola 48 km oldu bile ;

Eve varış otoparktaki yerini aldı;

İlk günkü beraberliğimiz böyle geçti plakasız her an çevirmeye yakalanıcam korkusuda tedirgin etmedi değil beni birazdan satıcıya gidicem plaka gelmiş galiba daha sonraki tecrübelerimi sizinle tekrar paylaşıcam,herkese iyi günler dilerim..
    DEISIS, makseli, regal ve 21 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    görüntü itibariyle güzel motor...kazasız belasız kullanman dileğiyle
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

hayırlı olsun gule gule kullan tasarımı cok hosmus fıyatı ne kadar?

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Hayırlı olsun güle güle kazasız belasız cezasız sürüşler.

Forumda konuşulmuştu epeyce.

İlerleyen zamanlarda mesala rodaj bitiminde yine görüşleriniz yazarsanız çok iyi olur.

Şu an için + - ler babında bir şeyler daha yazarsanız da spitzer almayı düşünenlere

çok faydalı olur.

Görünüm olarak çok hoş duruyo. Hele birde o yanındaki çakma s1000rr ın yanında baya

bi kaliteli duruyor.

Tekrar hayırlı olsun..
    utkan35 bunu beğendi.
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    hayırlı olsun, tasarım on numara.

gelişmelerden buradaki potansiyel kullanıcıları haberdar et ;)

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    hayırlı uğurlu olsun çok yakışıklı.Parklar çok hoşuma gitti altına mavi led acayip olur kanımca.Daelimden daha kalıplı ve daha yakışıklı duruyor sanki.Bilmiyorum tabi fiyat farkı nedir?

Ben görüntüyü çok beğendim kazasız belasız sürüşler.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    merak edenler için teknik özellikler

http://www.yuki.com.tr/urun/13/yk250-spitzer

19 beygirden biraz daha güçlü olaymış iyimiş

( forumda "kullanıcıları" başlığı açtırırsınız ;) )

ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    Hayırlı uğurlu olsun, Allah kazadan beladan korusun inşallah. Şekli şemali çok hoş , inşallah memnun kalırsınız ilerleyen zamanlarda da.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Hayırlı uğurlu olsun. Aldığın yeri tam olarak anladım, bu 'esnaf' arkadaşın tavırları konuşmaları hiç hoşuma gitmemişti. Umarım satış sonrası canın sıkılmaz.

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Alıntı DEISIS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güle güle kazasız belasız cezasız sürüşler.

Forumda konuşulmuştu epeyce.

İlerleyen zamanlarda mesala rodaj bitiminde yine görüşleriniz yazarsanız çok iyi olur.

Şu an için + - ler babında bir şeyler daha yazarsanız da spitzer almayı düşünenlere

çok faydalı olur.

Görünüm olarak çok hoş duruyo. Hele birde o yanındaki çakma s1000rr ın yanında baya

bi kaliteli duruyor.

Tekrar hayırlı olsun..

Epey bir süre araştırdım birkaç kendi menşeylisi markayla kıyasladım hepsi Hp olarak 25 li kuvvetlerdeydiler ama hepsinin bir sıkıntısı vardı en son çok samimi olduğum bir motor servisi sahibi olan arkadaşımla sohbette bu markaya karar verdim + ve - lere gelince düne göre gidişi vs baya değişti az önce aldığım yere gittim plakası takıldı debriyajı çok yukarda kavrıyordu o ayarlandı rolantisi çok düşüktü o ayarlandı ve çok hafif ara sıra 9.000 devirleri yokladım hızlanması gayet tatmin edici.
    galerideki resimlere bakarsanız oradaki 3 motor arasında malzemesi baya kaliteli hele daelime göre baya bir kalite farkı var zaten fuardada ilk gördüğüm anda dikkatimi çekmişti öteki markalara nazarankalite olarak ,göstergede aradığınız ve işinize yarıycak herşey var bırakın vites göstergesini ,benzini ,saat bile var ve gayet kaliteli bir malzeme
    aldığım yere gelince az evvel motora plakası takılırken birkaç kişi motora bakmaya geldi fiyat istediler 7000 tl + ruhsat masrafları fiyat verdi ve motor şu an istanbulda sadece 1 adet kalmış satılmayan oda Bahçelievler tarafında kırmızıymış yaklaşık 2 ay sonra yeni parti geliyormuş mağaza bu satış hızına şaşırdık dedi ve önümüzdeki partiye sipariş aldılar oradaki insanlardan, satıcı yönünden bir şikayetim yok hatta birkaç kere gittim sonderece terbiyeli ve her konuda alakadar oldular ben şahsen memnun kaldım bu gece gece turlamam var artık rahatım plakam geldi sonraki msjlarımda tecrübelerimi tekrar paylaşırım.
    DEISIS bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Hayırlı olsun.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    R6 tasarımı baz alınarak yapılmış bir alet, canlı inceledim üstüne bindim. Ortalama bir çinliden daha kaliteli ancak gt250r yada cbr250 ile kıyaslanacak gibi bişey değil. Fiyatı uygunsa buda çok normal bir durum kaldı ki. Hayırlısı ile kazasız belasız binmek nasip olsun, kalanı sorun değil.
    Ertugyigit bunu beğendi.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Hayırlı olsun
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

handsome3272 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFH 2010
    Kazasız belasız kullan hayırlı olsun baya bi yakışıklıymış motor ya yuki den beklenmedik bir davranış
    Ne Mutlu Türküm Diyene

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    gorunusune aldırıp sıkma sakın o motoru zorlama. 2 gün sonra eline alırsın mazallah. yukiyi falan model yazısını hemen sok bence. guzelım r6 tıpı varken yuki yazması acayıp sacma. koy oraya Yamaha falan cok daha ıyı olur. kandırırsın mılletı kotu mu. ne gerek var bu guzelım motoru yuki diye tanıtmaya.
    Deryali ve Ertugyigit bunu beğendiler.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    öncelikle hayırlı olsun çoğu kişi yuki gibi markalara ön yargılı yaklaşıyor sen almışssın ilerleyen süreçlerde motorun durumuyla ilgili yazarsan seviniriz alıcak arkadaşlar bilgilenir

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    konu başlığını okuyup ilk resimleri gördüğümde metni okumadan ağzımdan çıkan ne yukisi dalga mı geçiyorlar olmuştu, motorun çok yakışıklı, güle güle kullan ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Hayirli olsun cok yahsi kazasiz belasiz

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    fena duruyor özellikle yuki yazsısı ve gereksiz sticklerlar sökülüp ufak tekef modifiye işlemlerinden sonra r6 kıvamına gelecek potansiyel var,ciğeri ortada arkadaşlara katılıyorum çok sıkmamak lazım artı düzenli bakım yapıldıktan sonra kronik bi problemi yoksa can sıkmaz,keyifle bin dostum.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Çok guzel, keyıflı surusler dılerım
    YAMAHA

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler