Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YBR 125 2012 İlk uzun yol Öneri verin

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustafa.buda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 YBR 125 ESD
    merhaba arkadaşlar motorumla ilk uzun mesafe gidişimi yapmak istiyorum ve nelere dikkat etmem gerek bunlar hakkında önerilerinizi ve tecrübelerinizi eksik etmezseniz memnun kalırım.Çünkü daha önce pek motora binen biri değildim ve şehir içi kullandığım için motorumu da uzun yolda ne gibi şeylere dikkat etmek gerek pek bilmiyorum.Şimdiden teşekkürler yorum yapanlara.
    Son bir ek toplam yapacağım mesafe 300 km

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jawc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AN-125 - GSX-R 600 K7 - GSR 600 K9 - GSR 750 L2
    valla hocam kaç km tecrüben var bilmiyorum ama yapacağın en büyük şey dikkat uzun yolda arıza vs durumunda yanında bulundurman gereken bazı aparatları almayı unutma hava şartları motorun bakımları kendi sağlığın vs vs herşeyi göz önünde bulundur.Biz bir keresinde istanbul - çanakkale saroz yapmıştık gece yolculuğu bi abimde ybr125 var 2012 gayet güzel motor uzun yolda hiç bir sorun çıkartmadı hatta 320 km yi benzin alma hariç hiç durmadan gittik gayet keyifliydi diyebilirim.Yolun açık olsun şimdiden

DarkEvents - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Motosikletinizi mümkün olduğunca kendinize göre ayarlayın. Mesela önden çok rüzgar alıyorsanız uzun bir cam veya cama takılan ek apartlar işinizi görebilir.
    Herşeyden önce yola çıkacağınız motosikleti tanıyor olmanız çok önemli! En basitinden sigorta, akü nerededir veya lambası ve sigortası nasıl değişir bilmek gerekiyor. Bilmiyorsanız servis ya da ustanızdan bu konular hakkında kısa bir bilgi edinin.
    yağ, zincir, hava filtresi, buji, lastik, balata, v.b kontrol edin
    önemli somun ve civataları kontrol edin
    mola vermeden gitmenizi tavsiye etmem en az 1 yada 2 kez bi 15-20 dakika ara veriniz
    en önemlisi seleye oturmadan önce aynaya bakınız yüzünüz gülüyor ise devam ediniz
    asla düşünceli yorgun üzgün stresli olarak seleye oturmayınız yolunuz açık olsun tekeriniz düz bassın inşallah..

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Lastik patlamalarına karşı , onarıcı lastik spreyi alın geri kalanı arkadaşlar yazacaktır.
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bu kadar ince eleyip sık dokumaya gerek yok bence. Binin ve gidin. Zaten motosiklet ile yolculuk öyle olmalı.
    Illaki önlem istiyorsanız, (bence) sadece lastik tamir kiti yeter.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Yolda kalmana neden olacak hertürlü olayı bertaraf edecek malzeme almanız.Örneğin lastik köpüğü, pompa, gerçi motor 2012 gez teli, debriyaj teli lazım olmaz sanırım.Ama alınabilir, sigorta alınabilir gece yolculukları için, ön far ampülü alınabilir yedek ufacık.Dublekste olsa şamriyel alınabilir.Ben bir kere tekerim patladı yolda kaldım Allahtan abim vardı kurtardık, o yüzden o hissi bildiğimden şuan motosikleti tamamen sökecek alet edevat çantamda
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar ince eleyip sık dokumaya gerek yok bence. Binin ve gidin. Zaten motosiklet ile yolculuk öyle olmalı.
    Illaki önlem istiyorsanız, (bence) sadece lastik tamir kiti yeter.
    daha önce yolda kalmadınız sanırım.. arkadaş bizden sadece uzun yol için öneri ve tecrübe istiyor. binip gitmeyi oda biliyor.
    yinede düşüncenize saygı duyuyorum.
    jawc bunu beğendi.
    Benzinin 5 lira olduğu bir ülkede benzin istasyonu çalışanlarına neden pompacı dendiğini şimdi daha iyi anlıyorum
    Görkem Ç.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    motosikletlerimiz aynı model. öncelikle içindeki yağ ne bilmiyorum ama mineral yağ ise 100 km de bir, yarı sentetik ise 150, tam sentetik ise 200 km de bir mutlaka mola vermelisin. sürekli üst devir sürmekten kaçın, her molada mutlaka su iç ve bişeyler atıştır. sıvı eksikliği dikkat dağınıklığına sebep olur. giyimin uzun yolculuğa uygun olsun, yola çıkmadan motosikletin muhtelif yerlerini, yağ seviyesini lastik basınçlarını ve amortisör ayarlarını kontrol et.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı DarkEvents adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce yolda kalmadınız sanırım.. arkadaş bizden sadece uzun yol için öneri ve tecrübe istiyor. binip gitmeyi oda biliyor.
    yinede düşüncenize saygı duyuyorum.
    Bende önerilere saygı duyuyorum. Sadece kendi fikrimi söyledim.
    Pek uzun yolculuklara çıkmıyorum. Çıktığım en uzun yolculuk 300 km.
    Zaten benim elimden bir iş gelmez. Yani lastik patlasa, tamir kiti bile olsa onaramam.
    O yüzden alet, edevat hiç yük etmiyorum. Bir gün yolda kalırsam, rezilligi buradan paylaşırım

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende önerilere saygı duyuyorum. Sadece kendi fikrimi söyledim.
    Pek uzun yolculuklara çıkmıyorum. Çıktığım en uzun yolculuk 300 km.
    Zaten benim elimden bir iş gelmez. Yani lastik patlasa, tamir kiti bile olsa onaramam.
    O yüzden alet, edevat hiç yük etmiyorum. Bir gün yolda kalırsam, rezilligi buradan paylaşırım
    Allah göstermesin
    Benzinin 5 lira olduğu bir ülkede benzin istasyonu çalışanlarına neden pompacı dendiğini şimdi daha iyi anlıyorum
    Görkem Ç.

mustafa.buda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 YBR 125 ESD
    yorumlar için herkese teşekkür ediyorum az çok nelere en çok ihtiyacım olacağını anladım.herkese keyifli ve kazasız sürüşler

tezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150
    Aslında uzun soluklu yolculuklarda yanımıza alacağımız şeylerin listesi uzar gider.Benim gaz telim motor 500lü kmlerde iken kopmuştu mesela.Bu yüzden yedek gaz teliyle birlikte gezerim.Gezerim dediğim Ankara İzmir yapıyorum.Yanımda yedek far ampulü yedek gaz ve debriyaj teli lastik spreyi ve pompa yedek sigorta bulunur.Yola çıkarken uygun giyinmekte çok önemli.Geçen hava 20 derece olmasına rağmen poların üstüne montumu giymiştim yolda anca yetmişti.Durunca sıcağı hissetmenize rağmen yürüdükten sonra serin bile geliyor.Benim tavsiyem yola çıkarken benzininizi bildiğiniz en yakın yerden fulleyin Eğer güzergah üstünde benzinlik varmı yokmu bilmiyorsanız sıkıntı çıkabiliyorGenelde abidik gubidik benzincilerle karşılaşıyorsunuz.Ama içinizi de ferah tutun.Şimdiden iyi yolculuklar.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    yapılması her ne kadar yanlış olsada belki tek kulaklıkta hafif müzik, rüzgar sesinin başınızı şişirmesini engelleyip yoldan daha çok keyif almanızı sağlayabilir.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    üstat. gectiğimiz hafta sonu cumartesi pazar 650-700 km arası yol yaptım.. YBR 125'te 300km için yeterince kaliteli bir makina. sadece ondan yapabileceğinden fazla birşey bekleme. Cok sıkıştırma. gidecEğin istikametteki yerleşim yerleri Sıklığına göre lastik tAmir kiti alabilirsin. yağına zincirine dikkat et. frenlerini Stop ve Far ampullerini kontrol et. ben motosiklet sürerken müzik dinlemekten yana değilim. tabi bu sadece bEnim görüşümdür. bırak rüzgar girsin kaskına. yol ile arana mp3 player kulaklığı alma Daha cok tat alırsın sürmekten bence. SAygılar.

Re!S*33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı alacak :)
    300 km bi şey değil ki. ben de ybr var ve ben her hafta sonu 250 - 300 km yol yapıyorum. arkana bakmadan devam
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Scooter ile 300-400 km lik yere çıkarken yanımda tornavida- somun takımı ve lastik spreyi taşıyorum. Gerisi Nasip diyorum ölürse motor kendi bilir ayağı kırık at gibi koyarız en yakın yerleşim yerine diye düşünüyorum.

Tabi nasip kısmet işi yolda kalmak. Konya-muğla arasına arabayla ilk gittiğimde düzgün benzincilerin yerini bilmiyordum ve tüpün deposu küçük olunca her 150 km de dolduruyordum. Aygaz - ipragaz vs dikkat etsemde yolda Nargaz - Sazan Gaz vb isimlerle karşılaştım bilmediğim ve gaz azaldığı için aldım. Tabi Petrollere dikkat. 1 litre yedek benzin taşıyın isterseniz ben uzun yolda öyle yapıyorum.

Hayırlı Günler. Kolay Gelsin. Kazasız belasız gidersiniz inş.
    "men dakka dukka"

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorunuzun üzerinde fabrika çıkışlı lastikleri varsa eğer, ilk iş tubeless kaliteli bir marka lastikle değiştirin
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    silikon kulaklık, lastik tamir tüpü(spreyi), sıkı giyin, streç film , gaz koluna takılan bi apart var hızı sabitlemeni sağlıyor kendinde uydurabilirsin bir şey . bence bu kadarı yeterli
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    kardeşim uzun yolda en önemli şeyler( bende daha yeni yeni çıkmaya başladım yola) hemen bildiğim kadarıyla aktarayım çünkü bende 300 km yapıorum çıktığımda:
    Sürekli motosiklet tepesinde olan biri değilsen yolda 10-15 dk Mola ver yorulduğunda çünkü belli süre sonra beli ağrıyor insanın ve dikkati dağılıyor
    Molalarda enerji verecek meyve suyu çikolata filan tüket çünkü gerçekten insan açılııyor kendini yola daha iyi veriyorsun
    Yanında hiçbirşey olmasada lastik tamir köpüğü bulunsun mesala ben pek alet edevat kullanmaktann anlamam ama yanıma pense tornavida filan alırım birde tamir köpüğü alırım çıkarım
    motorunun bakımını yapıyorsan zaten bizim ybr ler sıkıntı çıkarmaz
    Allah kaza bela vermesin kardeşim hayırlı yolculuklar dilerim
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    çok düşünmeden cıkmak lazım yola. cok ınceleme. YBR gibi bi motosikletin var üzmez o seni. lastik tamir kitini al yanına yeter. bu soruyu sorabılıyosan pek de motosikletten anlıyo sayılmazsın dıye dusunuyorum. bu yuzden dıger sorunlarını halletmen zor. lastık bıle ugrastırabılır senı. 300km cook da uzun bı yol degıl. 100kmde bir mola ver en fazla. su sogutma yok bısey yok motorda cunku zarar vermesın. mola yerlerını belırle. senın ıcın daha ıyı olur. sıkılmazsın en azından durdugun yerde. bi 10-15 dakıka yeter mola. zaten senı de yorar motor. he bi de, yorgunsan yola sakın cıkma. kendımden bılıyorum 50km yolu gıdememıstım kamyonun altına gırıcektım. neyse bakalım hadı beklıyoruz gezı fotograflarını
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)