Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Honda cb125e nasıl ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Selam arkadaşlar kuzenime motor alacağız 3500 tl bütçesi var honda cb125e düşündük nasıldır kullanan bilgi verebilir mi ?
    Ayrıca motorun farı sönmüyormuş , ayak marşı yokmuş bunlar doğrumu ?
    Eski konuları okudum ama tam emin olamadım yorumlarınızı bekliyorum.
    Korumalıklar dahil değil fiyata
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    sıfır alacaksa o paraya alacağı en iyi motor o
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    kalitelerini bilmemde motoranda cbs 150 balancer cb 125e le aynı hemde devir saatiyle ayaktan marş war bide cbe125 de titreşim var sanırım emin değilim mondial 125 mh drift neden düşünmüyorsunuz

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    kullanmışlığım yok ama okuduklarıma göre pekte iyi değilmiş. honda kalitesi yok diyorlar. o paraya 2.el temiz ybr esd alırım ben olsam veya cbf 150

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    ACE ACE
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Farı sönmüyo akün zayıflarsa çalıştıramadığından yolda kalıyosun, yerler ıslaksa 100 kere vurdursan da motoru çalıştıramazsın.

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farı sönmüyo akün zayıflarsa çalıştıramadığından yolda kalıyosun, yerler ıslaksa 100 kere vurdursan da motoru çalıştıramazsın.
    Klx 250 de de far sönmüyor dostum hatta anlattığın olayın benzerini yaşadım meğer üzerindeki akü 7 watt mış hemen atıp 12v 6ah akü aldım.Gerçekten akünün rezilliği başka hele kickstart yoksa ..

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alla Allah yav bu motoru üretirken hiç düşünmedilermi ayrıca akü hemen zayıflarmı ya ?
    İkinci el yamaha ybr esd de olabilir
    Mondial drift çin olduğu için oda bende istemedim bir ara drifte çok heveslenmiştimde geçti sonra.
    Cbfyi önerdim ama tipini beğenmediğini söyledi üstelmedim bende nede olsa o binecek

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Kışın kar yağdığı zamanlar 2 hafta çalışmadı alet. jikleyi çektim ve tek marşta çalıştırdım Cb125e yi.
    Kontak açık 3 saat motor çalışmadan beklersen akün tabi ki zayıflar. Aksi halde akü ve ayak marşı olayını kafana takma derim.
    Süper kaliteli değil hafiften titreşim var fakat kullandığım 150mcx ve 125mh driftten kesinlikle daha kaliteli. Debriyajı olsun freni olsun durması kalkması stabil alet.
    Panther38 bunu beğendi.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

Motosikleti
    Alıntı madlive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kışın kar yağdığı zamanlar 2 hafta çalışmadı alet. jikleyi çektim ve tek marşta çalıştırdım Cb125e yi.
    Kontak açık 3 saat motor çalışmadan beklersen akün tabi ki zayıflar. Aksi halde akü ve ayak marşı olayını kafana takma derim.
    Süper kaliteli değil hafiften titreşim var fakat kullandığım 150mcx ve 125mh driftten kesinlikle daha kaliteli. Debriyajı olsun freni olsun durması kalkması stabil alet.
    benim kubadaki titreşimin hakkı hesabı yok :D motor çalışırken ışık açık dursa bile kendini doldurur yani.Titreşim biraz olsada olur oda önemli değil diyor

Motosikleti
    Honda Cb 125 E
    Honda CB 125 E İyidirde Kötüdürde Şimdi Bende Var Sabah Soğuk Olunca Çalışmıyor Silindirin Altında Çalışması İçin Yapılmış Fuel Yazan Mandalı Aşağıya Yada Yukarı Çekin Çalışır Olmadı 2. Vitesde Debriyaj Basılı Halde Yokuş Aşağıya İnin Debriyajdan Bırakın Ve Gaza Basın Çalışır(Vurdurma Tekniği) Sonra Far Konusunda Sıkıntı Olmuyor Motor Gidiyorken Uzunları Yakmaz İsen Sorun Olmaz Akü Kendini Şarj Ediyor.Kötü Yanı Ayak Marşı Yok. Ayrıca Titreşim Var. Ama Biraz Bindikten Sonra Alışırsın. En Güzel Yanı Az Yakması ve İyi Kaçması Bende Var 1 Kere Kaza Geçirdim Araba Çarptı Motorda Sorun Yok Okadar Sağlam Bir Motor

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı ferad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Klx 250 de de far sönmüyor dostum hatta anlattığın olayın benzerini yaşadım meğer üzerindeki akü 7 watt mış hemen atıp 12v 6ah akü aldım.Gerçekten akünün rezilliği başka hele kickstart yoksa ..
    Bendeki Er-5 de öyle, kick start yok ve far sürekli yanıyor. Motor çalışmıyorken 2. vitesede girmediğinde vurdurma şansıda yok, at bir kamyonete sanayiye veya sök aküyü tabanvay ile şarja götür. 2005 sonrası üretim birçok motosiklette nedense kick start yok. Sanırsınız ki nano teknoloji ürünü aletler kullanıyoruz da kick start fazla geliyor. Ne b... yemeye kick start koymazlar anlamıyorum. Kick start olmayan motorlar beni bitirdi ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Motosikleti
    Honda Cb 125 E
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendeki Er-5 de öyle, kick start yok ve far sürekli yanıyor. Motor çalışmıyorken 2. vitesede girmediğinde vurdurma şansıda yok, at bir kamyonete sanayiye veya sök aküyü tabanvay ile şarja götür. 2005 sonrası üretim birçok motosiklette nedense kick start yok. Sanırsınız ki nano teknoloji ürünü aletler kullanıyoruz da kick start fazla geliyor. Ne b... yemeye kick start koymazlar anlamıyorum. Kick start olmayan motorlar beni bitirdi ...
    Çok Doğru Söylüyorsun Bazı Motorlarda Vurdurma Şansın Yok Kick Start Koymamaları Hata Olmuş Çalıştırana Kadar 15 Takla Atıyoruz Valla Senin İşin Daha Zor Vurdurma Şansın Yok Peki Nasıl Çalıştırıyorsun Bi Ara Motorun Ekzosunu Çalışmayınca Çakmakla Isıtıp Çalıştıranı Görmüştüm

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı Ibrahim007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok Doğru Söylüyorsun Bazı Motorlarda Vurdurma Şansın Yok Kick Start Koymamaları Hata Olmuş Çalıştırana Kadar 15 Takla Atıyoruz Valla Senin İşin Daha Zor Vurdurma Şansın Yok Peki Nasıl Çalıştırıyorsun Bi Ara Motorun Ekzosunu Çalışmayınca Çakmakla Isıtıp Çalıştıranı Görmüştüm
    Genelde bu problem kışın karşıma çıkıyor. Gece -5 / -10 gündüz 0 / 5 derece olunca : ). Akü şarj cihazı aldım sırf bu yüzden ve evde şarj ettikten sonra tekrar deniyorum çalışıyor. Ama 1-2 hafta önce 2. motor olarak Xciting 250i aldım ve eğer Er-5 çalışmazsa Xciting e binip gidiyorum. Ama benim Er-5 kıskanmış olacak ki artık hiç çalışmamazlık yapmıyor : ). Hoş çalışmasa bile akşama geldiğimde tekrar deniyorum çalışıyor. Ama akü ile sürekli problem yaşayanlara nacizane tavsiyem ya bir akü şarj cihazı almaları ya da 2. motor ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Fanatikleri toz kondurmaz ama ben beğenmedim.Aradığım özellikler arasında racing gidonu vardı,bmx bisiklet tarzı direksiyonlara nedense takıntım var.125 cc içinde çok para.o parayı hakedecek aman aman bi özelliği olduğunu sanmıyorum.Ayrıca motosiklet modelleri sayfasından kullanıcılarından bilgi alman daha sağlıklı.Ben şahsen alırken hangi markaya yöneldiysem o sayfada sordum sorularımı.Böyle her kafadan bi ses çıkar kafan bulanır.Ama önce marka modelini seç bence.

ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    Kullandığım motoru öneririm Motoran CBS 150 Balancer. Test edin, servisi hoşunuza giderse seçenekler arasına alın derim. Hem bütçenizin bir kısmını kask ve korumaya ayıracağınızı göz önüne alın.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Baslıktan sonra okumadım Panpa.. Vazgec bu sevdadan..Esd güzeldir
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    bugun serviste bitane cb125e hazırladık, akusunu hazırladık cıvatalar falan sonra marşa dokunmamızla motor şıkır şıkır çalıştı. motor güzel fakat titreşim şikayeti var o kadar. yoksa sonucta honda. neyı kotu olabılır
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Almaya niyetlenirseniz 2. el tavsiye ederim.2. eli taş gibidir ayrıca cbf 2.el fiyatı gibi değil.Sıfıra para verene kadar üstüne ekipman dizersiniz.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bir yıla yakındır kullanıyorum, henüz hiç çalışmadığı olmadı. Kışın karlı, buzlu havalarda ikinci kez marşa basman gerekebiliyor, tek marşta çalışmayabiliyor!

363 gün tek marşta çalışınca alışıyor insan, ikinci kez marşa basmak koyuyor, deli oluyorum

Tepik çubuğuna gelince, aşırı uzun yola giderken insan bitkin düşebilir 3-5 mt itmeye mecali olmayabilir diye tak çıkar bişey olsa keşke. İstanbul-İzmir falan yaparken yolda kalsam 3mt iterim, olmadı 2 dk bekler birinden takviye alırım...

hayatımda 1-2 kez lazım olabilir, o anda 3 mt itecek mecalim olmaz, yalnız başıma seyahat ediyorumdur... ... birsürü kör ihtimaller bi araya gelecek diye motosikletimde sürekli takılı olmasını istemem açıkçası, olmazsa olmaz bi çubuk gibi gelmiyor bana

Far anahtarı hakkında ise düşüncem, bundan sonraki motosikletlerimde (nasip olursa...) hepsinde farın otomatik açılıyor olmasını isterim, insan unutkan varlık
    mücahit_89 bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)