Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Honda cb125e nasıl ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı tfurkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi onu da denemedim mi sanki ?
    o zaman sanırım bağlantıları yaparken bikaç kabloyu yaktın veya kopardın. Yani iyi bi ustaya göstermen şart. Burdan görememki?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben kullansam 6 ay sonra honda da olsa bi yerlerinden yağ sızdırmaya başlar 1.5-2 saat tam gaz sürmeye hava soğutmalı 125cc nasıl dayansın başka türlü.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Ya arkadaşlar bu hızla ilgili takıntı nedir böyle? Hiç kimse lütfen gücenmesin ama bizim forumlarda o kadar boş muhabbet dönüyor ki, insan bişey araştırmaya korkuyor.

+Vay efendim 120 yapıyor
    -Yok canım 90 yapıyor
    +110 kesin yaparım.
    -100 ü geçmez.
    +105 yaptık geçen gün dahada gidiyordu.

Bu ne lan herkesin derdi hızlı gitmek . Herkes sidik yarıştırma peşinde. Birinizde nasıl durduğundan nasıl döndüğünden. Bahsedin lan. Bilen bilmeyen herkes atıyor bişeyler. Millet attıkça yanlış bilgide o oranda artıyor. Ben bisiklet kullancısıyım motorsiklettende pek anlamam. Ama açıp bir bakın bisiklet forumlarına. Bilgi dolu. Amortisör yağı nasıl değiştirilir? lastik nasıl tamir edilir. Bilmem ne modeli şu sorun çıkardı nasıl tamir edilir? şu lastiği test ettim böyle oldu. gibi gibi.

İki gündür forumu takip ediyorum. Gram bilgi sahibi olamadım. Bırakında bilen konuşşun bilen yoksada kapansın bu konu artık.

Saygılar...
    abeciMotoru bunu beğendi.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    başlangıç yada şehiriçi için idealdir...öyle çalışma sorunu falan yok...eksik dersen devir saati denilebilir...sıfırına çok vermek istemezsen kardeşimin motorudur...3400'e verebiliriz...ilan benim adımadır...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7147637/detay/
    amaninmb bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı adiyaman02 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar bazı arkadaslar sanırım kendi motorlarının piyasasını yapmak icin çaba sarf ediyor gibi izlenimlerim Oldu ben bir HONDA CB 125 E Kullanıcısı olarak size motor hakkında gördüğüm şeyleri aktarayım bazı arkadaslar alsammı almasammı diye kararsız kalmıs durumda Kullanma sansıda olmuyor bazen direk gider alırım ya pişman olursam hesabı.Motosikletin fiyatı normal arkadaslar bir APAÇİ İle kıyaslama yaptığında apaçiden çok başarılı kaliteli ve ucuz...Ciddi derecede az benzin yakıyor 1 litre ile ortalama Kullanıma bağlı 40-45 tabiki ilk aldığınızda motorsiklet yeni oldugu icin bir kaç km motosiklet çok yakacaktır alışana kadar bu tüm motosikletler icin gecerlidir. Koltuk direksiyon depo grenaj olayına gelince ybr apaçi çin mallarından kat kat başarılı dizayn etmişler .. Yol tutuşu güzel yalnız ön lastiği biraz daha ince yapmış olsaydı dahada harika olurdu ve lastiklerin içerisinde iç lastik var Bazı arkadaslar dublex değil demiş evet haklılar (iç lastiği çıkarıp sibop değiştimmi dublex oluyor bu lastiğin özelliği) bilmeyen arkadaslara yine hatirlatmak lazım...CBF deki gibi pegler geride değil ve şanzımanın vites mili ile vites kolunun arasında ekstra kol olmaması bu kol kısa zamanda kucucuk mafsallar yuzunden ister istemez laçkalaşıyor. Bu motoru secmemdeki en önemli etkenlerden biridir. > Diyaframlı karbürator ile motorun daha verimli olması saglanmış. Bu sebeple mekanik karburatorlu ybr ya da 2011 öncesi cbf lerdeki ani ataklık yok ama gazı azıcık açıp bekledikçe devirle beraber diyafram emmeye gore acılıp motorun guc almasını saglıyor.. Bundan dolayı araç hırcin degil ama gucu yeterli. Az yakmasının sebeplerinden biri de bu...Farı inanılmaz başarılı kesinlikle ekstra bir ışıklandırma xenon vs gerekmiyor. Diğer motorumda xenon var ve bu nerdeyse onunla yarışacak durumda...Gösterge paneli çok estetik goreceli bi kavram tabi ama keşke cevir saati de olsaydı.. Gerci çok da gerek yok motorun gidişinden hissediyorsunuz vites değişim zamanını. Ayrıca km saatinde max vitesler yazıyor oralar redlinea denk geldiğinden aşağı yukarı devir tahmini yapmak mümkün.. Koltuk altında motosikletin anahtar takımı var bu motosikletin yan kapaklarınada koyulabiliyor oda sürücüye sunulan iyi bir özellik koltuk altına extra silah cüzdan ruhsat vs. Koyabilirsiniz kapaklı olduğu icin su almaz..Bazı arkadaslar motosikleti kullanmadan yorum yapmıs Baska bayii ler ile dostluğumu var müşterimi çekme durumundalar anlayamadım gitti binmediginiz kullanmadıgınız motosikletler ile ilgili yorum yada yanlıs bilgilendirme yapmayalım lütfen .. Motosiklete şifreli anahtar yapmıslar güzel secenek içerisine su yada baska bir cisim girmez kilitlendiği zaman Ayrıca direksiyon hem sağa hemde sola kilitleniyor .. Depo ve stickerler (etiketler) ile ilgili bazı arkadaslar yorum yazmıs onada cvp vereyim depodaki grenajdaki yazılar kalkmaz arkadaslar üzerinde vernik var bilginiz olsun elinizi uç kısımlara attığınızda dikkat ederseniz elinize gelmez ..almak isteyen arkadaslara şu bilgiyide vereyim ilk 500 km kadar devirli kullanmak daha iyi olur motosiklet acısından alışma süreci zaten 1000 km den sonra yaptığınız her sürüş sizi tatmin edecektir motosikleti kullandığım için söylüyorum 1000 km yi benim motosiklet gecti su an ne titreme var ne sallantı hız olarak 120 net düz yolda yapıyor motosikleti aldığınız zaman alışma sürecine çok dikkat edin .. Bazı arkadaslara motosikletin koltuğu sert gelebilir öne yatıkmış gibi olabilir onu serviste arka amasörden ayarı var düşürüp motoru tam düz hale getirebilirsiniz öndende motoru kaldırıp indirebilirsiniz basit şeyler..Ben sadece yeni almak isteyen ve motor hakkında bilgisi olmayan arkadaslara bilgilendirme amaçlı yazıyorum bende alacağım zaman çok araştırdım ve şu an gayet memnunun Bazı arkadaslar yazmıs çin malı falan hondanın sitesine girip ordanda bakabilirler çin olup olmadığına bilmeyen hic kullanmamıs vatandaslar bilmeden yorum yapmasın alacak arkadası kararsız bırakmayın ..Ayrıca beyaz renk olanını tercih ederseniz daha estetik duruyor daha alımlı şu an bayilerde beyaz renk çok nadir bulunuyor daha gelmeden satılıyor beyaz kaskta takarsanız sizi Yunus polis sanarlar ..Hayırlı günler her motosiklete binen arkadaslara ALLAH kaza bela vermesin sağlıcakla kalın ...
    http://imode.tdk.org.tr/index.php?op...lar&Itemid=132
    amaninmb bunu beğendi.

Motosikleti
    asya royal 150,honda cb 125
    merhaba arkadaşlar bende cb 125 e kullanıcısıyım öncelikle motorda titreşim var biraz.onun haricinde en küçük sorun yok.çinlilere nazaran sağlam ve ucuz.selesi sert değil.
    8000 km oldu kullanıyorum en ufak bir sorun çıkarmadı.6 ay orman köyünde bir evde yattı (askerlik).ve altı ay sonunda akü bitmemişti ? marş almadı ama bitmemişti de bir kere vurdum dum ve çalıştı.kapalı garajda tutum.honda otoseverden bilgi alabilirsiniz.2000 km de bir yapılan bakımlar bile orda yapıldı ve evraklar duruyor.fiyatta az indirimde yapıcam.km düşürme yalan söyleme gibi kul hakkı yeme yoktur.ön bilyalardan biri değişti.sebebi jetle yıkarken su kaçmış.bide hava filtresi değişti (rutin).ekstraları var.ilan numaram 205528549
    ben bajaj 150 f bakıcam çünkü daha kuvvetli yalan yok 10 beygir motor artık yetmiyor bana.

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Ben kullanıyorum. İkinci motorum benim bu. Bundan önce dökük honda cg es im vardı onunla bile diyar diyar gezdim tık demedi. Honda kalitesine güvendiğim için ikinci motor olarakta cb125e de karar kıldım.
    Madem merak ettin motorun farları güvenlik açısından sürekli açık. Trafikte farkedilmek için kişinin insiyatifine bırakılmamış. Ayak marşı yok evet bu bi eksik. Bugün yarın ne olacağı belli olmaz tabi. Akü biter, marş motoru bozulur, röle yanar falan filan. Ben şunu denedim ama; düzlükte ikinci vitese taktım ve gidondan sürerek hemen çalıştırdım. Ne olur ne olmaz diye. Ayak marşı gibi zahmetsiz değil tabi.
    Selesi çok sert değil, amortisörler tatminkar. Sürüşü oldukca rahat. Titreşim rahatsız edici değil.

HrcRepsol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler hort olacak ama, ben ikinci el 125 E ya da Ace düşünüyorum, ilk motorum olacak, motor ömrü nedir 125 E ve Ace in ? ikinci el 2,500 TL civarında 2013 modelleri. 30-40 bin KM civarında. Girilir mi ? Tavsiyeleriniz nedir ?

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben olsam almazdım dostum.Bence en faza 15.000 km ye kadar bakmalısın... Kolay gelsin

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)