Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ebay' dan alışveriş yapacam ama yardım gerekiyor...

Motovento
    REKLAM ALANI
    erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    en az 3 hafta

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alidgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R-Bmw f650- tvs 150-hyosung GT 650 R
    ve bırde adama odeme yaparken hem urunun ucretını hemde kargo parasını mı odeyecem ? bıraz daha bılgıye ıhtıyacım var :D
    Çok acılar çekerim çok acılar, köpek değilim onu ısıramam.. Isırırım dudağımı. Büyük kişilerin sırlarına ortağım, gene de nah şu kadar övünemem. Bütün ayıplar bende ama, ne yapıp yapmalı ulaşmalı dostlara. Geri de kalmayı kendime yediremem..

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir kere ilana bakıp sayfayı kapadım, ben de ödeme yapmak zorunda mıyım?
    Ürünü al tuşuna tıklamadıysan zorunda değilsin okuğunu anlamakta sorun yaşıyorsun sanırım?

http://pages.ebay.com/help/policies/unpaid-item.html

---------- Post added at 20:49 ---------- Previous post was at 20:46 ----------

Alıntı alidgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve bırde adama odeme yaparken hem urunun ucretını hemde kargo parasını mı odeyecem ? bıraz daha bılgıye ıhtıyacım var :D
    Paypal'de ikisini birden ödersin. Ürünlerin kullanılmış olduğunun farkındasın değil mi?
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ürünü al tuşuna tıklamadıysan zorunda değilsin okuğunu anlamakta sorun yaşıyorsun sanırım?

http://pages.ebay.com/help/policies/unpaid-item.html
    Linkteki açıklamayı okumadım ama ödeme yapmak zorunda falan değil. Sadece ödeme yapmayınca satıcı, alıcının profiline "bakın bu adam benden bir şey alacaktı ama vazgeçip ödeme yapmadı" diye yazar bu alıcıya negatif puan verir. Hatta ilan bir mağazaya ait ve açık arttırma değilse bunu bile yapmayabilir. Zaten ödemeye yapmazsa ebay'in yaptırımı ne olabilir ki, evine adam gönderip "ver lan parayı" mı diyecek?
    yürekçe bunu beğendi.

Motosikleti
    Zx6R Geliyor...
    yanlız arkadaşlar galiba bu online alışverişte en güvenlisi ebay bizim forumdada okumuştum alibaba.com ve aliexpress.com üzerinden alışveriş yapan bir arkadaş ürünün gelmediğinden farklı ürün geldiğinden falan bahsediyordu bir araştırın isterseniz.. Ucuza alayım derken paranızdan olmayın

alidgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R-Bmw f650- tvs 150-hyosung GT 650 R
    arkadaslar ılgınız ıcın tesekkur ederım..
    nick adlı satıcıdan gelen en son mesaj su :

Hello, that is correct so you would like mt to send the item via sea mail for $95.90AUD which for item and shipping comes to a total cost of $180.90AUD, as for the amount of time it will take im not sure, but when i post it i am able to obtain a tracking number which i can pass on to you so you can check them items progress online, and yes this is the rear head setup off of a hyosung 650 motor. i will update the invoice accordingly

sanırım 180$ a bu urunler bana gelecekmıs.. bu konudakı dusuncelerınız ve satıcının bana bır takıp numarası verecekmıs..
    Çok acılar çekerim çok acılar, köpek değilim onu ısıramam.. Isırırım dudağımı. Büyük kişilerin sırlarına ortağım, gene de nah şu kadar övünemem. Bütün ayıplar bende ama, ne yapıp yapmalı ulaşmalı dostlara. Geri de kalmayı kendime yediremem..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı alidgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ılgınız ıcın tesekkur ederım..
    nick adlı satıcıdan gelen en son mesaj su :

Hello, that is correct so you would like mt to send the item via sea mail for $95.90AUD which for item and shipping comes to a total cost of $180.90AUD, as for the amount of time it will take im not sure, but when i post it i am able to obtain a tracking number which i can pass on to you so you can check them items progress online, and yes this is the rear head setup off of a hyosung 650 motor. i will update the invoice accordingly

sanırım 180$ a bu urunler bana gelecekmıs.. bu konudakı dusuncelerınız ve satıcının bana bır takıp numarası verecekmıs..
    ali, bu adam AUD diyor. avusturya doları değil mi o?
    boşyere amerikan doları ödemeyesin?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Öncelikle ürünü almadan önce satıcıyla tekrar görüşün. Fiyatı düşük göstersin. Toplam da kargo dahil 75 Amerikan dolarını geçmesin. Aksi halde gümrüğe takılabilir. Diğer yandan standart hava postası ile ürününüz size gönderilsin. Özel kargo firmalarının bir çok ürünü gümrükte daha fazla denetlenmektedir.

Paypal hesabı oluşturun ve paypal hesabınıza kredi kartı ekleyin. Alacağınız ürünü ebayden sepete ekleyip almak istediğiniz de, sizi zaten paypala yönlendirecek. O sırada ürün ister Avustralya doları olsun, isterse Avro, TR kuruna göre otomatik dönüştürülerek sipariş verme işiniz tamamlanacak. Paypal ve Ebay ikisi de oldukça güvenilir ve sağlam yerlerdir. Kuşkunuz olmasın.

Ürünler tarafınıza gönderildikten sonra ara ara track number'dan gönderinizi takip edin. Kargolar standart hava yoluyla geldikten sonra Türkiye'de dağıltılması için Ptt'ye teslim ediliyor. PTT'de bazen evinizin önüne bırakıp gidebiliyor.

Aklına takılan bir şeyler olursa sorarsınız özelden. Elimden geldiğince yardımcı olurum. Bu arada ürünlerin ortalama gelme süresi 1 aydır. Bu daha uzun veya kısa sürebilir.

Kolay gelsin.
    wolrath, cool113 ve caferacer21 bunu beğendiler.
    Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)