Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

VFR 800 sonrası NC 700X ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ihakanvardal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800, Suzuki Hayabusa gsxr 1300
    Arkadaşlar,

VFR 800 'ümü satıp NC 700X alsam sizce pişman mı olurum yoksa iyiki almışım mı derim? Kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

Teşekkürler
    “Don't cry because it's over, smile because it happened.”
    Dr. Seuss

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    VFR 800 ü ne icin satıyorsun? Yakıtı mı cok? MAsrafı mı çok? nc700 sadece yakıt olarak seni tatmin eder onun dışında vfr den daha iyi değil bence...
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    konu beni aşar ama;

uzun zamandır konu başlıklarında ismini göremiyorduk usta

demek sebebi bu ikilemden dolayı mıydı
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

Motosikleti
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VFR 800 ü ne icin satıyorsun? Yakıtı mı cok? MAsrafı mı çok? nc700 sadece yakıt olarak seni tatmin eder onun dışında vfr den daha iyi değil bence...
    Her gün kullandığım için artık yakıtı bana batmaya başladı. Daha doğrusu Mototal da CEM diye bir arkadaşım var o benim başımın etini yemişti NC al diye sana gelmez VFR her gün kullanılacak bir motor değil yakıtı seni üzer diye ama gözüm VFR den başkasını görmüyordu ve gittim VFR aldım. Ayda ben ortalama 1200km yol yaparım gezilerle birlikte ve hesaba vurunca baya bir fark yapıyor. Yakıtı dışında VFR yi değiştirmeyi bile düşünmem yol tutuşu mükkemel gidişi harika albenisi desen zaten ortada ama işte bu yakıt olayı benim canımı sıkıyor. NC 700'ün son hızı 185 beygiri 50 civarında.Ara hızlanması da tabiki VFR kadar iyi değil ama işte karasız kaldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Alıntı DEISIS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu beni aşar ama;

uzun zamandır konu başlıklarında ismini göremiyorduk usta

demek sebebi bu ikilemden dolayı mıydı
    Yok arkadaşım yoğunluktan dolayı sadece foruma bakmakla yetiniyorum bu aralar
    En yakın zamanda birşeyler karalamayı düşünüyorum aklımda var bişeler
    Dr. Seuss

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    valla hocam aynı performansı alamasanızda, yakıtın neredeyse yarı yarıya değişmesi sizi çok şaşırtacaktır

Motosikleti
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hocam aynı performansı alamasanızda, yakıtın neredeyse yarı yarıya değişmesi sizi çok şaşırtacaktır
    VFR bambaşka orası tartışılmaz (fanatiklik yapmıyorum yanlış anlaşılma olmasın) dün üsküdar'dan edirneye kadar gittim ve inanılmaz keyif aldım. Zaman zaman 130km la giderken zaman zaman 220km lerle yolların tadını çıkarttım. Çok stabil bir motor ama dün depomu fullediğimde 0.30krş gibi rakamlar çıkıyor yavaş gitseydim daha az yakardı ama bununla bomboş yollarda da yavaş gidilmiyor hocam
    Dr. Seuss

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    madem vfr'yi o kadar fanatik seviyorsunuz
    ve sırf yakıt sebebiyle vazgeçme noktasındasınız

neden yanına yakıtıyla sizi üzmeyecek
    şehir içinde rahat ettirecek düşük hacimli uygun fiyatlı bir makine almayı düşünmüyorsunuz?
    mücahit_89, Yusuf Ziya, zenon ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    100 km'de kaç litre yakıyo vfr?

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Ben yıllardır 100 km ile gidiyorum. Bu hızın üstüne çıkıp şımarmak istemiyorum.
    NC700 ivmelenmesi de durmasıda güzel bir motor. Binmedim ama yanında sürdüm. Ben duramadığım için söylüyorum.
    Tek dileğim bir gün tüm motorların abs sistemi ile üretilmesidir. Çin yada Japon farkı olmadan. Saygılar.
    ihakanvardal bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    100 km de 7-8 litrenin altında değildir.Şehiriçinde.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Konuya iki motor arasındaki fark olarak değilde genel olarak bakmanı tavsiye ederim.

Ekonomik motor istiyorsan 250 cc üzerine çıkmayacaksın.

Performans istiyorsan yakıt düşünmeyeceksin.

Nc700 serisi performans isteyenlere hitabetmiyor. Ekonomik ve sakin kullanıcılar için ideal.
    ihakanvardal, Tolga Can, zenon ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

murat_71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    Vfr nin benzini aramayın sonra ) Ama şu bir gerçek nc serileri sadece yakıtta ekonomik vergisinden bahsetmiyorum zaten... vfr çok çok daha konforludur buna inanın imkanınız olursa mutlaka bir nc serisi deneyin öyle karar verin . Sadece yakıt olarak sorarsanız elbette ki nc dir çok km yapıyorsanız ve tek kişi olarak kullanıyorsanız nc. selamlar
    Bmw F650cs scarver / Scarabeo 200

kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s2 250
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/100659-honda-nc700x-nc700s-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html
    linkte kullanıcılarından biriyle temasa geçip bence bir kaç tur atıp NC700 ü denemelisiniz. Kişisel olarak 2 yıldan beri 4 silindirli hiçbir motorsikletle ilgilenmedim...Bence 2 silindir 2 teker için yeterli.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı murat_71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vfr çok çok daha konforludur buna inanın. İmkanınız olursa mutlaka bir nc serisi deneyin öyle karar verin.
    VFR daha konforlu olmayabilir gibi geliyor bana Bencede mutlaka önce denenmeli
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    cem arkadaşım benim,ve evet haklı eğer çok zorluyorsa bütçeni nc almalısın.Vfr yi kullandım çok sportif bir touring aracı.Nc ise her işi görür.
    Tabiki güç farkı ortada karar senin cüzdanına bak ve al.Yapım kalitesi ikisininde çok iyi.Cemi dinle o bu işin ustadıdır.

Motosikleti
    Alıntı laylow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cem arkadaşım benim,ve evet haklı eğer çok zorluyorsa bütçeni nc almalısın.Vfr yi kullandım çok sportif bir touring aracı.Nc ise her işi görür.
    Tabiki güç farkı ortada karar senin cüzdanına bak ve al.Yapım kalitesi ikisininde çok iyi.Cemi dinle o bu işin ustadıdır.
    Dün Edirneye gittim geldim toplamda 600 km kadar yol yaptım ve dönüş yolu beni baya bi yordu. Spor yanı daha ağır basan bir touring ...
    Dr. Seuss

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    Kimse alınmasın ama her iki motosikletten birini en az iki sezon ve diğerini en az 150-200 km lik bir turda kullanmayanların şahsi fikirleri bence aldatıcı olabilir..

VFR 800 uzun düzlüklerde, serin ve virajlı vadi yollarına mükemmeldir.. Lakin şehir içi için tercih edilerek ne kendisine ne de sürücüsüne yazık edilmelidir.. Dengeli, performansı ve güven verici bir sport-tur makinasıdır..

Buna karşın NC 700 35 yaş sonrası sakin sürüş hedefleyenlerin ekonomik makinasıdır.. Uzun yola da gider elbet ama VFR ile sürüş dinamikleri açısından asla kıyaslanamaz.. Ha gençler de alıp kullanamaz mı kullanır elbet.. Bu tamamen aldığımız motosikleti nerede nasıl kullanacağımızla alakalıdır vesselam..

Burada önemli olan amaç arkadaşlar..

Şehir içi %25 şehir dışı % 75 = VFR 800
    Şehir içi %75 şehir dışı % 25 = NC 700

Spor sürüş %70 sakin kullanım %30 = VFR800
    Sakin kullanım %70 spor sürüş %30 = NC 700

gibi düşünmek daha sağlıklı olur kanısındayım.. Kullanım amacına göre doğru yapılan tercihten mutsuz olunacağına da inanmıyorum..

Sevgiler..
    ihakanvardal, Sepetçioğlu ve novablue bunu beğendiler.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Arkadaşlar selamlar,
    Bahsettiğiniz VFR800 eski sport touring sanırım dimi? Bu model gelmiyor mu artık Türkiye'ye? Honda'nın internet sitesinde VFR800X var, o da sport-touring değil.
    Sahibinden sitesinde de 2010'dan sonrası bir model göremiyorum.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Nathan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar,
    Bahsettiğiniz VFR800 eski sport touring sanırım dimi? Bu model gelmiyor mu artık Türkiye'ye? Honda'nın internet sitesinde VFR800X var, o da sport-touring değil.
    Sahibinden sitesinde de 2010'dan sonrası bir model göremiyorum.
    VFR1200 var artık onun eski f kasanın muadili...

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    VFR kalsın Yanına Kardeş alabilir usta bence 250ccde inazuma tarzı
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)