Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Shoei GT AİR incelemesi (yeni model)

Motovento
    REKLAM ALANI
    2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selam arkadaşlar,
    Yeni kaskımı sizlere tanıtmak isterim. Kısa özeti şudur; Shoei xr 1100 ün içten güneş vizörlüsü.
    -1465 gr
    -beyaz ve siyah renk seçenekleri bulunuyor
    -pin lock dahil
    -kendinden güneş vizörlü
    -iki adet hava giriş, 1 adet arkada hava tahliye kanalı bulunuyor.
    -intercom için kulak kısımlarında boşluklar bırakılmış
    -vizör tek el ile kolayca çıkarılıp takılıyor
    -buğ önlemek için burnun üzerine takılan aparatı mevcut
    -çene kısmından rüzgar almaması için aparat mevcut
    -Tokalı kilit sistemi mevcut
    -pedler çıkarılarak yıkanabiliyor.
    -acil durumlarda iç pedleri komle ayırabilmek için mekanizma yapılmış. Allah kullanmayı nasib etmesin..

Yorumum: Eski kaskıma göre veya başka bir marka modele göre kıyaslama yapmayacağım çünkü ağırlık, ses seviye vs vs herkeze göre değişibilir.
    Vizör açık , güneş vizörü kapalı seyahat ederken gözleri fazla rahatsız etmeyecek tatlı bir esinti oluşuyor. Benim en önem verdiğim konulardan biri güneş vizörünü tam indirdiğimizde güneş gözlüğü takmış gibi görüşü tamamen kapatmasıdır. Denediğim bazı kasklarda (Nolan) vizörü tam indirsek dahi dik oturuş pozisyonunda gözün önüne ufuk çizgisi gibi rahatsız edici çizgi geliyordu. Hatta satıcı arkadaşların, "abi kafanı öne eğersen bak o çizgiyi görmezsin "demesine benim cevabım "ben belki dik oturmak istiyorum" olmuştu. Kesinlikle bu konuda schuberth dahil en güzel ve tam kapatan kask olmuştur.
    Ön vizörü tamamen kapatınca içeride çok çok az rüzgar oluşuyor. Kaskın hoşuma giden yanlarından biride vizör tam otursun diye küçük tırnak yapmışlar, çıt diye oturuyor ve sessiz kask iyice sessizleşiyor..(resimlerde görünüyor)

Ses konusuna gelelim. Ses bana göre iyi , size göre fazla veya az gelebilir. Yorum yapamayacağım ama eleştiride bulunmak istediğim bir konu şu; intercom için kulak pedlerine boşluklar bırakılmış, bu boşluklar yüzünden biraz rüzgar sesi duyuluyor. schuberth taktığımda da aynı özellik mevcuttu. Demekki yeni nesil kasklarda genelinde kulak pedlerinde kulaklık için boşluklar bırakılmış.
    Tokalı kilit sistemi gayet basit,tek el ile çıkarabiliyorsunuz. XR1100 de ki gibi D kask kilidi kullanılmamış( çok iyi yapmışlar)
    Fiyata gelince... XR1100 ile aynı fiyat, shoei NEOTECK ten 150 lira daha ucuz..

Almamdaki en büyük etken SHOEİ kalitesi ve kendinden güneş vizörlü olmasıdır. Güneş vizörü kesinlikle en kalitelisi ve en güzel oturanıdır. 5 yıl boyunca güneş vizörünü yanında taşımak zorunda kalan birisi için büyük nimet.
    Tavsiye edermiyim?? Kesinlikle..

[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------
    http://vimeo.com/56894527TANITIM VİDEOSU:
    http://gt-air.shoei-europe.com/#video
    mustafaferah ve mehmetenis bunu beğendiler.
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Paylaşım için teşekkürler, güzel anlatım olmuş Tek anlam veremediğim bukadar olumlu şeyin yanında DD kilitten vaz geçmesi Herhalde bi bildiği vardır Shoei nin Güzel günlerde kullanın
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100+hp
    yorumun için teşekkürler, güzel bilgiler, güle güle kullanın.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    paylaşım için teşekkürler. xr1100 kullanıyorum, bunun hem kendinden güneş vizörlü hem de aynı ağırlıkta olması süper olmuş. Ben de güneş vizörünü takıp çıkarmaktan baymış durumdayım. Sadece DD kilitten neden vazgectiklerini ben de anlamadım.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    kaç gaymeye aldın onu da yazaydın. DD kilidi ben sevmiyorum. Böyle olması güzel olmuş.
    Üstüme puding bırakacak kuşu bulursam, sayısal oynarım. ordan çıkan para ile de bu kaskı kesin alırım. ;)
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

1100 lira beyler, 12 taksit..

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    çene kilit mekanizması, ufak olduğu için neredeyse dd sisemindeki gibi çeneye tam oturuyor. ayrıcca iki ucu da çelikten yapıldığı için kaza anında kendiliğinden açılma ihtimali çok düşük. dd'den sonraki en güvenli kilitleme mekanizması ve hatta onun kadar başarılı bile olabilir.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Bende scorpion exo 500 almayı düşünüyorum oda kendinden güneş vizorlu tavsiye edermisiniz?

Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende scorpion exo 500 almayı düşünüyorum oda kendinden güneş vizorlu tavsiye edermisiniz?
    Hiç denemedim, bütçenizi bilmiyorum ama 700 liraya çıkma şansınız varsa shark speed -r kesin tavsiye ederim.

Arkadaslar kaskimi alali 7 ay oldu. Actigim basliga donup aciklama yapmam gerekiyor cunku
    BUYUK SIKAYETLERIM VAR!!!!!!
    Large olarak aldigi. Kask kafamda oyle genisledi ki sanki xxl oldu. Simdi kış geldigi icinde balaklava kullandigim icin neredeyse tam oturuyor ama balaklava olmadigi zaman vizoru acmak istedigi.de bile kask kafamdan cikiyor.
    DIKKAT kafam küçülmedi!!!
    Bundan once kullandigim kaskimda shoei di xr800 modeli tam 6 senelik kaskti bunun kadar ses yapmiyordu. 80 90 dan sonra icerisinde firtinalar esiyor. Kulaklarim sisiyor.sanki kafamda kask yokmus gibi.
    Yazik bu kadar verdigim paraya. Alirken bir beden kucik alin.
    Yazın sanarim yeni kask alacam cunku balaklavasız kafamda durmaz oldu
    mehmetenis bunu beğendi.

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Ayrintilar icin tesekkurler. 1100tl verip daha taksidi bitmefen boyle bisey yapmasi uzucu..
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

VOLkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda CB600F Hornet
    Shoei den beklenmicek hareketler :( Bu arada Amerikada XR 1200 satılmaya başlanmış

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar kaskimi alali 7 ay oldu. Actigim basliga donup aciklama yapmam gerekiyor cunku
    BUYUK SIKAYETLERIM VAR!!!!!!
    Large olarak aldigi. Kask kafamda oyle genisledi ki sanki xxl oldu. Simdi kış geldigi icinde balaklava kullandigim icin neredeyse tam oturuyor ama balaklava olmadigi zaman vizoru acmak istedigi.de bile kask kafamdan cikiyor.
    DIKKAT kafam küçülmedi!!!
    Bundan once kullandigim kaskimda shoei di xr800 modeli tam 6 senelik kaskti bunun kadar ses yapmiyordu. 80 90 dan sonra icerisinde firtinalar esiyor. Kulaklarim sisiyor.sanki kafamda kask yokmus gibi.
    Yazik bu kadar verdigim paraya. Alirken bir beden kucik alin.
    Yazın sanarim yeni kask alacam cunku balaklavasız kafamda durmaz oldu
    böyle bir sorun varsa önemli bir durum. kafa ölçünüz santimetre cinsinden nedir. karşılığının large olduğuna emin misiniz?

Şöyle izah edeyim, kafa ölçüm medium a denk geliyor fakat medium taktiginizda bune 1 saat bile dayanamam dedim.bas agri yapma olasiligi % 80 di. Olcuye falan bakmadan kafama uygun olan large aldim. Birsüre sonra icindeki pedler oyle bollastiki kask buyuk gelmeye basladi. Secim sizin. Ya olcunuzu alip genislemesini bekleyeceksiniz izdiripli sekilde yada hic almayin bence
    mitili bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle izah edeyim, kafa ölçüm medium a denk geliyor fakat medium taktiginizda bune 1 saat bile dayanamam dedim.bas agri yapma olasiligi % 80 di. Olcuye falan bakmadan kafama uygun olan large aldim. Birsüre sonra icindeki pedler oyle bollastiki kask buyuk gelmeye basladi. Secim sizin. Ya olcunuzu alip genislemesini bekleyeceksiniz izdiripli sekilde yada hic almayin bence
    Ben shoei gt air kask baktigim donemde satici arkadas pedlerin genisledigini ve bu sebepten tam olani yani biraz sikan bedeni almami soyledi sonra ben vazgecmistim bu kasktan o donem sadece iki rengi vardi cunku...

Daha once nolan n85, gt air kullandim. Simdi acxess 2 kullaniyorum. Gt air kullandigim donem boyunca olcuyle ilgili bir rahatsizlik yasamadim. Kullandigim tum kasklar aldiktan sonra genisledi, hepsi icin de ayni sey soylenir. Gt air'a ozgu bir defo ya da sorun degil. Sharp sayfasinda getting the right size diye bir animasyon var. Uygun olcude kaski kafada nasil denemek gerektigini anlatiyor. Uygun beden kask alirnirsa sorun yasanmaz. Kafaya bol gelen kask gurultu de yapar, kafadan da cikar.

iSSo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTS 1200S
    Arkadaşlar bu kaskı 26 Haziran'da aldım. Kısacası pişman oldum.
    Hem kasktaki ses problemi hem de Özen Motor'un yaklaşımı sebebi ile. Durumu şu şekilde özetleyeyim;
    Kask güneş vizörü mekanizmasından ses alıyor. Eğer güneş vizörü kapalı ise ses biraz daha az ama açık ise sürekli bir sese maruz kalıyorsunuz. Ben yaptığım 700km'lik yolculukta nasıl bir ızdırap yaşadım anlatamam. Eve geldikten sonra birkaç gün sol kulağımda geçici duyma problemi yaşadım.
    Bu sorunu Özen Motor'a aktardığımda ise, mekanizmadan ses yapmasının normal olduğunu söylediler. Kask Japonya'ya ya da Fransa'ya gönderildi. Oradan gelen bilgide ise sadece iyi sürüşler diliyor.

Eğer almayı düşünüyorsanız 600€ verip Schubert alın, Arai alın, NXR alın ama GT Air almayın.

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 MOMO
    bu kasktan bende buğu problemi yüzünden şikayetçiyim diğer markalarda kafama uygun bulamadığım için bunu almıştım şimdi yurt dışına mail yazdım bakalım ne olacak. Pin Lock dışındaki bölgelerde oluşan buğu yavaş yavaş görüş alanımı kapatmaya başlıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)