Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

krank birleştirebilecek bir usta lazım (gy6)

Motovento
    REKLAM ALANI
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    kafamda ufak bir proje var ve bunun için 2 tan scooter (gy6) motorunu kranktan birleştirebilecek bir usta lazım bilen gören varsa ban yönlendirirse çok sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kafanda proje var orası tamam.
    Anlat bakalım.
    Krang birleşmesi için projen gerekli.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Usta değilim ancak bütün gün scooter motoru söküp takan birisi olarak kafandaki her neyse o iş olmaz. Neden olmaz çünkü çok pahalıya gelir, parası olan adamda gider zaten büyük motor alır bu işlerle uğraşmaz. Sen en iyisi başka projeler bul kendine

Motosikleti

Uploaded with ImageShack.us

yani böle birşey olucak soldaki normali

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

komple scooter motoru bende söküp taktım olamaması için bir engel yok sadece yapıcak usta vs bulmam lazım çünkü en sağ ve en sol tarafda herhangi yağ çıkışı vs yok o yüzden kranları birbirine bir şekilde bağlantı yaparak birleştirilebilir

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    hocam hayırdır cift mi yapacan bende zamanında pejo 105 kobra motorumu çift yaptırmıştım aman deyım sakın uğraşma 1994-1997 arası bi araba parası harcadım motora sonuç tekrar eskı halıne getırıp sattım alan adam beddua edıyodur bana..

Motosikleti
    evet çift de denebilir krankları ne gibi bir yolla birleştirebilirm onu bulamadım sadece

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img20.imageshack.us/img20/842...mcrateengi.jpg

Uploaded with ImageShack.us

yani böle birşey olucak soldaki normali

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

komple scooter motoru bende söküp taktım olamaması için bir engel yok sadece yapıcak usta vs bulmam lazım çünkü en sağ ve en sol tarafda herhangi yağ çıkışı vs yok o yüzden kranları birbirine bir şekilde bağlantı yaparak birleştirilebilir
    Sıfırdan motor yapsan daha kolay olur dostum Resimde bile tam olmamış bu. Gerçekte bunu yapacak usta çoktur ancak adam bütün işini gücünü bırakıp bunla uğraşmaz yada bütün yövmiyesini senden alır. Pistonları delmek, yağlamayı ayarlama , kranlara ek yapma, ateşlemeyi ayarlaması falan bir dünya iş ve düşündüğünden karmaşık. Ayrıca motorun şaseside uymayacak, onuda kesmesi biçmesi var. Bu arada çift marş motoru güzel olmuş ama

Sadece krangla bitmiyor.Krangı birleştirdin değerler değişiyor,2 motor değil tek motor gibi düşünmeli.Olmaz kelimesini sevmem ama Uğraşmak için yeterli donanımlı atolyen,işe koşacak ustan gerek.Bundan vazgec sunu al bunu al demem zaman ve para senin.
    Krang birleşir bunun için muylu yerleri değişecek frezelik işlerin var kardeşim.

Motosikleti
    ya o sadece görsel olsun diye koyduğum birşey çalıştığım yerde her türlü torna vs aletler mevcut bana sadece kranları birlşetiricek biri olsa yetiyor gerisi zaten bana ait olucak artı pistonlar birleşik olmayacak

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/58852_305301252917230_1219915914_n.jpg

resimdeki gibi olucak sadece kranklar birleşecek artı olarak motor bloğunda ufaktan oynamalar yeterli

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

aynen 2 motor değil tek motor olarak bakıyorum zaten olaya artı olarak pitonlardan bir ölü en alttayken diğeride en üstte olmalı vs onlarıda biliyorum ayarlamasıda sıkıntı değil anlıyorum o işlerden ama krankta kaldım onu birleştirebilsem gerisi kolay zaten

Tamam işte krangı her türlü torna aleti varsa kendin birleştirebilirsin.Komperatorda vardır.Resmi inceledim karburatorler koso marka sanırım.

Motosikleti
    o resimdeki motor kosonun yarış için hazırladığı dohc motorlu cygnus rs motoru çift pistonlu :D ne yalan söyliyim sırf bu motor yüzünden bunu yapmaya karar verdim neyse peki nasıl birşey yapıyım kıranklar için

Piyasadki cift silindirli çinliler var onların kranglarından bile yararlanabilirsin,iticilimi zincirlimi senin scooter ?
    Buna göre krang olacak sanırım.Kendi kranglarını alacan bir cift silindir krangını inceleyip yapacaksın.Zamanında 10 yıl olmuştur arkadaşlarım başka motorlarrın kranglarını performans almak için jawaya uyarlamışlardı.Ama çok ince hesaplar oynayacak haberin olsun.Koso karburatorunu motoruma taktığımda acayip gaz yemeye başlamıştı.Güzel karburator

Motosikleti
    zincirli bende şöle birşey buldum pejolardaki gibi

http://img33.imageshack.us/img33/6356/accouplementvilo103.png

Yukarıdaki verdiğim resime göre olabilir.

Motosikleti
    orta baglantiyi o sekil yapamam ama

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)