Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kask Kamerası Artık Hepimize Şart Oldu :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Trafik ihlalini görüntüle ceza yazılsın

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22956658.asp

Emniyet Genel Müdürlüğü, trafik ihlali yaptığı vatandaşlarca belgelenen sürücüye ceza yazılabilmesinin önünü açacak düzenleme hazırladı.

Her yıl yaklaşık 10 bin kişinin yaşamını yitirdiği trafik kazalarını azaltabilmek amacıyla 2013'ü “seferberlik yılı” ilan eden Emniyet Genel Müdürlüğü, kural ihlali yapan sürücülere verilen cezaları caydırıcı hale getirmek için bazı yeni uygulamaları hayata geçirmeye hazırlanıyor.
    Düzenlemenin hedefinde, trafik kurallarını ihlal etmesine rağmen, polise ya da MOBESE kameralarına yakalanmayan sürücüler bulunuyor.
    Yeni ehliyetler ve trafik cezalarının artırılması dahil pek çok düzenlemeyi içeren 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, İçişleri Bakanı Muammer Güler'in görüşüne sunuldu.
    Tasarı yasalaşınca trafik ihlalini fotoğraf ya da görüntüyle belgeleyen vatandaşlar, kusurlu sürücüye ceza yazılmasını sağlayabilecek.
    enzo1903 bunu beğendi.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Size almak bana da satmak şart oldu
    http://www.motosiklet.net/forum/satilik-motosiklet-aksesuarlari/113237-kask-kamerasi-ve-lastik.html
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Ben de uzuuun zamandır benzer bir şey düşünüyordum, hatta olayı görüntüleyene de cezanın %10'u gibi bir prim verilse hiç kimse kural ihlali yapmaya cesaret edemez. Ama şöyle de bir sorun var ki photoshop diye bir olay var. Görüntünün gerçekliği nasıl tespit edilecek?

ShockWave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnşAllah günün birinde :)
    siz niye satıyorsunuz
    UNUTMA iyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    her photoshop tespit edilir %100 anlaşılamayacak olanı yapmak çok zordur Sonuçta kameranın içindeki görüntü ham görüntü olacak, ham ile oynamak çok zordur.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Elimde kamera görüntülerin var,istersen anlaşabiliriz dadlum
    Kiraz'' ve obarey bunu beğendiler.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de uzuuun zamandır benzer bir şey düşünüyordum, hatta olayı görüntüleyene de cezanın %10'u gibi bir prim verilse hiç kimse kural ihlali yapmaya cesaret edemez. Ama şöyle de bir sorun var ki photoshop diye bir olay var. Görüntünün gerçekliği nasıl tespit edilecek?
    Ham fotoğrafla, düzenlenmiş fotoğraf aynı değildir. Bu birimdeki adam fotoğrafın infosuna bakmayı biliyordur zaten. Videoda da pek bir numara yapamayacaklarına göre uygulama gayet güzel. Prim mrim vermeseler de deli gibi ava çıkarım ben. :D
    pistolpitt bunu beğendi.
    www.motorumla.net

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her photoshop tespit edilir %100 anlaşılamayacak olanı yapmak çok zordur Sonuçta kameranın içindeki görüntü ham görüntü olacak, ham ile oynamak çok zordur.
    Herhangi bir jpg dosyasında düzgün yapılmış bir düzenlemeyi tespit etmek epey zordur. Her gün en azından yüzlerce fotoğraf geleceğini düşünürsek tespiti yapılamaz. Derlerse ki sadece raw dosyası kabul ediyoruz, o zaman olur raw dosyasında incelemeye gerek olmadan düzenleme olup olmadığı anlaşılabilir. Ama o zaman da sadece dslr kullanıcıları fotoğraf gönderebilir.

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ham fotoğrafla, düzenlenmiş fotoğraf aynı değildir. Bu birimdeki adam fotoğrafın infosuna bakmayı biliyordur zaten. Videoda da pek bir numara yapamayacaklarına göre uygulama gayet güzel. Prim mrim vermeseler de deli gibi ava çıkarım ben. :D
    Dediğim gibi eğer raw dosyası olmazsa info hiç bir şey ifade etmiyor.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belki sadece gerçek kimlikle şikayet yapılabilecektir. Asılsız olduğu ortaya çıkarsa ve şikayeti yapanın başı yanacak bir düzenleme varsa, ki vardırda. (iftira atılmış adam, evinin oradaki güvenlik kamerasından o anda yolda olmadığını ispatlayabilir vs.)
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Emniyet Gizli çekim kabul eder mi acaba

Alıntı ShockWave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz niye satıyorsunuz
    Ben arazide kullanıyorum. Açısı arazi için çok dar. Biz birde rockçı gibi aşağı yukarı gereksizce kafa salladığımızdan bize gitmedi. Düz yol için alınabilecek ucuz kameralardan.
    Gönül isterdiki herkes de gopro olsun. Lanet olsun gizli güçlere, Lanet olsun bu düzene
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Issizlik sorununa kesin çözümü bulmus devlet.
    Vallahi helal olsun.
    Slayerrr bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi. Para versinlerde alalım. Hem kendi işlerini kolaylaştırırlar, hemde bizden para alırlar.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Olacağını sanmam, kayıt altına alma işleri ancak özel izinle olabilir, her önüne gelen böyle resmi kayıt alamaz.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir düşündümde emniyet şeridinden giden motorculara 650'şer lira rahat kaçar gibi geldi...

Çünkü sıkışık trafikte sağ şeritten giden kameralı bir araç alayını görüntüler. Ben diyim bir taşla 30 kuş sen de 50 kuş

Devlet paraya doyup peygamberliğini ilan eder
    MimTolga bunu beğendi.

DeathRacer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    Çektiğimiz fotoğraf veyahut videoları direk polise mi vermek gerekiyor yoksa bir yere mail atmak mı gerek o konuyla alakalı detay göremedim. Prim konusunda da Rıdvan'a (Slayerrr) katılıyorum insanları teşvik ederek hem ihlaller azalmış olur hemde yeni bir iş kolu açılmış olur insanlara
    Screw it! Let's Ride

Exzina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp 650
    Radoya şöyle bir şey duymuştum. "Güney Korede bir aracın emmiyet şeridini kullandığını görüntüleyip polis ile paylaşırsanız kesilen cezanın bir kısmı size ödül olarak veriliyor." Bu düzenlemede sanki gönüllülüğe dayanıyor gibi, devlet aldığı parayı paylaşmak istemiyor

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size almak bana da satmak şart oldu
    http://www.motosiklet.net/forum/satilik-motosiklet-aksesuarlari/113237-kask-kamerasi-ve-lastik.html
    örnek videodaki çekim yerini

modern rehinciler/pawn stars ın oraya benzettim ya la
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

daparadoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Jet 14
    photosop fotoğrafların fotoğraf makinesi modeli perde hızı diyafran aralığı gibi bilgileri silerek kaydediyor tabi bu bilgilerin değiştirilmesi mümkün bununla uğraşacağına insan emniyet genel müdürlüğünün sistemine sızar daha iyi :D

ekleme: fotoğraf için bunu söyledim tabi videoda full HD olsa bile müdahale çok kalitesiz olacak
    Derbi Gpr 125 -> Sym Joymax -> Honda Forza 300 ABS -> Yamaha X-Max 400 ABS

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı DEISIS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    örnek videodaki çekim yerini

modern rehinciler/pawn stars ın oraya benzettim ya la
    Orası neresi, örnek video da benim değil zaten, vatandaşın biri çekmiş.
    Blueray film izlemekten, Crossfire ekran kartı ile oyun oynamaktan kaliteli görüntüye gözler müftela oldu.
    Dvix filmler bile sarmıyor. Bunların görüntüsü hiç sarmaz. Beni anca gopro paklar. Oda uzun yıllar sonra herhalde

salvoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Süper 8 2012
    Araba kullanırken telefonlar konusanları videoya cekmek hatta onlara klip hazırlamak istiyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)