Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

motorsiklet için kredi çekçem içeri...

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana torpil geçmişler istisna bi duruma denk gelmişin. Veya her bankanın kredi prosedür farkı olabilir ama benim dediğim örnek
    %90 işleyiş örneğidir
    doğru söylüyorsun. bankacılar tanıdık olduğu halde yanımızda çalışan elemanın bankacılık geçmişi olmadığından kredi kartı çıkartana kadar göbeği çatladı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    faizli kredi almak haramdır. önce paranı biriktir helal parayla al.
    Kapitalist düzende yaşıyorsan faiz olacak, diğer alternatif, faizsiz sosyalist düzene geçersen din olmayacak, faizsiz bankacılık diye birşey var,nasıl işler halen anlamadım.Verdikleri borçtan faiz almıyorlarsa nasıl ayakta kalırlar bilmem. Müslüman geçinipte haram yiyen tonla adam var, birçift laf da onlara etsen.
    Mengu16 bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Daha 3 aylık sigortalısın

Maaş müşterisi olduğum bankaya gittim en az 6 aylık sigortan olması lazım deyip vermediler krediyi

Ama 5 ayı geçip 6 ncı aydan gün alırsan alabiliyorsun krediyi

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    vay be bu zamana kadar hep haram motora biniyormuşum meğer. ilk iş cuma günü japon gavurunu da alıp camiye gideyim. cemaatin ve imamın sempatisini kazanmakla işe başlayayım, bir de avluda ön kaldırırsam ünlü bile olurum
    blamir ve MotorKafa bunu beğendiler.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    6 ay olmadan kredi vermiyorlar ama bazı bankalar esnek davranabiliyor. Ben 5000 tl ile 36 ay kredi aldım iflahım kesilmişti öde babam öde bitmiyordu bir daha tövbe ettim 2 sene önce tekrar 5000 tl aldım ama bu sefer akıllandım 12 aylık aldım bu bile sıktı beni bitince çok rahatlıyor insan. Diğer arkadaşlara katılmıyorum paran yoksa binmeyeceksinmi olur gidip baba parası ile alıp sonra burada forumda hava atmak kolay alın teri ile alınan motor esas motordur. Ben sabırsız bir insanım 3 sene para biriktirip motorsuz kalamam gider kredi çekerim motorumu alırım 3 senede de 300-500 tl toplamda faiz öderim motorsuz kalacağıma 500 tl öder 3 sene motora binerim. haram diyorsunuz ya ben hakkımı helal ediyorum beni motorsuz bırakmaktan kurtardığı için
    utkan35 ve ogzcngdk bunu beğendiler.
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8.000 TL ye alacağın 600 cc lik makina sana sürpriz arıza çıkarabilir. Motora adamakıllı binemeyebilirsin. Sonrada gelir burada veryansın edersin. Usta ararsın parça ararsın ıkısını bulursun paran olmaz.

Madem 3.000 var git bir kanuni bayisine 250 cc hyo al yada honda bayisine git 250 cc CBR al Git suzuki bayisine 250 cc Inazuma al. Peşinatını verince geri kalanıda taksitlendirirler. Her türlü kampanya var. Kampanya olmasada sıfır araç alacağın için banka kredisi kesin çıkar.

Bu arada ehliyetin varmı ?
    kimsenin hesabı bana düşmez ama 8000 tl lık motor 98 model falan olur siz sadece bunun alım satımını düşünmeyin.en ufak bır arıza da 1 aylık maaş gider kaldıkı benzin parası bakımı falan hariç.ama illada alırım keyf benim derseniz size tavsiyem axsesden hızlı para kullanın 1.09 oran 36 aya kadar taksit örnet 4250 tl için aylık 148 tl veriyorsunuz.ama bunun için axses kredı kartı ve uygun kart limiti lazım.kredıyide maaş aldıgınız bankadan alabılırsınız

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bende zamanında kredi ile motosiklet aldım. Pişman mıyım. Şahsım adına evet. Kredi çekerken dikkatlice düşünmek gerek. Öderim demekle olmuyor.
    10.000 TL çektim. 12.500 TL geri ödemesi var. 400 TL dosya masrafı düştüler. 36 * 350 TL ödüyorum. Öde öde bitmez. (GT250R için çekmiştim)
    Hesaba katman gereken şeyler ; İşin sağlam mı, Motor arıza verse bakım için ne yapacaksın. yatırcak mısın hemen motoru satacak mısın ( zarar üstüne zarar)
    Bunun haricinde eve bakma gibi yükümlülük var mı ? Bu motorun bakımı, benzini, gezi ve tozu masraflarıda olacak, onun haricinde senin şahsi giderlerin olacak
    Evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Bende her şey ucu ucuna denk geliyor. Yani bu işten zevk almıyorum. Senin almanı isterim. Boş ver 600cc yi, bana dua edersin.
    Parana uygun 125 yada 150 cc al. Yok ille de sport olsun diyorsan. Fazla masraf yapmadan 250 cc seçeneklerini değerlendir. Benden sana altın öğüt.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorsiklet için kimse sana kredi vermez. Çünkü olmayan birşeyin kredisi de olmaz.
    Ama belki motosiklet için verebilirler.
    Keşke senin yaşında olsaydım, bol bol yürür, spor yapar, sınavlara çalışır, kendime iyi bir gelecek sağlar, 30'lu yaşlarda hayalimdeki motoru alırdım.
    Ha ama illaki hemen şimdi alacağım diyorsan, bütçen doğrultusunda al 250 cc bir motosiklet, güle güle kullan.
    gugukk ve Tulpar bunu beğendiler.

Motosikleti
    Var
    3,500 tl ihtiyaç kredisi çektim ihtiyaç kredisi olduğundan hiç bir şey talep edilmiyor yok hipotekti yok bilmem nesiydi adı üstünde ihtiyaç kredisi

18 ay vade geri ödemem toplamda

4,851 lira yani 851 lira faiz muck muck ettiler

çok fıtı fıtı yapılmış gördüğüm kadarıyla.. dostum bir bankayla iş yapman için kredi kartı kullanıoyr olman vs. gibi etkenler kredi alımlarında pozitif rol oynar. He hiç birşey yoktur o zaman dene ve gör. Muhtemelen alırsın sanıyorum. Faiz muhabbeti haramdır vs. muhabbetine gelincede. Ne yapsın bu kadar insan faiz li para almayıp? Ev alan,iş kurap hayırlı hareketlerde bulunan insanlar vs. var. Hırsızlık mı yapsın millet?

klm644 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni bs 100
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3,500 tl ihtiyaç kredisi çektim ihtiyaç kredisi olduğundan hiç bir şey talep edilmiyor yok hipotekti yok bilmem nesiydi adı üstünde ihtiyaç kredisi

18 ay vade geri ödemem toplamda

4,851 lira yani 851 lira faiz muck muck ettiler
    okulda matematik kaçtı?

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yakında k.kam geldi nereye s.çab.l.rim diye başlık açılacak
    Mengu16 ve pistolpitt bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    faizli kredi almak haramdır. önce paranı biriktir helal parayla al.
    Kredi kartından çektirip motor almayı biliyosun ama onda faiz yok mu ?

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    8 bin tl ye alacağın motoru adam edebilmek için bi 10 bin tl kredi daha alman gerekebilir. Motoru almakla bitmiyor bu işler. Hayatının hatasını yapabilirsin.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Var
    Alıntı klm644 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okulda matematik kaçtı?

4.351 lira olacaktı yanlış yazmışım

abiler cevaplar için teşekkürler ama beni aydınlatıcak bilgiyi kimse vermemiş :D 1 kişi dio kredi kartı olmadan vermezler diğeri dio verirler 2 gün sonra gidicem bankayla görüşmeye ama ön hazırlık için sizlere sormak istedim sizce verirlermi 3 aylık sigortaya 5000 tl bana net cevap verebilcek varmı bazı abilerim sormuş ehliyetin varmı evet var a2 ehliyetim kaskım ve montumda var elbiselerim ehliyetim hazır 3 yıl vitesli motor kullandım herşey iyi hoş ama net alcak param çıkmıyo ve dikkat ettim alcağın eski model motor sorun çıkarır demişsiniz hiç sağlamı ayakta duranı yokmudur bu fiyata hani ben aldım 1 ay sonra bana masraf çıkarmadan binebilceğim sadece bakımlarını yaptırıp keyfime bakabilceğim eski model racing motorsiklet bulmak zormudur değilse ne alablrm bu fiyata teşekkür ederim tekrardan

Tulpar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650R
    Abilerinin tavsiyelerini dikkate alırsan üzülmezsin ,sıkılmazsın, yıpranmazsın dikkatlice okumanı tavsiye ederim ... Aynı şekilde ailende ... şu durumda kredi alamazsın ... bahsttiğin fiyata 600f olmaz var diyen çıkarsada elindeki parayada yazık olmuş olur.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı rapperuzi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abiler cevaplar için teşekkürler ama beni aydınlatıcak bilgiyi kimse vermemiş :D 1 kişi dio kredi kartı olmadan vermezler diğeri dio verirler 2 gün sonra gidicem bankayla görüşmeye ama ön hazırlık için sizlere sormak istedim sizce verirlermi 3 aylık sigortaya 5000 tl bana net cevap verebilcek varmı bazı abilerim sormuş ehliyetin varmı evet var a2 ehliyetim kaskım ve montumda var elbiselerim ehliyetim hazır 3 yıl vitesli motor kullandım herşey iyi hoş ama net alcak param çıkmıyo ve dikkat ettim alcağın eski model motor sorun çıkarır demişsiniz hiç sağlamı ayakta duranı yokmudur bu fiyata hani ben aldım 1 ay sonra bana masraf çıkarmadan binebilceğim sadece bakımlarını yaptırıp keyfime bakabilceğim eski model racing motorsiklet bulmak zormudur değilse ne alablrm bu fiyata teşekkür ederim tekrardan
    yazdığım yorumu okumadın heralde? ne duymak istiyorsan onu söyleyim seni rahatlatacaksa evet çıkar.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Abiler pilavlıya geç kalmayalım.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Verirler verirler bende 18 imde çektim ilk kredimi motosiklet için.. Önemli olan çekmek, motoru almak vs değil zaten her hangi bi durumda işsiz kaldığında ödeyebilecek senden başka birisi var mı ? Motoru satıp krediyi ödemek zorunda kalma, üzülürsün...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

Alıntı Tulpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerinin tavsiyelerini
    Alıntı rapperuzi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abiler cevaplar için teşekkürler
    Bu kadar abi arasında yazdım ya bravo bana. Seneler geçti yine abi yine abi, biriniz de abla deyin be.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)