Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Aprilia rs 125 & Aprilia rs 50 hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Best - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09 2017 tracer9 2022
    Arkadaşlar öncelikle biliyorum eskiden açılmış konular olabilir ama dediğim gibi eski. güncel bilgiler istiyorum.
    Şimdi bu motorlar hızlı olması ile şaşırtıyor arkadaşlar.
    Nasıl motorlardır , fiyatı nedir , Türkiyede varmıdır ?
    birde 125 modelinin top speed 210 km olduğunu duydum ve bu sanırım doğru şaşırtıcı geldi.
    birde bu motorların yeni modeli varmı ? 2013 veya 2012 ?
    Evet fikirlerinizi bekliyorum .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    son hızı 210 km olan model 90lardaki modifiye edilmiş aprilia rs 125(extrema) için geçerli, şuan piyasamızda olan 2006-2010 aralığındaki modellerin stock(fabrika çıkış) hızları 140-150 olup modifiyeyle 180-190 lara çıkabilmektedir. Türkiyede sanırım yok ama yurtdışında artık 4 zamanlı aprilia rs 125 üretiyorlar.

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    2 zamanlı oldugu için bu kadar yüksek hızlara çıkıyorlar

Motosikleti
    güncel arkadaşlar

Motosikleti
    Ne gizemli motormuş millet yorum yapmıyor :D

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bu motorlar hakkında bilgin burada yazdıklarınla sınırlıysa , bu modellerden uzak durman anlamına gelir.
    Bunlarla başa çıkabilmen için gerçekten çok şey bilmen gerekiyor. Hem bu modeller hakkında hemde genel olarak motor mekanik bilgisi açısından.
    Eğer paranın lafı olmaz , maddi olarak çok geniş imkanlarım var dersen hiç sormana bile gerek yok al birtane koleksiyonunda dursun.

Alternatif olarak :
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-cagiva-cagiva-mito-125-evo-turkiye-de-tek-120202588/detay
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Haklısın abi biraz sorunlu motorlar sanırım bide kısa ömürlü. Benim yaş 15 10 yaşından beri motor kullanıyorum. Genellikle mahallede trafiğe kapalı yerler var oralarda kullanıyorum. Kask takıyorum elbette. Yani trafiğide ezberledim hemen hemen ne yalan söyliyim birkere çıktım mahalleye gezdim. Abimde kawasaki ninja 250 r var . Onunla kafa bile kaldırabiliyorum :D 18 yaşına gelince almayı düşünüyorum 250 lik :D ondan sonra 600 ve 1000 lik inşallah

bende Aprilia 50 lik düşünüyorum ama hala bi bilgi edinemedim

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Ben Derbi Gpr 125 kullanıyorum.Bir birinden farksızlar(bana göre) 210 km yapan modeli artık üretilmiyor.97de son olması lazım yanlış bilmiyorsam.Belirli modifiyeler ile(Türk parası ile aşağı yukarı 4.000tl) 210 km'ye ulaşmak mümkün.Tabi işinin ehli çok çok çok çok çok iyi bir usta ile...Parçaları yurt dışından getirme imkanın varsa yarı yarıya iniyor neredeyse rakam.

Ben kendi 2 zamanlıma yapılabilecek herşeyi yaptım.Son siparişimde gelmek üzere.Şu an 184km'ye ulaştım.Fakat naked ve aşırı hafif(125 kg) olduğu için üzerinde durmak hayli zor.Aşırı zevkli.2. motosiklet olarak kullanılacak başka bir şey gelmiyor aklıma lakin gündelik hayatta yılda 10000+km için uygun değil...

Asıl isteğim RS250 idi...Granajı söküp naked yapıp şehir içi fareye dönüştürecektim fakat bulamadım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

Alıntı vedat arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende Aprilia 50 lik düşünüyorum ama hala bi bilgi edinemedim
    Sadece görüntüden ibaret basit pist eğitimi amaçlı yapılmış bir motosiklet.O cüsse o görüntüye o kadar komik bir gücü var ki...Hiç tavsiye etmem.Ki Türkiye'de şu an satılık bulabilirmisiniz bilmiyorum.Benim bildiğim 1 adet İzmir'de var...
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Ferco Motor Aprilia RS4 125 modelini getiriyormuş. Haberi olmayan vardır belki. Fiyatı aşırı pahalı geldi bana.

http://www.fercomotor.com.tr/web/17-274-1-1/ferco/aprilia/modeller/rs4_125_4t

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Derbi Gpr 125 kullanıyorum.Bir birinden farksızlar(bana göre) 210 km yapan modeli artık üretilmiyor.97de son olması lazım yanlış bilmiyorsam.Belirli modifiyeler ile(Türk parası ile aşağı yukarı 4.000tl) 210 km'ye ulaşmak mümkün.Tabi işinin ehli çok çok çok çok çok iyi bir usta ile...Parçaları yurt dışından getirme imkanın varsa yarı yarıya iniyor neredeyse rakam.

Ben kendi 2 zamanlıma yapılabilecek herşeyi yaptım.Son siparişimde gelmek üzere.Şu an 184km'ye ulaştım.Fakat naked ve aşırı hafif(125 kg) olduğu için üzerinde durmak hayli zor.Aşırı zevkli.2. motosiklet olarak kullanılacak başka bir şey gelmiyor aklıma lakin gündelik hayatta yılda 10000+km için uygun değil...

Asıl isteğim RS250 idi...Granajı söküp naked yapıp şehir içi fareye dönüştürecektim fakat bulamadım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

Sadece görüntüden ibaret basit pist eğitimi amaçlı yapılmış bir motosiklet.O cüsse o görüntüye o kadar komik bir gücü var ki...Hiç tavsiye etmem.Ki Türkiye'de şu an satılık bulabilirmisiniz bilmiyorum.Benim bildiğim 1 adet İzmir'de var...
    Bu adamın dediklerine kulak ver. Ek olarak söylenecek şey ise şu olabilir;
    Anladığım kadarı ile 2 zamanlı motor hakkında pek bir bilgin yok. Şöyle diyim dostum; Arkanı dön ve kaç... He alper kardeşim gibi, hobi motoru olarak kullanmayı düşünüyorsan alırsın bir tane arada sırada turlarsın.... Onun haricinde aprilia adını duyduğunda arkana bakmadan uzaklaş oradan...
    Çok canımı yaktı aprilia namussuzu (sr150)
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Ben bildiklerimi aktarıp yorum yapa yapa parmaklarım ağrıdı çokça başlık var bu motor hakkında.

tr_select sen nasıl bulamadın rs 250 bende vardım sattım 1 sene oluyor sahibindende çok uzun zaman durdu ilan...

Sattığım kişidende hasta birisi beni arayıp satın almıştı, hasta derken benim bizim gibi iki zamanlı rahatsızı

Yutuptaki 210 yapan arkadaş çok muntazam bir şekilde her viteste yedire yedire motorun hızını arttırıyor ve o videodaki makine 34 beygir olandan yeni olanlardan değil.

Bende şuan ninja 250 r var kadranı 200 normal 170-180 yapıyor köküne kadar zorlarsam 200 ü geçer, yani o videodaki köküne kadar zorlamış.

Diğer arkadaşların dediği gibi 170-180 normal son hızıdır, rüzgar arkandan gelir, biraz yokuş araşıdır motor 210 yapar.

Hafif motor fazlada kurçalamamak lazım

---------- Post added at 18:25 ---------- Previous post was at 18:18 ----------

Biraz gaz gelsin foruma benim eski makine:

Uploaded with ImageShack.us
    ferad bunu beğendi.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    bassturbin, Şimdi flame (alper) bu resmi görünce oturup ağlıyacaktır... Rs250 hastasıdır kendisi. Arayıp, bulamadığı makine...

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bassturbin, Şimdi flame (alper) bu resmi görünce oturup ağlıyacaktır... Rs250 hastasıdır kendisi. Arayıp, bulamadığı makine...
    Abi nerdeyse birbuçuk sene kaldı ilanda soran çok oldu istanbul dışından soran oldu hatta yurtdışındanda yabancı birisi beni aramış.

Kısmet karşıda acıbademde bir arkadaş aldı ondanda başkası almış o çocukta binemediki...
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Motosikleti
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi nerdeyse birbuçuk sene kaldı ilanda soran çok oldu istanbul dışından soran oldu hatta yurtdışındanda yabancı birisi beni aramış.

Kısmet karşıda acıbademde bir arkadaş aldı ondanda başkası almış o çocukta binemediki...
    Soyup naked yapma niyetim vardı.Beyaz döküntü bir rs 250 gördüm ben bir ara sahibinden de onada pek itimat etmedim açıkcası...Gidip derbi aldım bende.Çok eğleniyorum.Zx10r bayağıdır yatıyor Lakin koyacak yer sorunum olduğu için satılığa çıkardım :( Umarım yeni sahibide ben gibi sever ilgilenir.Hiç bir şey bilmeyen bir acemide heba olsun istemiyorum.Üzerine yapılan masraf zaman ilgiyle çok farklı oldu gerçekten...
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    http://www.fercomotor.com.tr/web/17-...ler/rs4_125_4t
    125 cc 4 valve - dohc motor.
    teknik özelliklerinde güç filan yazmamışlar
    tahminime göre 16 hp civarında bir güç üretir diye tahmin ediyorum.
    eger fiyatı düşürüp pazara girerlerse
    125 150 cc motosikletlerinin cogunun canına okuyabilir

Motosikleti
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.fercomotor.com.tr/web/17-...ler/rs4_125_4t
    125 cc 4 valve - dohc motor.
    teknik özelliklerinde güç filan yazmamışlar
    tahminime göre 16 hp civarında bir güç üretir diye tahmin ediyorum.
    eger fiyatı düşürüp pazara girerlerse
    125 150 cc motosikletlerinin cogunun canına okuyabilir
    İtalyan malları hep farklıdır.Tasarımı motor yapısı.Yamaha bile bulaştı artık.Bkz yzf r 125...Lakin deve yüküyle para döktükten sonra biraz gitsin be arkadaş deme hakkı var bu insanların.Seneler önce cbr 125in üstüne oturup birazcık zorladım.O zamandan beri fuzuli para vermek olarak algılıyorum ben bu 250 125ccleri...

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İtalyan malları hep farklıdır.Tasarımı motor yapısı.Yamaha bile bulaştı artık.Bkz yzf r 125...Lakin deve yüküyle para döktükten sonra biraz gitsin be arkadaş deme hakkı var bu insanların.Seneler önce cbr 125in üstüne oturup birazcık zorladım.O zamandan beri fuzuli para vermek olarak algılıyorum ben bu 250 125ccleri...
    biraz param olsa, biraz da yedek parcası uygun olsa ninja 250 alabilirdim.
    en azından gidiyor ..
    2 zamanlı motor işi biraz fantezi..
    # motosikletle.blogspot

_Kotto_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 r (2012)
    Aslında şekil şemal süper kalite olarakda diğer 125lıklerden çok önde piyasadaki 250 liklere rakip olur mu bılemıcem ama fiyat fazla geldi bana plaka ruhsat derken 12 bine geliyor

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı _Kotto_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında şekil şemal süper kalite olarakda diğer 125lıklerden çok önde piyasadaki 250 liklere rakip olur mu bılemıcem ama fiyat fazla geldi bana plaka ruhsat derken 12 bine geliyor
    Bence fiyatı sundukları ve malzeme kalitesiyle biraz pahalı olsada normal.Açıklamada quick shifterdan bahsediyor bunu bir çok 600 cc motorda bulamıyoruz hatta bazı litreliklerde bile yok.Boya tasarım ve malzeme kalitesi neredeyse bazı 250lik motorlara yakın bir performans.Güç yazmıyor ancak dibine kadar yüklemişlerdir gibime geliyor.

http://www.youtube.com/watch?v=72MYqcDF3m4 125lik sınıfında güzel bir test yapmışlar dil bilmeseniz bile gidişlerden farklar eksiler artılar çıkıyor.

Bu arada 15-16 beygir oldugu söyleniyor yabancı sitelerde rs4ün.Fiyat olarakta Ferco resmen adam kazıklamayı tercih etmiş yzfden ucuz avrupa fiyatı hondaylada arasında 1-2 bin lira gibi bir fark var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)