Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KLE 500

Motovento
    REKLAM ALANI
    trophy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok
    Arkadaslar daha önce birkaç yorum açarak 660 tenere(1997) almak istediğimi beyan etmistim. sizin direktifleriniz sonucunda eski makina almaktan vazgecip borç harç bakiyemi 9000 e çıkardım. Şimdi kle 500 almak istiyorum. siz değerli arkadaslarimin yorumlarini bekliyorum.
    Sahibinden...
    https://m.sahibinden.com/classifiedD...e=fav&rnd=7205

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    )) İki yıl KLE500 kullandım. Ne merak edıyorsun ?
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Şu an yok
    Kullanışlı mi yakiti nasıl
    arıza bakımından hastalığı varmidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

Parçası kolay bulunur mu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Sen üstüne biraz daha koy transalp al bence.Servis mükemmel , parça sıkıntısı hiç yok , hiçbir kronik arızası yok.KLE500 de güzel motordur ancak kawasaki firması yedek parça ve servis konusunda çok kötü bi şöhrete sahip bir firmadır.

Motosikleti
    Şu an yok
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen üstüne biraz daha koy transalp al bence.Servis mükemmel , parça sıkıntısı hiç yok , hiçbir kronik arızası yok.KLE500 de güzel motordur ancak kawasaki firması yedek parça ve servis konusunda çok kötü bi şöhrete sahip bir firmadır.
    Valla üstüne koyacak birşey kalmadı artık borcla 9000 bine ciktim :(

tavares - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250
    bende konuyu takip ediyorum

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Genel olarak senin için ideal motor.

Her türlü işini görür.

Basmazsan az yakar basarsan çok yakar.

Parça marça istemez. Zaten bozulmuyor.

Bakım aralığı 10.000 km Hava filtresi yıkanabılıyor.

Parça lazım olursada Z-Moto en geç 1 ayda getırır. Yada yurtdışı sitelerinden alırsın. Soylendiği gibi pahalı degıl. Aslında ucuz bile denebilir.

Honda- Suzuki fiyatları ıle karşılaştırma yapmıyor kimse. Onlardan ucuz.

Ha bana sorsan yıne alırmısın. Cevabım hayır. 250 cc Alırım bunu almam.

500 cc değişik bi segment. Sadece birazcık diye tarif edebilirim.

Ahalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1100 GS
    trophy kardesim,

Motosiklet modelleri basligi altinda Kawasaki ye tiklarsan KLE 500 sayfasini bulabilirsin. Orada 12 sayfalik KLE 500 sayfasi senin butun sorularina cevap verebilir.
    Selamlar

Alıntı trophy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanışlı mi yakiti nasıl
    arıza bakımından hastalığı varmidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

Parçası kolay bulunur mu
    This is my simple religion. There is no need for temples; no need for complicated philosophy. Our own brain, our own heart is our temple; the philosophy is kindness.- Tenzin Gyatso, 14th Dalai Lama

Motosikleti
    Şu an yok
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel olarak senin için ideal motor.

Her türlü işini görür.

Basmazsan az yakar basarsan çok yakar.

Parça marça istemez. Zaten bozulmuyor.

Bakım aralığı 10.000 km Hava filtresi yıkanabılıyor.

Parça lazım olursada Z-Moto en geç 1 ayda getırır. Yada yurtdışı sitelerinden alırsın. Soylendiği gibi pahalı degıl. Aslında ucuz bile denebilir.

Honda- Suzuki fiyatları ıle karşılaştırma yapmıyor kimse. Onlardan ucuz.

Ha bana sorsan yıne alırmısın. Cevabım hayır. 250 cc Alırım bunu almam.
    500 cc değişik bi segment. Sadece birazcık diye tarif edebilirim.
    Sinan kardeşim çok güzel anlattin tam kafaya koydum alacağım derken," ben olsam 250 cc alirim" dedin aklımda soru işareti kaldı. Ne alırdın mesela ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:31 ----------

Alıntı Ahalteke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trophy kardesim,

Motosiklet modelleri basligi altinda Kawasaki ye tiklarsan KLE 500 sayfasini bulabilirsin. Orada 12 sayfalik KLE 500 sayfasi senin butun sorularina cevap verebilir.
    Selamlar
    tamam teşekkür ederim kardeşim

Motosikleti
    BMW F650 GS
    GT 250 Comet kullandım 1 yıl 30.000 km Motoru satmadan KLE 500 aldım. İlk başlarda Hevesle çok hoşuma gitti. Performansı çok ıyı geldi bana. Amortisorler falan güzel. Gazı verdinmi uzuyor. Sesi güzel. Kawaya biniyorsun adı yetiyor.

1. Yorucu bir motor.
    2. Rahatsız bir motor.
    3. İstanbulda yaşıyorum hepi topu 200-300 km arazi sürüşüm oldu araziye ulaşmak için dünya yol gittim.
    4. Köprü geçemezsin yerden yuksek rüzgar alıyor.
    5. Sürekli şehir içinde kullanacaksan en az 5 litre yakıt tuketımın var.
    6. Şehir içi çin 250cc cok yeterli iken gereksiz bir yatırım.
    7. Uzun yola çıksan rüzgar manyağı oluyorsun.
    8. Gaza bassan çok yakacak.
    9 .Zaten 150 den sonrasını düşünme ön jant 21" hıza ve viraja müsade etmıyor.
    10. Arazide kullanayım desen 2 kere kuma saplandım çıkarmak için yarım sat uğraşdım ve bu sırada on camı kırdım. Bırkere merak ettim bir rampadan aşağı ındım taşlık oldugu için motor uzerınde yukarı çıkamadım ıtemedım nasıl ettım nasıl çıktım hala hatırlamıyorum ama bu motorla yoldan çıkmamaya yemın ettim.

Butun bunlara rağmen kötü motor algısı oluşmasın. Her turlu gideri var. İki motor arasında kalanlar için tercih sebeplerimi yazdım.

GT 250 Comet alırım dersen sana neden onu tercih edeceğimi de yazarım.
    zenon bunu beğendi.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GT 250 Comet kullandım 1 yıl 30.000 km Motoru satmadan KLE 500 aldım. İlk başlarda Hevesle çok hoşuma gitti. Performansı çok ıyı geldi bana. Amortisorler falan güzel. Gazı verdinmi uzuyor. Sesi güzel. Kawaya biniyorsun adı yetiyor.

1. Yorucu bir motor.
    2. Rahatsız bir motor.
    3. İstanbulda yaşıyorum hepi topu 200-300 km arazi sürüşüm oldu araziye ulaşmak için dünya yol gittim.
    4. Köprü geçemezsin yerden yuksek rüzgar alıyor.
    5. Sürekli şehir içinde kullanacaksan en az 5 litre yakıt tuketımın var.
    6. Şehir içi çin 250cc cok yeterli iken gereksiz bir yatırım.
    7. Uzun yola çıksan rüzgar manyağı oluyorsun.
    8. Gaza bassan çok yakacak.
    9 .Zaten 150 den sonrasını düşünme ön jant 21" hıza ve viraja müsade etmıyor.
    10. Arazide kullanayım desen 2 kere kuma saplandım çıkarmak için yarım sat uğraşdım ve bu sırada on camı kırdım. Bırkere merak ettim bir rampadan aşağı ındım taşlık oldugu için motor uzerınde yukarı çıkamadım ıtemedım nasıl ettım nasıl çıktım hala hatırlamıyorum ama bu motorla yoldan çıkmamaya yemın ettim.

Butun bunlara rağmen kötü motor algısı oluşmasın. Her turlu gideri var. İki motor arasında kalanlar için tercih sebeplerimi yazdım.

GT 250 Comet alırım dersen sana neden onu tercih edeceğimi de yazarım.
    bendeki gt250 liyi almadan KLE 500 cok araştırıdım Herseyi ile katılıyorum bende GT 250 comet aldim KLE nin gittiği her yere gider forumdaki gezi başlıklarından bulabilirsin benim gezilerimi...
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Şu an yok
    Ben trabzonda yaşıyorum ara sıra yaylaya çıkmak ve şehirler ara 100-150 km yol yapmak için bu motoru almak istiyorum ve doğru tercih uzetindeyim bence.

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Tercihine kötü demedim. Gereksiz dedim. İstanbulda yaşadığını düşündüğüm içindi.

Trabzonda yaşıyorsan ve ağırlıklı arazıde kullanacaksan Gözün kaplı al derim. Doğru tercih.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Bütçen kısıtlıymış bütçe meselesi olmasaydı Tavsiyem KLE 650 olurdu Motorun segmeti belli değil o kadar yani
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...04467926/detay
    Sado

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Sinan'ın tesbitine kısmen ben de katılıyorum.250cc de düşünebilirsin.KLE500 , transalp gibi motorlar bazı zorlu arazi koşullarında fazla ağır kalabiliyo.Bu tür motorlar genelde uzun yola da giderim diyenlerin motorudur.Eğer akdeniz , karadeniz turuna çıkarım , Çine giderim dersen büyük enduro uzun yolların en ideal motorudur.Çok dik veya engebeli olmadıktan sonra her türlü arazi ortamında da rahattır.Toprak yol , köy yolu dinlemez , her yola gelir.Ancak 250cc'lik bir enduro ile arazide çok daha rahat edersin.Uzun yolda da 130 km gibi hızlarda rahatlıkla seyredebilirsin.Yani uzun yolda da çok aşırı sıkıcı olmaz aslında.Sonuçta Çine gitmeyeceksen adam olana o kadar hız yeter de artar bile.Bence 7-8 yaşında ne halde olduğunu bilmediğin , masraf açar mı diye kara kara düşüneceğin kle500 alacağına , aynı fiyata git bi tane sıfır km. honda crf250 al.Ben transalpi aldığımda crf250 daha piyasaya çıkmamıştı.Eğer crf250 olsaydı transalp almazdım.

Motosikleti
    Şu an yok
    Kafam karistı aslında kle 500ü çok istiyorum da sorun çıkarmasından korkuyorum. 45binde ki bi motor sonuçta ustanın tavsiyesi üzerine alacagim, kolay kolay arıza verir mi?
    Hep aynısı oluyor bi motora heves ediyorum icimdeki şüphe beni kemiriyor...
    Honda da güzel ancak iki kişi o motorda 150-200 km sıkışır gibime geliyor...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Kafam karistı aslında kle 500ü çok istiyorum da sorun çıkarmasından korkuyorum. 45binde ki bi motor sonuçta ustanın tavsiyesi üzerine alacagim, kolay kolay arıza verir mi?
    kle 500,er-5,gpz 500,en 500 hepside aynı mekanik aksama sahip.benim er-5 i tercih etmemin sebebi farklı modellerde aynı teknolojinin kullanılmış olmasıdır.aliexpress veya e-bay'da zibil gibi parçası var ve türkiyedeki fiyatların yarısınında altında.kronik bir arızası bildiğim kadarıyla yok.sinanın dediği gibi eğer basmazsan 4,5 5 litre gibi bir yakıtı var ama kardeşim basmadanda duramıyorsun
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Fiyat olarak 9.000 demişsin ama 10.000 e CRF250L de füşünmeni tavsiye ederim. Ama 500 lük başka tabi, tercih senin. Ben senin ihtiyacına göre CRF de uygun olur diye yazdım sadece
    #sürenadam

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Bence her türlü CRF almalısın. KLE yüksek motor şehirlerarası kullanımda çok hızlı gidebileceğini sanmıyorum çünkü çok rüzgar alır. Rüzgarla boğuşmamak için bence 120 km ile gidebilirsin ki bu imkanı sana CRF de verir.

Bana göre artıları:
    Şehir içi çok daha rahat kullanırsın,
    az yakar,
    sıfır motorun olur,
    parça sıkıntın olmaz,
    Kle'den çok daha fazla arazi şartlarını kaldırır,

Bu arada Kle bir abimde var. Birkaç kez kullandım gayet hoşuma gitti. Bir sıkıntısını da duymadım. Ama bence gereksiz. Bu devirde yeni, az yakacak ve parça sıkıntısı olmayacak motor iyidir
    Syanur bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Kle 500 ün marş rublesi zorlandığında hemen bozulabılıyor. Motoru almışım 28.000 de Motoru aldığımda bu pıyango banada vurdu. Ayrıca subaplar sürekli ayar istiyor. yanlış hatırlamıyorsam 20.000 kmde sübap değişimi istiyor ki bu piyangoda bana vurdu. Birde aldığım gün bir pejo bilerek ve isteyerek gelip vurdu ve kaçtı gitti kırılan dökulen yarılan bozulan alır almaz 2500 daha cebimden çıktı.

Şimdi sen kısıtlı butçe ıle alacaksın boyle bir surprize hazırmısın ?

Daha sonra bozuldumu ? Hayır en ufak sorun çıkarmadı 2010 yılında 8000 tl ye aldığımmotor bana 10500 e patladı. Satarken sorun yaşamadım motorunun sesını dınleyen almak istedi.

Şansızlıkların uzerıne guzel seyahatlerım oldu Yolda dağda taşda benı uzmedi.

Arızalar veya kazayı boşver her motorda olur. Ama bu motor çok ara bir model. Dediğim gibi bunu alacağına 250 cc sıfıra yakın klx 250 yada crf alabılırsın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)