Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Honda'nın bize reva gördüğü bu mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Artık CBF 150 alanlara sıcak bakmadığımı belirtmek isterim. İçinde benimde bulunduğum bu topluluk yüzünden Hondanın ülkemize reva gördüğü modele bakın. 2007'de ülkeye giren kasa 2011de makyajlandı, 2013'te hala aynı motor. Bu süreçte teknolojik olarak devir saati ve otomatik jikleden( o da otomatik gaz veriyor yani ) başka hiçbir şey koymadılar.

Elin oğulları düşük cc bandında bile süper tasarımlı, enjeksiyonlu, dijital ekrana sahip 150cc motorlara binsin. Honda 2013'te ülkemize ACE getirsin. Oldu mu bu şimdi?

Bu motorlar gibi motorlara binmeye niye hakkımız yok? Büyük hayallerle gitmiştim bu sene fuara oysa ki... İtiraf ediyorum bu sene fuara gittiğimde böyle bir düşük cc model görseydim basıp nakiti alacaktım. Öğrenciyim ben İÜ de okuyorum, İstanbul trafiğiyle öğrenci bütçesini karıştırınca bana 150cc üstü fazla. Ama ACE gibi bir model de getirilmez ki be Honda! İnsan bi enjeksiyon koyar ne bileyim, dijital saat koyar, km sayacını yeniler. Isıtıp ısıtıp önümüze aynı CBF150 geliyor 6 senedir. Sinyalleri beyazlat, stickerları değiştir obaa 2013 model!

Hata bizde ama beyler. Geçen sene gittim tıpış tıpış aldım 2012 model CBF150. Almayacağım bundan sonra honda yeni bir model getirene kadar başka birşey. Baksınlar satışlar düşüyor, adamakıllı model getirsinler artık. Sene 2013 jikleli, karbüratörlü model mi kaldı bu devirde? Hadi onu geçtim yahu tasarımı değiştir, olmadı dazzleri getir. CB125E getiriyorsun üzerinde devir saati yok, adam işitme duyusunda master yapıyor senin motoru kullanırken. Sözün özü bu şekilde devam ederse, benden daha Hondaya para mara yok. Oh be içimi kustum sonunda
    Mengu16, viper17, bora atay ve 15 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Getirir getirmesine de bu seferde fiyatına şikayet edersiniz. Ucuz getirir, niye şusu busu yok, donanımlısı gelir, niye bu kadar pahalı.
    düzgünbaba ve TATLIHIZ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Nc750X
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık CBF 150 alanlara sıcak bakmadığımı belirtmek isterim. İçinde benimde bulunduğum bu topluluk yüzünden Hondanın ülkemize reva gördüğü modele bakın. 2007'de ülkeye giren kasa 2011de makyajlandı, 2013'te hala aynı motor. Bu süreçte teknolojik olarak devir saati ve otomatik jikleden( o da otomatik gaz veriyor yani ) başka hiçbir şey koymadılar.

Elin oğulları düşük cc bandında bile süper tasarımlı, enjeksiyonlu, dijital ekrana sahip 150cc motorlara binsin. Honda 2013'te ülkemize ACE getirsin. Oldu mu bu şimdi?

http://www.bikes4sale.in/pictures/no...rn-dazzler.jpg

Bu motorlar gibi motorlara binmeye niye hakkımız yok? Büyük hayallerle gitmiştim bu sene fuara oysa ki... İtiraf ediyorum bu sene fuara gittiğimde böyle bir düşük cc model görseydim basıp nakiti alacaktım. Öğrenciyim ben İÜ de okuyorum, İstanbul trafiğiyle öğrenci bütçesini karıştırınca bana 150cc üstü fazla. Ama ACE gibi bir model de getirilmez ki be Honda! İnsan bi enjeksiyon koyar ne bileyim, dijital saat koyar, km sayacını yeniler. Isıtıp ısıtıp önümüze aynı CBF150 geliyor 6 senedir. Sinyalleri beyazlat, stickerları değiştir obaa 2013 model!

Hata bizde ama beyler. Geçen sene gittim tıpış tıpış aldım 2012 model CBF150. Almayacağım bundan sonra honda yeni bir model getirene kadar başka birşey. Baksınlar satışlar düşüyor, adamakıllı model getirsinler artık. Sene 2013 jikleli, karbüratörlü model mi kaldı bu devirde? Hadi onu geçtim yahu tasarımı değiştir, olmadı dazzleri getir. CB125E getiriyorsun üzerinde devir saati yok, adam işitme duyusunda master yapıyor senin motoru kullanırken. Sözün özü bu şekilde devam ederse, benden daha Hondaya para mara yok. Oh be içimi kustum sonunda
    bende bu konuda sana katılıyorum bilader kuzu gibi ne sunarlarsa alıyoz ya ondan böyle yapıyolar :D

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Vtr 250 getirdi satamadı pahalı diye böyle bir model getirirse de normallerinden pahalı olur

Bu seferde ona vereceğim paraya şu kadar daha eklerim 250 cc alırım muhabbeti başlar

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Getirir getirmesine de bu seferde fiyatına şikayet edersiniz. Ucuz getirir, niye şusu busu yok, donanımlısı gelir, niye bu kadar pahalı.
    Ortada fiyat konusunu konuşmadım ki zaten, gerekiyorsa cbf150 de kalsın satışta. 5500-5750tl civarına dazzler tarzı enjeksiyonlu 150cc motor getirebilir isterse. Ama getirmez, çünkü CBF150'ninki zaten şişirme bir fiyat. Çoğu yer fuara kadar anahtar teslim 4800-5000 arası veriyordu. Bu motora bu fiyat fazla. Ama honda da ondan yediği ekmeği başka hiçbir motordan yiyemez emin olun.
    serdar37100 bunu beğendi.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Suç'un %99 devletin, 1000 tl'lik motor vergilerle 5000 tl olursa. Honda bilmem neresinide yırtsa yapabileceği birşey yok.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Biz Honda'dan bi üst yeni model istiyoruz Honda ise her geçen gun ise bi alt eski modeli getiriyo... Geçen sene cb 125 e bu sene ise cb 125 ace önümüzdeki sene bence eski cg 125 serisini getirmeye başlarlar köylü tipi olandan... Bu cb 125 ace ne ya armut gibi motor... Vallahi Titan Hondanın kaç sene önce cıkardıgı motor hala bnm gözümde en iyi commuterlardan birisi...
    okkesh79 bunu beğendi.

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    dediklerinde haklı olmakla birlikte yukarıdaki motor karbüratörlü.
    http://www.youtube.com/watch?v=4oGP149Ewfg

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Çinli, hintli, rekabeti varken ancak bunları alır yurdum insanı.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çoğu firmanın böyle, model gamında, fiyatlandırmada müşteriyi salak yerine koyma durumu malesef bir türlü son bulamadı.

yinede sen kendin için en mantıklı modeli almışsın, kötü bir motor değil canını çok sıkmadan konforundan ve yakıtından maximum faydalanmaya bak. Üniversitede cbf150 bile büyük ayrıcalık aslında. ben o sıralarda cbf, cbr125 ve ps150 tarzı motor almadığıma bin pişmanım

diğer yandan 125-150 cc segmentinde türkiyede estetik ve fiyat performans 2013 yılında bile mümkün değil belki ama 250cc sınıfında güzel modeller artık var ve daha da çoğalıyor...

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    cb125 cbf150 ybr125 dizayn olarak rezalet motosikletler bencede insanlar biraz şekil istiyor en basiti yuvarlak far bile koysalar daha şekil olur en azından kuryeciler için farklı normal almak isteyenler içinde camsız çıplak yuvarlak far bile yapabilirler. 250cc altına vergi daha düşük ama baktığımızda fiyatlara acayip uçuk fiyatlarda vergiyi çıkardığımızda 600lüklerin fiyatları çok iyi fakat 125 250 arasının çok yüksek nlara oranla, demek firmaların karı çok yüksek düşük cc motosikletlerde. wr125xin fiyatına bakın örnek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Eeeee zamanında bol titreşimli apaçiyi cbf150'den üstün tuttunuz.Honda da dedi ki ben de yaparım titreşimli motor.Alın size cb125.Hem de daha uygun fiyata verdi.Cbf150 gibi motor dururken apaçi sıfır satmalıydı.Ama yok honda yağ yakıyo , yok bilmem ne , milleti soğuttunuz.Şimdi hakettiğinizi buldunuz.Alın size titreşimli apaçi motoru.
    fz6_fazer bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eeeee zamanında bol titreşimli apaçiyi cbf150'den üstün tuttunuz.Honda da dedi ki ben de yaparım titreşimli motor.Alın size cb125.Hem de daha uygun fiyata verdi.Cbf150 gibi motor dururken apaçi sıfır satmalıydı.Ama yok honda yağ yakıyo , yok bilmem ne , milleti soğuttunuz.Şimdi hakettiğinizi buldunuz.Alın size titreşimli apaçi motoru.
    hiç olmazsa apaci gaza bastınmı gidiyor. Bunda oda yok. Varsın titresin ama güçlü ve hızlı olsun. Şimdiki gençler bunu istiyor.
    ERROR88 ve sbr bunu beğendiler.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    150 cc de tvs yıne 1 numara bu sezon
    viper17 ve sbr bunu beğendiler.
    www.erkakurye.com

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Hepimiz boşa dil döküyoruz, bu durum düzelmez. Beleş verseler honda markalı motosiklete binmem.

Bir motosiklet için 3 önemli unsur vardır.

Performans, Tip ve Kalite.

Çinli motorların alayı hondanın 100-150 sınıf motorlarından daha tipli ve performanslı. Artık kalite farkıda kalmadı. Japonlarda Kawasakiden başkası yalan oldu kalite konusunda.

Hiç kimse demesin hondayı nasıl çinlilerle kıyaslıyorsun. Kıyaslarım arkadaş mh drift 2800 tl, cbf 150 4800 tl arada 2000 tl fark var ama ucuz olan daha kaliteli. Mh drift 20000 kmde sorunsuz halde motoru ve plastik aksamları, cbf 150 15000 de piston, gömlek vs... değişti ve üzerindeki sinyal, marş butonları silik, karportaları sökerken kırıldı vs...

Size az bile bunlar, 5000 tl verecem cbfye Hiç binilmemiş Motoran xf 250yi satın alırım daha iyi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    iyide biraderim beğenmediğin cbf150yi adam 4bin tl üzeri fiyata satıyor, birde senin istediğin özellikleri katınca (enjeksiyon+elektronik aksam) alabilecekmisin? bu sefer 150cc bu para olurmu diyoruz haliyle..

ayrıca cbf150 çok güzel ekmek yedirdi hondaya, inan bu şekilde 2020 ye kadar yolu var

.. zaten senin için değil, ticari amaçla kullanan arkadaşlar için var cbf150 tarzı motosikletler.. yani hedef kitlesi onlar.. sen cbf150 almışsın temiz temiz 3 yıl binmişsin onun honda tr ye bir karı yok ki!
    zenon bunu beğendi.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 cc de tvs yıne 1 numara bu sezon
    hacım ben istanbulda kuryelik yapıyorum
    firmada tvs cbf ybr var
    boyum 1.85
    ybr yle rahat edemiyorum paketler filan olunca
    tvs cok iyi gidiyor bende sırt agrısı yapıyor.
    cbf e binince sorunlu diyorum ama rahat ediyorum...
    kullandıgım motosiklette 80 90 bin kmde motosikletler, kimisinin sayaclar calışmıyor.. düşünün artık..
    cbf e söveriz sayarız ama yine en mantıklısı cbf..
    satarkende aynı şekilde mantıklı, kullanırkende
    arkadaşın dediği gibi 2020 ye kadar gideri var..
    # motosikletle.blogspot

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    len honda ya helal olsun bu millet e ne getirse satıyor satış politikası bence 10 numara
    getirdiği motorlara gelince anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalır o derece dandik yani
    DARKSTAR54 ve Tolga Can bunu beğendiler.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni apache çok fena olmuş sınıfında tek.
    sbr bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Türkiye'de yaşamıyor olsam bu yazıdan sonra Honda'dan başka motosiklet satmanın yasak olduğunu sanırdım herhalde.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)