Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Jantlara Şerit Çekme Nasıl Yapılır ? ( Cevabı İçeride )

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Belki birçoğunuz biliyordur fakat bilmeyenler olabilir diğe düşündüm ve bunu paylaşmak istedim motosiklet.net üyelerimizle.Şerit satın alırken yanında küçük bir aparat veriyor ve onunla birlikte janta şerit çekmek daha da kolaylaşıyor videomuzda görüceğiniz üzere iyi seyirler dilerim herkese

telmessos, sysroot, yasin_942 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Kaza Anında Seni Korur !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    çok basit bişeymiş peki kaç yıkama dayanıyor mu meret?
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Görüntüde güzel gürünüyor fakat yakından baktığınızda iç taraflardan hep attığını görürsünüz. Bantın ve jantın sıcak olması lazım tam oturabilmesi için. Ben yinede el ile yavaş yavaş çeviriyorum daha sağlıklı oluyor. Kaliteli (esneyen) bant olmasınada dikkat edin.

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    keiti den başkası yalan bu işde....
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Kalitesine göre değişir ama orta kalite bir ürün tahminimce en az 1 yıl kadar bir yapışkanlılık gösterir.
    Kaza Anında Seni Korur !

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bu aparat el ile yapıştırmak dan daha iyi, Ancak dikkat edilmesi gereken 3 şey var.
    1- Jant kesinlikle tertemiz olmalı, jant yıkandıktan sonra temiz bir bezle silinmeli, Tamamen kuruduktan sonra işlem yapmalı
    2- Teker kesinlikle havada olmalı, yarısını yapıştırıp motoru ileri alayım yaparsanız yamuk gider. Band o esnada yere değer. Rezillikler serisi başlar.
    3- Bu aparatı belli bir açıda sabit tutarak tekeri çevirmelisiniz. Eğer 1 mm bile aşağı yukarı yaparsanız, jant da izlediği yoldan şaşar. Yarıya kadar sök tekrar dene olayına döner. Bu esnada yapışkan özelliğinden biraz yiyebilirsiniz.
    2 kişi yapmak da fayda var. Biri tekeri belli bir hızda çevirir. Diğeri de sağlam bir açı ile janta yapıştırır.
    Gerekli açıklamayı yaptım. Bilir kişi olduğumdan paramın hesabıma geçirilmesini rica ediyorum.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Ucuz bantlarla yapmaya çalışmayın çünkü olmuyor. En azından benim rialliden aldığım bant olmadı. Isıtmama rağmen iç kısımdan atma yaptı. En güzeli keiti 3 parça jant şeridi.

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görüntüde güzel gürünüyor fakat yakından baktığınızda iç taraflardan hep attığını görürsünüz. Bantın ve jantın sıcak olması lazım tam oturabilmesi için. Ben yinede el ile yavaş yavaş çeviriyorum daha sağlıklı oluyor. Kaliteli (esneyen) bant olmasınada dikkat edin.
    aynen goruntude oyle ama yanlardan filan kalkıo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)