Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorun dış aksamını yeniliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Motoru alali 4 ay civari oluyor. Adam akıllı bakım yapamadım. Ustaya al bak eksik gedik hallet dedim ama içime çokta sinmedi. Motor cbr 125r 2012 model. Öncelikle motorun yağını degistiricem motul 5100 10w40 1 litre yağ. Zincirler icin gaz yagi ve motul zincir yağı, sinyallerin 2 sini kırmıstim sonra bantladim oyle kullaniyordum simdi hepsini degistiricem. Tanesi 30 liraya da var 65 liraya da var sinyal hangisi karar veremedim. Yolcu ve sürücü ayaklıkları yamuk ayaklık alacağım. Sol grenaj da catlak ve cizikler var grenajı komple degistiricem. Elciklerin miyadi doldu elcikleri degistiricem. Debriyaj maneti egildi manet alacağım. Şimdi arkadaşlar iyi hoş aferin sana dediniz içinizden gelelim sorulara. Sizden daha önce kullanan yada bilgisi olan arkadaşların bana yardımcı olmasını istiyorum. Okuyup cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim şimdiden zamanları için.

1.. sinyalleri orjinal mi almaliyim yoksa yari fiyatina satılan diğer ürünleri mi tercih etmeliyim ? Orjinali 65 digeri 30. Tane fiyati

2.. Megelli kullanan bi arkadasimin motorunu sürdüm. Elcik orjinal değildi ve pütürlü bir yüzeye sahipti. Elimi cok acitmisti. Cok dandik bir seye benziyordu. Ben bu rizoma ve barracudalara baktim. Rizoma 160 tl barracude 110 tl civari. Bunlarda elimi acitir mi yoksa o dandik diye mi elimi acıttı? Barracuda veya rizoma kullanan varsa veyahut baska markaları kullanan varsa tavsiye edebilir.

3.. manet konusuna gelirsek, debriyaj manetim hemen hemen elcigin altina kadar egildi yani alt altalar. Degistirmem sart. Fren ve debriyaji ayni anda degistiririm diye düşündüm. Spor manet alacagim ama her ürün her modele uyar mi. Yani debriyaj ve fren standart midir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Sinyale debriyaj koluna ve grenaja dikkat

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    1- İnisiyatifine kalmış.

2- Eldiven kullanırsan o malzeme elini acıtmaz diye düşünüyorum.

3- En önemli konu. İster spor manet tak ister standart parçasını tak. Nacizane fikrim ön fren manetini kesinlikle ve kesinlikle standart takıcaksan git 20 30 tl fazla ver servisten orijinalini al. Nedenmi? Yan sanayi manet yüzünden ciddi kaza yapan tanıdıklarım var. Bizzat spacy de başıma gelmiştir. Yan sanayi takıldı 3 dakika sonra düşürdü. Arada milimetrik bir fark vardı, buda fren merkezine fazla baskı yaptı. Aklında olsun buna benzer çok örnek var.

Selametle..

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Debriyaj ve freni orjinal al. o sonradan takma manetler direk motorunuza uygun olarak üretilmediği için fren pistoncuğunu tam merkezleyemiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

yalnız rizoma gibi markalar kaliteli markalar, onlar hakkında detaylı bir araştırmam yok yalnız.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- İnisiyatifine kalmış.

2- Eldiven kullanırsan o malzeme elini acıtmaz diye düşünüyorum.

3- En önemli konu. İster spor manet tak ister standart parçasını tak. Nacizane fikrim ön fren manetini kesinlikle ve kesinlikle standart takıcaksan git 20 30 tl fazla ver servisten orijinalini al. Nedenmi? Yan sanayi manet yüzünden ciddi kaza yapan tanıdıklarım var. Bizzat spacy de başıma gelmiştir. Yan sanayi takıldı 3 dakika sonra düşürdü. Arada milimetrik bir fark vardı, buda fren merkezine fazla baskı yaptı. Aklında olsun buna benzer çok örnek var.

Selametle..
    Hocam tesekkur ederim yorumunuz icin. Eldiven kullaniyorum zaten ama yinede eldivensiz kullanacagim gunlerde olacaktir. Neyse. freni orjinal alayim okey ama o zaman takım bozuluyor. Debriyajı kırmızı almak istiyordum. Fren çelik renkte debriyaj kırmızı sırıtır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj ve freni orjinal al. o sonradan takma manetler direk motorunuza uygun olarak üretilmediği için fren pistoncuğunu tam merkezleyemiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

yalnız rizoma gibi markalar kaliteli markalar, onlar hakkında detaylı bir araştırmam yok yalnız.
    Haklisiniz ya. Elcikleri renkli spor alırım ama debriyajla freni orjin alayım. Hem takimi 150 vermektense ikisine orjinal 75 lira vermis olurum

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Tamam işte alacağın aksesuar orjinal olsun yada kullanan arkadaşlardan, kullandıkları ürün hakkında yorum alabilirsin. Fren maneti sıkıntı iş.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Anladım. Şuan ucuz sinyal orjinal debriyaj ve fren maneti ve rizoma elcik almaya karar verdim. Yarın siparişini veririm. Tesekkur ederim

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ktmde kullanılan elcik çok rahat geliyordu bana.Ayrıca prüzlü oluşuda hoşuma gitmişti.Eldivenle kavradığımda da çıplak elle tuttuğumdada güzel bir hissiyatı vardı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)