Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2013 Ybr 125 mi,2013 Tvs Apache mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha ybr125
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha türkiye'de batmıyorsa tek sebebi ybr 125'tir. yamaha sadece ybr 125 ile honda'ya kafa tutuyor. bu iyi bir şey değil elbette. sonuçta ybr alternatifsiz kalıyor ve yamaha onun ekmeğini bi güzel yemekte. 10 senedir başka motor getirmiyor bu sınıfta. honda ybr 125'e rakip bir sürü tip denedi ama tutmadı, hatırlayın. 10 seneden bu yana honda'ları. titan, cgl 125, titan deluxe, titan es, cg 125, cbf 150, cb 125e bi de şimdi yeni çıkan sb bilmem ne. yamaha tek tabanca ybr 125.

bunun adını varın siz koyun. marka fanatikliği mi? inanın ben bıktım artık ybr 125'ten ama maalesef alternatifi yok.
    honda nin 2008 1000 rr lari bile yag yakma sebebinden geri toplandiysa simdi de cbf leri de ayni problemi cikariyorsa sorun binicide deil markadadir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu konudan kan çıkar

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı ybr_man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda nin 2008 1000 rr lari bile yag yakma sebebinden geri toplandiysa simdi de cbf leri de ayni problemi cikariyorsa sorun binicide deil markadadir.
    neden istanbulda 10 binlerce cbf 150 var peki, bunu hiç düşündün mü
    # motosikletle.blogspot

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    tekrar kucuk motor alsam yıne markası tvs olurdu bıldıgım bu
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    yamaha ybr125
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rektefe yaptiracak tornaci coktur orda ondandir

Motosikleti
    Demir At
    rektefe yaptiracak tornaci coktur orda ondandir
    evet tornacılar para kazansın diye cbf alıyor millet
    # motosikletle.blogspot

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Bizim Türk milleti,üzerinde kanadı görünce birde 2 grenaj görünce motoru adam yerine koyup sazan gibi atlıyor.Bu konuda motor almadan önce birçok kuryeyle konuştum,hepsi bin pişman olduklarını söylediler hatta kimisi ybrye döndüler.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    cbf 150 bir şekilde mecburen alınıyor. tek sorunu yağ yakması. konforu tercih edilebilir. çin malları da gani gani istanbul'da.
    ybr_man bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr125
    evet tornacılar para kazansın diye cbf alıyor millet
    eminim cbf kadar ybr de vardir istanbulda. istanbul buyuk sehir. ama burda 10 ybr ye karsilik bir cbf gorursun. ben honda cg kullandim yagsizliktan subap eritti. yag yetistiremiyordum. dilim yanmis ki konusuyorum. cg hondanin en saglam en tutulan motoru deil midir. ?

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Cbf yine girdi karıştırdı ortalığı yav istemiyom cbf istemiyooom

Motosikleti
    yamaha ybr125
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf yine girdi karıştırdı ortalığı yav istemiyom cbf istemiyooom
    tamam iste ybr al :D

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    en çok cbf istanbul'da var doğru. hatta ybr'den daha çok. ama ybr kullanmış her cbf 150 kullanan ybr'nin daha kaliteli olduğunu bilir söyler. aman neyse kavga çıkmasın yine.

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim Türk milleti,üzerinde kanadı görünce birde 2 grenaj görünce motoru adam yerine koyup sazan gibi atlıyor.Bu konuda motor almadan önce birçok kuryeyle konuştum,hepsi bin pişman olduklarını söylediler hatta kimisi ybrye döndüler.
    son kazama kadar bende 2 yıl boyunca kuryelik yaptım aralıkta kazadan sonra bıraktım işi..
    ben size şöyle özetliyeyim olayı. ilk motorum 2007 ybr idi.. ikinci motorum ise 2009 cbf idi.. ikisini de 20 bin + 20 bin = 40 bin km kadar kullandım..
    çalıştıgım yerde tvs ybr cbf motosikletler vardı, onları sürekli kullandım..
    şimdi özet olarak
    boyum 185 cm konfor olarak en rahat ettiğim motosiklet cbf tir, denge olayında en iyisi 3 motor içersinde
    ybr saglamlıgını tartışmam, fakat cbfe göre konforsuz ve küçük kalıyor .. son sürat olayında ise yavaş kalıyor ..
    tvs ise seriliği ve hızı en iyisi.. fakat bir süre sonra omuzlarda sırtta agrı yaptıgı için sevmiyorum ve kullanmak istemiyordum..
    gelelim yag yakma olayına cbfin.. 88 bin rektefe atıldı kullandıgım motosiklet.. 80 binden sonra bariz yag yakıyordu.. yani 1500 km de bir değiştiriyorduk. 300 ml kadar eksiltiğini görüyorduk.. bu saatten sonra rektefe oldu.. o motosikleti 92 bin km de kaza yaptım daha sonra işi bıraktım..
    yag 50 bin km ye kadar cogu cbfte sıkıştırılmadan kullanıldıgında ise yakıp yakmadıgı yagı anlayamıyorduk bile..
    şimdi şöyle bir dip not daha var..
    sürekli sıkıştıran adam 5 binde de cbfe yaktırır..
    ybr yag yakmıyor mu diyorsanız.. 70 bin civarlarında olan 2007 model ybr de nereden baksak 200 300 ml kadar yag yakıyordu..
    kurye adam neden tercih ediyor cbfi sövuyor ediyor pişmanız diyorlar ya..
    parcası cok uygun 5 tür yan sanayi ürünü var. cok dengeli ve vibrasyon konusunda gerçekten sıfır, digerleriyle kıyaslanmayacak kadar iyi..
    ybr de deviri yükseltince vibrasyon oluyor, cbfte de oluyor . ama cbfinki en az seviyede kalıyor..
    3 canta seti, canta , koruma seti takımı. siperlikler, değişik varyasyonlarda canta taşıma durumu oldugu için tercih ediliyor..
    benimde cbf için tav oldugum özellikleri fazlasıyla var bu sıkıntıları dışında fakat 2020 yılına kadar cbf satar aynı seviyede devam eder diye düşünüyorum..
    eksik yönleri var fakat artıları oldukça fazla bu yüzden göz ardı edilebiliyor..

eminim cbf kadar ybr de vardir istanbulda. istanbul buyuk sehir. ama burda 10 ybr ye karsilik bir cbf gorursun. ben honda cg kullandim yagsizliktan subap eritti. yag yetistiremiyordum. dilim yanmis ki konusuyorum. cg hondanin en saglam en tutulan motoru deil midir. ?
    istanbuldaki scooterlerin haricindeki motorların yüzde 75 cbf 150..
    hadi oradan filan demeyin arkadaşlar.. istanbulda dışarıya caddeye sokaga e 5 filan cıktıgınızda gördüğünüz cbfleri sayın derim..
    ybr_man ve blueway2 bunu beğendiler.
    # motosikletle.blogspot

rev'it - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 2012,,/ 125 UAG
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir soru sorucam,aşağılama falan olarak algılama artniyetli değilim.Hayatında ybr'ye hiç bindin mi de ybr'nin daha fazla yaktığını söylüyorsun?
    ybrye bindim tabiki dayimin, kuzenimin ve arkadasimin ybr si var. bende de bi tanede mondial 125 uag var. daha once karsilastirdik hepsiyle. mondial bu ybrlerden az yakiyor. ve diger motorum apache de bu mondialden az yaktigina gore demekki ybr den de az yakiyor. nedense forumda insanlar diger insanlarin bilmeden salladigini laf olsun torba dolsun diye konustugunu dusunuyor. bizimde bir bildigimiz var.
    live fast, die young
    I am fucking crazy, but I am free

Ahmet. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 ESD, KTM 200 Duke
    Ybr 125 kullanıcısı olarak kesinlikle ybr.

olcaybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok
    3 motorunda sadece üstüne oturup birer tur atmışlığım var.Bu sitede de bu 3 motor hakkında yazılanları hatim ettim sayılır.
    görüntü güzelliği+ivmelenme=tvs(Fuarda yeni çıkacak olan apachenin vibrasyon probleminin çözüldüğünü ve 4800 civarı bi fiyatı olacağını söylediler)
    kalite+servis ağı=ybr(bu üç motor arasında en mantıklısı olduğunu düşünüyorum ayrıca yedek parça bolluğuda var çok yaygın olduğundan)
    Konfor+Kalite=cbf(şahsen son tercihim olan motordur.sebebi ise tipini bir türlü sevememem.Yağ yakma konusuna değinmeyeceğim pek bilgi sahibi değilim.)

Özet:Bulunduğun ilde servis varsa, titreşim söylendiği gibi azaltılmışsa ve diğerlerinden 300-500 fazla veririm koymaz diyosan tvs olabilir.Yok ben risk almıyım tvs kadar çok kaçmasa da sıkıntı yok ybr olsun bizim olsun dersen her türlü gideri vardır.Cbf o tiple hiç kafama yatmıyor nedense.
    Not:Acizane fikirlerimdir.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Enduro gibi mübarek

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Ben ybr yi cbf 150 den daha az yaktığı için tercih ediyorum..kaliteyse ikisinin kaliteside aynı sonuçta ikisinide eskitemeyeceğim kadar kaliteli.. ybr 125 e binmemin tek sebebi yakıt..onun dışında cbf 150 daha konforlu biraz daha oturaklı ağırlığı sebebiyle heralde..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Yav şu cbfyi kıyaslamaya katmayalım lütfen cbf sevmiyorum.tvs ve ybr arasında kaldım.Bilgi verenler çok teşekkür ederim...

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav şu cbfyi kıyaslamaya katmayalım lütfen cbf sevmiyorum.tvs ve ybr arasında kaldım.Bilgi verenler çok teşekkür ederim...
    Hazır yenilenmişken tvs apache çok daha mantıklı.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)