Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İlk motor olarak 600 rr aldım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    Öncelikle sakin olun tabii ki oyle bir hataya dusmedim henuz 17 yasindayim ehliyetim yok lise son siniftayim haliyle motosikletsizim ama siz degerli abilerim ablalarim sayesinde okunarak ogrenilebilecek herseyi ogrendim ama pratik 0 neyse arkadasimla dershaneye giderken kayseride 4 ay once acilmis bir motosiklet bayisinin onune yaklasinca havadaki agir motosiklet kokusunu aldim ve cevreme bir baktim ilerde kirmizi bir 600rr kocaman bir atv ve kirmizi bir bumoto calibre 250rr duruyordu dershaneye daha bir saatten fazla vardi bende tabi gittim yanlarina biraz inceledim sonra bayinin icine bir baktim birsuru bumoto meger bayi bumotonun yetkili saticisimiymis sonra orada bir abi karsiladi bizi sagolsun ilgilendi bizimle ve cok sicakkanliydi iceride beyaz, krem rengi vb. gibi degisik renklerde calibreler vardi ayrica cross commuter atv utv gibi bir suru bumoto vardi ve bir bmw 1200bisey vardi honda goldwing in bmw haliydi ismini tam bilmiyorum ardindan kasklara baktim ls2 felan birsuru kask vardi abiye sordum benim kafama hangi boyut olur diye bir tane ls2 verdi kafama tam oturdu ama kulaklarim icinde iki buklum duruyodu ilk defa kask taktim ilginc bir duygu sanki kafaniz hapsolmus gibi garip biseydi sonra kaski cikardim abi: 15 dakika sonra kulaklarin yanmaya baslar dedi. Takmadan once soyleseydin dedim ama neyse umrumda degildi kulaklarim. icerdeki motorlari biraz inceledikten sonra disariya ciktim meger disaridaki calibre 2. elmis. Ben ya 0 kilometre yada bakima felan geldi sanmıştım.
    buyuk bir koli gelmisti meger icinde regal raptor marka bir chopper varmis Kendileri montajliyolarmis neyse ben abiden izin aldim bir kac fotograf cekebilir miyiz dedim keyfinize bakin dedi bu lafi duyunca hemen aklima " bin 600rr a calistir yardir talasa veya dershaneye baw baw bagirt motoru " tabi 2 - 3 saniye gordum bu hayali sonra ama ilk calibreye bineyim dedim malum küçük cc den başlamak lazım ilk kez motora binecektim attim bir ayagimi calibreye koltugu bekledigimden rahat ve guzeldi ama bekledigimden kalipsiz bir motordu fotolardakinden kalipsizdi en azından .Agirligi ayakliktan kendi kontrolume aldim o da ne bekledigimden cok hafifti iyice kanim isindi calibreye ( aklimda ilk ninja 250r sonra hyo 250r sonra cbr 125 olunca bumoto biraz gerilerdeydi) o heyecanla debriyajina basmak, gazini acmak boyasini incelemek ( birisi boyasina kaplama diyordu o yuzden merakk ediyorum) hic aklima gelmedi 2 fotograf cekti arkadas ama fotograflarin birinde gozum kapali cikmis birinde arkadasin eli cikmis ozur diliyorum sizden sonra beni asil heyecanlandiran RRRRRRRR duruyordu karsimdaama kullanicisi biraz dusurmus grenajlarda catlak, kirik vardi sag sinyalide kirikti. Ustune bindim calibre daha rahat geldi sele yuksekligi calibreden yuksekti koltugu daha genisti ama tam bir racing mukemmeldi bacaklarimin 1 gun boyunca o pozisyonda kalma ihtimaline ragmen sabaha kadar o motorun ustunde kalabilirdim hayatimin en mutlu anlariydi arkadas iki fotografta burda cekti. [IMG]imgim.com/2013-03-08160141[/IMG]Gazini actim ama gaz kolu cok az donuyordu demekki cok hassas debriyajini sıktım o da cok kisa idi. On frenini sıktım sanki bir elektrik devresinin dugmesine basar gibi cok az basiliyodu bir yerde tık diye bir ses cikariyodu motorun agirligini bacaklarima almaya calistim ama korktum cunku cok agresif bir motordu bende fazla ustelemedim sinirlenmesin diye indim ustunden son bir kez ikisine dokundum ve abiye selam verip ayrildik dershaneye giderken aklimda surekli motor vardi ders dinleyemezdim o halde Allahtan hocalar YGS ye 2 hafta var diye biraz konusma yaptilar sakin olun felan diye sonra herkese gosterdim fotograflari arkadslara anneme ( annem yine deli oldu motor lafi actigim icin) babama maille gonderdim sonra yattim haliyle ruyamdada bir iki tur attim 600rr la ve yine ruyada kaldi bu motosiklet aski eger sıkılmayip sonuna kadar okuduysaniz tesekkur ederim icim icime sigmiyor paylasmak istedim Hatamız varsa affola
    tr100a, tuc, Arda_Karaca ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Hayallerine kavuşman ve kazasız belasız aklı başında günler dileği ile.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Aynı yaştaymışız bende 17 yaşındayım lise sondayım.Bizde bana Cbr 250 aldık eylülde.Madem benim gibisin öğrencisi tek silindir makineye bak bence ekonomik olur bumoto da çok güzel hangisi aldırabilirsen kârdır umarım alırlar

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Başlığı okuyunca içimden geçmiş olsun dedim ama neyse ki o hataya düşmemişsin.
    Panter38 bunu beğendi.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Okudum kardeşim sonuna kadar
    inşallah emeline ulaşırsın kısa zamanda. Bizlerde senin gibiydik, biraz sabır etmen gerekecek.
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeş 600rr'yi gerçekten alsan napardık biz ya, 300 basardın ve şehir içinde kaza yapardın değilmi ? Önce uçakla başlayacaksın sonra 600rr alacaksın, öyle birden 600rr'ye binilmez !

Motosikleti
    tavares bunu beğendi.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Şu makinaları görünce kalp atışlarım hızlanıyor
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayallerine kavuşman ve kazasız belasız aklı başında günler dileği ile.
    Tesekkur ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

Alıntı tuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı yaştaymışız bende 17 yaşındayım lise sondayım.Bizde bana Cbr 250 aldık eylülde.Madem benim gibisin öğrencisi tek silindir makineye bak bence ekonomik olur bumoto da çok güzel hangisi aldırabilirsen kârdır umarım alırlar
    Bizimkiler dusman motora hele annem deliriyo hayirlisi ama motosikletin selesine bir koysam arkami kimse laf edemez ama olmuyo maalesef sanada hayitli olsun kazasiz belasiz kullan insallah

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Daha Büyük bir yazı boyutu yokmuydu
    teocan94 bunu beğendi.
    Sado

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Bunu okuyan çocuk kör oldu
    serdar1547 bunu beğendi.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    hepsini okudum güzel hayal kısmetse paramı biriktirdim hyom var bi tane onu satıp güzel bi 600 cc alacam hayallerine ulaşman için önce iş sahibi olmalısın ki hedefe en kısa zamanda var

Motosikleti
    Alıntı APALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okudum kardeşim sonuna kadar
    inşallah emeline ulaşırsın kısa zamanda. Bizlerde senin gibiydik, biraz sabır etmen gerekecek.
    İnsallah ulasirim teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu makinaları görünce kalp atışlarım hızlanıyor
    Benimde benimde ..............

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Hayallerine en kısa zamanda ulaşırsın inşallah dostum
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Motosikleti
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha Büyük bir yazı boyutu yokmuydu
    Bulamadim maalesef.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE

HAYALLERİNİN PEŞİNDEN GİT...
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

tavares - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250
    forumdakilerin büyük bi oranı motorunun kıymetini bilmiyor
    hayallerinin kıymetini bil
    barodi ve wolrath bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Phoenixs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepsini okudum güzel hayal kısmetse paramı biriktirdim hyom var bi tane onu satıp güzel bi 600 cc alacam hayallerine ulaşman için önce iş sahibi olmalısın ki hedefe en kısa zamanda var
    Tesekkur ederim insallah alirsin banada biryerden yüklü bir para gelirde bende senin hyonu alirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

İnsallah gideceğim serdar abi tabi once ehliyet sonra koruma sonra potor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

Alıntı tavares adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumdakilerin büyük bi oranı motorunun kıymetini bilmiyor
    hayallerinin kıymetini bil
    Tesekkur ederim .............

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    gençsin kanın kaynıyor hayallerle de olsa motorla yaşamak ne güzel bir şey bazen piyango oynarım çıkarsa diye tek düşüncem ellibin çıkarsa alayını motor ve ekipmana gömecem buna kimse mani olamaz.
    Panter38 bunu beğendi.
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    ah ah gençliğim geldi aklıma bende senin gibiydim her gün motor sitelerinde geziniyordum yorum fotoğraf buna benzer heyecanla açılmış konular falan filan yolda tüm motorları inceliyordum aileyi ikna çabaları sonunda motorum oldu ama o eski heyecanım yok artık ama asla vazgeçmem bu sevdadan, allah sanada nasip etsin

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)