Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Garanti dışı olmasın diye bisikletçiye bakım yaptırmak zorunda mıyız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    S.a arkadaşlar geçen sene şubat ayında sıfır aldığım çin malı MCX motorumla 10.000 km'yi devirdim. Bu süre zarfında çeşitli arızalar çıkaran motorumu birkaç defa kendi servisine götürdüm ve bana birsürü zorluk çıkararak zar zor da olsa parçanın üzerinden aylar geçse de garanti sürecinde yaptırdım. Motoru her bakıma götürmemde yağını değiştirip motor bloğunun üzerindeki gevşemesi neredeyse imkansız olan vidaları sıkıp bakım tamam diyerek karşılığında 35 tl para aldı (Tokat Kırcıer motor / Kenan KIRCIER). Bende mondial olmayan başka bir servise götürdüm yağ değişimi, zincir bakımı, hava & benzin filtre temizliği, genel bakım ve temizliği üstelik her defasında birkaç tur atıp denenerek yaptırdım ve karşılığında 30 tl para verdim. Yaklaşık 3 aydır motosikletin benzin deposuna su doluyor. Taktir edersiniz ki kullanıcı ile ilgili bir sorun değildir bu ama sırt peryodik bakımlarını yetkili servise yaptırmadığım için fabrikadan garanti dışı denildi. Şimdi sorum şu; Sırf garanti dışı olmaması için bisiklet bile tamir edemeyen beceriksizliği ile nam salmış motor katili olan bu servislere motorumu emanet etmek zorunda mıyım? Üstelik fabrikaya bu konuyu defalarca bildirmeme rağmen teknik servise bir çare bulunmadı. Şimdiden vermiş olduğunuz cevaplar ve yorumlar için teşekkür ederim. Saygılar.
    EmrE_09 ve M.balibey bunu beğendiler.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Periyodik bakımda benzin deposu ile alakalı bir bilgi almıyor diye biliyorum. Çünkü daha önce periyodik bakım listelerinde benzin deposu ile alakalı bir bilgilendirme yazmıyordu. Geçmiş olsun öncelikle.
    Başka tamirci de bakım yaptırdığını söylemeseydin keşke. Garanti prosedürü gereği yetkili servis dışında yapılan ve orijinal parça dışında kullanılan parçalar ne olursa olsun garanti dışı kalmasına sebep oluyor.
    Öneri olarak deponun üst kısmına bak delik falan var mı diye. Benzin deposu kapağında lastik conta var onu değiştirip bir bak. Yine aynı sorun oluyorsa, benzin aldığın yere dikkat et. Benzine su karıştırmış olabilirler.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    nerde çokluk orda bokluk diye eski bir söz vardır bu sözün ne kadar doğru olduğunu burda anlıyoruz işte...mondial geniş servis ağı diye cayır cayır reklam yapıyor ama bisiklet bile tamir edemeyen adamlara servis yetkisini veriyor ve bu tür sonuçların çıkması da kaçınılmaz oluyor...bizim burda da var mondial servisi ama adam daha tek motor dahi satmadı zaten kendisi de lastikçi(oto lastık tamircisi)...ben de zamanında sıfır motor almıştım(yuki 100 b gezgin) motor bana paket halinde geldi motoru kendim kurdum arıza verdikce de kendim yapmaya çalıştım sizde yapabilirsiniz hiç zor değil eğer anahtar takımınız varsa...en azından bu tür olaylara canınızı sıkmazsınız,paranızda cebinizde kalır
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    ben 4.000 bakımını artık başka yerde yaptıracağım. garantiden çıkarsa da çıksın. zaten bu yılın ortalarında garantisi bitecek. 2011 de aldım ben mc-x i

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    ben 14.000 km ye geldim. honda servislerine bir kuruş para vermedim. başka bir yere de götürmedim. zaten motor sorun çıkarmadı. hemde paket işi yapıyorum.

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Ben bu yüzden mondial scooterimi satmıştım.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    En iyi servis Hondanın .

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok haklısınız , gerçekten kötü bir durum , geçenlerde bir arkadaşımız bir başlıkta yazmıştı "adamlar kendisini toplamaktan aciz , kalkmış motor dağıtıp toplamaya çalışıyor " diye , daha da kötüsü !, bir çok firma , motorun yedek parçalarını , sadece bu aciz tamircilere veriyor !!! . Bile bile lades.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    Sym joymax250i
    Mondial servis konusunda gerçekten berbat. Servisleri resmen motor katili.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    malının arkasında duran firmalardan ve adam gibi ar-ge sonucunda üretilmiş motorlardan almak lazım... ha dersiniz ki ben bunu beğendim, seni ilgilendirmez; o zaman alacaksınız parasıyla parçaları. zaten kaç paralık depo/depo kapağı... illa firmaya ödetecekseniz tüketici hakem heyetine başvurun
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla ben 4000 kmdeki garantili ybr yi servise götürmüyorum garanti işi hikaye kim garantiden ne alabilmişki boş yere kazıklıyorlar bence boşverin servisi bildiğiniz iyi usta varsa ona gidin

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyi servis Hondanın .
    Konya'daki Honda'nın mı.. Evet para düşkünü adamlardan başka birşey değiller. Ve 3 kuruşluk parçayı 10 kuruşa satan birisi diye biliyorum kendilerini.
    "men dakka dukka"

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Kadıköydeki 10 liralık balataya işçilik ile 35 tl isteyen, tanesi 10 lira olan aynayı 20 liraya satmaya çalışan kanuni servisine para kaptıracağıma gider sağlam bir ustaya baktırırım motorumu.... Yemişim garantiyi. Öylede yaptım. 2500 bakımını tanıdığım ustama yaptırdım. 21 yaşındaki çocuk adam kazıklamaya çalışıyor
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malının arkasında duran firmalardan ve adam gibi ar-ge sonucunda üretilmiş motorlardan almak lazım... ha dersiniz ki ben bunu beğendim, seni ilgilendirmez; o zaman alacaksınız parasıyla parçaları. zaten kaç paralık depo/depo kapağı... illa firmaya ödetecekseniz tüketici hakem heyetine başvurun
    Depo kapağı 20 tl ama su aldığı için pas tutan depo 250 tl...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)