Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Potansiyel Katil : YOL Arkadaşınız

Motovento
    REKLAM ALANI
    [Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel yazı olmuş sıkılmadan okudum.

Herşeyi bir kenara koydum en azından o vatandaşı tanımış oldunuz

Sizin içinde tecrübe oldu yani yine böyle bir vatandaşa rastladınızmı haydin selametle diyip yol verirsiniz

Paylaşım için sağolasın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ihakanvardal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800, Suzuki Hayabusa gsxr 1300
    Alıntı DEISIS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ihakanvardal association press sundu

şaka bi yana güzel anlatım değerli yorumlarınız için teşekkürler.
    ne yani kötü mü ettik hocam paylaşmakla başımızdan geçenleri yazalım ki hep birlikte ders çıkaralım bu işlerden

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

Alıntı [Turan] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel yazı olmuş sıkılmadan okudum.

Herşeyi bir kenara koydum en azından o vatandaşı tanımış oldunuz

Sizin içinde tecrübe oldu yani yine böyle bir vatandaşa rastladınızmı haydin selametle diyip yol verirsiniz

Paylaşım için sağolasın
    Aslında özünde çok iyi bir insan ama motor ruhunu ele geçirmiş gözü dönmüştü.
    “Don't cry because it's over, smile because it happened.”
    Dr. Seuss

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    estağfurullah üstad o değilde alışkanlık yapabilir demedi deme haftalık yada aylık olarak böyle başlık açmak zorunda kalabilirsin
    ÖzLeMKaYrA bunu beğendi.
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

Motosikleti
    Alıntı DEISIS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    estağfurullah üstad o değilde alışkanlık yapabilir demedi deme haftalık yada aylık olarak böyle başlık açmak zorunda kalabilirsin
    Ben 1 yıldan beri her gece bu forumu takip edip kendime birşeyler kattım. Daha yeni üye oldum o da başlık açıp birşeyler karalayabilmek kendimce yararlı bilgiler vermek için. Okuyup beğenenler ve senin gibi cana yakın arkadaşlar oldukça da keyif almaya başladım
    DEISIS ve DALGIC_800 bunu beğendiler.
    Dr. Seuss

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    en gıcık kaptığım arkadaş türü sürekli "sidik yarışında" olan arkadaş tipidir.

aklınca seni ve vfr800 test etmeye

yine aklınca 200cc düşüklüğünün ezikliğini, senin motorculuğunu kompleksi ile test etmeye çalışıyor

oysa kendi motoru daha yüksek beygirli ve devirli bir s.s. zaten ara hızlanmalarda yetişmen zor hadi yetişmeyi bırak neden hayatını tehlikeye atasın?

en güzel cevabı vermişsin. bu tip adamlar için tek motor tipi vardır buda super sporttur ses çıkartsın uzasın yeter.

ayrıca mt ye içini döküp sana çok destek çıkacak adam olacağına pek ümitlenme her türlü savunma ve cevaba hazır olacaksın.

inan burada seni o arkadaşından daha çok sinir edecek adam var..
    APALA ve ÖzLeMKaYrA bunu beğendiler.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en gıcık kaptığım arkadaş türü sürekli "sidik yarışında" olan arkadaş tipidir.

aklınca seni ve vfr800 test etmeye

yine aklınca 200cc düşüklüğünün ezikliğini, senin motorculuğunu kompleksi ile test etmeye çalışıyor

oysa kendi motoru daha yüksek beygirli ve devirli bir s.s. zaten ara hızlanmalarda yetişmen zor hadi yetişmeyi bırak neden hayatını tehlikeye atasın?

en güzel cevabı vermişsin. bu tip adamlar için tek motor tipi vardır buda super sporttur ses çıkartsın uzasın yeter.

ayrıca mt ye içini döküp sana çok destek çıkacak adam olacağına pek ümitlenme her türlü savunma ve cevaba hazır olacaksın.

''ayrıca mt ye içini döküp sana çok destek çıkacak adam olacağına pek ümitlenme her türlü savunma ve cevaba hazır olacaksın.

''

Valla keşke yazsalar.. Yazsalar da ibreti alem olsalar. Birçok insan onların yazdıklarını okuyup ''gerçekten bu zihniyete sahip insanlar varmış'' diyebilir. O zihniyete sahip arkadaşların yazdıklarına cevap bile vermem, polemiğe hiç girmem.
    Dr. Seuss

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Keşke başlığı yol arkadaşınızı iyi seçin falan yapsaydın.10 dakikadır okuyorum ne zaman ölüm haberini okuyacam diye resmi görünce heyecanlandım ahanda yaklaştık dedim biraz daha okudum ama birşey çıkmadı (çok şükür).

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı ihakanvardal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''ayrıca mt ye içini döküp sana çok destek çıkacak adam olacağına pek ümitlenme her türlü savunma ve cevaba hazır olacaksın.

''

Valla keşke yazsalar.. Yazsalar da ibreti alem olsalar. Birçok insan onların yazdıklarını okuyup ''gerçekten bu zihniyete sahip insanlar varmış'' diyebilir. O zihniyete sahip arkadaşların yazdıklarına cevap bile vermem, polemiğe hiç girmem.
    o senin olgunluğun zaten! yoksa söz meclisten dışarı, sitede herkes öyle değil tabi! anlayışlı ve güzel adam çoktur mt de ama yukarıda bahsettiğim tipleri insanı dumur ediyor..
    ÖzLeMKaYrA bunu beğendi.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke başlığı yol arkadaşınızı iyi seçin falan yapsaydın.10 dakikadır okuyorum ne zaman ölüm haberini okuyacam diye resmi görünce heyecanlandım ahanda yaklaştık dedim biraz daha okudum ama birşey çıkmadı (çok şükür).
    başlığı yol arkadaşınızı iyi seçin falan yapsaydı'm gelişi güzel olurdu. Amacım dikkatleri çekmekti. Sonuç kaza olmadan önlem alın mesajını vermek
    Dr. Seuss

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Sarkma (hang off) tekniğini çok az veya neredeyse hiç kullanmadan 3 defa Dünya Şampiyonu olan bi tanıdığım var. Adı K'yle başlıyor N'yle bitiyor Hatta 4.'sü de yolda...

İmkanınız varsa o şahsı döve döve Honda'nın güvenli sürüş eğitimine gönderin. Belki bir daha konuşmassınız ama kim bilir, hem onun hem başkasının hayatı kurtulur.

MotorKafa,

5 sene önce motosikleti ilk aldığımda bir iki defa grup sürüşü yaptım bu sitenin üyeleriyle. Ancak barzo denilen yaratıktan her sürüşte istisnasız 2-3 adet vardı. O yüzden tamamen vazgeçtim grup sürüşlerinden.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

selim995 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 Honda CBR 600RR
    Bu video heralde bu konu ile alakalı ;

alosyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klx250
    konu güzel anlatım güzel .teşekkür ediyorum..ben bu cahilliği araba ile çok yapıyordum kırkından sonra akıllandım motorla hiç yapmıyorum.
    ama şuda varki yorumlarda arkadaşı nerdeyse ellerine geçse linç edecekmiş gibi asabiyet var.
    lütfen sakin olun inanın yarımızdan çoğu bu şekil yapmıştır insanoğlunun yapısında vardır ama çok yanlıştır . tatlı dille nasihatle örnekle kurtarmak lazım,işin vehametini bilse yaparmı yapmaz elbet. bakın ben bu başlıktan sonra asla araba ile bir tanıdık görünce korna çalarak tamponunun tozunu almayacağım.
    Allah rahmandır rahimdir, ama arpa ekene buğday vermez

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    aaah ahhh hocam ah....
    zaten o yüzden motorculukla motorluluk apayrı şeyler deyip dururuz.
    burada bu olayı ayıplayan ama gündelik olarak sürekli yapan veya yapılan arkadaşlarımız o kadar fazla ki..

bir de artçı olayı var, yani arka koltuktaki misafir yolcunuz.
    ben aslında onunla ilgili bir konu okuyacağız sanmıştım...

http://www.motosiklet.net/forum/surus-teknikleri/33164-her-artciya-anlatmaniz-gereken-kurallar.html

http://www.motosiklet.net/forum/ayse-sule-bilgic/6304-artcilik-yuce-bir-mertebedir-ayse-sule-bilgic.html

http://www.motosikletegitimi.net/artci.htm

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    benimde var arkadaşım beraber gezdiğimiz ama beraber hızlanır beraber yavaşlarız en az 1.5 araba boyuda mesafe bırakırım ne olur ne olmaz diye ben daha az tecrubeliyim onun arkasında gidiyorum

BLaCK_j.W.a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz S600
    Alıntı gogo yubari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de böyle bir arkadaşım var her zaman ben daha iyi sürerim daha çok anlarım kanıtlama çabasındadır ..susuyorum

Bu gibilere en güzel cevap "susmak , ve ona uymamak"dır bu yöntemi kullananlar pişman olmazlar deneyin görün kazasız sürüşler
    insan kadar kendine guvenen bir aciz gormedim!
    insan kadar nankorunu bahsettiginiz kedilerde bile gormedim!........ Sagopa Kajmer

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ihakanvardal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evli olunca da salça oluyorlar kardeşim merak etme
    ''En çok müzdarip olduğum, bi türlü çözüm bulamadığım bi konudur. Yaramı çok pis deştin abi. Allah belalarını versin bu adamların! ''

sende amma dolmuşsun kardeşim yaranı deşmişim resmen Bilinçli olman ne güzel, bu forumda bulunanların %60 ı bilinçli geri kalanlar da yeni başlamak isteyenler yada ''motor için tavsiye 600rr alıyım mı'' diyenler.
    o bahsettiğin kişilerden uzak durmak çok kolay ama dediğin gibi ansızın karşına çıkıyorlar yada bende geleyim diyorlar. Yok sen gelme, apaçisin sen de diyemiyorsun ama olan sana oluyor.
    tam bu tipler yüzünden arabayla iki kere kaza yaptım birinde 50 bin küsür tllik araba arkadaki salağın el frenine asılması yüzünden pert oldu diğerinde başka arabanın ön tarafı yenilendi şimdi görsem bile selam vermiyorum böylelerine bir tarafı kalkmış diyorlar hiç umrumda değil bana zararı olmasındansa böyle demelerini tercih ediyorum

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    sezonun yaklaştığı ve gurup gezilerinin olacağı bu günlerde tam da yerinde bir paylaşım hakan bey sizi tebrik ederim

umarım herkes alması gereken dersi alır bu yazılandan

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:43 ----------

Alıntı selim995 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu video heralde bu konu ile alakalı ;

http://www.youtube.com/watch?v=tpDRMXN_6Vw
    bir çift salak düşüyorlar hala salak salak gülüyorlar yaa sinirlerim bozuldu
    ÖzLeMKaYrA bunu beğendi.
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    S.A HAKAN kardeşim güzel bir yazı.malesef çok can yakan ocak söndüren arkadaşların birbirini gaza getirdiği durum sen bile bir ara gaza gelmişin ama tercüben sonunda arkadaşına da örnek olmuş.
    bu tarz hız motoru kulanan arkadaşlar genelde kullanım tarzıda motorlarına uygun oluyor.tercübelide olsa sağ ellerine hakim olamıyorlar.
    bizim bir gurubumuz var GARAJ diger gurublardan farkımız her tür makinaya açık oluşumuz ve arada hız tutkunu arkadaşlar grup sürüşlerinde çok sıkıntı oluyor onları mümkün oldugunca ayrı grublandırmaya çalışıyorum.
    motorkafa nında yazdıgı gibi geçen üzücü bir olay oldu tercübesi sayesinde kazaya karışmaktan son anda kurtuldu.
    söylediğin gibi bire bir yola gideceksen makinalar uygun karekterlerde yakın olmalıki keyfli olsun.
    GARAJ da grup sürüşlerinde buna önem vererek ona göre grublandırıyorum.
    sizin gibi tercübeli sürücülerin aramızda olaması yeni arkadaşlarımıza örnek olacaktır GARAJ ı hareme taşıdık tanışmaya bekleriz.

Motosikleti
    Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sezonun yaklaştığı ve gurup gezilerinin olacağı bu günlerde tam da yerinde bir paylaşım hakan bey sizi tebrik ederim

umarım herkes alması gereken dersi alır bu yazılandan

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:43 ----------

bir çift salak düşüyorlar hala salak salak gülüyorlar yaa sinirlerim bozuldu
    Teşekkür ederim, bu ara " kamera gören mahsum köylü" videonuzu da çok beğendim. Diğer videolar da oldukça başarılı. Sonunda bana da aldırtcaksınız birtane gopro

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.A HAKAN kardeşim güzel bir yazı.malesef çok can yakan ocak söndüren arkadaşların birbirini gaza getirdiği durum sen bile bir ara gaza gelmişin ama tercüben sonunda arkadaşına da örnek olmuş.
    bu tarz hız motoru kulanan arkadaşlar genelde kullanım tarzıda motorlarına uygun oluyor.tercübelide olsa sağ ellerine hakim olamıyorlar.
    bizim bir gurubumuz var GARAJ diger gurublardan farkımız her tür makinaya açık oluşumuz ve arada hız tutkunu arkadaşlar grup sürüşlerinde çok sıkıntı oluyor onları mümkün oldugunca ayrı grublandırmaya çalışıyorum.
    motorkafa nında yazdıgı gibi geçen üzücü bir olay oldu tercübesi sayesinde kazaya karışmaktan son anda kurtuldu.
    söylediğin gibi bire bir yola gideceksen makinalar uygun karekterlerde yakın olmalıki keyfli olsun.
    GARAJ da grup sürüşlerinde buna önem vererek ona göre grublandırıyorum.
    sizin gibi tercübeli sürücülerin aramızda olaması yeni arkadaşlarımıza örnek olacaktır GARAJ ı hareme taşıdık tanışmaya bekleriz.
    İlginize gerçekten çok teşekkür ederim. Doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde motosiklet insana zevk veriyor gerisi hikaye. İlk fırsatta yanınıza uğrarım, malum havalar ısınıyor
    Dr. Seuss

alemdar2442 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Önemli bir konuya değinmişsiniz Kendini herşeyi bildiğini zanneden bi arkadaşımla dağ gezisinden gelirken, devamlı çukur olan, çamurlu toprak yoldan geliyoruz. Şimdi bu arkadaş önüm de gitse yavaş, arkamdan gelse hemen dibim de ve en tehlikelisi zik zaklı dağ yolun dan inerken virajlar da bile yanımda olması,uyarmama rağmen 'korktunmu, bişey olmaz' vs vs neyse sonun da olan oldu. Karanlığa kaldık, zifiri karanlıkta uzunlar yandığı halde, yolun kenarları pek görünmüyo.Ben yolun sağındayım, benim sağım da uçurum. Arkadaş solum dan bir den çukura düşmemek için sağa kırdı, ben de bana çarpacak diye sağa kaçtım, büyükçe bi taş arka ayak frenini 90 derece eğdi, Allahtan ayağım arada kalmadı, bir kere kontrol den çıktım, taşa çarptıktan sonra tam uçuruma doğru gidecekken, uçurum kenarındaki çalının dibine tekme atarak, dengeyi sol tarafa verdim, sağ grenaj çalılara takılarak kırıdı. Çamurlu yol, zaten arka fren iptal, ön fren desen çamurlu yolda kaymaktan başka bi işe yaramıyo, bi çare motorun önünü dağa karşı çevirdim, biraz daha hızlı olsaydım kesin ters dönerdim. O arkadaşla artık selamlaşmanın dışın da tek bir kelime etmiyorum.
    'Bir insanı tanımak için ya ticaret yapacan yada yolculuk'
    ihakanvardal Sizin gibi MT üyelerini seviyorum.
    Teşekkürler
    ÖzLeMKaYrA bunu beğendi.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)