Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yeni bayan motor sürücüsüne tavsiyeleriniz lütfen....

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Gaziantep'de yaşıyorum. alacağım motoru ama araba kullanırken sıkıştırıyorlar motoru düşünemiyorum, üstelik burada motor kullanan pek bayanda göremezsiniz :( Özellikle bayan sürücüler bu konudaki sıkıntıları nasıl? korktuğum kadar çok rahatsız edilir miyim acaba? Ve ne tür önlemler alınabilir? kafaya taktım çünkü alıcam motoru çıkıcam trafiğe...

İkinci sorum ise; bildiğiniz minyonum. 1.60 boyunda 47 kilo. Rüzgar bile uçurmaya yeter. Nasıl bir motor tavsiye edersiniz. Hem yere yapışmalıyım sonuçta hemde motoru taşıyabilmeliyim.
    regal bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Gaziantep'te yaşıyorum , trafik kültürü sıfır derecede ... otomobil kullanmak '' bir erkek için bile '' işkence ... Ben bu trafikte motosikletten uzak durun derim !!!
    regal bunu beğendi.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    bayan şoförler olarak araç sürerken paniksiniz. motor sürerken düşünemiyorum.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    işin zor allah yardımcın olsun.... bayan gördümü bizimkiler trafikte kendisini kaybediyor... çok çook dikkat etmeli ve kapalı kask kullanarak bayan olduğunu belli etmemelisin bence..

bende bayan gördümmü şerit değiştiriyorum.. önünde ve arkasında gitmeme taraftarıyım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    vitesli motor tecrübeniz yok ise, başlangıç olarak scooter derim.
    http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Ceyda Hanım bayan sürücüleri istekli görmek çok hoş.Eğer cinsiyetçilikten çekiniyorsanız giyiminizde koyu renk tercihi ve saçlarınızın tamamının kaskın içinde kalmasını tavsiye ederim.Kısacası erkek gibi görünebilirsiniz.

Boyunuz kilonuz yazıyor ama bütçeniz ve tarzınızı yazarsanız daha çok yardım alabilrisiniz.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayan şoförler olarak araç sürerken paniksiniz. motor sürerken düşünemiyorum.
    Bir çok erkekten çok daha iyi araba kullandığım ; arabama binen herkes tarafından onaylanmıştır ;)
    Velhasıl motoru daha temkinli kullanacağım kesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:44 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işin zor allah yardımcın olsun.... bayan gördümü bizimkiler trafikte kendisini kaybediyor... çok çook dikkat etmeli ve kapalı kask kullanarak bayan olduğunu belli etmemelisin bence..

bende bayan gördümmü şerit değiştiriyorum.. önünde ve arkasında gitmeme taraftarıyım...
    hahhaa bu benim çok işime yarıyor sürücülüğümden emin olmadan kaçıyorlar ya da aman ha acemidir diyerek hooopp yol veriyor normalde öküz gibi dalacak olsalar bile Velhasıl araç şoförlüğüm bir çok erkeğe göre on basar ;) motorda da aynısı olacağını düşünüyorum.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    kesinlikle koyu renkli kıyafetler seçin,
    ve kaskınızda aynı renk olsun,
    trafikte bayan olduğunuz anlaşılmaz ise sorun olmaz sanırım,
    İSTANBUL'da bir sürü bayan sürücü var,
    ve bazı erkeklerden çok daha iyi kullanıyorlar arabayıda,motoruda...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Yukarıda belirtilen erkek gibi görünme kısmına tamamen katılıyorum mümkünse kaskında vizörü siyah olsun hiç bayan olduğunuz belli olmasın.Araba sürücülerinin sizi sıkıştırmasına izin vermeyin gazlayın temkinli bir şekilde çünkü ne kadar dikkatli ve sakin sürersiniz o kadar trafiktekiler sizi rahatsız eder ama ne kadar temkini elden bırakmamak şartıyla hızlı gidersiniz şaşırmaktan sıkıştırma fırsatları olmaz diye düşünüyorum.Birde motora hostes aranıyor yazın bayan olduğunuzu anlamazlar bence
    feliçita bunu beğendi.

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaziantep'te yaşıyorum , trafik kültürü sıfır derecede ... otomobil kullanmak '' bir erkek için bile '' işkence ... Ben bu trafikte motosikletten uzak durun derim !!!
    Otomobil kullanmak benim için işkence olmadı çünkü şööforluğum iyidir. Aynı temenniyi motorda da istiyorum. ama korkum rahatsız edilmek sıkıştırılmak. Arabada henüz başıma gelmedi; çünkü bayanlara potansiyel acemi gözüyle bakıldığından bir nebze uzak duruyorlar tehlikeli haraketlerden motorda da aynı bakış açısını korumalarını umut ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

Haklısın ama araba sürerken pek zorlandığım söylenemez. Araba şoförlüğüm gerçekten bir çok erkeğe kıyasla çok iyi. Hem temkinliyim hem reflekslerim güçlü hemde panik değilim ve dikkatliyim. Bu sebeple motorada hakim olurum diye düşünüyorum. ama abazaların sıkıştırmalarından nasıl korunacağım konusunda sadece siyah bol kıyafet ve kaska güvenebilirim sanırım. Arabada sıkıştırmıyorlar , bakmakla yetiniyorlar. Motorda da aynı hassasiyet gösterilir mi bilemiyorum.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı ceydamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çok erkekten çok daha iyi araba kullandığım ; arabama binen herkes tarafından onaylanmıştır ;)
    Velhasıl motoru daha temkinli kullanacağım kesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:44 ----------

hahhaa bu benim çok işime yarıyor sürücülüğümden emin olmadan kaçıyorlar ya da aman ha acemidir diyerek hooopp yol veriyor normalde öküz gibi dalacak olsalar bile Velhasıl araç şoförlüğüm bir çok erkeğe göre on basar ;) motorda da aynısı olacağını düşünüyorum.

bayanlar genelde çok dikkat ettikleri için kazaya sebebiyet veriyorlar... bu yüzden aynı şeritte gitmiyorum... ama eline su dökülmeyen bayanlarda var ama genelinden kaçmak doğrusu...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceyda Hanım bayan sürücüleri istekli görmek çok hoş.Eğer cinsiyetçilikten çekiniyorsanız giyiminizde koyu renk tercihi ve saçlarınızın tamamının kaskın içinde kalmasını tavsiye ederim.Kısacası erkek gibi görünebilirsiniz.

Boyunuz kilonuz yazıyor ama bütçeniz ve tarzınızı yazarsanız daha çok yardım alabilrisiniz.
    Bütçem şu an 1200,00 , her ay 700 kenara koyabiliyorum. O yüzden alıp geri sattığımda zarar etmeyeceğim bir motor lazım.

rev'it - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 2012,,/ 125 UAG
    bence yeterli paran varsa 150 cclik bir piaggo vespa scooter al bayanlara cok yakisiyor
    live fast, die young
    I am fucking crazy, but I am free

Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Otomobil kullanmak iyidir falan filan fakat motosiklet sürmekle otomobil sürmek farklı şeyler zaten .. Zaten antep trafiğinin en büyük sıkıntısı benim şöförlüğüm iyi , makasa gireyim ışığa yaklaşayım , son saniyede fren yapmadan geçeyim mantığı .. yani burada mantığın zaten temelden yanlış ....

2. konu bu saydıklarım erkek motosiklet sürücüleri içinde aynen geçerli .... erkek gibi görünmenin sana en küçük avantajı olmayacaktır. Bir kere motor burada araçtan sayılmıyor , bir motosikletin tepesinde 5 kişilik bir aileyi her an görüyorsun , yani motor kullananın bile motora saygısı yok... Hal böyle bence bu şehir , motosikletin kullanılacağı en son şehir ki , Türkiyeyi gerek motosikletle , gerek otomobille defalarca gezmiş biri olarak söylüyorum ... gerisini sen bilirsin

Motosikleti
    hero pleasure
    Otomobil kullanmak iyidir falan filan fakat motosiklet sürmekle otomobil sürmek farklı şeyler zaten .. Zaten antep trafiğinin en büyük sıkıntısı benim şöförlüğüm iyi , makasa gireyim ışığa yaklaşayım , son saniyede fren yapmadan geçeyim mantığı .. yani burada mantığın zaten temelden yanlış ....

2. konu bu saydıklarım erkek motosiklet sürücüleri içinde aynen geçerli .... erkek gibi görünmenin sana en küçük avantajı olmayacaktır. Bir kere motor burada araçtan sayılmıyor , bir motosikletin tepesinde 5 kişilik bir aileyi her an görüyorsun , yani motor kullananın bile motora saygısı yok... Hal böyle bence bu şehir , motosikletin kullanılacağı en son şehir ki , Türkiyeyi gerek motosikletle , gerek otomobille defalarca gezmiş biri olarak söylüyorum ... gerisini sen bilirsin
    Bu yüzden zaten kendimi bildim bileli motor kullanmak istememe rağmen 3 yıldır bastırıyorum. Daha fazla bu tutkuyu bastıramayacağım. Cesaret lazım öyle değil mi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

Alıntı rev'it adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence yeterli paran varsa 150 cclik bir piaggo vespa scooter al bayanlara cok yakisiyor
    Evet bayıldım gerçekten çok hoş. Peki nedir bunun fiyatı ve bu benzinli değilmi yada elektrikli mi? bilemedim

omeruby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZNU
    kymco like 125 alabilirsiniz.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    En iyi çözümü öneriyorum. Gaziantep den taşın. Motorun tadını çıkar
    ufuktan bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayanlar genelde çok dikkat ettikleri için kazaya sebebiyet veriyorlar... bu yüzden aynı şeritte gitmiyorum... ama eline su dökülmeyen bayanlarda var ama genelinden kaçmak doğrusu...
    Temennim bu zaten umarım motor kullandığımda da kaçarlar. Sıkıştırmalarından çok çok daha iyi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:07 ----------

Alıntı omeruby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kymco like 125 alabilirsiniz.
    Genel tavsite 200 cc nın altındakiler yani

Peki bunun ortalama fiyatı nedir?

sibumix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    korktugun kadar rahatsız etmezler al motoru bin kimseyide dinleme. ben istanbul trafiğinde kullanıyorum cbf150 al kullanırsın. yada ybr 125.. scooter alma trafikte seri olmak istiyorsan vitesli bir motor al.

Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Dediğim gibi sen bilirsin , ben ilk geldiğimde buradan motosiklet almak istedim , bayilerin tavrı tarzı hoşuma gitmediği için almamıştım .. İyiki almamışım , gerçekten trafik kültürü çok zayıf .... Herkes kendini F1 pilotu sanıyor , kar yağdığında gördük o soförleri NEyse konuya dönersek

cesaretsiz bu iş zaten olmaz fakat bana göre , gerçekçi olmak her zaman cesaretli olmaktan yeğdir....

Değirmiçemde yolunda giderken karşı şeritten gelen aracın, yol bölme dubalarını ezerek önüne kıracağını , ondan kurtulmak için sağa kıvırdığında ise sağdan ya bir ticarinin yada minibüsün aynasına bile bakmadan yola daldığını ve seni düşürdüğü durumdan dolayı 1 sn bile düşünmediği bir trafiği varsaydığında , cesaret evet lazım ....

Şu konuyuda yazmazsam olmaz , motoru zaten yazın kullanacan ... Trafik ışığına geldin , temmuz ayı 45 derece 80 sn bekle 10 saniye geç ... seni o siyah erkeksi kıyafetlerle antepte görmeyi çok ama çok isterim
    regal bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler