Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Benzinlikte Yaşadığım Sorun

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bende Po dan alıyorum. Benim pompacılar tabancayı iyice sallayıp, tabancayı yan tutarak damlatmayacak şekilde çıkartıyorlar.
    Yoksa bende damlatılmasını ve motora doğru gitmesini hiç istemem. Farklı yerlerden alırken de kesinlikle uyarıyorum. Abicim depoya damlatma diye.
    Efendice söylediğin takdirde hiç bir sorun olmuyor. En azından ben yaşamadım.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Bende de genelde Plakayı yazmazlar. Yaz yahu "42 MOTOR" bu ne yahu.
    Ama tabi depo dışına kaçıranda var. gösteririm abi 2-3 lira boşa gitti vermiyorum der biraz tartışma çıkartırım genellikle , kavgacı olduğumdan değil akşam kasasında açık çıksın anlasın hata yaptığını diye. bir iki uyarıdan sonra genelde gittiğimde dikkat ediyorlar. Fakat iş sevgisi , yaptığı işe şükür etmemesi ve saygılarını belli ediyor.
    Çoğu pompacı mutlu değil illaki birşeyden sinirlenir , canını sıkmıştır...
    Konya'da lisearkadaşımın petrol istasyonu var giderim biraz aklı eksik bi pompacı var adam herşeye güler geçer , arada dalar taşar benzin kızarım "tamam abi özür dilerim lütfen söyleme" diye gözleri dolar
    Ne diyelim. Bazı şeyler böyle gelmiş böyle gider...

Adamlar 3-5 kuruş için çok saat mesaide kalıyorlar , ve illaki canları sıkılır. Ki işverenlerde genelde işcilerinden etinden ve sütünden yararlanmayı iyi bilir.
    Biz nasıl motora binince gazlayamadan duruyorsak onlarında bi günlük sınırı vardır diye düşünüyorum.
    Olacak. Fazla büyütmemek lazım. Cana ve Mala birşey gelmemişse gülüp geçebilmeliyiz...

Mal tekrar alınır kazanılır fakat insanın kalbindeki tebessüm zor. Bi dua ya bakar... (Bence)
    "men dakka dukka"

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Ben yasamadım ama gercekten cok kötü oluyor o 1 damla benzinle nerelere gidersin
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    gecen tamamlıcam dıye 1 tl lik benzini yere akıttı bise demedim ondan önceki aylarda 50 demiştim fullemiş ( arabada ) benden 115 tl isteedi ben 50 dedim ama dedim hatta elimdeydi para sadece 50tl ya olurmu olmazmı derken al kardes baska param yok senin hatan edim 50 tl verdim full depo gaz almıstım .
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Çok merak ediyorum: 1 bardak benzinin içine yanan sigara kibrit atılırsa ne olur????

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    yanan sşgarayı 1 varil benzinede atsanız bıse olmaz fakat ates le temasta yanar sıcaklık basıncında patlar .
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Motosikleti
    Çalındı almayı düşünmüyor
    Ben ona karşı şöyle bir önlem aldım damlatmaması için benzini basmadan pompayı içine sokturdum damlarsa eksik para verrim dedim adam tamam abi dedi son damlasını deponun içinde damlattı verdim parasını gitti böyle şeyleri büyütmemek lazim insanca bağırmadan uyarırsak baştan oda insan oda anlar malın kıymetini o adamlar sabahın 6 sından gecenin kaçına kadar tip tip insanlarla muhattap oluyor bazıları eziyor bazıları seviyor unutmayın onlarda insan

Benim başıma benzeri geldi. Benzini aldım hadi depo doldu artık dedim tutar 23.60 gibi bişeydi pompacı 25 yapıyım abi derken kapağın etrafı falan hep benzin yaptı. En azından ıslak bez vericek kadar takıyodu :D

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    benim başımada gelmişti 2007 yılıydı sanırım o gün bugündür dikkat ederim korkarım .

merter yönüne giderken topkapı algeçit bitince sağda PO vardır bilirsiniz, orada çalışan bayan pompacı vardı. ozaman bende 2 zamanlı scooter var. sabahın körü uykuluyum eve gidiyorum. kadın pompayı son ayara bastı bıraktı! (zaten 5lt depo ya) otomatik atması gereken tabanca atmadı ve en az 1,5 lt benzin en son tazyikli haliyle motora ve kızgın egzosta doğru yerlere taştı! tabi ben o an panikte kala kaldım! kadın koşarak geldi, bişey yokmuş gibi davranıyor bir baktım en az 1.5 2 lt fazla yazmış pompa. kadın çamura yatacaktı ama ben müdürünüzü çağırın benim motorumun deposu 5lt içinde 1lt benzin olsa nasıl pompada 6.5lt yi sayaç göstecek dedim! tabi bunlar geri vites yaptı! 4 parası verdim. ama öyle korktumki anlatamam. ama o kadının rahat tavırları aklıma geldikçe sinir oluyorum..
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    biraz önce aldım. Depo dışına damlatmazsan sevinirim dedim ve sevindim

rica etmek arada teklese de çalışan bi sistem
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)