Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Nedir bu büyüklenme çabaları!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Arkadaşlar son zamanlarda motora göre muameleye yapıldığını fark ettim.
    Bundan 1 ay önce turing eğitimine gidecektim Seyrantepe'ye.
    Kendi motorum (MT07) kazalı olduğu için bir arkadaşımın Küba Cg'si ile gitmek zorunda kaldım.

Ben bugüne kadar tek bir kere bile motosikletleri fark edin demedim.
    Taa ki cg kullanana kadar.
    İnanmazsınız ama üstüme bilerek süren o kadar çok insan var ki..
    Motosiklete göre muamele yapıldığını fark ettim.
    Basıyorum gitmiyor arkadaş, sağ şeritteyim yavaş yavaş gidiyorum arkadan neyin selektorü yapılıyor?

Buda yüzsüz bir motorcu arkadaşın facebooktaki paylaşımı...

fatih.met bunu beğendi.
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    evet düşük hacimli motosikletle trafik tehlikeli olmaya başlıyor bence de. ama facebookdaki arkadaşın gayet doğru bir paylaşım yapmış bence

Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Alıntı halo1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet düşük hacimli motosikletle trafik tehlikeli olmaya başlıyor bence de. ama facebookdaki arkadaşın gayet doğru bir paylaşım yapmış bence
    Tek tek tüm herşeyin fiyatını yazmak yüzsüzlük bana kalırsa.
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    Alıntı Aquaium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek tek tüm herşeyin fiyatını yazmak yüzsüzlük bana kalırsa.
    ha evet o konuda haklısın o bakımdan düşünmemiştim

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    For example : Ekipmanını göster konu başlığı

Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    For example : Ekipmanını göster konu başlığı
    Hocam ben değilim bu. Bir eleman.
    Aşırı yüzsüz bulan tek ben miyim acaba?

- BOB MARLEY

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    şimdi anlıyorum cg'lere neden işlem yapıldığını..
    Uğur Gündüz bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    ön çatala oğuz ustam yazsaydın sorun olmazdı

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Ben 5 e atamıyorum yokuş gelir bayılır diye 4 vites 100 le gidiyorum hızlı akan yollarda

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    facebook a yazan kısnın uslubu tarzı hıc bana gore deıl,bu onun kısılıgı ve terbıyesı ıle alakalı dogrudan fıkır verıyor. Fakat ben burda fıyat yazılmasının fıyat / fayda karsılastırması yapmak nıyetınde oldugunu dusunuyorum.Yanı sunu yapmaya calısmıs sız araca 40 bın verıyorsunuz bende motora 40 bın verıyorum ama toplamda elde ettıgım fayda cok daha buyuk ,matematıgıde katmıs ıfadesının ıcıne. Motor kullanan bırı olarak 13.000 km sonunda edındıgım trafık tecrubelerı ve ızlenımlerı su sekılde,bırcok motor kullanan arkadasın sıkayet ettıgı kadar sıkıstırma ,ustume gelınme vs gıbı olay kesınlıkle yasamadım,soyle oranlıyım, sıkayet edenler 10 olay yasamıssa ben 3 olay yasamısımdır.Motorum r25,her zaman yaz 30 derecede bıle full+full ekıpman cıkıyorum,trafıkte dıger araclara saygı gosterıyorum,coguda bana saygı gosterıyor.Basıma gelen olayların bazıları gercekten soforlerın dıkkatsızlıgınden bazıları ıse ruh hastası olup kasıtlı davranmalarından.Tum bunlara ragmen benım trafıkle ılgılı toplam cıkarırım su oldu , anlatıldıgı kadar kotu degılmıs,hatta yol verenler yardımcı olanlar cogunlukta.Sonra bu konuyu dusundugumde sunu fark ettım ,motor kullananların cogu trafıge asırı derecede saygısız,5 cm lık aradan 120 km ıle gecmeye calısmalar,ınanılmaz sekılde zorlamalar.soforlerı tedırgın etmeler.Araba ve dıger tasıt kullanacıları sutten cıkma ak kasık demıyorum fakat motor kullananlarda saygı beklıyorlar ıse once saygı duyucaklar trafıge.Bu tecrubemle sabıttır.Full ıstanbul sehırıcı trafıgı gunde 4-5 saat en yogun yerlerde kullanarak edındım.
    HayabusaJR, Erwin ve cbr1907 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    facebook a yazan kısnın uslubu tarzı hıc bana gore deıl,bu onun kısılıgı ve terbıyesı ıle alakalı dogrudan fıkır verıyor. Fakat ben burda fıyat yazılmasının fıyat / fayda karsılastırması yapmak nıyetınde oldugunu dusunuyorum.Yanı sunu yapmaya calısmıs sız araca 40 bın verıyorsunuz bende motora 40 bın verıyorum ama toplamda elde ettıgım fayda cok daha buyuk ,matematıgıde katmıs ıfadesının ıcıne. Motor kullanan bırı olarak 13.000 km sonunda edındıgım trafık tecrubelerı ve ızlenımlerı su sekılde,bırcok motor kullanan arkadasın sıkayet ettıgı kadar sıkıstırma ,ustume gelınme vs gıbı olay kesınlıkle yasamadım,soyle oranlıyım, sıkayet edenler 10 olay yasamıssa ben 3 olay yasamısımdır.Motorum r25,her zaman yaz 30 derecede bıle full+full ekıpman cıkıyorum,trafıkte dıger araclara saygı gosterıyorum,coguda bana saygı gosterıyor.Basıma gelen olayların bazıları gercekten soforlerın dıkkatsızlıgınden bazıları ıse ruh hastası olup kasıtlı davranmalarından.Tum bunlara ragmen benım trafıkle ılgılı toplam cıkarırım su oldu , anlatıldıgı kadar kotu degılmıs,hatta yol verenler yardımcı olanlar cogunlukta.Sonra bu konuyu dusundugumde sunu fark ettım ,motor kullananların cogu trafıge asırı derecede saygısız,5 cm lık aradan 120 km ıle gecmeye calısmalar,ınanılmaz sekılde zorlamalar.soforlerı tedırgın etmeler.Araba ve dıger tasıt kullanacıları sutten cıkma ak kasık demıyorum fakat motor kullananlarda saygı beklıyorlar ıse once saygı duyucaklar trafıge.Bu tecrubemle sabıttır.Full ıstanbul sehırıcı trafıgı gunde 4-5 saat en yogun yerlerde kullanarak edındım.
    Katılıyorum.
    Nadiren sıkıştıran ve bilerek sıfır geçen deliler haricinde,
    yol veren ve saygı gösteren çok fazla.
    Lakin benim bahsettim konu bu değil. Sen hiç cg sürdün mü bilmiyorum ama bir kere o makine ile trafiğe çık.
    İstediğin kadar saygı göster kimse seni adam yerine koymuyor.

- BOB MARLEY

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Katılıyorum.
    Nadiren sıkıştıran ve bilerek sıfır geçen deliler haricinde,
    yol veren ve saygı gösteren çok fazla.
    Lakin benim bahsettim konu bu değil. Sen hiç cg sürdün mü bilmiyorum ama bir kere o makine ile trafiğe çık.
    İstediğin kadar saygı göster kimse seni adam yerine koymuyor.
    Surmedım,nasıl bır motor oldugunu bılmıyorum,eger gunluk trafıkte kullanılan kurye arkadasların kullandıgı , servıs elemanlarının kullandıgı motorlara gorsel olarak benzıyorsa sorun olabılır.Sebebıde o arkadasların trafıkte teror estırmesı , onlara karsı araba sahıplerınde cok buyuk bır ofke var. Duzelmesı ıcın her ıkı tarafında sag duyulu olması gerek.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Arkadaşlar son zamanlarda motora göre muameleye yapıldığını fark ettim.
    Bundan 1 ay önce turing eğitimine gidecektim Seyrantepe'ye.
    Kendi motorum (MT07) kazalı olduğu için bir arkadaşımın Küba Cg'si ile gitmek zorunda kaldım.

Ben bugüne kadar tek bir kere bile motosikletleri fark edin demedim.
    Taa ki cg kullanana kadar.
    İnanmazsınız ama üstüme bilerek süren o kadar çok insan var ki..
    Motosiklete göre muamele yapıldığını fark ettim.
    Basıyorum gitmiyor arkadaş, sağ şeritteyim yavaş yavaş gidiyorum arkadan neyin selektorü yapılıyor?

Buda yüzsüz bir motorcu arkadaşın facebooktaki paylaşımı...

http://i.hizliresim.com/0lqRpW.jpg
    youtubeden selamlar gardaaaş :D ben diyordum işte, motor karizmadır motor büyük ise karizmanın etkisi de o şekil büyük olur. saygılarımla teşekkür ederim

bu arada o facebook hesabındaki kişi yürüyen bir sermaye. komple çalıp satsan iyi para. tehcizatıyla organlarıyla komple satarız ama beyni para etmez.
    Erwin bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Surmedım,nasıl bır motor oldugunu bılmıyorum,eger gunluk trafıkte kullanılan kurye arkadasların kullandıgı , servıs elemanlarının kullandıgı motorlara gorsel olarak benzıyorsa sorun olabılır.Sebebıde o arkadasların trafıkte teror estırmesı , onlara karsı araba sahıplerınde cok buyuk bır ofke var. Duzelmesı ıcın her ıkı tarafında sag duyulu olması gerek.
    Küba Cg kurye motoru değildir daha çok apaçi motorudur.
    AMA BEn hiçbir apaçilik yapmadığım halde adam yerine konmamayı çözemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:42 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    youtubeden selamlar gardaaaş :D ben diyordum işte, motor karizmadır motor büyük ise karizmanın etkisi de o şekil büyük olur. saygılarımla teşekkür ederim
    Selamlarr, Fatih.met heryerde.
    fatih.met bunu beğendi.

- BOB MARLEY

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Bilemıyorum o zaman fakat ben trafıkte yanıma gelen motoru ne olursa olsun ustunde ekıpmanı yoksa muhattap bıle olmuyorum , konusmuyorum.Sorduklarında soyledım ,ekıpmanın olmadıgı ıcın dıyorum. Sızın cevabınızda yazınızın ıcınde , apacı motoru ıse bu suruculerde aynı etkıyı yaratır apacı adam dıye saygı duymuyorlar demekkı.Motorun r6 olsun yıne apacı ol ben saymazdım en azından, aynı zamanda araba ılede trafıkteyım sadece motor kullanmıyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Bilemıyorum o zaman fakat ben trafıkte yanıma gelen motoru ne olursa olsun ustunde ekıpmanı yoksa muhattap bıle olmuyorum , konusmuyorum.Sorduklarında soyledım ,ekıpmanın olmadıgı ıcın dıyorum. Sızın cevabınızda yazınızın ıcınde , apacı motoru ıse bu suruculerde aynı etkıyı yaratır apacı adam dıye saygı duymuyorlar demekkı.Motorun r6 olsun yıne apacı ol ben saymazdım en azından, aynı zamanda araba ılede trafıkteyım sadece motor kullanmıyorum.
    07'de apaçi olunca halk destek veriyor kardeşim.

- BOB MARLEY

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    07'de apaçi olunca halk destek veriyor kardeşim.
    o zaman soyle demek gerek,halkımızın gıdıcek cok yolu var motovlog cekmem sart oldu,mart gıbı baslıyım yenı sezonda.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön çatala oğuz ustam yazsaydın sorun olmazdı
    Depoya "KeLLe MeMeT" yazdırmak daha etkili

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Bence trafikte saygı görüyor olmanız büyük ihtimalle yolda apaçilik yapmak yerine adam gibi kullanıyor olmanız ve tabii ki gösterişli motosiklet. Bir de ne taraflarda motosiklet kullanıyorsunuz merak ettim çünkü bu da çok büyük bir etken. Mesela bizim buralarda yani Bağdat Caddesi civarında motosikletlilere son derece saygılılar. Yani motosiklet olarak sınırlamak yanlış olur genelde trafikte insanlar birbirine saygılı ve toleranslı sürüyorlar.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    ıstanbulda tuzladan - buyukcekmece ye kadar hem sahıl hem e5 . Anadolu kavagına hem sahıl hem tem uzerınden, kılyos, uskumru koy sahıl ve bır kısım e5 , sarıyere full sahıl , şile , riva ,ağva yıne hem sahılden hem tem uzerınden. Istoc beylıkduzu full tem donus e5 ve tem , uzun yol gelıbolu canakkale eskısehır bursa edırne bolu , yanı bırcok yerde kullandım karma bır profıl. Basıma cok cok az olay geldı,cok sukur en ufak bır cızık bıle yok yanı kaza surtme vs. Bogaz koprusu en yogun trafıkte keza e5 tem) kı her zaman emnıyet serıdını kullanıyorum eger trafık akmıyorsa ıstısnasız, yanlıs anlasılmasın eger trafık akmıyorsa kesınlıkle emnıyetteyım.

soyle bır ornek verıyım,dıyelım kı sol serıtteyım hızım 90 veya 100 arkamdan bır arac geldı sagım bos olsa bıle ben hızımı arttırmıyorsam sag sınyalımı verırım omuz ustu kontrol yapar orta serıde gecerım,yanı arabanım bos olan yerden gecmesını beklemem onunden cekılmemezlık yapmam.
    zabuzaretta bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)